Neler yeni

Nintendo Hakkında önemli detaylar

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#1
[FONT=&quot]Oyun devi Nintendo mobil cihazlarla tanışmaya hazırlanıyor. Uzun süre mobil dünyaya adım atmakta çekinen şirket, yeni oyununu iOS ve Android için haftaya yayınlayacak.[FONT=&quot]
Mobil pazara açılma konusunda oldukça isteksiz davranan Nintendo, bir süre önce bu inadından vazgeçmiş ve mobil platformlar için oyun geliştireceğini duyurmuştu. Uzun süredir finansal açıdan parlak dönemler geçirmeyen şirketin, zor durumdan kurtulması için mobil pazara açılması gerektiği dile getiriliyordu. Bu öneriyi reddeden Japon şirket, sonradan inadından vazgeçti ve özgün oyunlarla mobilde yer alacağını duyurdu.Nintendo Neden Mobil Pazara Girmek İstemedi?

Nintendo’nun bu tutumunu aslında çok da haksız bulmamak gerekiyor. Şirketin elindeki Super Mario,Zelda, Pokemon gibi efsaneleri mobil pazara açarak tüketmek istememesi anlaşılabilir. Çünkü, sadece bu oyunlar sayesinde yeni cihaz satabiliyor. Açıkçası, bu oyunlar da olmazsa kimsenin Nintendo konsol almak için pek bir nedeni kalmaz. Bu düşüncelerle başlangıçta mobil dünyaya karşı çıkanNintendo, şimdi bulduğu orta yolu hayata geçirmeye hazırlanıyor.Mobildeki İlk Nintendo Oyunu Hangisi Olacak?

Şirket, hali hazırda var olmayan yeni yapımlarla mobilde yerini almaya karar vermişti. Bunlardan ilki de daha önce duyurulan Miitomo adlı oyun olacak. Oyunda Nintendo’nun tanıdık bir karakteri “Mii” bulunuyor. Aslında “Mii” için karakterden çok, Wii’de oyuncuların kullandıkları avatarlara verilen isim demek daha doğru. Nintendo Wii oynayanların yakından bildiği “Mii” tamamen sizin tasarladığınız bir karakter ve oyunlarda sizi o temsil ediyor. Sosyal ağ tabanlı Miitomo oyununda ise kendinize benzeyen “Mii” yaratarak arkadaşlarınızla etkileşime girecek ve karakterinizin popülaritesini artıracaksınız. Yeni Oyun Ne Zaman Geliyor?

Yeni oyunun Android ve iOS için Japonya çıkış tarihi 17 Mart olarak açıklandı. Bir çok ülkede ön sipariş verilebilen oyunun Avrupa’da ve dünya çapında Mart ayı içinde sunulması bekleniyor. Miitomo resmi sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. Bakalım Miitomo, mobil pazara yeni girenNintendo’nun yüzünü güldürecek mi?[/FONT]
[/FONT]
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#2
Oyun konusunda efsane olan ve bir neslin vazgeçemediği Nintendo, Zelda isimli oyunuyla da unutulmazlar arasında yer almıştı. Nintendo ile özdeşleşen ve bu bakımdan her oyuncunun ara ara hatırladığı bu oyunun tarayıcı üzerinden oynanabilir hale getirildiği açıklandı. 1986 yıllarında oynanan ve orijinal adı The Legend of Zelda olan oyunu oynamak isteyen kişiler artık hiçbir işlem yapmadan sadece adres üzerinden tekrar nostalji yapabilecek.
30 yıllık bir tarihi olan The Legend of Zelda, Mario ile birlikte iki efsane oyun olurken, oyunu oynamak isteyen kişiler siteye giriş yapabilir. Üstelik 3D olarak sunulan bu oyunda, Zelda30tribute ile birlikte heyecan daha da arttırılmış durumda.
Zelda30tribute üzerinden oyun oynamak isteyen kişiler kısa sürecek oyun yükleme ekranı ardından start tuşuna basarak oyunu başlatabilir.
Oyunun Amacı Ne?
Oyunun oldukça ilginç bir haikyesi bulunuyor. Link adındaki bir karakterin Prenses Zelda'yı kurtarmasını konu alan oyunda, Link zorlu etapları geçmek zorundadır. Canavarlardan kaçarak, zorlu bulmacaları ve bölümler geçmek zorunda olan Link için Prenses Zelda’yı kurtarmak hiç de kolay olmayacaktır.
Oyunu oynamak isteyen kişiler web tarayıcısı üzerinden herhangi bir indirme işlemi dahi yapmadan oynayabilir.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#3
Pokemon Go Nintendo'ya Yaradı!

Nintendo tarafından geliştirilen ve geçtiğimiz günlerde resmen kullanıma sunulan Pokemon Go Nintendo’yta yaradı.

Daha çok video oyun konsolları alanında görmeye alıştığımız Nintendo, piyasada uzun zamandan beri etkisiz görünürken, Pokemon GO ile birlikte marka çıkışa geçti. Dünya genelinde büyük ilgi uyandıran oyunda, kişilerin oyuna fazla ilgi göstermesi, markanın piyasa değerini de arttırdı. Konuyla ilgili yapılan açıklamada marka değerinin 23 milyar dolara ulaştığı belirtildi.
Yüzde 8.9 Değerlendi
Pokemon GO ile birlikte hisse değerleri artış gösteren Nintendo, yüzde 8.9 gibi oldukça yüksek bir oranda büyüme gerçekleştirdi ve değer arttırdı. Hisse başı değeri 162 doları geçen Nintendo, 23 milyar dolarlık bir değere sahip oldu.
Pokemon GO öncesinde normal bir şekilde piyasada seyreden Nintendo için Pokemon GO adeta doping etkisi yarattı. Oyun Türkiye’de resmen sunulmamış olsa da kişiler APK üzerinden telefonlarına oyunu kurarak oynayabiliyor. Konuyla ilgili sosyal medya üzerinden de pek çok kişi video ve ekran görüntüsü paylaşılırken, dünya genelinde paylaşılan içerikler dahi büyük ilgi görüyor.
Pek çok kişi şehirde dolaşarak Pokemon avlamaya çalışırken, Pokemon avı sonrasında oyunun nasıl devam edeceği ve yeni güncellemeler ile oyunun nasıl bir hal alacağı da merak ediliyor. Bu kadar büyük ilgi ile birlikte dünya genelinde ilgi uyandıran Nintendo, Pokemon GO ile birlikte tekrar eski günlerindeki duruma ulaşmaya çalışıyor.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#4
Nintendo daha önce duyurusunu yaptığı mobil oyunu Miitomo'nun çıkış tarihini açıkladı. İşte Nintendo'nun ilk mobil oyununun çıkış tarihi!


Yıllardır çıkardığı oyunlar ve konsollarla 7'den 70'e geniş bir kitlenin beğenisini toplayan Nintendo, daha önce mobil oyun sektörüne adım atacağını açıklamıştı. Miitomo adlı bir mobil oyun çıkartacağını açıklayan şirket, şimdi de oyunun çıkış tarihini duyurdu.
Miitomo, 17 Mart'ta Çıkıyor!

Yapılan açıklamada Nintendo, Miitomo'nun 17 Mart tarihinden itibaren indirilebilir olacağını duyurdu. İlk olarak 2015'in sonuna doğru yayınlanması planlanan oyun, bazıreklam faaliyetleri nedeniyle ileri bir tarihe ertelenmişti.
Uygulama için ön kayıtlar geçen ay başlarken, kayıtlar uygulamanın çıkış tarihinden 1 gün önce, 16 Mart tarihinde son bulacak.
Uzun yıllardır geliştirdiği yapımları sadece kendi konsollarında yayınlamasına alıştığımız Nintendo, her ne kadar Miitomo'yu bir mobil oyun olarak duyursa da aslında bunun bir mesajlaşma uygulamasıolabileceği tahmin ediliyor. Söylentilere göre bu uygulamada kullanıcılar kendi Mii'lerini oluşturup gerçek zamanlı olarak diğer kullanıcılarla sohbet etme imkanı bulacaklar.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#5
Nintendo’nun anlık mesajlaşma uygulaması Japonya’da büyük ilgi görüyor…

Oyun dünyasının en önemli isimlerinden bir tanesi de Nintendo olurken, sunduğu cihazlarla pazarda iddiasını sürdürüyor ve bir çok firma gibi akılı telefon pazarına da yönelirken, ilk akıllı telefon uygulamasını geçtiğimiz günlerde sundu.


Her ne kadar Nintendo bir oyun firması olsa da, firmadan ilk gelen uygulama bir oyun olmadı. Miitomo adı ile gelen bu ilk Nintendo uygulaması, anlık mesajlaşma platformunda yerini aldı.
Nintendo’nun uygulaması sunulması ile de oldukça büyük ilgi görürken, Apple’ın iOS platformunda Japonya’da en üstte yerini aldı. Ayrıca Twitter üzerinden gelen bilgiye göre de ilk 3 gün süre sonrasında 100 milyon gibi oldukça etkileyici kullanıcı rakamına ulaşmış durumda.
Bu anlık mesajlaşma uygulamasında her kullanıcı Mii olarak adlandırılan avatarı kullanırken, kullanıcının kendi resmi üzerinden oluşturuluyor. Miitomo uygulaması ücretsiz olarak sunulurken, kullanıcılar Mii’leri için kıyafet ve diğer aksesuarları, uygulama içi ödeme yöntemleri ile satın alabilmekteler.
Miitomo, şu an için sadece Japonya’da sunulmuş durumda, ancak başarısına göre diğer ülkelerde de sunulabileceği ifade edilmekte.
Geçtiğimiz ay Nintendo’nun CEO’su Tatsumi Kimishima, bir açıklama gerçekleştirmiş ve sonraki uygulamanın mesajlaşma uygulaması olmayacağını ve Nintendo’nun iyi bilinen karakterlerini içereceğini belirtmişti.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#6
Nintendo'nun mobil oyunu şaşırttı!
Nintendo şirketinin ilk mobil oyunu Miitomo'yu 3 günde 1 milyon kişi indirdi.

Oyun sektörünün efsanelerinden biri olan Nintendo değişen oyun dünyasında yenilikçi olamamış ve iflasın eşiğine gelmişti. Mobil oyunların sektöründeki pazar payının geç de olsa farkına varan şirket 2016 yılı itibariyle yeni mobil oyunlar çıkaracağını açıklamıştı.

Nintendo'nun ilk mobil oyunu olma özelliğini taşıyan Miitomo 19 Mart itibariyle mobil platformlarda yayınlandı. Çıkışı üzerinden henüz sadece 3 gün geçen oyun oldukça ilgi görüyor. Nintendo'nun Twitter hesabından açıkladığı bilgilere göre oyunu 3 gün içerisinde 1 milyon kişi indirdi.Açıkçası Miitomo oyunu başka bir şirket tarafından geliştirilmiş ve yayınlanmış olsaydı bu kadar ilgi toplayacak bir oyun olarak görünmüyor. Ancak Nintendo'nun yeniden dirilişi olan oyun kullanıcılar tarafından merak edilmiş olacak ki oyun kısa sürede büyük bir kitleye ulaşmış durumda.

Bundan sadece birkaç gün önce oyun mesajlaşma uygulamalarında oynanabilen bir oyun olarak Japonya'da yayınlanmış ve 3 günde 100 milyon kişiye ulaşmıştı.

Eski gücünü değişen oyun sektörüyle kaybeden Nintendo tekrardan mobil dünyaya giriş yapmasıyla birlikte eski gücüne kavuşacak gibi görünüyor. Ayrıca Nintendo'nun 2017 yılına kadar 4 yeni mobil oyun daha yayınlacağı biliniyor.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#7
Birkaç ay önce ekranlı oyun kumandasının patentini alan Nintendo, bu kumandarnın üretimini gerçekleştirdi.
Oyun konsollarının savaşı devam ederken liderlik için çarpışan Xbox One ve Playstation 4, Nintendo'nun konsollarını unutmamıza neden oldu. Playstation ve Xbox'dan daha çok çocuklara hitap eden konsollar ve oyunlar üreten Nintendo, konsol savaşlarında onu zirveye taşıyabilecek "ekranlı oyun kumandasını" üretti!

Birkaç ay önce Nintendo' Bu patentte de açık bir şekilde görülebildiği gibi kumandanın üzerinde dokunmatik bir ekran bulunuyor ve kumandayı daha iyi bir şekilde kullanabilmek adına dokunmatik ekranla oynayabiliyorsunuz. Bu kumandada dokunmatik ekranın bulunması, konsol oyunlarının kontrolünde sorunlar yaşayan kişiler için oldukça yararlı olabilir (özellikle silah oyunlarında mouse'u mumla arıyoruz).

Dokunmatik oyun kumandasının patentini boşuna almadığını bizlere kanıtlamış olan Nintendo, bu kumandanın fotoğrafını yayınlayarak (belki de başkası tarafından yayınlanmıştır ancak kendilerinin yayınladığını düşünüyorum) konsol oyuncularını tam anlamıyla çıldırttı. Oyun kumandasının görünüşünün oldukça şık olduğunu söyleyebiliriz fakat performansı ve ne kadar kullanışlı olduğunu maalesef sadece fotoğraftan söyleyebilmek mümkün değil.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#8
Nintendo NES Classic Edition Geliyor

Nintendo tarafından geçtiğimiz yılların efsane konsollarından birisi olan Nintendo NES Classic Edition tekrar satışa çıkartılacağı açıklandı.

Dünya genelinde oyun konsolları denildiğinde unutulmayan ve hala ilk akıllara gelen Nintendo NES Classic Edition, Nintendo tarafından yeniden canlandırılacak. Konu ile ilgili yapılan açıklamalarda özellikle 1980 ve 1990’lı yılların en çok tercih edilen cihazlarından olan oyun konsollarının yeniden piyasaya sunulacağı ve nostaljinin yaşatılacağı belirtilirken şimdiden binlerce kişi bu oyun konsolunun sunulmasını beklemeye başladı.

Piyasaya çıktığı dönemlerde 50 milyon satış rakamlarına ulaşan ve bu bakımdan Nintendo’nun günümüzdeki gücünü sağlamasında çok önemli bir etkiye sahip olan oyun konsollarının tekrar satışa çıkacak olması özellikle manevi açıdan oyun severleri tatmin edecek.

Konu ile ilgili yapılan açıklamalarda Nintendo NES Classic Edition Versiyonunun 30 oyunla birlikte piyasaya sürüleceği belirtilirken bu 30 oyun dışında oyunları oynamak mümkün olmayacak. Buna karşın en çok oynanan ve beğenilen oyunların yer aldığı oyun konsolları bu Bakımdan kişiler için yeterli olacak. Yapılan açıklamalarda 59.99 dolar gibi oldukça uygun bir fiyat üzerinden cihazın satılacağı açıklanırken aynı zamanda oyunda yer alan 30 oyun da detaylı olarak belirtildi.

Nintendo NES Classic Edition ile gelecek oyunlar ise şöyle; Balloon Fight, Bubble Bobble, Castlevania, Castlevania II: Simon’s Quest, Donkey Kong, Donkey Kong Jr. Double Dragon II: The Revenge, Dr. Mario, Excitebike, Final Fantasy, Galaga, Ghosts ‘n Goblins, GRADIUS, Ice Climber, Kid Icarus, Kirby’s Adventure, Mario Bros. Mega Man 2, Metroid, NINJA, GAIDEN, PAC-MAN, Punch-Out!! Featuring Mr. Dream, StarTropics, SUPER C, Super Mario Bros. Super Mario Bros. 2 Super Mario Bros. 3, Tecmo Bowl, The Legend of Zelda, Zelda II: The Adventure of Link
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#9
Ubisoft, Nintendo Switch oyunlarını tanıttı

Ubisoft, piyasanın yeni konsoluna güçlü bir giriş yapacak.


Ubisoft bugün Just Dance 2017, Rayman Legends – Definitive Edition ve Steep’in Nintendo Switch oyun kadrosundaki yerlerini aldığını duyurdu. Ubisoft sürekli olarak gelişen oyun sektörünün ön saflarında yer almaya ve yeni çıkan her platformda heyecan verici oyunlar geliştirmeye devam ediyor. Ubisoft ve Nintendo yıllardır orijinal, yaratıcı ve akılda kalıcı eğlence deneyimleri yaratmak için ortaklıklarını sürdürüyordu. Nintendo Switch her iki dünyanın da en iyi yönlerini birleştiriyor: mobil el konsolu ve geleneksel ev konsolu. Bu yeni konsol Ubisoft ve ekiplerine yaratıcılıklarını ifade etmek, yeni oyun tarzları sunmak ve sektörün sınırlarını bir kez daha zorlamak için yeni fırsatlar veriyor.


Orijinal boyotunu görüntülemek için buraya tıklayın 1280x720px.


Ubisoft yetkilileri bu konuda, “Ubisoft, Nintendo Switch için Just Dance 2017, Rayman Legends – Definitive Edition ve Steep’i yayımlayacak. Bu yeni konsolda Nintendo ile birlikte çalışmaktan büyük gurur duyuyoruz ve oyuncuların bu oyunlarla aynı felsefeyi, yani erişilebilirlik ve insanları bir araya getirme yeteneğini paylaşan bir cihazda, birbirinden güzel oyunların keyfini çıkarmalarını istiyoruz. Bu üç oyun yalnızca bir başlangıç; Nintendo Switch’e dair heyecan verici yeni projelerimizi ileride duyuracağız.” diyor ve yeni şeylerin sinyalini veriyor. Dilerseniz şimdi duyurulan bu 3 oyuna daha yakından göz atalım.
Just Dance 2017, Nintendo Switch’in çıkışıyla birlikte sunulacak ilk Ubisoft oyunu olacak. Calvin Harris & Disciples’in listelerin zirvesindeki dans parçası How Deep Is Your Love, Just Dance Unlimited yoluyla Nintendo Switch sahiplerine özel olarak sunulacak. Bu hit şarkı oyundaki aralarında Justin Bieber’dan Sorry, Major Lazer Ft. MØ & DJ Snake’ten Lean On, Maroon 5’ın yeni hiti Don’t Wanna Know, Beyoncé’tan partilerin favorisi Single Ladies (Put a Ring on It) ve Queen’den klasik Don’t Stop Me Now gibi isimlerin de bulunduğu 40 şarkıya katılacak. Nintendo Switch oyuncuları ayrıca aboneliğe dayalı yayın servisi Just Dance Unlimited’a da üç ay boyunca ücretsiz olarak erişebilecek ve sürekli olarak eklenen yeni hitlerle büyüyen şarkı kütüphanesindeki 200’den fazla parçaya da erişebilecekler. Her zamankinden daha da erişilebilir olan Just Dance 2017’yi artık istediğiniz yerde, Joy-Con kumandasını veya Just Dance Controller uygulamasını (akıllı telefonunuzu kumandaya dönüştürür) kullanarak aynı anda altı oyuncuya kadar oynayabileceksiniz.


Orijinal boyotunu görüntülemek için buraya tıklayın 1572x884px.


Oyuncuların en büyük favorilerinden Rayman, Michel Ancel’in yaratmış olduğu başarılı Rayman Legends’ın en eksiksiz versiyonu olan Rayman Legends – Definitive Edition ile sahalara geri dönüyor. Bu edisyonda, oyunun Kung Foot gibi geleneksel tüm özelliklerine ek olarak yepyeni sürprizler de bulunuyor. Rayman markası Nintendo’nın geçmişinde de serinin başlangıcından beri Game Boy Advance için Rayman Advance, Nintendo 64 için Rayman 2 The Great Escape ve Wii için Rayman Raving Rabbids gibi oyunlarla her daim aktif rol oynamıştı. Rayman, Globox ve Teensies büyülü bir ormanda dolaşırken etkileyici tablolarla dolu gizemli bir çadır keşfederler. Yakından baktıklarında her bir tablonun farklı bir mitik dünyanın hikayesini anlattığını görürler. Bir orta çağ manzarasını gösteren bir tabloya bakarlarken bir anda tablonun içine çekilirler, o dünyaya girerler ve macera başlar. Çete her bir dünyada koşup, zıplayıp dövüşerek günü kurtarmalı ve her bir tablonun sırlarını ortaya çıkarmalıdır.
Steep’te oyuncular Alplere bırakılacak ve oyunun heyecan dolu aktiviteler ve nefes kesici manzaralarla dolu devasa açık dünyasında kayacaklar, snowboard, wingsuit ve paraglide kullanacaklar. Ubisoft Annecy tarafından geliştirilen Steep deneyimleri dünyayla paylaşmak felsefesine dayanan bir kültür için tasarlandı. Steep kesintisiz çoklu oyuncu desteği ile oyun dünyasını Alpleri dolaşan oyuncularla dolduruyor. Oyuncular ve dünyanın dört bir yanındaki arkadaşları mücadelelere birlikte katılabilecek veya liderlik tablolarında üst sıralar için birbirleriyle kapışabilecekler. Steep’in açık dünyası bu yıl ücretsiz olarak yayımlanacak Alaska’nın heybetli bayırlarıyla daha da zenginleşecek.

--------------------

Nintendo Switch için çıkacak tüm oyunlar

Tabii şimdilik.


Geride bıraktığımız gece resmi olarak fiyatı ve çıkış tarihi açıklanan Nintendo Switch, 3 Mart 2017 tarihinde bu çıkışını gerçekleştirecekti. Oyuncular, bu konsolu aldığı zaman doğal olarak oyun oynamak isteyecektir. Sonuçta 300 dolar değerindeki bir konsoldan bahsediyoruz. Peki, oyuncular bu konsolda hangi oyunları oynayabilecek? Bahsettiğimiz gece itibarıyla konsol için duyurulmuş olan tüm oyunlara hemen aşağıdaki listemizden göz atabilirsiniz. Fakat unutmayın, her geçen gün bu konsol için çıkacak oyun sayısı artıyor. Listenin zayıflığı sizleri yanıltmasın.


Orijinal boyotunu görüntülemek için buraya tıklayın 1280x720px.İsimsiz FIFA oyunu
Ultra Street Fighter 2: The Final Challengers
Super Mario Odyssey
The Elder Scrolls V: Skyrim
Arms
Mario Kart 8 Deluxe
Has Been Heroes
Just Dance 2017
Snipperclips
Super Bomberman R
1-2 Switch
The Legend of Zelda: Breath of the Wild
Arcade Archives
Disgaea 5 Complete
Dragon Ball: Xenoverse 2
Farming Simulator
Fast RMX
Fire Emblem Warriors
Minecraft Story Mode: The Complete Adventure
Minecraft: Switch Edition
Puyo Puyo Tetris
Rayman Legends Definitive Edition
Rime
Shin Megami Tensei Brand New Title
Skylanders Imaginators
Syberia 3
Steep
Project Sonic 2017
Sonic Mania
NBA 2K18
Lego City Undercover
I am Setsuna
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#10
Nintendo Switch’in internet sayfası yeni bilgiler eklenerek güncellendi
Pil açısından bir oyun konsoluna göre dayanıklı görünüyor.
Dünya genelinde 3 Mart 2017’de oyuncularla buluşacak olan ve tüm gözleri farklı, eğlenceli tarzı ile üzerinde toplayan Nintendo Switch’in, internet sayfasına teknik bilgiler eklenerek güncellendi. The Legend of Zelda: Breath of the Wild ile birlikte çıkışını gerçekleştirecek olan konsol, USB 2.0 desteği ile gelecek, fakat ilerleyen güncellemeler ile USB 3.0 desteği de eklenecek. Ayrıca, konsolun CPU/GPU, sistem hafızası, ekran, boyut tarzında bilgiler de, güncellenen internet sayfasında mevcut.

Nintendo Switch

Şöyle bir göz gezdirecek olursak eğer konsolun, Joy-Con’ların takılı halinde bile 398 gram olmasından, gerçekten hafif olduğunu söyleyebiliriz. İşlemci ve görüntü birimi ise, özelleştirilmiş Nvidia Tegra olarak listelenmiş. Sistem hafızası 32 GB olarak karşımıza çıkacakmış, lakin 32 GB’lık alanın bir kısmının sistemin yazılımı ile dolu olarak bizlere ulaşacağını da hesaptan çıkarmamak gerekli. 6.2 inç ekran ile bizlerle buluşacak olan konsolun çözünürlüğü ise 1280×720. 4310 mAH’lık bir pil ile, örneğin The Legend of Zelda: Breath of the Wild gibi geniş çaplı bir oyunu kabaca 3 saat kadar oynayabilecekmişiz. Kullanılan uygulama ve kullanım koşullarına göre 6 saatten daha fazla dayanabileceği belirtilen pil, yaklaşık olarak 3 saat gibi bir sürede de tekrar dolabiliyormuş. Daha ayrıntılı bilgi için buraya tıklamanız yeterlidir.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#12
Nintendo her sene iki ya da üç mobil oyun sunacak

Nintendo bu sene en az iki mobil oyun pazara sunacak.

Akıllı telefon ve tablet pazarı her geçen gün daha da büyürken, cihaz sayısının fazlalığı nedeni ile bu platformlar için sunulan oyun ve uygulamalar da oldukça yüksek gelir elde ediyor. Milyarlarca dolar kazanan mobil oyunlar karşımıza bir çok kez gelmişti.

Oyun dünyasının önemli isimleri de akıllı telefon ve tabletler için oyunlarını sunmaya devam ediyorlar. Nintendo, Japonya merkezli bir oyun devi ve geçtiğimiz sene de iki oyunu ile gündeme geldi.
Bu oyunlardan bir tanesi GPS tabanlı olarak gerçek dünya ve sanal dünyayı bir araya getiren Pokemon Go olurken, ayrıca firma Super Mario Run olarak, eskilerin tanıdığı oldukça önemli bir ismi de mobil platforma taşıdı. Pokemon Go, hem Android hem de iOS platformu için sunulmuş durumda. Super Mario Run ise şu an için sadece iOS platformunda yer alırken, Android cihazlar için Mart ayında sunulacak.
Nintendo bu sene ise planlarını çoktan yapmış durumda ve gelen bilgilere göre iki ya da üç mobil oyun firma tarafından Android ve iOS platformlar için yayınlanacak.
Bu oyunlardan birisi ise 2 Şubat tarihi ile Android ve iOS cihazlar için sunulan Fire Emblem: Heroes oldu. Diğer bir oyun ise Animal Crossing ve bu oyun gecikmeli olarak pazara sunulacak. Üçüncü oyun için ise şu an için bilgi bulunmamakta.
Nintendo Başkanı Tatsumi Kimishima, Çarşamba günü, firmanın her sene iki ya da üç mobil oyun sunma planları olduğunu belirtmişti.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#13
For Honor, Nintendo Switch için çıkmayacak

Şaşırdık mı?


14 Şubat 2017 tarihinde, yani sevgililer gününde, piyasaya çıkmaya hazırlanan For Honor şimdiden birçok oyuncu tarafından sevildi. PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için çıkışını gerçekleştirmeye hazırlanan bu oyun, etkileyici grafiklere sahip. Sanırım bu konuda hepimiz hemfikiriz. Bu görselliği, oyuna sağlayanlar da zaten PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları. Peki, oyunumuz Nintendo Switch için de çıksa nasıl olurdu? Bu sorunun cevabını bizlere Ubisoft veriyor, Trusted Reviews sayesinde. Çünkü Trusted Reviews, Ubisoft çalışanlarından birisi ile kısa bir röportaj gerçekleştirdi ve bu röportaj sonunda öğrenmiş olduk ki, For Honor, Nintendo Switch için çıkmayacak. Sebebi de zaten belli değil mi?

Ubisoft, oyunlarını Nintendo Switch konsoluna çıkartmak hakkında, “Bu, şu an bizim odak noktamız değil. For Honor, çok uzun zamandır geliştiriliyor ve bizim ana düşüncemiz, bu oyun tutacak mı? Bu noktaya geldiğimiz zaman ve başarılı olduğumuz zaman düşünebileceğimiz bir şey bu.” şeklinde konuştu. Ayrıca geliştiriciler, oyunlarının 100 yıl sonra da oynanabilir olmasını istediklerini belirtti. Bunun sebebi ise, kılıç kalkan mekaniklerinin tam yerinde olması ve insanlara sürekli olarak geçmişi hatırlatıyor, onları geçmişe götürüyor olması. Ne diyelim? Belki bundan 100 sene sonra, başka bir Nintendo konsolunda bu oyunu görebiliriz. Fakat 100 sene kim bekleyecek şimdi?
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#14
Nintendo Switch Almadan Önce Bilinmesi Gereken 3 Şey
Özellikle depolama alanında büyük sıkıntılar yaşayan Switch'i almadan önce bunları bilmeniz gerekiyor.
Nintendo Switch, geçtiğimiz gün dünya çapında çıkışını yaptı. Özellikle depolama alanında sıkıntılar yaşayan Switch için ilk günler pek iyi gidiyor diyemeyiz. Sorunlu bir ilk gün yaşayan Nintendo Switch’i almayı düşünüyorsanız şu adımları göze almanız gerekir:

Oyununuzu kaydettiğinizde, dosyalar yalnızca dahili depolamaya kaydoluyor. Daha da kötüsü bu kayıt dosyalarını SD karta taşıyamıyorsunuz ve buluta da yüklenmiyor. Yani eğer 40 saat boyunca Zelda oynar sonra da konsolunuzu kaybederseniz, geçmiş olsun, oyuna yeniden başlamak zorundasınız.
Bir Switch’ten çıkardığınız microSD kart, bir diğer Switch konsolunda çalışmayacak. Bu durumun gerçekleşebilmesi için microSD kartın yeniden biçimlendirilmesi gerekiyor. Bunun böyle olmasının sebebi olarak da korsan oyunların önüne geçme isteği gösteriliyor. Ama aynı zamanda daha önceden indirdiğiniz oyunları başka bir konsolda -oturum açsanız dahi- oynayamayacağınız anlamına da geliyor.
İndirilen oyunlar yalnızca bir konsola özel. Başka bir konsolda oturum açsanız dahi, eShop üzerinden aldığınız oyunları indiremez ve oynayamazsınız. Bunu yapabilmek için diğer konsoldan çıkış yapmanız gerekir.
Şimdilik bunlar kullanıcıları gerçekten zorlayacak gibi görünüyor. Fakat umarız Nintendo bunları ileride yapacağı güncellemelerle çözer.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#15
Nintendo Switch, satışa sunulduğu ilk günde adeta yok sattı. Lakin Japon üretici sadece Nintendo Switch ile yetinmiyor ve sunduğu ek aksesuarlar ile PC kullanıcılarının da gönlünü fethediyor.
Pek çok oyun müdavimi, sadece üstün donanımlı ve pahalı bilgisayarlarla yetinmez. Oyun tutkunları; Mario, Sonic, God of War ve Halo serilerine de bayılır. Bilindiği üzere, Nintendo Switch üst düzey oyun deneyimine erişmemizi sağlayan Nintendo Switch Pro Controller ile piyasaya sürüldü.Nintendo Switch sahibi olun veya olmayın, Switch Pro Controller bilgisayarlarınız için de harika joystick sistemi. Üstelik bilgisayarınızla iletişim kurması için allı pullu ek cihazlara gerek yok. Bilgisayarınızın dahili veya harici bir Bluetooth birimine sahip olması yeterli. YouTuber DreWoof, söz konusu işlemin ne kadar basit olduğunu yayınladığı bir videoda ispatlıyor.


Switch Pro Controller, pek çok otorite tarafından "Nintendo'nun en iyi geleneksel oyun kontrol birimlerinden biri” olarak nitelendiriliyor. Lakin hala klasik Wii'nin Remote Controller mimarisinin damağımızda kalan tadı bambaşka.

Yetenekli cihazın tek dezavantajı 70 dolarlık fiyatı. Cihazın, USB arayüzle uyumlu olması da konforlu ve nispeten ucuz bir çözüm sayılabilir. Nintendo'nun USB arayüz projesi hakkında çalışma yürüttüğü de biliniyor. Japon üretici, bu kez tüm yumurtaları aynı sepette biriktirmiyor ve farklı alanlarda kar elde etmeyi planlıyor.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#16
Nintendo Switch üzerindeki FIFA 18 satışları pek memnun edici görünmüyor

Acaba EA yeni bir FIFA oyununu Nintendo Switch için çıkartmak ister mi artık?Uzun bir süredir beklenen FIFA 18, 29 Eylül 2017 tarihinde Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, Xbox 360 ve PC platformları için çıkışını gerçekleştirdi. Kısa sürede oldukça fazla satış yapmayı başaran ve Destiny 2’yi tahtından indiren FIFA 18 için ilk satış yüzdeleri açıklandı. Açıklanan yüzdelere bakacak olursak oyun, Xbox One ve PlayStation 4 platformlarında güzel bir yüzdeliğe sahipken, Nintendo Switch cephesinde hüsrana uğrattı.EA, FIFA 18’i Nintendo Switch konsolunda piyasaya sürmek adına kapsamlı bir şekilde çalıştı. Fakat Nintendo Switch’in yükleme tabanı diğer konsollara kıyasla oldukça yetersiz olması acı bir gerçekti. Haliyle oyunun bu konsolundaki hataları da, konsolun diğer konsollara kıyasla oldukça yetersiz olduğunu kanıtlar nitelikte. Bu hataların yanı sıra oyunun Nintendo Switch satışları da iç açıcı görünmüyor.
İngiltere’de oyun satışlarından sorumlu olan MCV, FIFA 18’in fiziksel kopyalarının satış yüzdeleri ile ilgili bir rapor yayımladı. Bu MCV raporuna göre Nintendo Switch satışları, tüm FIFA 18 satışlarının sadece %1’lik kısmını oluşturuyor. Nintendo Switch’in yanı sıra PlayStation 4 konsolunda oyunun satış yüzdesi %60 iken, Xbox One’da %37 oldu. Geriye kalan %2’lik kısmı ise PlayStation 3 ve Xbox 360oluşturuyor. Fakat henüz EA veya Nintendo cephelerinden resmi bir açıklama gelmedi.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#17
LawBreakers, Xbox One ve Nintendo Switch için de gelebilir

LawBreakers eğer bu platformlara da çıkarsa kitle canlanır mı dersiniz? En son girdiğimizde 1 kişi bile yoktu oyunda.Sadece PC ve PlayStation 4 için çıkışını gerçekleştiren LawBreakers, her ne kadar güzel bir çıkış ile oyunculara sunulsa da, beklenen ilgi pek görülmedi. Öyle ki, daha saatlerce önce PlayStation 4 üzerinde 1 kez oynayalım dedik, tam 15 dakika boyunca bir insan evladı bulamadık. Steam üzerinde de durum aynı. Oyunda bazen 10 kişinin bile olduğu oluyor. Tabii durum böyle olunca oyunun geliştirici ekibi de LawBreakers’ı canlı tutmak için her şeyi yapmaya çalışıyor. Görülen o ki, geliştirici ekibin yeni durağı Xbox One ve ardından da Nintendo Switch olacak. LawBreakers eğer bu platformlara da çıkarsa kitle canlanır mı dersiniz?GameSpot ekibine röportaj veren oyunun yapımcısı, LawBreakers’ın halihazırda Xbox One için geliştirildiğini, Nintendo Switch konsolu için ise bazı düşüncelerin olduğunu belirtti. Ekibin şu an tamamen Xbox One üzerine düştüğünü belirten yapımcı, Nintendo Switch konsoluna sıcak baktıklarını fakat yine de kesin bir cevap vermeyeceğini belirtti. Eğer bir gün bu oyunu Nintendo Switch üzerinde görürsek, geliştirici ekip mutlaka 1v1 oyun modunun Nintendo Switchiçin geleceğini belirtti. Böylece oyuncular, yanındaki insan ile 1’e 1 şekilde oyun atabilecek.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#18


Nintendo'nun Kasım'da çıkması beklenen mobil oyunu Animal Crossing: Pocket Edition, Avustralya'da yayınlanmasının ardından tüm dünyaya hızlıca yayılıyor.

Nintendo Wii’nin sevilen oyunlarından Animal Crossing’in yeni oyununun mobil platformlar için çıkacağını duyurmuştuk. Android ve iOS platformuna Kasım ayında çıkış yapacağı açıklanan Animal Crossing:
Pocket Camp’i bu süreye kadar beklemek istemeyen kullanıcılarımız için çok güzel bir içeriğimiz var.Nintendo, henüz açıklanmayan bazı nedenlerden dolayı Avustralya’da oyunu piyasaya sundu. Avustralya’da olmayan kullanıcılar oyuna ulaşamıyorlardı ancak hatırlatalım; Pokemon GO’da hala ülkemizde aktif değil.
Bu durum, hiçbir zaman oyuna ulaşmamıza engel olamadı. Bugün sizlere Nintendo’nun mobil oyunu Animal Crossing: Pocket Camp’e nasıl ulaşacağınızı aktaracağım.

iOS Üzerinden Oyuna Nasıl Ulaşırım? • App Store’u açın.
 • Apps bölümüne gidin ve sağ üst köşedeki Hesap sayfasını açarak aktif hesabınızdan çıkış yapın. (Bunu uygulamadan önce uyaralım, hesap bilgilerinizi bilmiyorsanız bir daha giriş yapamazsınız)
 • App Store’un Avustralya sürümünde Pocket Camp’i açmak için buraya tıklayın(Bağlantıyı mobil cihazınızda açmanız gerekecek)
 • “Bölge Değiştir”i tıklayın ve bağlantıyı tekrar açın.
 • “Yeni bir Apple Kimliği Oluştur”u seçin ve gerekli bilgileri doldurun.
 • Yeni bir App Store hesabı oluşturun ve bölgeyi Avustralya olarak ayarlayın.
 • Sonunda! Artık Animal Crossing: Pocket Camp’i indirebilirsiniz. Sonrasında tekrar kendi hesabınıza dönebilirsiniz.Android Üzerinden Oyuna Nasıl Ulaşırım? • Android’de oyuna ulaşmak kesinlikle çok daha basit.
 • Buraya tıklayarak Animal Crossing: Pocket Camp’in APK linkine gidebilirsiniz.
 • APK’yı telefonunuza indirdikten sonra çalıştırın ve üçüncü taraf geliştiricilerden gelen uygulamalara izin ver diyip güvenlik adımını geçerek yükle seçeneğine tıklayın.
 • Yükleme tamamlandı.Not: APK’yı olabildiğince inceledim ve bir soruna rastlamadım. Yine de APK’dan dolayı oluşabilecek zararlar sizin sorumluluğunuzdadır.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#19
Piyasaya çıktığı ilk günden beri adeta yok satan ve büyük bir başarı elde eden Nintendo Switch'in kırılmasına adım adım ilerliyor olabiliriz.Konsollar var olduğundan beri hem yazılımsal hem de donanımsal yöntemlerle bir şekilde hacklenerek kopya oyun çalıştırılmaya gayret ediliyor. Onlarca farklı geliştirici ekip, konsollar piyasaya çıktığı ilk günden beri, gelen her yeni yazılımda konsolun kırılması için açık aramayı sürdürüyorlar. Bazen uzunca bir zaman alan bu süreç, bazen de koruma yöntemlerinin zayıflığına göre kısa bir sürede gerçekleşebiliyor.

Nintendo maalesef kopya koruma konusunda şu an üç büyüklerin (Microsoft, Sony ve Nintendo) en zayıfı diyebiliriz. Şu ana kadar piyasaya çıkardığı konsolların hemen hemen hepsinde korsan oyun oynanabiliyor (Wii, DS, and 3DS vb.) ve öyle görünüyor ki Nintendo Switch'de bu furyaya yakında katılacak. Geliştiriciler, 2017'nin sonlarında konsolun 3.0.0 versiyonu üzerinde 'homebrew' yazılımları çalıştırmayı başarmıştı. Buna karşın hem yazılım geliştiren kitlenin çok fazla olmaması, hem de geliştiriclerin bu süreçte ağır kalması o günden beri bir gelişme göremememize sebep olmuştu.
View image on TwitterTwitter Ads info and privacyBununla birlikte hem Playstation konsolları, hem de Nintendo için bu tür 'exploit' peşinde koşan gruplardan olan 'fail0verflow' geçtiğimiz günlerde attığı tweet ile (hemen yukarda) cihazda Linux çalıştırmayı başardıklarını açıkladı. Bir konsolda Linux çalıştırmanın o cihazın kırılmasına giden yolun yapı taşlarından olduğu düşünülürse, Nintendo Switch ile ilgili önümüzdeki günlerde korsan oyun oynatabilecek şekilde gelişmeler görmemiz oldukça olası. Fail0verflow veya bir başka grup önümüzdeki günlerde konuyla ilgili yeni açıklar veya korsan oyun oynatma görüntüleriyle karşımızda olabilirler.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
86
#20
[h=1]Nintendo, mobil oyunlar için farklı stüdyolarla iş birliği halinde[/h][h=2]Nintendo, mobil oyun piyasasındaki varlığını arttıracak.
[/h][FONT=&quot]
Geliştirdiği mobil konsollarla [FONT=&quot]1980’li yıllardan beri adından başarıyla söz ettiren [FONT=&quot]Nintendo[/FONT] firması, gözünü cep telefonu oyun piyasasına çevirmiş durumda. [FONT=&quot]Mobil oyunlar [/FONT]ile ilgili pazardan [FONT=&quot]daha fazla[/FONT]pay almak isteyen Japon video [FONT=&quot]oyun[/FONT] firmasının, bazı farklı [FONT=&quot]oyun geliştiricileriyle[/FONT] iş birliği içinde olduğu ilk ağızdan doğrulandı. Twitter üzerinden gelen soruları yanıtlayan Japonya merkezli [FONT=&quot]Kantan Games[/FONT] şirketinin CEO’su, [FONT=&quot]Nintendo[/FONT] şirketinin patronunun konuyla ilgili sözlerini ve düşüncelerini aktardı.[/FONT]

Kantan Games patronu [FONT=&quot]Dr. Serkan Toto, Twitter üzerinden verdiği yanıtlarla, firmaya ait markaların, cep telefonu oyunlarında [FONT=&quot]kullanabileceği[/FONT] konusuna açıklık getiriyor. [FONT=&quot]Mobil oyunlar[/FONT] pazarında [FONT=&quot]Super Mario[/FONT] ve [FONT=&quot]Pokémon[/FONT] markalarını kullanan video oyun üretici bu sayıyı arttıracak. Ünlü oyun firmasının başkanı [FONT=&quot]Tatsumi Kimishima[/FONT], cep telefonları için üretilecek oyunlarda, şirkete ait özel oyun isimlerinin kullanılabileceğine inanıyor.[/FONT]
Bu özel oyun isimleriyle çıkacak[FONT=&quot] 2 veya 3 oyunun onaylandığı da Serkan Toto tarafından gelen [FONT=&quot]Twitter[/FONT]mesajında yazıldı. Ayrıca [FONT=&quot]Nintendo[/FONT] patronu Tatsumi Kimishima, mobil oyun platformları için birlikte çalıştığı [FONT=&quot]DeNa[/FONT] stüdyosuyla çalışmaktan memnuniyetsizlik duymuyor. Buradaki ilgi çekici açıklama ise devamında gizli. Ünlü Japon video oyunu üreticisinin başkanı, mobil oyunlar için [FONT=&quot]diğer firmalarla[/FONT] iş birliği yapmaya devam edeceklerini söylüyor.[/FONT]
[FONT=&quot]Nintendo deyince zaten aklımıza taşınabilir oyun konsollarındaki öncülüğü geliyor ama ufkunu biraz daha genişletecek gibi görünüyor ünlü [FONT=&quot]Japon[/FONT] şirketi. Şirket, hali hazırda [FONT=&quot]Nintendo Switch[/FONT] ile taşınabilir konsolların liderliğini göğüslemiş durumda. Ülkemizde Nintendo’nun yalnızca [FONT=&quot]Super Mario Run[/FONT] isimli oyunu, [FONT=&quot]iOS[/FONT] ve [FONT=&quot]Android[/FONT] işletim sistemlerinde ulaşılabilir olduğunu hatırlatalım. Tatsumi Kimishima’nın sözlerinden, yakın zamanda cep telefonlarımızda çok daha fazla [FONT=&quot]Nintendo[/FONT] oyunu göreceğimiz gerçeği ortaya çıkıyor. [/FONT]
[/FONT]