Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

universal kumanda ayarı

odunuzz

0
Üye
9 Eyl 2016
3
0
1
beyler vestel yv kullanıyorum kumandaya tanımlatamadım konrol kodunu biliyorum manuel olarak nasıl tanımlatırım

f12

0
Özel Üye
21 Eki 2015
1,014
266
83
Kullanacağınız TV’nin uzaktan kumanda kod sisteminizin öğretilmesi gerekmektedir.

Mavi şerit içinde belirtilen "VOL+" ve "VOL-" tuşlarına aynı anda 3 saniye süre ile basınız, böylece uzaktan kumanda TV kod arama moduna girecektir.

3 saniye sonunda "VOL-" tuşunu bırakınız ve kumandanın sadece "VOL+"tuşuna basınız, kumanda 3 grup kod değeri gönderimine başlayacaktır ve arama "VOL+" tuşu basılı tutularak devam ettirilecek. Bu işlem sırasında TV alıcısı ekranında VOLUME (ses ayar çubuğu) göstergesi veya sembolü göründüğü anda "VOL+" tuşuna basmayı durdurun ve bu defa "VOL-" tuşuna basınız. Ekranda VOLUME (ses ayar çubuğu) görüntülenir.

Source ve Açma/Kapama tuşları için bu işlemin devamına gerek duymayacaksınız. Uzaktan kumanda bu tuşların komutlarını da yerine getirecektir.

6n4kll.png

odunuzz

0
Üye
9 Eyl 2016
3
0
1
Kullanacağınız TV’nin uzaktan kumanda kod sisteminizin öğretilmesi gerekmektedir.

Mavi şerit içinde belirtilen "VOL+" ve "VOL-" tuşlarına aynı anda 3 saniye süre ile basınız, böylece uzaktan kumanda TV kod arama moduna girecektir.

3 saniye sonunda "VOL-" tuşunu bırakınız ve kumandanın sadece "VOL+"tuşuna basınız, kumanda 3 grup kod değeri gönderimine başlayacaktır ve arama "VOL+" tuşu basılı tutularak devam ettirilecek. Bu işlem sırasında TV alıcısı ekranında VOLUME (ses ayar çubuğu) göstergesi veya sembolü göründüğü anda "VOL+" tuşuna basmayı durdurun ve bu defa "VOL-" tuşuna basınız. Ekranda VOLUME (ses ayar çubuğu) görüntülenir.

Source ve Açma/Kapama tuşları için bu işlemin devamına gerek duymayacaksınız. Uzaktan kumanda bu tuşların komutlarını da yerine getirecektir.

usta 5 dakka boyunca basılı tuttum hiçbişey çıkmadı 10 defada denedim belki manuel kod gireme gibi bişey gördüm varsa öyle birşey onu deniyeyim diyorum

f12

0
Özel Üye
21 Eki 2015
1,014
266
83
usta 5 dakka boyunca basılı tuttum hiçbişey çıkmadı 10 defada denedim belki manuel kod gireme gibi bişey gördüm varsa öyle birşey onu deniyeyim diyorum[/QUOTE]

Bu yöntem kesinlikle işe yarıyor bazı tv'ler de uyumlu çalışmayabilir fakat siz okuyup tekrar yapın hata yapmadığınızdan emin olun.

odunuzz

0
Üye
9 Eyl 2016
3
0
1
usta 5 dakka boyunca basılı tuttum hiçbişey çıkmadı 10 defada denedim belki manuel kod gireme gibi bişey gördüm varsa öyle birşey onu deniyeyim diyorum

Bu yöntem kesinlikle işe yarıyor bazı tv'ler de uyumlu çalışmayabilir fakat siz okuyup tekrar yapın hata yapmadığınızdan emin olun.[/QUOTE]

3. saniyenin sonunda sadece vol+ ya basılı tuttum hiç tepki vermedi tvnin 3 haneli kodu 109 normalde 4 haneli kod 1110 4 hanelide çalışır diye umudum varda nasıl girecem o konuda bi fikrim yok

f12

0
Özel Üye
21 Eki 2015
1,014
266
83
3. saniyenin sonunda sadece vol+ ya basılı tuttum hiç tepki vermedi tvnin 3 haneli kodu 109 normalde 4 haneli kod 1110 4 hanelide çalışır diye umudum varda nasıl girecem o konuda bi fikrim yok

Bu işlemin diğer kodlarla alakası yok işlemin özeti kısaca bu işlemi tekrarlayın aksi taktirde tv'nizle uyumlu çalışmıyordur ya da siz bazı şeyleri eksik yapıyorsunuz.

VOL+ ve VOL- tuşlarına aynı anda 3 saniye süre ile basın.3 saniye sonunda "VOL-" tuşunu bırakın ve kumandanın sadece "VOL+"tuşuna basın TV alıcısı ekranında VOLUME (ses ayar çubuğu) göstergesi veya sembolü göründüğü anda "VOL+" tuşuna basmayı durdurun ve bu defa "VOL-" tuşuna basın.Ekranda VOLUME (ses ayar çubuğu) görüntülendiği zaman işlem tamamdır.

Ayrıca cihazın bazı sorunları için konu açmıştım yazılım ekibine talep gönderirseniz ne kadar çok istek olursa o kadar sorunların hızlı çözüleceğine inanıyorum.http://www.next.web.tr/showthread.php/11196-Next-Minix-HD-Cool-Cool-Inview-Kullanıcıları.html

Son düzenleme: