Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Visiosat Multifokus Anten İnceleme

astra

0
Üye
16 Haz 2015
1,326
0
36

ALINTIDIR;
Visiosat Multifokus Anten İnceleme
değerli arkadaşlar, bu haftasonu Fransız malı "Visiosat Bigbisat" model multifokus anten kurulumu yaptım.
izlenimlerimi sizlerle paylaşmak istedim.
isteyen arkadaşlar visiosat markası ile aradıklarında original sitesinden detaylı bilgi alabilirler.
Anten piyasada Gessat markası ile satılmakta ,ancak tamamen ithal bir ürün.
malzeme kalitesi gayet iyi, fiber esaslı malzemeden üretilmiş, hafif ve dayanıklı görünüyor.
lnb bağlantı aparatları çok rahat hareket edebilecek şekilde yataklanmış. bu sayede ayar yaparken hiç sıkıntı yaratmadı. Anenin geniş kısmı 90 cm civarında.
1 - 7 - 9 - 13 - 16 - 19 - 28 - 42 derece olmak üzere sorunsuz bir şekilde ayar yapabildim.
sinyal seviyeleri oldukça iyi, hatta şimdiye kadar test ettiklerim içerisinde en başarılısı olduğunu söyleyebilirim.
antenin sıfır noktasını 22 derece olacak şekilde ayarladım, bu sayede hem 1 derece thor hemde 42 derece Türksat uyduları sorunsuz bir şekilde kapsama alanına girdi. Daha önceki kurulumlarımda 26 veya 28 derece merkez olarak kullanmıştım ancak bu şekilde ayarladığımda 1 derece thor limitler dışında kaldı.
Bende şu şekilde hesapladım 42+1=43 , 43/2=21.5 yani kısaca 22 derece .
0 noktasını 22 dereceye ayarlayınca mükemmel oldu. Anten mount kısmı kendi ekseni etrafında dönebilecek şekilde üretilmiş.Bu sayede klark kuşağına çok kolay ayarlanıyor.
multifokus anten almak isteyen arkadaşlar için iyi bir seçenek olacağı kanaatindeyim.
fiyat olarak yüksek ancak gerçekten çok kaliteli bir anten.
tek beğenmediğm noktası ise direk bağlantısında, ayar sırasında antenin borudan aşağı kaymasını engelleyecek birşey yok. bu sebeple ayar için anteni sağa sola çevirirken aşağı kayabiliyor, ancak buda çok önemli bir detay olmasa gerek. Artıları çok daha fazla olunca bunu fazla önemsemedim.