Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Tek çanakla 11 uydu izlemek mümkünmü ?

astra

0
Üye
16 Haz 2015
1,326
0
36

SORUMUN CEVABI RESİMLERDE,BİRİLERİ 11 UYDUYU SIGDIRMIŞ 1 UYDUYA
SİZCE MÜMKÜNMÜ HER KANALI ALABİLMEK APARATLA HER UYDUDAN ?

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Resimlere bakarsanız her ikisindede popüler uydular kısıtlı 1 resimde 13-19-28 ,2 resimde yine astralar var ortak olarak .dikeylik ayarları ortak olanlar dizilmiş buda demek oluyorki bizler bu tür bi sistemden yararlanacaksak en az 3 çanak + sabır güzel bir ayar cihazımız olması lazım. (Türksat +2 ,Hotbırt+2-3 ,7derece +3 ana kurulum olarak düşününce)

cafi

0
Özel Üye
5 Kas 2013
5,581
57,709
113
izmir çamdibi
t90 çanak ile bir çok uydu almak mümkün fakat fiyatı oldukça pahalı
26041417194821791.jpg

eNNJ5k.jpg

wLN0Yb.jpg

-----------------------------
WAVEFIELD Torodial T90 Çoklu Çanak Anten
• LNBler fiyata dahil değildir !
• Birbirine uzak uydulari tek çanak ile alabilmektedir.
• 11 taneye kadar LNB takilarak 11 ayri uydu alinabilir.
• Aynı büyüklükte olan 11 Tane çanaklar kadar verimlidir.
• Uydudan gelen sinyal ana yansıtıcıdan iki defa yansıtılarak bir çizgi üzerinde oluşturulan
çok sayıdaki odağa yansıtılır. Ana yansıtıcıdan yardımcı yansıtıcıya sinyal aktarılır.
• Her LNB ortalama 85cm anten kadar sinyal seviyesine sahiptir.
• Hareketli sistemlere göre avantaji, birden çok kişi aynı anda istediği uyduyu seyredebilmesidir.
• Anten sabit olduğu için malzeme aşınmasıda olmamaktadır.
• Paket içinde 5 adet LNB kelepçesi mevcuttur.
Montaj için gereken Anten direği Mutlaka 60mm çapında olmak zorundadır.
• Renk : Krem
Paket İçerisinde 5 Uydu Alacak LNB Fitonları çıkmaktadır. İlave LNB Fitonları 7 Euro'dur.
Wave Field Torodial 90CM adı altında geçen ürünü 98x108 CM olup LNB Yansıtma sistemi ile Çalışmaktadır.
İstanbuldan konumumuz itibarı ile Aşağıda Adı Geçen Uyduları Sabit olarak Sorunsuz almaktadır. (doğu ve güneydoğu anadoluda sinyal düşmesi olabilir)
Türksat 42 + Hellas Sat 39 + SeSat W4 36 + Astra 2 28.5 + Arabsat 2 26 +

Astra 19 + Eutelsat W2 16 + Hotbird 13 + Eutelsat W3 (******** uydusu) + SIRIUS 2/3
Burada adı geçen uydular tarafımızdan test edilip en düşük sinyal seviyeleri %75 lerde sorunsuz sonuç alınmıştır. Bilindiği gibi Türkiye
konum itibarı ile uzak uydulardan olan astra 19 Uydusunu belli başlı bölgelerde sorunsuz alıyor bizde bu konum içerisinde
astra 19 dan sinyal alabiliyoruz. (İSTANBUL)
WaveField Hem bireysel sistemlerde hem de merkezi sistemlerde Sorunsuz performansıyla kullanıcıyı şaşırtır.
WaveField piyasada 150CM Parabol dediğimiz çanaklara yaklaşık eşdeğer bir çanaktır.
Türkiye'de Bireysel Merkezi sistem Kullanıcılarının çoğunlukta kullandıgı Türksat, Hotbird, ******** ve Hispasat dır.
Burada WaveField'in tek eksiği Hispasatı almamasıdır Kısacası şöylede denebilir.
Wavefield konumumuz itibarı ile Hispasatı alamamakta.

WaveField tamamen ithal olup dünyanın her ülkesinde büyük ilgi görmektedir. Tamamen ithal bir üründür.

alıntı
----------------------
montaj video
[video=youtube;HF6vSsBCV5Q]https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=HF6vSsBCV5Q[/video]

Son düzenleme:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Resimlere dikkatle baktım en SOL daki 28.2 maalesef HİKAYE...Neden hikaye onu önce belirtivereyim her şeyden önce o uydu direkt olarak İNGİLTERE üzerine yayın yapar.Hal böyle olduğu halde ortalama 2 metrelik çanaklarla (MERKEZ olarak) bile bu uydunun yarısını anca ıkına sıkıla çoğuda SINIRDA olarak alınabilmektedir.Diğer uydu zinciri zaten hiç yanından bile geçmemektedir işte buna rağmen çıkıpta oraya o resmi koyup hemde APARATLA alıyorum demek abesle iştigal ediyorum demektir.
Gelelim diğer uydulara burada önemli olan bu kadar uyduyu nerden alabilecek bir konumda olunabildiğidir.19* bir kere sadece BATI bölgeleri şanslıdır ANKARA yı geçince olay biter.Hatta 2 metrelik çanaklarla bile bu uydu zinciri DOĞU bölgelerimiz için maalesef hayal kırıklığıdır.( Sınırda yayın izleyebilen vardır oda bazı TP leri ) Yani aparat kısaca mafişşştir...( Ama kişi BATI da bir yerde ise işte o zaman eyvallah derim. ) 1*BATI da bulunan THOR uydusu kapsama alanı olarak Türkiye oldukça şanslıdır onda pek bir sıkıntı olmaz.Diğer taraftaki uydular için bir şey diyemeyeceğim çünkü o uydulara bir kurulum yapmadım. Aparatla alınıp alınamayacağı konusunda kararsızım.Çünkü APARAT demek bir miktar sinyal kaybı demektir bu duruma konum durumu eklenince çok önemli bir durum haiz olur.

NOT:Bu yazdıklarım İLK MESAJ için geçerlidir...Ama yinede belirtmek isterim diğer çoklu çanak içinde 28.2 HİKAYEDİR....

Son düzenleme:

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
haydar ustama katılıyorum her 2 resimdeki tip bir sitem ortalama +-250/500 (parmak Lnb de artar) tl mal olur + çilesi kaliteli bir çanak LNB en basit 8 uyduluk dıezeq motorlu çanak(araştırarak bazı uyanıklar astralar için yapılanları okutuyolar) daha verimli olur düşüncesindeyim.(motorlu çanak özellikle demedim çogumuz apartmanda olduğumuz için ses faktörü)

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Arkadaşım albir nextnexstar çanak anten motoru dünyayı seyret hemde çok ucuza
dogru söylersin arkadaşım dogrusuda o.fakat burda yazan bizler hayatlarının belli bir süresini yaz kış balkon çatı demeden amatörce ugraşıp didinenler oldugumuzdan yerel tabirle didişmeyi sevenler veya olmayan imkanlarla en üst seviye birşeyler yapmaya çalışanlar.ugraşmayı zevk edinmişleriz bi başka deyişle

astra

0
Üye
16 Haz 2015
1,326
0
36
dogru söylersin arkadaşım dogrusuda o.fakat burda yazan bizler hayatlarının belli bir süresini yaz kış balkon çatı demeden amatörce ugraşıp didinenler oldugumuzdan yerel tabirle didişmeyi sevenler veya olmayan imkanlarla en üst seviye birşeyler yapmaya çalışanlar.ugraşmayı zevk edinmişleriz bi başka deyişle
kesinlikle doğru,uydu işi bir zevk meselesidir, o lnb yı oynatmaktan bile zezvk alırım.

durakb

0
Özel Üye
16 Şub 2012
308
200
43
Next diseqc motor uygunmu
Next 2600 D yeni sistem.

Son düzenleme:

cafi

0
Özel Üye
5 Kas 2013
5,581
57,709
113
izmir çamdibi
hafızam beni yanıtmıyorsa 7-8 yıl kadar önce 28.2°e bu uyduyu ayarlamıştım kanalların
%80 ni alış veriş kanalı idi kingofsat,tan inceledim şimdi bir çoğu sky kanalı