Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

uydu kanalları silindi

platinium

0
Üye
10 Ara 2015
22
1
3
Arkadaşlar selamlar
Az önce kanal larda gezerken bir anda data güncellemesi geldi yazısı ekranda belirdi.exit ile çıkış yap dedi çıktık bütün uydulardaki kanallar silindi ıptv de sorun yok yardım lütfen .
Uydular (Türksat,hellas ,ettelaat,thor) ayrıca ıptv de 190 kanal var internet güncelleme ile daha fazla kanal mümkün mü ,teşekkürler.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Arkadaşlar selamlar
Az önce kanal larda gezerken bir anda data güncellemesi geldi yazısı ekranda belirdi.exit ile çıkış yap dedi çıktık bütün uydulardaki kanallar silindi ıptv de sorun yok yardım lütfen .
Uydular (Türksat,hellas ,ettelaat,thor) ayrıca ıptv de 190 kanal var internet güncelleme ile daha fazla kanal mümkün mü ,teşekkürler.

Merhabalar acaba cihazınızı kullanırken USB belleğinize YEDEK almışmıydınız.? Eğer yedek almadı iseniz cihazınızı kendi sisteminize göre tekrar SIFIRDAN taratmanız gerekmektedir.! IP tv kanallarını güncellemek için ise IP menüsüne girince MAVİ TUŞ ile internetten güncelle seçeneği ile kanalları güncelleyip ne varsa izleyebilirsiniz.

platinium

0
Üye
10 Ara 2015
22
1
3
Merhabalar acaba cihazınızı kullanırken USB belleğinize YEDEK almışmıydınız.? Eğer yedek almadı iseniz cihazınızı kendi sisteminize göre tekrar SIFIRDAN taratmanız gerekmektedir.! IP tv kanallarını güncellemek için ise IP menüsüne girince MAVİ TUŞ ile internetten güncelle seçeneği ile kanalları güncelleyip ne varsa izleyebilirsiniz.
Selamlar
yedekleme yapmamıştım söylediğiniz üzere tekrar tarama yaptırdım sorun yok.Iptv bazı kanala oynatılamıyor der.Bazılarına bağlanamadı der.İkisi aynı şeymi dir acaba.
Teşekkürler.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Selamlar
yedekleme yapmamıştım söylediğiniz üzere tekrar tarama yaptırdım sorun yok.Iptv bazı kanala oynatılamıyor der.Bazılarına bağlanamadı der.İkisi aynı şeymi dir acaba.
Teşekkürler.

Tekrar merhabalar IP tv de bu iki uygulama hatası vermesi genelde o linklerin ölmüş olması anlamına gelmektedir...İnternet linkleri ne yazikki çok kalıcı olmamaktadır.!

platinium

0
Üye
10 Ara 2015
22
1
3
Hocam bağışlayın ben çok oldum ama şimdide ıptv den tv kanallarına geçiş yapamıyorum.Exit tuşu falan çalışmıyor tv ye geçmek için bilakis ıptv de ise çalışıyor kendimi geçtim artık cihazda sorun olduğunu düşünmeye başladım.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Hocam bağışlayın ben çok oldum ama şimdide ıptv den tv kanallarına geçiş yapamıyorum.Exit tuşu falan çalışmıyor tv ye geçmek için bilakis ıptv de ise çalışıyor kendimi geçtim artık cihazda sorun olduğunu düşünmeye başladım.

Durun hemen panik yapmayın hemen size yardımcı olalım...Sanırım cihazı karıştırıken bir menüyü yanlışlıkla karıştırmışsınız.!
1.Kumandanın üzerindeki M+ tuşuna basınız.
2.IP-TV yazan yere gelip OK leyin.
3.Şimdi kumandanın MENÜ tuşuna basın.
4.Karşımıza gelen pencereden MEDİA-MODE yazan yere gelip konumu KAPALI yapıp EXİT tuşu ile gelen soruya EVET deyiniz.
5.Şimdi artık TV kanallarını izleyebilir hale geldiniz.
6.Deneyin ve sonucu paylaşınız.

,

platinium

0
Üye
10 Ara 2015
22
1
3
Durun hemen panik yapmayın hemen size yardımcı olalım...Sanırım cihazı karıştırıken bir menüyü yanlışlıkla karıştırmışsınız.!
4.Karşımıza gelen pencereden MEDİA-MODE yazan yere gelip konumu KAPALI yapıp EXİT tuşu ile gelen soruya EVET deyiniz.

,
Hocam inanın minnettarım size dediğinizi aynen yaptım.Ve sonuç mükemmel çok teşekkür ederim.

guvenay1966

0
Üye
10 Şub 2015
256
26
28
ist
saygılarımla haydar bey kafama takılan bir sorun var santral sisteminde santrale gelen trsat kabkolarını ben h h den ayarlıyorum ama diyer cıkışlarında sinyaline hangi frakansla baka bilirim yani H H baktım sinyal var fakat diyer cıkışların da saglammı diye kontrol esem frakanslarını bile miyorum rica etsem diyer frakanslarıda yaza bilirmisiniz
High H BUNUN Low H BUNUN High V BUNUN Low V BUNUN bunları satfinder 3 hd uydu bulucum var frakansları verirseniz satfindere elle eklerim daha sonra arıza durumunda hepsini sintal geliyormu gelmiyormu bakarım uzun yazdım ama kusura bakma anlatmam lazımdı aklıma takılanı NOT bu frakansları santralde cıkış yoksa bakacam satfinderi alalı 6 ay aoldu ögreniyorum 1 veya 2 santal ayarladım dah tam manasıyla cözemedim ugraşıyorum siz deyerli ustalardan bilgi alarak saygılar

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
saygılarımla haydar bey kafama takılan bir sorun var santral sisteminde santrale gelen trsat kabkolarını ben h h den ayarlıyorum ama diyer cıkışlarında sinyaline hangi frakansla baka bilirim yani H H baktım sinyal var fakat diyer cıkışların da saglammı diye kontrol esem frakanslarını bile miyorum rica etsem diyer frakanslarıda yaza bilirmisiniz
High H BUNUN Low H BUNUN High V BUNUN Low V BUNUN bunları satfinder 3 hd uydu bulucum var frakansları verirseniz satfindere elle eklerim daha sonra arıza durumunda hepsini sintal geliyormu gelmiyormu bakarım uzun yazdım ama kusura bakma anlatmam lazımdı aklıma takılanı NOT bu frakansları santralde cıkış yoksa bakacam satfinderi alalı 6 ay aoldu ögreniyorum 1 veya 2 santal ayarladım dah tam manasıyla cözemedim ugraşıyorum siz deyerli ustalardan bilgi alarak saygılar

Sn.Arkadaşım her zaman yazabilirsiniz hiç çekinmeyiniz hemen gerekli tp leri yazıyorum...( Eğerki dediğim şekilde ayar yapılırsa MÜKEMMEL bir ayar olmuş olur.)

H-V ( Yüksek verticaller )
11958 Frekans 27500 Symbol
12422 Frekans 27500 Symbol
12213 Frekans 05833 Symbol
-----------------------------------

H-H ( Yüksek Horizontaller )
12641 Frekans 30000 Symbol
12382 Frekans 30000 Symbol
12103 Frekans 08333 Symbol
12054 Frekans 27500 Symbol
----------------------------------
L-V ( Alçak Verticaller )
10970 Frekans 30000 Symbol
11054 Frekans 30000 Symbol
11096 Frekans 30000 Symbol
----------------------------------

L-H ( Alçak Horizontaller )
11053 Frekans 08000 Symbol
11045 Frekans 04800 Symbol
11039 Frekans 04800 Symbol
11062 Frekans 04820 Symbol

NOT: (Bu vermiş olduğum değerlerden ÖZELLİKLE yazacağım 2 tp değeri ne kadar yüksek olursa diğerleride OTOMATİKMEN kendiliğinden yüksek olarak ayarlanır.)
Bunlar: 11053 H 8000 olan=BLOOMBERG ve 11054 V 30000=TRT-HD Pakettir.--- 90 lık çanakla alınabilen MAKSİMUM değerler ise şunlardır.11053 en az = 100/88 olmalıdır.Mümkün mertebe 100/80 altına düşmemesine gayret edilmelidir.Eğerki çanak ayarlanırken bir türlü bu değer alınamıyorsa o halde çanak gönyesi ve özelliklede OFFSET çanak türünde alüminyum LNB tutacağı bir şekilde oynamış demektir.PARABOL türde ise üç çubuktan biri yada fazlası yamulmuş demektir. Diğer TP olan 11054 içinde aynı şey geçerlidir olması gereken en MAKSİMUM değer 100/85 MİLİMUM 100/75 altına düşmemelidir...TÜRKSAT uydu zincirinin en cafcaflı TP leri işte bunlardır.

Son düzenleme:

power vu

0
Üye
1 Kas 2015
9
0
1

,

hocam Allah razı olsun kafayı yemek üzereydim belkide cihazı kırabilirdim..şimdi oldu teşekkürler