Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

NEXT YE-2600 DISEQC MOTOR YARDIM LÜTFEN.!!

Teknik45

0
Üye
6 Ağu 2016
49
77
18
TÜRKİYE CUMHURİYETİ
Tüm forum arkadaşlarıma merhaba.
2014 yılında almış olduğum next ye-2600 diseqc motor türksat'a yakın bir noktada kilitli kaldı. kullanma kılavuzunda yazan resetleme tarifi ile resetlememe rağmen bir türlü hareket etmiyor. Daha önce birkaç sefer bu şekilde resetlemiştim ama şu anda bir türlü hareket etmiyor. Acaba baska bir çözüm yolu varmıdır.Forum arkadaşlarım Bu konuyla ilgili yardımcı olur ise çok memnun olurum. Teşekkürler..

kadifeli

0
Özel Üye
20 May 2015
703
681
93
resetledikten sonrasında motorun altındaki düğmelerlede mi hareket etmiyor
etmiyorsa teknik bir sorunu vardır bence
yok eğer motordan sağ sol tuşlarıyla hareket ediyorsa uydu cihazından hareket etmiyorsa
cihazınızı motor ayarlarından sıfırlayın

Teknik45

0
Üye
6 Ağu 2016
49
77
18
TÜRKİYE CUMHURİYETİ
resetledikten sonrasında motorun altındaki düğmelerlede mi hareket etmiyor
etmiyorsa teknik bir sorunu vardır bence
yok eğer motordan sağ sol tuşlarıyla hareket ediyorsa uydu cihazından hareket etmiyorsa
cihazınızı motor ayarlarından sıfırlayın
Değerli forum dostum .motor sağ sol tuşları ilede hareket etmiyor.daha önce bir iki kere daha sorun olmuştu. ama bu sorun çok farklı öncekileri kitapçıkta yazdığı şekilde resetlemistim. şimdi aynı adımları izlememe rağmen motor çıt çıt edip kalıyor. büyük ihtimalle motor ömrünü yitirdi.

durakb

0
Özel Üye
16 Şub 2012
308
199
43
Benim diseqc motor da tam sola döndü.
Oyle kaldı ne yaptıysam düzelmedi.
İçinden tık tık ses geliyor. Söktüm kurtuldum. Çift uydu sistemim vardı. Türksat’a devam digerlerini
İptv den izliyorum.

Teknik45

0
Üye
6 Ağu 2016
49
77
18
TÜRKİYE CUMHURİYETİ
İçinden tık tık ses geliyor. Söktüm kurtuldum. Çift uydu sistemim vardı. Türksat’a devam digerlerini
İptv den izliyorum.
Değerli forum dostum Cevabın için teşekkür ederim aynen dediginiz gibi benim disecq motorda tam sola dönük kaldı.ne ileri nede geri dönmüyor. daha önceleri reset atınca düzeliyordu şimdi reset dahi kâr etmiyor. muhtemelen arızalı.

Meganci

0
Özel Üye
13 Kas 2011
156
23
18
Bursa
İptv den izliyorum.
Keşke sökmeseydiniz,Resevırdan(uydu cihazından) motor ayarlarına girip "Hedefe gönder"(Reset) atsaydın

durakb

0
Özel Üye
16 Şub 2012
308
199
43
Reset attım ne yaptıysa olmadı.
Diseqc motor üzerinden resetledim.
Tık tık motordan ses geliyor.
Motoru söktüm dişliler sağlam
Ancak cihaz hiçbir yöne dönmüyor.

djprens

0
Üye
8 Ocak 2017
26
2
3
Bende de aynı sorun var. İçinden tık tık sesi geliyor. Doğuya dönüyor ama maalesef batıya dönmüyor. Resetledim ama faydası yok. çözen var mı bunu ?

cakirbay21

0
Üye
4 Kas 2011
2
0
1
destek bitmiş nexttede demek yazan yok aynı sorun bende sola dönüyor sagda sıfırı bulmadan digital göstergede 0 yazıyor ama sıfıra bile gelmiyor