Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Tv ve next machina görüntü uyumu

cihat43

0
Üye
7 Şub 2017
67
7
8
Merhaba Usta ben yeni led ekran tv aldım LG uh770 serisi yanlız tv nın kendı uydu alıcısında sd görüntü ıyı ama benım kullandıgım next machına3d cıhaza takınca sd yayınlar berbat bır goruntu cıkıyor. ben cıhazın ayarlarına kadar herseyı yapmama rağmen hiç değişmedı. sıkıntı neyden kaynaklanıyor yardımcı olurmusunuz kolay gelsın.

Son düzenleme:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Maalesef üzülerek yazmak zorundayım ama sıkıntı sizin ön-yargılı olmanızdan kaynaklanıyor.! Bir UYDUCU olarak yıllardır kanal ayarı yapmadığım piyasada mevcut hiç bir tv markası kalmadı.SD görüntüyü bırakın HD yayınlarda bile doğru dürüst görüntü veren tv ye bile yokken sizin SD yayınlar ile ilgili bu yazınız bana kusura bakmayın ama biraz tuhaf geldi.! Bir çok arkadaşımız 4K cihaz almak için MACHİNA nın bu versiyonunu beklerken istek yaparken,( Gerçi MACHİNA 4K şimdilik düşünülmüyor.) yani sözün özü şimdiki halinden fazlası ile memnunken sizin bu düşünceleriniz için yazacak hiç bir şey bulamıyorum ne yazikki.! Eğer kafanıza çok fazla takıldı ise cihazı geri gönderin olsun bitsin...

cihat43

0
Üye
7 Şub 2017
67
7
8
Maalesef üzülerek yazmak zorundayım ama sıkıntı sizin ön-yargılı olmanızdan kaynaklanıyor.! Bir UYDUCU olarak yıllardır kanal ayarı yapmadığım piyasada mevcut hiç bir tv markası kalmadı.SD görüntüyü bırakın HD yayınlarda bile doğru dürüst görüntü veren tv ye bile yokken sizin SD yayınlar ile ilgili bu yazınız bana kusura bakmayın ama biraz tuhaf geldi.! Bir çok arkadaşımız 4K cihaz almak için MACHİNA nın bu versiyonunu beklerken istek yaparken,( Gerçi MACHİNA 4K şimdilik düşünülmüyor.) yani sözün özü şimdiki halinden fazlası ile memnunken sizin bu düşünceleriniz için yazacak hiç bir şey bulamıyorum ne yazikki.! Eğer kafanıza çok fazla takıldı ise cihazı geri gönderin olsun bitsin...
şimdi ben ya derdimi anlatamadım sanırım bende next machine 3d ile ilgili sıkıntım yok tüplü tv izlerken sıkıntı yok ama led tv cihaza taktigim kablodan mi yada yaz ılim kaynaklımı acaba? Yinede sanki firma karaliyormus gibi suçlamak beni üzmüştür. Ben direk firmayı servisi bile aradım ki, çözüm bulayim

nextreyiz61

0
Özel Üye
8 Şub 2015
498
64
28
Trabzon
Bu sorun HD uydu cihazlarının genelinde var. Sorun şurdan kaynaklanıyor cihazınızdaki çözünürlük ayarını 1080p yaptığınızda 576p çözünürlükteki yayınlar TV ekranında 1080p formatına genişleticeleği için ekranda bulanık çıkar. Televizyon içerisindeki dahili cihazın kendinden otomatik çözünürlüklü olduğu için ekranda hangi çözünürlük varsa ona endeksleniyor o yüzden SD veya HD farketmez görüntüde bozulma görülmez.
Bu sorunun aşılması için uydu cihazınızın çözünürlük ayarını otomatik yapınız. SD kanal açınca cihaz otomatik çözünürlük düşürecektir. HD kanal açınca da otomatik olarak çözünürlüğü yükseltecektir. Yalnız bir hatırlatma yapayım çözünürlük ayarını otomatik yaparsan Farklı çözünürlükteki kanallara geçişte yavaş olacaktır
kolay gelsin

Son düzenleme:

cihat43

0
Üye
7 Şub 2017
67
7
8
Bu sorun HD uydu cihazlarının genelinde var. Sorun şurdan kaynaklanıyor cihazınızdaki çözünürlük ayarını 1080p yaptığınızda 576p çözünürlükteki yayınlar TV ekranında 1080p formatına genişleticeleği için ekranda bulanık çıkar. Televizyon içerisindeki dahili cihazın kendinden otomatik çözünürlüklü olduğu için ekranda hangi çözünürlük varsa ona endeksleniyor o yüzden SD veya HD farketmez görüntüde bozulma görülmez.
Bu sorunun aşılması için uydu cihazınızın çözünürlük ayarını otomatik yapınız. SD kanal açınca cihaz otomatik çözünürlük düşürecektir. HD kanal açınca da otomatik olarak çözünürlüğü yükseltecektir. Yalnız bir hatırlatma yapayım çözünürlük ayarını otomatik yaparsan Farklı çözünürlükteki kanallara geçişte yavaş olacaktır
kolay gelsin

tşk ederim bilgilendirme için kolay gelsin.

guvenay1966

0
Üye
10 Şub 2015
256
26
28
ist
kardeşim haydar bey acıklama yaptı ama bende fikrimi yazayım baglantı kablosu skartmı hdmı belki skarttan baglanıyorsan görüntüyü o azalta bilir hdmı kablo görüntü acısından cok gelişmiş kablo sistemi birde kablo deyişimi yapın belki memnun olusun machina 3hd süper bir makine

cihat43

0
Üye
7 Şub 2017
67
7
8
kardeşim haydar bey acıklama yaptı ama bende fikrimi yazayım baglantı kablosu skartmı hdmı belki skarttan baglanıyorsan görüntüyü o azalta bilir hdmı kablo görüntü acısından cok gelişmiş kablo sistemi birde kablo deyişimi yapın belki memnun olusun machina 3hd süper bir makine
hdmı kablo kullanıyorum ama yok nafile acikcasi tvden suphelenmeye basladim 100 hz panel hizi bugun cok ilginc tv sanki zamanla izledikçe görüntü mat çok beyaz parlak veriyor Lg tv led uh770 serisi bana kotu ekran gibi geldi

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
hdmı kablo kullanıyorum ama yok nafile acikcasi tvden suphelenmeye basladim 100 hz panel hizi bugun cok ilginc tv sanki zamanla izledikçe görüntü mat çok beyaz parlak veriyor Lg tv led uh770 serisi bana kotu ekran gibi geldi

Sevgili @Cihat43 kardeşim size yazacağım görüntü ayarlarını yapınız sonrasında TV de eğer gerekir ise biraz renk kalıplarıyla oynarsınız.Öncelikle belirtmek isterimki bende 100-HZ Philips Led tv kullanmaktayım.Evime kim geliyorsa hısım akrabam misafir vs inanın dedikleri şey biz tv izlemiyoruz sadece izlediğimizi sanıyormuşuz diye.! Bu cihaz kendine hükmedilmesinden hoşlanır kendi halinde kullanılmayı asla sevmez,evimde hem MACHİNA 3D hemde 2000 HD minix machina var.Her ikisininde renk kalıp yapılandırma ayarları bir birinden farklıdır, MACHİNA da COLOR tuşuna bastığınızda RENK-AYARLARI menüsünde bulunan bölüm bende KİŞİSEL olarak seçili olup 15-16-16 olarak ayarlıdır.Eğer bu halde görüntü beni tatmin etmez ise o takdirde çok az bir şey TV nin ayarlarını en mükemmel şekilde ayarlayıp bırakırım.Bunun için TV nin içinde ne kadar görüntü ayarı varsa hepsini kullanırım.Sadece kişisel ayarlara bağlı kalmam ek ayarlarında görüntü üzerinde çok büyük etkisi vardır.Dinamik kontrast+Renk geliştirme artık aklınıza ne gelirse TV dede KİŞİSEL anlamda ayarlarım vardır asla kendi kalıbındaki ayarlara bağlı kalmam.Mesleki hayatımda o kadar şeylerle karşılaştım şaşar kalırsınız adamın evinde son model LED Tv var ama cihazı o 40 TL lik cihazla kulklanıyor.Evet yanlış görmediniz ben doğru yazdım yani tabiri caiz ise mersedes araba var ama kullanım hacı murat.! Siz yazdıklarımı bir uygulayın bakalım artık yine olmaz ise yapacak bir şey yok demektir...

1.Kumandanın üzerindeki COLOR tuşu OK.
2.Renk ayarları KULLANICI-KİŞİSEL OK.
3.Parlaklık-15---Kontrast-16-----Keskinlik-16 olarak ayarlayın ve kumandanın üzerindeki kırmızı tuş ile hafizaya alın...

Son düzenleme:

cihat43

0
Üye
7 Şub 2017
67
7
8
Lg led uh 770 4K serisinde sd yayınlar çok iyi değiL hd ve 4k çok ıyı ama sd berbat ama machına3d ile ince ayar yaptım görüntü biraz daha düzeldi. şimdilik iyi ama genelde 4k TV,ler oyleymıs diyorlar. yinede bilgilendime için tşk ederim.