Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next YE-18500+/YE20000 İNTERNET/NETWORK (Wifi - Modem - Kablo) Bağlantı Sorunları Hk.

gezegen3270

0
Üye
7 Kas 2012
25
0
1
Öncelikle modemini kontrol ediniz.Aynı anda hem ADSL(LAN) , Internet ve Ethernet yanıyor olması lazım.Daha sonra ister cihazı kapatıp açın ister Yerel Network Ayarları ından yeşil tuşa basarak IP almasını sağlayın.

dediklerini yapıyorum fakat yine aynı sorun devam ediyor. modemde bütün ışıklar yanıyor. ethernet kablosundamı sorun var acaba diye kabloyu pc ye taktım sorunsuz calışıyor.

gezegen3270

0
Üye
7 Kas 2012
25
0
1
önceden çok güzel baglanıyordu şimdi sorun yaşıyorum. acaba dedim yeni yazılımdanmı kaynaklandı diye eski yazılımı tekrar yükledim ama baglantı sorunu hala devam ediyor. bunu bi türlü çözemedim neden oluyorsa artık. aynı sorunu yaşamış çözmüş arkadaş varsa onlardan mesaj bekliyorum...

meysa512

0
Özel Üye
11 Haz 2012
289
9
18
Hatay/Samandağ
önceden çok güzel baglanıyordu şimdi sorun yaşıyorum. acaba dedim yeni yazılımdanmı kaynaklandı diye eski yazılımı tekrar yükledim ama baglantı sorunu hala devam ediyor. bunu bi türlü çözemedim neden oluyorsa artık. aynı sorunu yaşamış çözmüş arkadaş varsa onlardan mesaj bekliyorum...

Kablonuzda sorun yoksa , bilgisayardan da aynı modeme bağlanarak internete girebiliyorsanız cihazınız arızalı olabilir diye düşünüyorum.Yazılımsal bir sorun yok gibi ortada.Ustalarım daha net bir bilgi vereceklerdir.

alperen

0
Üye
17 Eyl 2012
45
1
8
istanbul
aynı sorun bendede oluştu bu gun acıl bilen varsa bi yol gostersin
nasıl duzelecek bu sorun stp ip almıştır diyor ama network eror yazıyor bu sitedeki bütün aarkaşalr bi yardım lütfen

alperen

0
Üye
17 Eyl 2012
45
1
8
istanbul
tum arkadaşlara selam

aynı sorun bendede oluştu bu gun acıl bilen varsa bi yol gostersin
nasıl duzelecek bu sorun stp ip almıştır diyor ama network eror yazıyor bu sitedeki bütün aarkaşalr bi yardım lütfen:mad::mad::mad::mad::mad::confused::confused:

emirtalha

0
Üye
22 Nis 2013
199
0
16
aga wifi kulanıyorsan çok basit modemin fişini cek biraz sogosun sonra yine tak okey bu tür sorunlar kulandıgımız modemlerden kaynaklanıyor

alperen

0
Üye
17 Eyl 2012
45
1
8
istanbul
internet sorunu

arkadaşlar eyerki stp ip almıştır diyorda internete bağlanmıyorsa....: modeminizi kapatıp acarsanız sorun hallolur:) saygılarımla. benim başıma geldi kimse yardımcı olmamıştı buradan:(

omar42

0
Üye
24 Kas 2013
1
0
1
Ethernet bağlantısı ile cihazımı 18500 hd pulus internete bağlayamadım hata verıyor yardımcı olursanız sevınırım

muhyatu

0
Üye
6 Eyl 2016
8
2
3
iyi günler arkadaşlar bugun Next YE-20000 HD uydu alıcımıza Next YE-2.4 WIFI aparat aldık. Uydu alıcının usb girişine taktıgımızda menüde wifi manager da wireless modem görünmesine rağmen şifreyi girip bağlan dediğimizde "zamanaşımı! Bağlantı başarısız." uyarısı çıkıyor. Bu arada modem hemen yanında ve %85-%90 arası sinyal gösteriyor. Bunun sebebi ne olabilir?

internet modeminize girip kablosuz ağ güvenliğini "WPA" yapın sorun düzelecektir.