Neler yeni

Pokemon GO Hakkında her şey

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#1
Pokemon Go Nintendo'ya Yaradı!

[h=1]Pokemon Go Nintendo'ya Yaradı![/h][h=2]Nintendo tarafından geliştirilen ve geçtiğimiz günlerde resmen kullanıma sunulan Pokemon Go Nintendo’yta yaradı.[/h][FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot]
Daha çok video oyun konsolları alanında görmeye alıştığımız Nintendo, piyasada uzun zamandan beri etkisiz görünürken, Pokemon GO ile birlikte marka çıkışa geçti. Dünya genelinde büyük ilgi uyandıran oyunda, kişilerin oyuna fazla ilgi göstermesi, markanın piyasa değerini de arttırdı. Konuyla ilgili yapılan açıklamada marka değerinin 23 milyar dolara ulaştığı belirtildi.
Yüzde 8.9 Değerlendi
Pokemon GO ile birlikte hisse değerleri artış gösteren Nintendo, yüzde 8.9 gibi oldukça yüksek bir oranda büyüme gerçekleştirdi ve değer arttırdı. Hisse başı değeri 162 doları geçen Nintendo, 23 milyar dolarlık bir değere sahip oldu.
Pokemon GO öncesinde normal bir şekilde piyasada seyreden Nintendo için Pokemon GO adeta doping etkisi yarattı. Oyun Türkiye’de resmen sunulmamış olsa da kişiler APK üzerinden telefonlarına oyunu kurarak oynayabiliyor. Konuyla ilgili sosyal medya üzerinden de pek çok kişi video ve ekran görüntüsü paylaşılırken, dünya genelinde paylaşılan içerikler dahi büyük ilgi görüyor.
Pek çok kişi şehirde dolaşarak Pokemon avlamaya çalışırken, Pokemon avı sonrasında oyunun nasıl devam edeceği ve yeni güncellemeler ile oyunun nasıl bir hal alacağı da merak ediliyor. Bu kadar büyük ilgi ile birlikte dünya genelinde ilgi uyandıran Nintendo, Pokemon GO ile birlikte tekrar eski günlerindeki duruma ulaşmaya çalışıyor.
[/FONT]
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#2
Pokemon GO Android ve iOS'a Nasıl Yüklenir?

[h=1]Pokemon GO Android ve iOS'a Nasıl Yüklenir?[/h][h=2]Pokemon GO Türkiye’de henüz resmi olarak sunulmasa da kişiler Pokemon GO oyununu indirerek oynayabiliyor. İşte Android ve iOS cihazlara Pokemon GO yükleme işlemleri.[/h][FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot]
Niantic Labs tarafından geliştirilen ve 90’lı yılların efsane oyununu tekrar günümüze getiren Pokemon GO, ilk çıktığı günden itibaren büyük ilgi gördü. Dünya genelinde adeta akım haline gelen Pokemon GO, şu anda sadece belirli ülkelerde resmi olarak indirilebilir durumda. Türkiye’de önümüzdeki aylar içerisinde sunulması beklenen oyun için pek çok kullanıcı beklemek istemezken, oyunu oynamak isteyenler birkaç küçük ayar ile Pokemon GO oynamaya hemen başlayabilir.
Pokemon GO Android Cihazlara Nasıl Yüklenir?
Oyunun indirilmesi için bölge kısıtlaması getirildiği için kişilerin bu bölge kısıtlamasını aşması gerekiyor. Google Play ülke değiştirme işlemleri ile Pokemon GO yüklenebilir. Alternatif olarak .apk dosyalarının cihazlara yüklenerek oynanabilmesi mümkün olsa da bu durum çok önerilmemektedir. Zira güvenilir bir yerden temiz bir oyun dosyalarının elde edilmesi gerekir. Google Play ülke değiştirme işlemleri için kişilerin Hola Better Internet Download gibi alternatif VPN uygulamalarını tercih etmesi gerekiyor. Bu uygulamalar üzerinden yapılan işlemler ile birlikte kişilerin Google Play ülkesi değiştirilecek ve istenilen ülke yapılabilecektir. Belirtilen uygulamanın cihaza yüklenmesi ardında uygulamalar bölümünden Google Play seçeneklerinde ülke değişimi kolayca yapılabilir.

Pokemon GO iOS Cihazlara Nasıl Yüklenir?
Türkiye’de Pokemon GO oyununu oynamak isteyen iOS işletim sistemi sahiplerinin ise bu konuda çok fazla seçeneği bulunmuyor. Kanada hesabının olması halinde App Store üzerinden bu hesap ile giriş yapılması ve ardından oyunun indirilmesi yeterli olacak. Android işletim sistemine göre iOS işletim sisteminde ülke değiştirme ya da benzer kurallara aykırı işlemlerin yapılması oyunun oynanması sırasında pek çok sorunun yaşanmasına yol açıyor ve bu nedenle de fazla tercih edilmiyor. Fakat belirtilen yöntem üzerinden iOS işletim sistemine de Pokemon GO yükleyebilmek mümkün.
Pokemon GO Android
Pokemon GO iOS
[/FONT]
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#3
Pokemon Go APK İndir - Nostalji Oyun Pokemon Oyun Oldu!

[h=1]Pokemon Go APK İndir - Nostalji Oyun Pokemon Oyun Oldu![/h][h=2]Uzun zamandan beri merakla beklenen Pokemon Go, Android ve iOS işletim sistemleri için resmen kullanıma sunuldu. İşte oyun ile ilgili detaylar…[/h][FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot]
Pokemon Go adı ile sunulması beklenen ve yapılan son açıklama ile birlikte uygulama marketlerde resmen kullanıma sunulduğu belirtilen Pokemon Go, hem Android hem de iOS işletim sistemleri için kullanılabilir durumda. Fakat oyun ile ilgili en sorunlu nokta, oyunun şu an için sadece Avustralya ve Yeni Zelanda’da şu an sadece oyunun indirilebilir ve oynanabilir olması. Bu nedenle şu an için Türkiye’deki kullanıcıların uygulama marketler üzerinden oyunun indirebilmesi mümkün değil.
Pokemon GO APK İndir bağlantısından oyunu indirebilirsiniz.
Virüslü APK’lere Dikkat!
Oyunun ülke sınırlaması olması nedeniyle piyasada APK versiyonlarının kullanıldığı görülürken, bu konuda kişilerin virüslü uygulamalara karşı dikkatli olması gerekiyor. Bu nedenle çok güvenli kaynaklardan indirilmesi ya da resmen Türkiye’de kullanıma sunulmasının beklenmesi gerekiyor.
Gerçeklik Ön Planda
Pokemon Go oyununda gerçek kameraların ve sokakların kullanışmış olması oyun için büyük bir merak uyandırmış ve oyunda iyi performansın bu şekilde nasıl sağlanacağı merak ediliyordu. Oyunun sunulması ile birlikte oyunun tüm noktaları hakkında bilgi sahibi olabilmemiz mümkün olacak. Bunun için kişilerin ilk izlenimlerini beklemek y eterli olacak. Yapılacak yeni incelemeler ile birlikte oyun hakkında detaylara ulaşmak ve oyunun tam anlamıyla nasıl olduğunu öğrenmek oldukça kolay.
[/FONT]
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#4
Pokemon GO Nasıl Oynanır?

Milyonlarca hayranı tarafında heyecanla beklenilen Pokemon GO, nihayet Android ve iOS platformları için çıktı. Peki mobil oyun dünyasının yeni oyunu Pokemon GO nasıl oynanır?


Uzun bir süredir merakla beklenilen sanal gerçeklik temalı mobil Pokemonoyunu Pokemon GO, Android ve iOS platformları için oyunculara sunuldu. Sadece birkaç ülkede oynanabilir durumda olan Pokemon GO, ülkemizde resmi olarak çıkışını henüz gerçekleştirmedi. Tabi bu oyunun hayranlarını ve oynamak isteyenleri üzmesin. Hazırladığımız yazımızda Pokemon GO'yu nasıl oynayabileceğinizi anlatıyoruz.
Android ve iOS Desteği

Android

Eğer Android işletim sistemli bir telefon kullanıyorsanız Pokemon GO'yu oynamak için yapmanız gereken oyunun APK dosyasını bulup telefonunuza kurmak. Şu an için Google Play Store'da ülkemiz için aktif olmayan oyunu oynamanın tek yolu APK dosyaları. Google Play Store'da bulunmayan APKdosyasını telefonunuza indirdikten sonra, Ayarlar altındaki Güvenlikseçeneklerinden, Bilinmeyen Kaynaklara İzin Ver seçeneğini aktif ederek,Google Play Store dışında indirilen dosyaları telefonunuza kurmaya izin verebilirsiniz.
iOS

Eğer iOS işletim sistemli bir cihazda Pokemon GO oynamak isterseniz yapmanız gerekenler biraz daha karmaşık. Bildiğiniz üzere Pokemon GO her ülke için resmi olarak çıkışını yapmadı. Şu an için yalnızcaAvustralya, Yeni Zelenda ve Kuzey Amerika'da çıkan oyunu kurmak için kullandığınız Apple hesabınızı bu ülkelerden birinde göstermeniz gerekiyor. Bunu yapmak içinse yeni bir Apple ID oluşturarak bulunduğunuz ülkeyi Yeni Zelenda veyaAvustralya seçmeniz yeterli. Ardından iOS işletim sistemli cihazınızda bulunan App Store üzerinden Pokemon GO'yu indirebilirsiniz.
Pokemon GO'ya Başlayış

Oyun bu güne kadar yayınlanan videolardan bildiğimiz üzere sanal gerçeklik üzerine kurulmuş bir yapıda geliyor. Oluşturduğumuz karakterle birlikte Pokemon avına çıktığımız oyunda olduğumuz yerde durmak yerinde gezerek Pokemon avlayabiliyoruz. Bu belki de oyunun en güzel detayı.
Pokemon toplayıp kendi koleksiyonunuzu oluşturmak için sokaklarda gezip Pokemonları yakalamanız gerekiyor. Toplanılan Pokemonlarla birlikte diğer oyuncuların Pokemonlarıyla savaş yapılabiliyor. Oyunda yer alan tradesistemiyle birlikte Pokemon transferi yapılabiliyor, koleksiyonda eksik olan Pokemonlar tamamlanabiliyor. Pokemon GO'daki Pokemonlar tıpkı çizgi filmden alışık olduğumuz gibi enderlik seviyesine sahip. Her Pokemon diğerinden farklı bir enderlikte olabilir ve koleksiyonunuzu zenginleştirebilir. Yolda yürürken yakalayacağınız Pokemonlar için daha fazla yol kat edip, daha uzak mesafeleri gitmeniz gerekebilir.

Oyun İçi Satın Alımlar

Tahmin edebileceğiniz gibi neredeyse her mobil oyundan alışık olduğumuz oyun içi satın almalar Pokemon GO'da da aynı şekilde mevcut. Yakaladığınız Pokemonları sakmananız için kullanacağınız Poke Top'ları bir noktadan sonra parayla satılmaya başlıyor. Eğer koleksiyonunuza daha fazla Pokemon katmak istiyorsanız buPoke Top'lara ihtiyacınız olacak.
Oyunda Poke Stop adı verilen istasyonlar mevcut. Bu istasyonlar nerde olduğu bilinmeyen özel duraklar olarak adlandırılabilir. Poke Stop'ları bulduğunuz takdirde fazladan birkaç Poke Topu elde edebilirsiniz.
Poke Gym adı verilen salonlarda ise, elinizde bulunan mevcut Pokemonları kullanarak rakiplerinizle savaş haline girebilirsiniz. Savaşı kazanmanız durumunda elde edeceğiniz Pokemonlar ham bir sonraki savaş için size büyük avantaj katacak hem de koleksiyonunuzu geliştirecek. Yalnız tekrar hatırlatalım, belirli sayıdan sonra elde edeceğiniz her Pokemon için yeniPoke Top'larına ihtiyacınız olacak.
Oyun devamlı olarak konum bilginizi kullandığı için oldukça hızlı bir şarj tüketimini sahip. Gün içinde Pokemon GO oynama sürenizin fazla olmasıhızlı şarj cihazı veya PowerBank ihtiyacınızı beraberinde getirecektir. Oynaması oldukça eğlenceli olan Pokemon GO çıkışından birkaç gün sonra dahi milyonlarca oyuncu kitlesini aynı platform üzerinde toplamayı başarmış durumda. Pokemon tarihinin en ilginç ve beğenilen yapımı olanPokemon GO'yu deneyimlemenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#5
Pokemon Go Nasıl İndirilir ve Yüklenir? Pokemon Go iPhone ve Android Kurulumu


[FONT=&quot][FONT=&quot]
Yayın hayatına [FONT=&quot]6 Temmuz‘da başlayan [FONT=&quot]Pokemon Go çılgınlığı tüm dünyayı sarmış görünüyor. Sadece 2 ülkede resmi olarak indirilmeye sunulan Pokemon Go oyununu [FONT=&quot]Türkiye’de indirmek[/FONT] henüz mümkün değildir. Fakat bir kaç yöntem ile akıllı cihazınıza Pokemon Go’yu indirip oynayabilirsiniz. İndirdikten sonra [FONT=&quot]Türkiye’de oynamak mümkün olacak [/FONT]olsa da Pokemon Go’yu resmi olmayan yollar ile telefonunuza indirmek cihazınıza zarar verebilir. Şu ana kadar cihazlarına kurmayı başarmış kullanıcılar herhangi bir sorun yaşamadı. Yinede bu konuda dikkatli olmanızı öneririz.[/FONT]

[h=2]Pokemon Go Türkiye’de Nasıl Oynanır?[/h]Henüz resmi olarak ülkemizde indirilmeye sunulmayan oyun, bazı yamalı [FONT=&quot]APK sürümleri sayesinde ülkemizde de oynanabiliyor. Ancak resmi olmayan bu sürümlerin telefonunuza zarar verebileceğini de unutmamakta fayda var.[/FONT]
[h=3]Pokemon GO iOS’da Nasıl Oynanır?[/h]
Pokemon GO oyununu iOS platformlarda oynamak
Pokemon GO oyununu iOS platformlarda oynamak için;

 • [FONT=&quot]Apple[/FONT] hesabınızdan çıkış yapın.
 • [FONT=&quot]Apple Store[/FONT]‘a gidin ve [FONT=&quot]Pokemon GO[/FONT] yazarak oyunu bulun.
 • Sizden yeni hesap isteyecektir. Yeni hesap oluşturun ama [FONT=&quot]Yeni Zelanda[/FONT]‘yı seçin ülke olarak.
 • Eğer hala indiremiyorsanız aşağıdaki adımları takip edin;
 • [FONT=&quot]Ayarlar > Genel > Sınırlamalar aktif hale getirin[/FONT] kısmına gelin.
 • Sınırlamalar kısmında ortalarda izin verilen içerik kısmının alt tarafında derecelendirme bulunuyor. Bu kısıma
  [FONT=&quot]Yeni Zelanda[/FONT]‘yı yapıştırın. [FONT=&quot]E-mail[/FONT] onayından sonra indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
[h=3]Pokemon GO Android’de Nasıl Oynanır?[/h]
Pokemon GO APK İndir
[h=4]Pokemon Go Android APK İndir[/h]Aşağıdaki mavi renkli indirme butonuna tıklayarak [FONT=&quot]Android cihazlarda [FONT=&quot]Pokemon Go kurulumu[/FONT] için ihtiyacınız olan[FONT=&quot]Pokemon Go Apk[/FONT] dosyasını indirebilirsiniz. Bu [FONT=&quot]Apk dosyasını[/FONT] indirdikten sonra kurulum ya da oyun sırasında bir sorun yaşamamanız için konuyu dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz.[/FONT]
Pokemon GO APK İndir
[h=2][/h][h=2]Pokemon Go Nedir?[/h]
Pokemon Go Ekran Görüntüsü 1
[FONT=&quot]Nintendo ve [FONT=&quot]Niantic[/FONT] işbirliği ile geliştirilen ve [FONT=&quot]The Pokémon Company[/FONT] tarafından yayımlanan [FONT=&quot]Pokémon Go[/FONT], pokemonları gerçek hayata dahil eden eğlenceli bir mobil oyundur. [FONT=&quot]iOS[/FONT] ve [FONT=&quot]Android[/FONT] tabanlı[FONT=&quot] artırılmış gerçeklik oyunu[/FONT]olan Pokemon Go, gezinirken Pokémon tespit edildiğinde Bluetooth aracılığı ile sizi uyaracak olan [FONT=&quot]Pokémon Go Plus[/FONT]isimli giyilebilir teknoloji ürünü olan akıllı bir bileklik ile beraber çıktı. Bu oyun sayesinde kullanıcılar akıllı cihazları ile gerçek dünyada Pokémon yakalayabilir, birbirleri ile savaştırabilir ve birbirleri arasında pokemon ticareti yapabilecekler. Oyunu indirmek tamamen ücretsizdir fakat uygulama içi satın alma opsiyonu bulunmaktadır.[/FONT]
Pokemon Go Ekran Görüntüsü 2
Türkiye dahil dünyanın her yerinde Pokemon hayranları, cihazlarında gerekli ayarları yaparak Pokemon GO’yu oynamaya başladılar. Gerçek dünyayla çizgi alemi birleştiren oyun arttırılmış gerçeklik içerdiği için Avustralya’da polis uyarı yayınladı.
[h=2]Pokemon GO Nasıl Oynanır?[/h]
Pokemonlar Her an Her yerde Karşınıza Çıkabilir
“[FONT=&quot]Artırılmış gerçekliği” ele almış olan Pokemon GO’da Pokemon karakterleri, telefonların kamerası kullanılarak gerçek dünyada görülebilir haldedir. Oyundaki temel amaç gittiğiniz yerlerde pokemon bulmaktır. Oyun size gitmeniz gereken yerlere götürecektir. Gittiğiniz yerde pokemonu bulduğunuzda [FONT=&quot]telefonun kamerası[/FONT] ile [FONT=&quot]pokemonu yakalamaya[/FONT]çalışacaksınız. Dikkatli olun, her an her yerde pokemonlar karşınıza çıkabilir.[/FONT]
Kullanıcılar dilediği gibi [FONT=&quot]yataklarında, [FONT=&quot]yemek yerken[/FONT], hatta [FONT=&quot]klozetlerin üstünde[/FONT] Pokemon karakterlerini görüntüleyip videolarını paylaşıyorlar.[/FONT]
Sokakta Pokemon Yakalarken Dikkatli Olun!
Oyunun biraz tehlikeli yanları oluyor. Çünkü dışarıda iken her an Pokemon yakalama şansı yakalayabilirsiniz. [FONT=&quot]Metroda,[FONT=&quot]striptiz kulübünde[/FONT] bile [FONT=&quot]Pokemon avlamanız[/FONT] mümkündür.[/FONT]
Bu yüzdendir ki [FONT=&quot]Avustralya’da polis, “[FONT=&quot]Karşıdan karşıya geçerken telefonunuza bakmayın. Pokemon avlarken ölebilirsiniz.[/FONT]” mesajını yayınlandı.[/FONT]
[h=2]Kaç Tane Pokemon Karekteri Var?[/h]
722 Tane Pokemon Karakteri Bulunuyor
Ücretsiz oyunda [FONT=&quot]722 Pokemon karakteri, telefonların kameraları ile yakalanmaya çalışılıyor. Ancak verilen mevkilerde bir karaktere ulaşmak için bazen kilometrelerce yürümek gerekebilir.[/FONT]
[/FONT]
[/FONT]
[/FONT]
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#6

6 Temmuz‘da nihai sürümü yayınlanan Pokemon GO oyunu, piyasaya girdiği andan itibaren çok sayıda oyuncuyu kendine çekmeyi başardı. Tüm sosyal medya platformlarında ve teknoloji sitelerinde (Haber sitelerinde bile) Pokemon GO ile ilgili yüzlerce içerik oluşturulmuş durumda. Yayınlanan resmi uygulamalar henüz Türkiye üzerinden kullanılamasa bile oyunun APK dosyası indirilerek bu sınırlama aşılabiliyor. Bu oyunu oynayabilmek için ihtiyacınız olan Pokemon Go Apk dosyasına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Pokemon GO Apk İndir
Pokemon GO‘yu Android (Samsung, HTC, LG vs…) veya iOS (iPhone, iPad) cihazlarınızda oynayabilmek için bazı donanım ve yazılım gereksinimlerini karşılamanız gerekiyor. Bu sistem gereksinimleri aşağıda listelenmiştir;
Android için Önerilen Sistem Gereksinimleri


 • İşletim sistemi: Android 4.3 (Jelly Bean) ve üzeri
 • RAM: 1 GB ve üzeri
 • İşlemci: 1.0 GHz dualcore ve üzeri
 • Grafik: Adreno 305 ve üzeri
 • GPS, WiFi, Mobil Veri
iOS için Önerilen Sistem Gereksinimleri


 • İşletim sistemi: iOS 6 ve üzeri
 • İşlemci: 1 GHz Cortex-A8 ve üzeri
 • RAM: 1 GB ve üzeri
 • Grafik: PowerVR SGX535 ve üzeri
 • GPS, WiFi, Mobil Veri
POKEMON GO Tanıtım Fragmanı


Not: Aynı özellikleri taşısa dahi oyun performansı cihazdan cihaza farklılık gösterebilir.Pokemon GO, Android N Developer Preview sürümünü desteklememektedir (oyun yüklenir, ancak açılmaz). Android Nougat ismiyle ilk kararlı sürüm duyurulduğunda desteklemeye başlayacaktır.

Pokemon GO için Batarya İpuçları

Pokemon GO oyununu oynamak isteyenlerin en çok yaşadığı sorunlardan bir tanesi batarya. İşte işimizi kolaylaştıracak bazı küçük ipuçları.

Dünya genelinde en çok oynanan oyunlar arasında yer almayı başaran Pokemon Go kullandığı özellikler nedeniyle telefonun Pil gücünü aşırı şekilde tüketiyor. Hem mobil verinin kullanılması hem GPS özelliğinin kullanılmak zorunda olması telefonun aşırı güç tüketimine sebebiyet verirken kişiler bazı küçük önlemler ile daha uzun bir pil kullanımı elde edebilir.
Kişilerin batarya kullanımında işlerini kolaylaştıracak en önem detaylardan birisi kuşkusuz ekran parlaklığı. Ekran parlaklığının yüksek olması çok kısa bir süre içerisinde bataryanın tükenmesine yol açacaktır. Bu nedenle dışarıda oyunları oynayan kişilerin ekran parlaklığını düşürmesi önemli bir avantaj sağlayacak. Fakat bu durum kuşkusuz güneş altında oynanan oyunlarda sıkıntı yaratabilir.
Oyun içerisinde yer alan tasarruf modunun kullanılması da önerilmektedir. Bu bakımdan telefonun yenileme hızları azaltıldığı gibi tüketiminde de önemli bir avantaj elde edilebilir.
Batarya tasarrufunda kişilerin yapabileceği en önemli işlem ise artırılmış gerçeklik ile oyun oynanmaması. Oyunun en önemli özelliklerinden birisi olmasına karşın yüksek güç tüketimi nedeniyle bataryadan ciddi anlamda bir düşüş yaşanıyor. Bu bakımdan kişilerin artırılmış gerçeklik özelliğini kapatması da önemli. Bunun için sağ köşede yer alan AR özelliği kapatmanız yeterli.
Çıkışından kısa süre sonra gerek ülkemizde gerekse dünya da büyük bir oyuncu kitlesini yakalayan Pokemon GO çılgınlığı, her geçen gün artmaya devam ediyor. Henüz birkaç ülke dışında resmi olarak çıkışı yapılmayan oyun hakkında bilmeniz gereken her şeyi ve oynanış ipuçlarını sizler için bir araya getirdik. Pokemon GO Nedir? Nasıl Oynanır? İşinize yarayacak ipuçları nelerdir? Tüm bu soruların cevaplarını Pokemon GO Rehberi'nde sizler için cevapladık!

Pokemon GO Nedir?

Arttırılmış sanal gerçeklik teknolojisi kullanılarak Android ve iOSplatformları için geliştirilen Pokemon GO, konum servislerini kullanarak çalışıyor. The Pokemon Company tarafından geliştirilen oyun resmi olarak çıkışını 6 Temmuztarihinde gerçekleştirdi. Beta sürecinden bu yana tüm dünya için aktif olmayan Pokemon GO, şu an için resmi olarak yalnızdaAvustralya, Yeni Zelenda ve Kuzey Amerika'daki mobil oyunculara sunuldu. Oyunun konusu ve işleyişi, çizgi filminden de alışık olduğumuz gibiPokemon yakalama ve diğer oyuncuların yakaladığı Pokemon ile savaşma üzerine kurulu.


Pokemon GO Sistem Gereksinimleri

Pokemon GO Android ve iOS platformundaki cihazlar için piyasaya sürüldü ama ne yazık ki tüm mobil cihazlar için destek vermiyor. Pokemon GO'yu oynayabilmek için kullanılan mobil cihazın bazı sistem gereksinimlerini karşılıyor olması gerekiyor. Pokemon GO'nun Intel Atom işlemcili telefonlara ayrıca destek vermediğini de hatırlatalım.
Android

İşletim Sistemi: Android 4.3 ve üzeri
İşlemci: 1 GHz Dualcore ve üzeri
Grafik İşlemci: Adreno 530 ve üzeri

iOS

İşletim Sistemi: iOS 6 ve üzeri
İşlemci: 1 GHz Cortex A8 ve üzeri
Grafik İşlemci: PowerVR SGX535 ve üzeri

Pokemon GO Nasıl Oynanır?

Pokemon GO şu an için sadece birkaç ülkede resmi olarak oyunculara sunuldu. Bu ülkeler dışında Pokemon GO'yu oynamak isteyen oyuncularınAndroid platformu için APK dosyası kurması, iOS platformu için ise Apple ID'lerinde kullandıkları ülke bilgisini değiştirmeleri gerekiyor.

Oyun, kullanıma açıldığı ülkeler arasında yer almayan Türkiye için APKdosya kurulumu ve Apple ID'daki ülke bilgisi değiştirme dışında başka bir yöntem ile oynanamıyor. Google Play Store ve App Store üzerinde resmi olarak indirilebilir olarak görünen oyun için, "bu öğe cihazınızla uyumlu değil" hatası alabilirsiniz.
Android platformu için indirilen APK dosyasını kurabilmek için, cihazınızın Ayarlar sekmesi altından Güvenlik bölümüne gelerek, Bilinmeyen Kaynaklara İzin Ver seçeneğinin aktif hale getirilmesi gerekiyor. Eğer cihazınızda Google Play Store dışında herhangi bir kuruluma izin vermezseniz, Pokemon GO'yu telefonunuzda ne yazık ki oynayamazsınız.

[h=1]Google'dan Pokemon GO Önlemi![/h][h=2]Son dönemlerin en çok oynanan oyunları arasında yer alan Pokemon Go için Google devreye girdi.[/h][FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot]
Pokemon Go için özellikle Gmail hesabını kullanan kişilerin maillerinin okunabilir duruma geldiği ve tüm mail içeriklerine erişim sağlanarak mail gönderme ve alma işlemlerinin yapılabileceği belirtildi. Bu durumun ortaya çıkmasının ardından pek çok kişinin aklında soru işaretleri oluşmaya başlarken konu ile ilgili ilk hamle Google'dan geldi.
Engelleme Gelecek!
Google tarafından yapılan açıklamalardan Pokemon uygulamasının Google üzerindeki servislere erişiminin kısıtlanacağı belirtilirken bu hamle sayesinde Google kullanıcıların güvenliğini kendi imkanları ile sağlayacak.
Sadece bir oyun için mail adresindeki maillerin erişim izninin neden alındığı bugün sorgulanmaya başlanırken durum hakkında henüz üretici firma tarafından bir açıklama yapılmadı. Fakat kişilerin kişisel verilerine izinsiz bir şekilde ulaşılabilir durumda olması ve Pokemon Go oyunu oynayan kişinin bu durumdan haberdar olmaması tehlikenin daha da büyük bir boyuta ulaşmasına neden oluyor.
Yaşanan bu olayların ardından Google tarafından yapılan açıklamalar pek çok kullanıcı için umut verici olurken Google önümüzdeki günlerde yapacağı yeni düzenlemeler ile birlikte kişisel verilere erişimi engelleyecek. Böylece oyuna özellikle Gmail hesabı üzerinden üyelik alarak giriş yapan kullanıcıların verilerine erişilmesi de önlenmiş olacak.
[/FONT]


 
Son düzenleme:

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#7
Pokemon GO için Batarya İpuçları

[h=1]Pokemon GO için Batarya İpuçları[/h][h=2]Pokemon GO oyununu oynamak isteyenlerin en çok yaşadığı sorunlardan bir tanesi batarya. İşte işimizi kolaylaştıracak bazı küçük ipuçları.[/h][FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot]
Dünya genelinde en çok oynanan oyunlar arasında yer almayı başaran Pokemon Go kullandığı özellikler nedeniyle telefonun Pil gücünü aşırı şekilde tüketiyor. Hem mobil verinin kullanılması hem GPS özelliğinin kullanılmak zorunda olması telefonun aşırı güç tüketimine sebebiyet verirken kişiler bazı küçük önlemler ile daha uzun bir pil kullanımı elde edebilir.
Kişilerin batarya kullanımında işlerini kolaylaştıracak en önem detaylardan birisi kuşkusuz ekran parlaklığı. Ekran parlaklığının yüksek olması çok kısa bir süre içerisinde bataryanın tükenmesine yol açacaktır. Bu nedenle dışarıda oyunları oynayan kişilerin ekran parlaklığını düşürmesi önemli bir avantaj sağlayacak. Fakat bu durum kuşkusuz güneş altında oynanan oyunlarda sıkıntı yaratabilir.
Oyun içerisinde yer alan tasarruf modunun kullanılması da önerilmektedir. Bu bakımdan telefonun yenileme hızları azaltıldığı gibi tüketiminde de önemli bir avantaj elde edilebilir.
Batarya tasarrufunda kişilerin yapabileceği en önemli işlem ise artırılmış gerçeklik ile oyun oynanmaması. Oyunun en önemli özelliklerinden birisi olmasına karşın yüksek güç tüketimi nedeniyle bataryadan ciddi anlamda bir düşüş yaşanıyor. Bu bakımdan kişilerin artırılmış gerçeklik özelliğini kapatması da önemli. Bunun için sağ köşede yer alan AR özelliği kapatmanız yeterli.
[/FONT]
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#8
Pokemon GO Türkiye'ye Ne Zaman Gelecek?

Dünyayı kasıp kavuran Pokemon GO, maalesef ki henüz ülkemizde indirime sunulmadı. Peki, Pokemon GO Türkiye mağazasına ne zaman gelecek? Bu site sayesinde ilk siz haberdar olabilirsiniz.


Pokemon GO, Avusturalya, Amerika ve Yeni Zelanda mağazalarında indirime sunuldu. Androidkullanıcıları mağaza değiştirmeden APK. dosyası ile Pokemon GO oyununu yükleyebiliyorken, iOS kullanıcıları mağaza değiştirmek zorunda kalıyor.
Ancak App Store'da ülke değiştirmek bazen kredi kartından dolayı sorun çıkarabiliyor ve çoğu Türk kullanıcı Pokemon GO'yu indiremiyor
Yapılan açıklamalara göre Pokemon GO, birkaç gün içerisinde Avrupa veAsya ülkelerine sunulacak. Kesin bir tarih verilmemesi, bazı geliştiricileri harekete geçirdi.
Is Pokemon GO Available Yet isimli site ülkelere göre Pokemon GO'nun çıkıp çıkmadığı gösteriyor. Ayrıca bu siteye mail adresinizi bırakarak, Pokemon GO Türkiye'ye geldiğinde ilk bilgi sahibi olabilirsiniz.
Is Pokemon GO Available Yet sitesine gitmek için tıklayın

 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#9
Pokemon GO'da Hesap ve Karakter Oluşturma
Pokemon GO'yu mobil cihazınıza kurduktan sonra bir hesap oluşturmamız gerekiyor. Bu noktada oyunculara iki farklı seçenek sunuluyor. Diğer mobil oyunlardan alışık olduğumuz gibi Google ID ve Pokemon Trainer Club adı verilen hesap seçenekleri ile oyuna başlayabiliyoruz. Google ID ya da Pokemon Trainer Club ile oyuna giriş yaptıktan sonra, sıra karakter oluşturma ekranına geliyor. Erkek ve kadın karakter oluşturup görünümünü ayarladıktan sonra oyuna başlayabiliyoruz.Başlangıç Pokemonu Seçimi
Hesap ve karakter yaratıldıktan sonra yapmanız gereken ilk adım başlangıç Pokemonu seçmek olacak. Bu aşamada oyun tarafından 3 adet seçenek sunuluyor. Bu Pokemon'lar, Charmander, Bulbasaur ve Squirtle. Seçiceğiniz herhangi bir Pokemon ile oyuna başlamak içinse Poke Topunu Pokemona atarak denk getirmeniz yeterli. Başlangıç Pokemonu yakalandıktan sonra ise Pokemon hakkındaki türü, boyu, cinsi gibi çeşitli özellikleri görebilirsiniz.Nasıl Pokemon Yakalanır?
Pokemon GO konum bazlı çalışan bir mobil oyun. Oyunda Pokemon yakalamak için, dışarı çıkıp sokaklarda, caddelerde ve parklarda Pokemon aramanız gerekiyor. Oyunun ana ekranında sağ alt köşede bulunan Nearby List olarak adlandırılan listede görünen bir Pokemon'un görselinde bulunan ayak izi sayısına göre ne kadar yakın veya uzak olduğunuzu anlayabilirsiniz. Listede görünen Pokemon için herhangi bir ayak izi yoksa, Pokemon çok yakınınızda demektir.

Bulduğunuz Pokemon'u yakalamak için yapmanız gereken ise Poke Topunu Pokemon'un bulunduğu yere isabatli bir şekilde atmak. Attığınız Poke Topu Pokemon'a isabet etmeyebilir. Her denemenizde envanterinizde bulunan Poke Toplarını harcadığınızı unutmayın. Her denemenizde bir Poke Topu kaybedeceksiniz. Bunu göz önünde bulundurarak yakalayacağınız Pokemon'a isabetli bir atış yapmaya çalışın.Yakalanan her Pokemon için 3 adet Candy yani şeker kazanıyorsunuz. Kazanılan şekerlerle birlikte Pokemon geliştirimleri yapılabiliyor. Yalnız tam bu noktada elinizdeki şekerleri hızlı bir şekilde harcamamanızı tavsiye ediyoruz. İlerleyen dönemde yakalayacağınız nadir bir Pokemon geliştirimi için elinizde şeker kalmayabilir. Bu şekerleri arşivinizde bulunan en güçlü Pokemon'ları geliştirmek için kullanmalısınız. Yakaladığınız her Pokemon nadirlik seviyesine göre Combat Power adı verilen bir puana sahip. Bu puanlar Pokemon arşivinizi genişletmenizle birlikte size deneyim puanı kazandırıyor ve seviyenizi geliştiriyor.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#10
Pokemon GO'da Pikachu Nasıl Yakalanır?

Pokemon denilince akla gelen ilk Pokemon'lardan olan Pikachu'yu yakalamak istediğinizde yapmanız gereken, oyuna ilk giriş yaptığınızda seçmeniz için size verilen birinci nesil Pokemon'lardan olan Charmander, Bulbasaur ve Squirtle'ı seçmek yerine harita üzerine gezinerek oyuna başlayın.

Yakınınızda bulunan Pokemon'lardan uzaklaştıkça bulunduğunuz konuma göre size yeni Pokemon'lar sunulacak. Bu işlemi 4 kez tekrarlamanızın ardından size sunulan Pokemon'larla birlikte Pikachu harita üzerinde belirecek. Yalnız bu işlemin oyuna yeni başlangıç esnasında işe yaradığını hatırlatalım. Eğer Pokemon GO'ya çoktan başlamış ve Pokemon arşivinizi genişletiyorsanız, Pikachu'yu kolay yoldan yakalamak için arşivinizden vazgeçmeniz gerekecek.
Pokedex Nedir, Nasıl Kullanılır?

Pokemon çizgi filminden bildiğimiz tüm Pokemon ve diğer detayların bulunduğu veri deposu olan Pokedex oyundaki en büyük yardımcılarımızdan biri. Oyunun ana ekranındaki Poke Topuna basarak ulaşabildiğimiz Pokedex, o ana kadar yakalanmış olan tüm Pokemon'lar hakkındaki bilgilere ulaşabildiğimiz bir sistem. Bu detaylar arasında,Pokemon'un kaç kez görüldüğü, kaçıncı denemede yakalandığı, boyu, türügibi birçok seçenek yer alıyor.
Pokedex'in bir diğer özelliği ise içinden ender Pokemon'ların çıktığıyumurtalar için PokeStop'ları gösteriyor olması. Pokedex sayesinde PokeStop'ları takip ederek ender türdeki Pokemon'lar yakalanabiliyor. Yakalanılan Pokemon'lara ait tüm evrimleşme aşamaları yine Pokedex üzerinden takip edilebiliyor.


Oyun İçi Satın Alımlar

Pokemon GO'da da diğer mobil oyunlardan alışık olduğumuz gibi birçok oyun içi satın alma seçeneği bulunuyor. Oyunun içinde bulunan market üzerinden yapılabilen bu satın alımlarda, Coin, Poke topu, Pokemon yumurtaları, modüller gibi birçok seçenek satın alınabiliyor. Oyun içindeki mağazaya yine aynı şekilde ana ekranda yer alan Poke Topu üzerinden ulaşılabiliyor.
Mağazadan yapacağınız satın alımlar çoğu zaman Poke Topu için olacak. Bunun iki nedeni var. Birincisi her yakaladığınız Pokemon için yeni bir Poke Topuna ihtiyaç duymanız. İkinci neden ise, Pokemon yakalamaya çalıştığınızda yapacağınız her ıskalama atışından bir Poke Topu kaybediyor olmanız.

Pokemon GO Plus

Pokemon GO'yu diğer oyunculardan daha avantajlı olarak oynamak isteyenler için geliştirilen Pokemon GO Plus bilekliği, Poke Topuna benzeyen sivri bir yapıya sahip. Bluetooth üzerinden mobil cihazınıza bağlı olarak çalışan Pokemon GO Plus bilekliği, LED aydınlatmalı bildirimle birlikte titreşim özelliğine de sahip. Oyunu oynamak için Pokemon GO Plusbilekliğine sahip olmanıza gerek yok fakat diğer oyunculara karşı avantaj sağlamak istiyorsanız bilekliği satın alabilirsiniz.
Fiyat olarak 50 dolar segmentinde satışa sunulması beklenilen Pokemon GO Plus bilekliğinin Temmuz ayı içerisinde Japonya başta olmak üzere oyunun resmi olarak piyasaya sürüldüğü ülkelerde satışa sunulması bekleniyor.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#11
Pokemon GO'da Nasıl Savaşılır?

Pokemon GO'da yakaladığınız Pokemon'ları diğer oyuncuların yakaladığı Pokemon'lar ile savaştırmak isteyeceksiniz. Bu noktada oyunda bulunan Gym'leri kullanmanız gerekiyor. Oyunda Gym adı verilen bu duraklar harita üzerinde işaretlidir ve kırmızı çubuklar ile gösterilir. Bu noktalarda Pokemon savaşı yapabilmeniz için karakterinizin minimum 5. seviyeyeulaşması gerekiyor.
Oyunda Gym'lerin dışında kullanılabilir noktalar olarak PokeStop'larda mevcut. Bu noktalarda yine aynı şekilde harita üzerinde işaretli şekilde size gösteriliyor. PokeStop'a vardığınızda size gösterilen yuvarlak alanda parmağınızı hızlı bir şekilde oynatarak bir takım hediyeler ve Poke Topları kazanabiliyorsunuz. PokeStop'lar yine Gym gibi 5. seviyeye ulaşmadan herhangi bir işe yaramıyor.

Pokemon GO İpuçları

Oyuna yeni başlayacak olan oyuncular için oyunda dikkat edilmesi ve hızlı gelişim için yapılması gereken bazı noktalar var. Oyun esnasında yapılacak bir değişiklik veya Pokemon gelişimi için yapılacak herhangi bir strateji rakiplerinizin yakaladığı Pokemon'lara karşı üstünlük sağlamanız anlamına geliyor.
Oyuna başlarken dikkat etmeniz ve yapmanız gereken birkaç husus var. Öncelikle oyundaki pil tüketimi diğer oyunlara göre oldukça fazla. Bunun nedeni hem konum servislerinin devamlı açık olması, hem de ekranın devamlı etkileşim halinde olması. Bu nedenle oyunu oynamak için dışarı çıktığınızda yanınızda bir Power Bank bulundurmanızı tavsiye ediyoruz.


Bir diğer dikkat etmeniz gereken husus ise internet kullanımı. Oyun internet bağlantısı üzerinden çalıştığı için oynadığınız esnadaki mobil veri kullanım oranınız artış gösterebilir. Oyuna başladığınız esnada mobil veri kapasitenizi kontrol altında tutmanız internet paketinizi daha fazla kullanabilmenize yardımcı olacaktır.

1- Pokemon Türlerinin Önemi

Oyunda yakalayacağınız Pokemon'lar çizgi filmden'de bildiğimiz üzere farklı nadirlik ve tür özelliklerine sahip. Savaşacağınız veya yakalayacağınız her Pokemon'un kendi türüne göre başlıca özellikleri yer alıyor. Oyunda toplamda 9 adet Pokemon türü yer alıyor. Bunlar; Ateş, Ejderha, Elektrik, Lav, Psişik, Su, Uçan, Zehir ve Çimen şeklinde. Seçeneğiniz herhangi türdeki bir Pokemon diğer türe karşı zayıflık gösterebilir. Örneğin; Su Pokemon'ları,Ateş Pokemon'larına, Ateş Pokemon'ları ise Çimen Pokemon'larına karşı üstünlük sağlayabilir.

2- Pokemon Yakalama

Oyunda yakaladığınız her Pokemon için puan kazanıyorsunuz. Kazandığınız puanlar karakterinizin seviyesini arttıracaktır. Pokemon yakalamaya çevrenizden başlamanızı tavsiye ederiz. Önünüze çıkan Pokemon'larıbeğenmemiş veya sevmemiş olsanız dahi yakaladığınızda puan kazanacağınızı unutmayın. Yakaladığınız Pokemon'ların nadirlik seviyesine göre size daha çok puan kazandıracağını unutmayın. Pokemon yakalama sırasında elde ettiğiniz Candy yani şekerleri kullanarak Pokemon geliştirimi yapabilirsiniz.

3- Pokemon Tercihi ve Evrimleşmesi

Oyunda bulunan her Pokemon farklı CP yani Combat Power puanına sahiptir. Yüksek CP'ye sahip olan Pokemon'ları tercih etmek evrimleşme esnasında daha kuvvetli Pokemon'lara sahip olmanız anlamına geliyor.Pokemon gelişimi esnasında yüksek CP'ye sahip olan Pokemon'ları tercih etmeye çalışın.
Yakaladığınız Pokemon'lar oynanış şekline göre evrimleşmeye başlayacaktır. Evrimleşen Pokemon'ların büyük kısmı, aynı Pokemon'un evrimleşmemiş haline göre oldukça güçlüdür. Örneğin Charmeleon 100 CP'ye sahipken, Charmander'dan evrimleşen Charmelen 150 - 200 CP'ye sahip olabilir.

Oyunda Kullanılan Eşyalar

Poke Topu: Pokemon'ları yakalamak ve yakalanan Pokemon'ları saklamak için kullanılır.

Candy: Yakalanan Pokemon'ların geliştirilmesi ve evrimleşmesi için kullanılır. Her Pokemon yakalanışında 3, yakalanan Pokemon'ları Profesöre gönderdiğinizde ise 1 Candy kazanılır.

Stardust: Yakalanan Pokemon'un CP (Combat Power) puanını geliştirmek için kullanılır.

Incence: Harita üzerinde bulunduğunuz noktada kullanıldığında yabani Pokemon'lar etrafınızda beliriyor. Daha az mesafede daha çok Pokemonyakalamak istendiğinde kullanılabilir. Başlangıçta sadece 2 adet veriliyor ve bu kullanımlardan sonra satın alınmak istendiğinde ücret ödemek gerekiyor.

Revive: Gym'de yapacağınız Pokemon savaşları sonrası ölen Pokemonu canlandırmak için kullanılan eşyadır.

Egg Incubator: PokeStop'lardan elde edilen hediyelerden biri. Düşen yumurtaları açmak için yapmanız gereken, kuluçka makinesine yerleştirerek, belirlenen mesafe boyunca hareket etmek. 2/5/10 Kmşeklinde belirlenen mesafelerde ne kadar fazla yol kat edilirse, o kadar güçlü Pokemon'lar elde edilir.
Razz Berry: Yakalamak istediğiniz Pokemon'ları uysallaştırmak için kullanılır. Özellikle uçan Pokemon yakalamak istediğinizde hareketli olan Pokemon'ları yakala esnasında birden fazla Poke Topu kaybedebilirsiniz. Tam bu noktada Razz Berry kullanmak Pokemonu uysallaştıracağındandaha kolay bir şekilde yakalayabilirsiniz.
Pokedex: Oyundaki tüm Pokemon'lara ait verilerin tutulduğu eşyadır.Pokedex kullanarak yakalanan veya karşılaşılan Pokemon hakkındaki tüm detaylara ulaşabilirsiniz.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#12
Pokemon GO Facebook'u Geçti!

[h=1]Pokemon GO Facebook'u Geçti![/h][h=2]Piyasaya çıkmasının üzerinden çok az bir süre geçmesine rağmen Pokemon Go, Facebook rakamlarının da üzerine çıkmayı başardı.[/h][FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot]
Son zamanların en çok konuşulan ve en çok oynanan oyunlarından olan Pokemon Go yakaladığı çıkış ile büyümesini sürdürüyor. Konuyla ilgili elde edilen bilgilerde Pokemon Go’nun kısa süre önce Tinder ve Twitter’ı geride bıraktığı belirtilirken son raporlarda Facebook'un da Pokemon Go’ya karşı mağlup geldiği belirtildi.
Pokemon GO’da Daha Fazla Süre Harcanıyor!
Uygulamaların kullanım süreleri üzerinden yapılan araştırmalarda bugüne kadar Facebook önemli bir fark atarak LİDER durumda bulunurken Pokemon Go bu konuda farkı çok kısa bir süre içerisinde kapattı. Kullanıcılarının gün boyu oyun üzerinden Pokemon yakalamaya çalışması uygulamanın daha uzun süre kullanılmasını sağlarken bu durum istatistikleri de yansıdı ve Pokemon Go Facebook gibi dünya devini geride bırakmayı başardı.
Sosyal medya denilince akla ilk gelen sitelerden birisi olan ve milyarlarca kullanıcısı ile aktif bir şekilde kullanılan Facebook'un bile Pokemon karşısında direnememesi ve oyunun gerisinde kalması Pokemon Go’nun ne kadar çok tutulduğunun da önemli bir göstergesi.
Pokemon GO’da kullanıcıların ortalama 33 dakika oyun oynadığı görülürken, Twitter'da bu rakam 17 dakika, Snapchat'te 18 dakika ve Facebook'ta ise 22 dakika olarak belirlendi.

[/FONT]
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#13
Pokemon GO Facebook'u Geçti!

Piyasaya çıkmasının üzerinden çok az bir süre geçmesine rağmen Pokemon Go, Facebook rakamlarının da üzerine çıkmayı başardı.

Son zamanların en çok konuşulan ve en çok oynanan oyunlarından olan Pokemon Go yakaladığı çıkış ile büyümesini sürdürüyor. Konuyla ilgili elde edilen bilgilerde Pokemon Go’nun kısa süre önce Tinder ve Twitter’ı geride bıraktığı belirtilirken son raporlarda Facebook'un da Pokemon Go’ya karşı mağlup geldiği belirtildi.

Pokemon GO’da Daha Fazla Süre Harcanıyor!

Uygulamaların kullanım süreleri üzerinden yapılan araştırmalarda bugüne kadar Facebook önemli bir fark atarak LİDER durumda bulunurken Pokemon Go bu konuda farkı çok kısa bir süre içerisinde kapattı. Kullanıcılarının gün boyu oyun üzerinden Pokemon yakalamaya çalışması uygulamanın daha uzun süre kullanılmasını sağlarken bu durum istatistikleri de yansıdı ve Pokemon Go Facebook gibi dünya devini geride bırakmayı başardı.

Sosyal medya denilince akla ilk gelen sitelerden birisi olan ve milyarlarca kullanıcısı ile aktif bir şekilde kullanılan Facebook'un bile Pokemon karşısında direnememesi ve oyunun gerisinde kalması Pokemon Go’nun ne kadar çok tutulduğunun da önemli bir göstergesi.

Pokemon GO’da kullanıcıların ortalama 33 dakika oyun oynadığı görülürken, Twitter'da bu rakam 17 dakika, Snapchat'te 18 dakika ve Facebook'ta ise 22 dakika olarak belirlendi.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#14
Pokemon Go'ya Takas Özelliği Geliyor!

[h=1]Pokemon Go'ya Takas Özelliği Geliyor![/h][h=2]Piyasaya sunulduktan kısa süre içerisinde milyonlarca oyuncuya ulaşmayı başaran Pokemon Go gördüğü bu ilginin üzerinden yeni geliştirmeler ile güncellenmeler hızlandırıldı.[/h][FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot]
Pokemon Go için geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada özellikle oyuncuların çok seveceği yeni bir özelliğini kullanıma sunulacağı belirtildi. Yeni özellik ile ilgili yapılan açıklamalarda Pokemon Go oyuncularının kendi aralarında Pokemon takası yapabileceği belirtildi. Böylece birden fazla aynı Pokemon’a sahip kişiler başka kişiler ile takas yaparak farklı ve kendisinde olmayan pokemonlara sahip olabilecek.
Takas özelilğinin önümüzdeki günlerde güncelleme ile sunulacağı belirtilirken bu güncelleme sonrasında kişiler çok daha farklı ve fazla Pokemon’a sahip olma şansı elde edebilecek.
Resmi Açıklama CEO’dan!
Konuyla ilgili açıklama Niantic'in CEO'su John Henke tarafından yapılırken, Henke çizgi filmde var olan tüm özelliklerin oyuna ekleneceğini müjdeledi. Konuyla ilgili açıklama yapan Henke pek çok özelliğin geliştirildiğini ve önümüzdeki günlerde takas özelliğinin de resmen oyuna ekleneceğini belirtti.
Bu sayede özellikle Pokemonların sınırlı bulunduğu bir bölgede kişiler daha kolay bir şekilde diğer bölgelerde yer alan Pokemonlara sahip olabilecek. Takasın yapılması adına iki kişinin karşılıklı olarak antlaşması ise yeterli.
Şu an için oyun adına en çok beklenti ise oyunun diğer Avrupa ülkelerinde de resmen kullanıma sunulması.
[/FONT]
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#15
Pokemon Go'ya Takas Özelliği Geliyor!

Piyasaya sunulduktan kısa süre içerisinde milyonlarca oyuncuya ulaşmayı başaran Pokemon Go gördüğü bu ilginin üzerinden yeni geliştirmeler ile güncellenmeler hızlandırıldı.

Pokemon Go için geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada özellikle oyuncuların çok seveceği yeni bir özelliğini kullanıma sunulacağı belirtildi. Yeni özellik ile ilgili yapılan açıklamalarda Pokemon Go oyuncularının kendi aralarında Pokemon takası yapabileceği belirtildi. Böylece birden fazla aynı Pokemon’a sahip kişiler başka kişiler ile takas yaparak farklı ve kendisinde olmayan pokemonlara sahip olabilecek.

Takas özelilğinin önümüzdeki günlerde güncelleme ile sunulacağı belirtilirken bu güncelleme sonrasında kişiler çok daha farklı ve fazla Pokemon’a sahip olma şansı elde edebilecek.

Resmi Açıklama CEO’dan!

Konuyla ilgili açıklama Niantic'in CEO'su John Henke tarafından yapılırken, Henke çizgi filmde var olan tüm özelliklerin oyuna ekleneceğini müjdeledi. Konuyla ilgili açıklama yapan Henke pek çok özelliğin geliştirildiğini ve önümüzdeki günlerde takas özelliğinin de resmen oyuna ekleneceğini belirtti.

Bu sayede özellikle Pokemonların sınırlı bulunduğu bir bölgede kişiler daha kolay bir şekilde diğer bölgelerde yer alan Pokemonlara sahip olabilecek. Takasın yapılması adına iki kişinin karşılıklı olarak antlaşması ise yeterli.

Şu an için oyun adına en çok beklenti ise oyunun diğer Avrupa ülkelerinde de resmen kullanıma sunulması.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#16
Pokemon Go'ya Takas Özelliği Geliyor!

Piyasaya sunulduktan kısa süre içerisinde milyonlarca oyuncuya ulaşmayı başaran Pokemon Go gördüğü bu ilginin üzerinden yeni geliştirmeler ile güncellenmeler hızlandırıldı.

Pokemon Go için geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada özellikle oyuncuların çok seveceği yeni bir özelliğini kullanıma sunulacağı belirtildi. Yeni özellik ile ilgili yapılan açıklamalarda Pokemon Go oyuncularının kendi aralarında Pokemon takası yapabileceği belirtildi. Böylece birden fazla aynı Pokemon’a sahip kişiler başka kişiler ile takas yaparak farklı ve kendisinde olmayan pokemonlara sahip olabilecek.

Takas özelilğinin önümüzdeki günlerde güncelleme ile sunulacağı belirtilirken bu güncelleme sonrasında kişiler çok daha farklı ve fazla Pokemon’a sahip olma şansı elde edebilecek.

Resmi Açıklama CEO’dan!

Konuyla ilgili açıklama Niantic'in CEO'su John Henke tarafından yapılırken, Henke çizgi filmde var olan tüm özelliklerin oyuna ekleneceğini müjdeledi. Konuyla ilgili açıklama yapan Henke pek çok özelliğin geliştirildiğini ve önümüzdeki günlerde takas özelliğinin de resmen oyuna ekleneceğini belirtti.

Bu sayede özellikle Pokemonların sınırlı bulunduğu bir bölgede kişiler daha kolay bir şekilde diğer bölgelerde yer alan Pokemonlara sahip olabilecek. Takasın yapılması adına iki kişinin karşılıklı olarak antlaşması ise yeterli.

Şu an için oyun adına en çok beklenti ise oyunun diğer Avrupa ülkelerinde de resmen kullanıma sunulması.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#17
Pokemon Go'ya Takas Özelliği Geliyor!

Piyasaya sunulduktan kısa süre içerisinde milyonlarca oyuncuya ulaşmayı başaran Pokemon Go gördüğü bu ilginin üzerinden yeni geliştirmeler ile güncellenmeler hızlandırıldı

Pokemon Go için geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada özellikle oyuncuların çok seveceği yeni bir özelliğini kullanıma sunulacağı belirtildi. Yeni özellik ile ilgili yapılan açıklamalarda Pokemon Go oyuncularının kendi aralarında Pokemon takası yapabileceği belirtildi. Böylece birden fazla aynı Pokemon’a sahip kişiler başka kişiler ile takas yaparak farklı ve kendisinde olmayan pokemonlara sahip olabilecek.

Takas özelilğinin önümüzdeki günlerde güncelleme ile sunulacağı belirtilirken bu güncelleme sonrasında kişiler çok daha farklı ve fazla Pokemon’a sahip olma şansı elde edebilecek.

Resmi Açıklama CEO’dan!

Konuyla ilgili açıklama Niantic'in CEO'su John Henke tarafından yapılırken, Henke çizgi filmde var olan tüm özelliklerin oyuna ekleneceğini müjdeledi. Konuyla ilgili açıklama yapan Henke pek çok özelliğin geliştirildiğini ve önümüzdeki günlerde takas özelliğinin de resmen oyuna ekleneceğini belirtti.

Bu sayede özellikle Pokemonların sınırlı bulunduğu bir bölgede kişiler daha kolay bir şekilde diğer bölgelerde yer alan Pokemonlara sahip olabilecek. Takasın yapılması adına iki kişinin karşılıklı olarak antlaşması ise yeterli.

Şu an için oyun adına en çok beklenti ise oyunun diğer Avrupa ülkelerinde de resmen kullanıma sunulması.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#18
Pokemon Go'ya Takas Özelliği Geliyor!

Piyasaya sunulduktan kısa süre içerisinde milyonlarca oyuncuya ulaşmayı başaran Pokemon Go gördüğü bu ilginin üzerinden yeni geliştirmeler ile güncellenmeler hızlandırıldı.

Pokemon Go için geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada özellikle oyuncuların çok seveceği yeni bir özelliğini kullanıma sunulacağı belirtildi. Yeni özellik ile ilgili yapılan açıklamalarda Pokemon Go oyuncularının kendi aralarında Pokemon takası yapabileceği belirtildi. Böylece birden fazla aynı Pokemon’a sahip kişiler başka kişiler ile takas yaparak farklı ve kendisinde olmayan pokemonlara sahip olabilecek.

Takas özelilğinin önümüzdeki günlerde güncelleme ile sunulacağı belirtilirken bu güncelleme sonrasında kişiler çok daha farklı ve fazla Pokemon’a sahip olma şansı elde edebilecek.

Resmi Açıklama CEO’dan!

Konuyla ilgili açıklama Niantic'in CEO'su John Henke tarafından yapılırken, Henke çizgi filmde var olan tüm özelliklerin oyuna ekleneceğini müjdeledi. Konuyla ilgili açıklama yapan Henke pek çok özelliğin geliştirildiğini ve önümüzdeki günlerde takas özelliğinin de resmen oyuna ekleneceğini belirtti.

Bu sayede özellikle Pokemonların sınırlı bulunduğu bir bölgede kişiler daha kolay bir şekilde diğer bölgelerde yer alan Pokemonlara sahip olabilecek. Takasın yapılması adına iki kişinin karşılıklı olarak antlaşması ise yeterli.

Şu an için oyun adına en çok beklenti ise oyunun diğer Avrupa ülkelerinde de resmen kullanıma sunulması.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#19
Google'dan Pokemon GO Önlemi!

[h=1]Google'dan Pokemon GO Önlemi![/h][h=2]Son dönemlerin en çok oynanan oyunları arasında yer alan Pokemon Go için Google devreye girdi.[/h][FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot]
Pokemon Go için özellikle Gmail hesabını kullanan kişilerin maillerinin okunabilir duruma geldiği ve tüm mail içeriklerine erişim sağlanarak mail gönderme ve alma işlemlerinin yapılabileceği belirtildi. Bu durumun ortaya çıkmasının ardından pek çok kişinin aklında soru işaretleri oluşmaya başlarken konu ile ilgili ilk hamle Google'dan geldi.
Engelleme Gelecek!
Google tarafından yapılan açıklamalardan Pokemon uygulamasının Google üzerindeki servislere erişiminin kısıtlanacağı belirtilirken bu hamle sayesinde Google kullanıcıların güvenliğini kendi imkanları ile sağlayacak.
Sadece bir oyun için mail adresindeki maillerin erişim izninin neden alındığı bugün sorgulanmaya başlanırken durum hakkında henüz üretici firma tarafından bir açıklama yapılmadı. Fakat kişilerin kişisel verilerine izinsiz bir şekilde ulaşılabilir durumda olması ve Pokemon Go oyunu oynayan kişinin bu durumdan haberdar olmaması tehlikenin daha da büyük bir boyuta ulaşmasına neden oluyor.
Yaşanan bu olayların ardından Google tarafından yapılan açıklamalar pek çok kullanıcı için umut verici olurken Google önümüzdeki günlerde yapacağı yeni düzenlemeler ile birlikte kişisel verilere erişimi engelleyecek. Böylece oyuna özellikle Gmail hesabı üzerinden üyelik alarak giriş yapan kullanıcıların verilerine erişilmesi de önlenmiş olacak.
[/FONT]
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#20
Google'dan Pokemon GO Önlemi!

Son dönemlerin en çok oynanan oyunları arasında yer alan Pokemon Go için Google devreye girdi.

Pokemon Go için özellikle Gmail hesabını kullanan kişilerin maillerinin okunabilir duruma geldiği ve tüm mail içeriklerine erişim sağlanarak mail gönderme ve alma işlemlerinin yapılabileceği belirtildi. Bu durumun ortaya çıkmasının ardından pek çok kişinin aklında soru işaretleri oluşmaya başlarken konu ile ilgili ilk hamle Google'dan geldi.

Engelleme Gelecek!

Google tarafından yapılan açıklamalardan Pokemon uygulamasının Google üzerindeki servislere erişiminin kısıtlanacağı belirtilirken bu hamle sayesinde Google kullanıcıların güvenliğini kendi imkanları ile sağlayacak.

Sadece bir oyun için mail adresindeki maillerin erişim izninin neden alındığı bugün sorgulanmaya başlanırken durum hakkında henüz üretici firma tarafından bir açıklama yapılmadı. Fakat kişilerin kişisel verilerine izinsiz bir şekilde ulaşılabilir durumda olması ve Pokemon Go oyunu oynayan kişinin bu durumdan haberdar olmaması tehlikenin daha da büyük bir boyuta ulaşmasına neden oluyor.

Yaşanan bu olayların ardından Google tarafından yapılan açıklamalar pek çok kullanıcı için umut verici olurken Google önümüzdeki günlerde yapacağı yeni düzenlemeler ile birlikte kişisel verilere erişimi engelleyecek. Böylece oyuna özellikle Gmail hesabı üzerinden üyelik alarak giriş yapan kullanıcıların verilerine erişilmesi de önlenmiş olacak.