Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Takılma Sorunu

mfacem

0
Üye
26 Eyl 2012
3
0
1
Hatay
Merhabalar,
1 ay kadar önce Next Minix HD (mavi) uydu cihazı aldım. Cihazdan genel anlamda memnunum. (Isınma sorunu var; Benden yana bir sıkıntı yok ama yarın öbür gün ısınmadan dolayı cihazın devresinde sorun meydana gelebilir düşüncesi kafamı kurcalamıyor değil :) ) Esas sorunum televizyonu izlemek üzere cihazı açtıktan sonra kumanda takılıyor gibi cihaz saçmalıyor. Şöyle ki, mesela 11. kanaldayım bir kanal geriye veya ileriye gitmek için kumandadaki tuşa bastığımda 4-5 kanal ileri (ileri bastıysanız ileri geri bastıysanız geri) gidiyor. Yada sesi açmak için bir kere dokunduğumda ses çubuğu 1 kademe ilerlemesi gerekirken 5-6 kademe birden ilerliyor. Ne kadar dikkat etsemde kumandaya bir kere basmama rağmen dediğim sorun tekrarlıyor. (Her iki kumandada sorun tekrarlıyor). Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:

webmaster

Administrator
Yönetici
Administrator
17 Eyl 2011
1,830
373
113
İstanbul
www.next.web.tr
Merhabalar,
Teknik donanım ve fiziksel özelliklerine göre cihaz 65c dereceye kadar ısınabilir. Bu aslında bir sorun değildir.
Cihaz içerisindeki tüm malzemeler 105c ısıya dayanıklı olabilecek şekilde tasarlanmıştır.

Diğer konu ile ilgili, cihazın kumanda gözünü farklı bir konuma yerleştirip deneyiniz.
Farklı bir ışık hüzmesiyle veya frekansla çakışabilir. ( Kumanda gözünü TV nizin ekranını geçmeyecek konumda yerleştirmeniz tavsiyemizdir. )

tigarrr

0
Üye
3 Ocak 2013
1
0
1
merhaba ustalar ben bu konularda aceyım lutfen sacmalar sam aldırmayım yukardaki sorunların aynıları bende mevcut gözü tv nın cok altında olasına ragmen yapmaya devam ediyor yardım ederseniz sevinirim

-mehmet-

0
Üye
10 Haz 2012
14
0
1
bu sorun bendede var ve bazen kumanda o kadar aptallaşıyoki kumandayı kırasım geliyo bunun bi çözümü yokmudur bu sorun yeni yazılımı yükledikten sonra daha sık olmaya başladı ve sanırım bi kanalda uzun bi süre kalınca hiçbi tuşa basmadan ve ardından kanal veya sesi deyiştirmek istediğiniz zaman 1 basıyosunuz 5veya 6 kademe gidiyo ses acıcaksınız sanki mute tuşuna basmışınız ses kesiliyo acayip bi olay

ngul

0
Üye
31 Ara 2012
2
0
1
Aynı kumanda problemleri bende de var çeşitli yerlerde yazmama rağmen bir çözüm önerisi olan olmadı henüz

compkeeper

0
Üye
4 Kas 2012
26
0
1
4-5 kanal geriye gidiyorsa eğer Menü -tV kanalları kısmını acıp kilitli olup olmadıklarını kontrol edin eğer kilitlilerse ileri geri tuşlarında atlama yaparlar bir de kanal gösterimini kontrol edin onlardada hepsi açık olması lazım

-mehmet-

0
Üye
10 Haz 2012
14
0
1
takılma sorununun sebeplerini buldum sanırım birinci sebep bence kumanda alıcısı tv nin önünde ve panelin üst kısmında ise panelden çıkan ısı dalgaları infrared alıcıyı etkiliyo olabilir kumadanın vermiş olduğu sinyali farklı algılayabilir ikinci sebep ise timeshift özelliğinin sürekli açık kalması bu özellik açık iken flas belleğe süreki voltaj gönderiliyo ve flash süreklli kullanımda kanal deyiştirmek istenince makina birden aptallaşıyo ben bu iki sebebi düzelttim yani alıcıyı tvnin üzerine led yukarı bakıcak şekilde koydum ve timeshift özelliğini kapalı yaptım ve baya bi süredir bi sorun yok ha bide son bişey pilleri yeniledim

matrix8965

0
Üye
28 Ocak 2013
2
0
1
Bu sorunu cihazı ilk aldığım da bende yaşadım. Çözümü bir yerde okudum anlam veremedim ama işe yaradı. Cihazın bulunduğu odadaki lambada tasarruflu ampul kullanıyorsanız kumandayı o etkiliyordur. Lambayı kapatıp deneyin sorun olmadığını göreceksiniz.

surhanh

0
Üye
17 Şub 2012
2
0
1
aynı sorunlar bende de oluyor..sorun gündüz de oluyor..sadece lambayla alakalı değil bence..

surhanh

0
Üye
17 Şub 2012
2
0
1
acaba kumandalar ında genel sorun mu var..teknik servis e götüren varsa..açıklayabilir mi?