Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Turksat 4A Kabe yayını problemli

kamlaa

0
Üye
21 Tem 2015
9
1
3
Merhaba değerli forum üyeleri

Uydu alıcımdan Turksat'ta bulunan canlı kabe yayını yapan Al-Quran Tv'yi açınca bazen sinyal yok diyor bazen de bir süre yayını izledikten sonra donuyor. Alıcımı fabrika ayarlarına döndürüp yazılımını güncelledim ve kanalları ağ araması ile tekrar buldum ancak problem devam ediyor ve sadece kabe kanalında bu problem yaşanıyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

uydu3405

0
Üye
22 Eyl 2013
1,054
3
38
İstanbul

Uydu alıcımdan Turksat'ta bulunan canlı kabe yayını yapan Al-Quran Tv'yi açınca bazen sinyal yok diyor bazen de bir süre yayını izledikten sonra donuyor. Alıcımı fabrika ayarlarına döndürüp yazılımını güncelledim ve kanalları ağ araması ile tekrar buldum ancak problem devam ediyor ve sadece kabe kanalında bu problem yaşanıyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

Kabe de facia oldu ya belki onunla alakalıdır.Yayını vermek istemiyor olabilirler.

tv17

0
Özel Üye
6 Şub 2015
637
181
43

yayında sıkıntı yok siz çanak ayarı yapmanız gerek

ist.06

0
Üye
7 Eyl 2015
2
0
1
kabe de facia oldu ya belki onunla alakalıdır.yayını vermek istemiyor olabilirler.

ne kadar boş ve gereksiz bir yorum,bir kere bugun olan olay kabe'de olmadi anlayip dinlemeden kasitli yapilan bir yorum yazi, bir de özel üye yaziyor,boş üye yazsa daha makmule geçermiş.

uydu3405

0
Üye
22 Eyl 2013
1,054
3
38
İstanbul
ne kadar boş ve gereksiz bir yorum,bir kere bugun olan olay kabe'de olmadi anlayip dinlemeden kasitli yapilan bir yorum yazi, bir de özel üye yaziyor,boş üye yazsa daha makmule geçermiş.

Arkadaşım sadece kişisel görüşümü yazdım teknik görüşümü yazmadım hemen insanları neden yaftalıyorsunuz.

nassat

0
Üye
26 Eki 2012
20
0
1
TVNET HD frekansında da sorun yaşıyor musun?
Kablonda ek var mı? veya Çanağın ayarsız olabilir.
Ekli kablolarda kabe frekansı ve tvnet hd frekanslarında sorun oluşturmaktadır.

kamlaa

0
Üye
21 Tem 2015
9
1
3
Merhaba değerli arkadaşlar tüm cevaplarınız için teşekkürler. Tamamen farklı yerlerde iki ayrı çanakta denedim ve birkaç aydır bu sorun mevcut. Birindeki çanağı yıllardır sorunsuz kullanıyorum (merkezi sistem) diğeri de kendime ait çanak daha takılalı iki gün oldu. Kablomda ek yok ve en kalitelisinden almış olduğumu söyledi usta.

Ancak bir de TVNet HD'yi kontrol edeyim sorun var mı diye.

Efdal

New member
Üye
12 Şub 2022
1
0
1

Uydu alıcımdan Turksat'ta bulunan canlı kabe yayını yapan Al-Quran Tv'yi açınca bazen sinyal yok diyor bazen de bir süre yayını izledikten sonra donuyor. Alıcımı fabrika ayarlarına döndürüp yazılımını güncelledim ve kanalları ağ araması ile tekrar buldum ancak problem devam ediyor ve sadece kabe kanalınd

osmanke

0
Üye
11 Ara 2011
1,344
1,821
113
59
İstanbul
2adet frekansı var bir,i 11558 v 30000 diğeri digitürk frekansında olan ve oda açık 11012 h 30000 ayarlarınızı ve çanak ayarlarınızı kablonuzu kontrol ediniz..