Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next YE 18500 HD +PLUS Teknik Özellikleri

webmaster

Administrator
Yönetici
Administrator
17 Eyl 2011
1,830
373
113
İstanbul
www.next.web.tr
Next YE 18500 HD +PLUS Teknik Özellikleri:

alt_banner.jpg

18500hdplus.jpg

NEXT YE 18500 HD+PLUS UYDU ALICISI (Full HD)
• HD ve SD kanalları aynı anda gösterir
• Kart okuyucu için gömülü modül
• 1 adet PCMCI modül girişi
• 8000 radyo ve tv kanalı
• PVR Özeliği (2 adet USB diske veya USB belleğe yayını kaydedebilme)
• USB disk üzerinden; MP4, AVI, MKV, DIVX, XVID, MOV, DAT, VOB, uzantılı video dosyalarını, JPEG resim ve MP3 müzik dosyalarını oynatma
• Time Shift ( Zaman Kaydırma) özelliği
• Ethernet Bağlantısı
• HDMI bağlantısı
• 3 RCA kompozit video, L/R bağlantısı
• Koaksial SPDIF ses çıkışı
• PC’den cihaza,cihazdan cihaza, USB diskten ve uydudan yazılım güncelleme
• 1920x1080p, 1920x1080i, 1280x720, 720x480 video çözünürlük seçenekleri
• Altyazı ve teletext desteği
• Çoklu dil desteği ve favori kanal listesi
• Elektronik program rehberi (EPG)
• Son kanal hafızası
• Oyunlar
• Yetişkin kilidi
• 333 Mhz ALI3606 ana işlemci
• 8 MB flash bellek
• 128 MB DDRs SD RAM

kny42

0
Üye
30 Ocak 2012
5
0
1
Arkadaşlar kullanım kılavuzunda kumanda özellikleri yazarken ekranı 9 a bölme tuşu var.Ama kumanda da bu şekil yok.Gerçekten ekran 9 a bölünebiliyor mu?

abbas775

0
Üye
24 Nis 2012
3
0
1
18500 plus problem

merhabalar
ben next 18500 plus yeni aldim ve yeni yazilimini yukledim fakat futbol ve tenis gibi sporlarda, topun hareket halinde iyi gosteremiyor ,yardimci olursaniz memnun olurum
tesekkurler

eraygi

0
Üye
1 Nis 2012
2
0
1
bu cihazın twin protokol özelliği varmı? varsa nasıl kullanılıyor?
(elimde multibox MB-X5 var da)

bayram67

0
Üye
1 Haz 2012
1
0
1
selam bu cihazı bugün avcılar next bayisinden satn aldım fiyatıda çok uygun ve çok güzel bir cihaz.herkese tavsiye ederim.

Son düzenleme:

zaga76

0
Üye
6 Nis 2012
3
0
1
next 18500 plus problem

merhabalar
ben next 18500 plus yeni aldim ve HDMI televisionla bir turlu calistirimadim, resiverin HDMI cikisi heralde calismiyor. Bana yardimci olursaniz sevinirim. Tesekurler.

bagcı

0
Üye
9 Mar 2012
73
4
8
istanbul
denemeden tavsiye etme

selam bu cihazı bugün avcılar next bayisinden satn aldım fiyatıda çok uygun ve çok güzel bir cihaz.herkese tavsiye ederim.

Bugün aldığın bir cihazı, bu gün nasıl tavsiye edebiliyorsun. Bu cihazın 2012 7. ay itibariyle bir çok eksiği var önemli özelliklerinin bir çoğunu karşılayamıyor yada sorun çıkarıyor 2 yıldır 18500hd ,19500hd ,hd cıs ve 18500hd+plus modellerini aldım veya arkadaşlara aldırdım ve sadece 18500 hd modeli diğerlerine göre vadettiğini karşılıyor o bile yetersiz. 19500HD CIS modeli en kötüleri 18500hd en iyileri (benim görüşüme göre tabiki şu an için bu geçerli) Yazılımla düzeltebilirlermi bilmiyorum ama düzeltmeleri için çok sabretmek gerekir. Niye bu şekilde oluyor bilmiyorum. Cihazı üretiyorlar bazı özellikler vadediyorlar cihazın o özelliklere kavuşması için en az iki yıl geçiyor. Bazen onuda tam anlamıyla gerçekleştiremiyorlar. İnşallah sayın üstadlar bu konularda biraz gayret ederler ve bizleri mağdur etmezler. SAYGILARIMLA......LÜTFEN YALNIŞ YÖNLENDİRME YAPARAK ARKADAŞLARI YANILTMAYALIM ONLAR ÜZERİNDE SİTRESE SEBEP OLUYOR BUNA HİÇ KİMSENİN HAKKI YOK. DENEDİĞİMİZ CİHAZLARI TAVSİYE EDELİM.

Bilhan

0
Üye
27 Haz 2012
78
5
8
Diyarbakır
Bugün aldığın bir cihazı, bu gün nasıl tavsiye edebiliyorsun. Bu cihazın 2012 7. ay itibariyle bir çok eksiği var önemli özelliklerinin bir çoğunu karşılayamıyor yada sorun çıkarıyor 2 yıldır 18500hd ,19500hd ,hd cıs ve 18500hd+plus modellerini aldım veya arkadaşlara aldırdım ve sadece 18500 hd modeli diğerlerine göre vadettiğini karşılıyor o bile yetersiz. 19500HD CIS modeli en kötüleri 18500hd en iyileri (benim görüşüme göre tabiki şu an için bu geçerli) Yazılımla düzeltebilirlermi bilmiyorum ama düzeltmeleri için çok sabretmek gerekir. Niye bu şekilde oluyor bilmiyorum. Cihazı üretiyorlar bazı özellikler vadediyorlar cihazın o özelliklere kavuşması için en az iki yıl geçiyor. Bazen onuda tam anlamıyla gerçekleştiremiyorlar. İnşallah sayın üstadlar bu konularda biraz gayret ederler ve bizleri mağdur etmezler. SAYGILARIMLA......LÜTFEN YALNIŞ YÖNLENDİRME YAPARAK ARKADAŞLARI YANILTMAYALIM ONLAR ÜZERİNDE SİTRESE SEBEP OLUYOR BUNA HİÇ KİMSENİN HAKKI YOK. DENEDİĞİMİZ CİHAZLARI TAVSİYE EDELİM.
18500 hd + plus cihazını bende kullanıyorum ancak bahsettiğin gibi ciddi yazılım sorunu ile karşılaşmadım, hatta hiç karşılaşmadım. Acaba diyorum; beklentileriniz nedir de 1850 hd + plus karşılamıyor, çok merak ediyorum?

bagcı

0
Üye
9 Mar 2012
73
4
8
istanbul
18500 hd + plus cihazını bende kullanıyorum ancak bahsettiğin gibi ciddi yazılım sorunu ile karşılaşmadım, hatta hiç karşılaşmadım. Acaba diyorum; beklentileriniz nedir de 1850 hd + plus karşılamıyor, çok merak ediyorum?

plus ingilizce + demek 18500hd+plus cihazın adı sadece iki özelliğini burda açayım cihazda epg başarılı gözüküyor. Fakat programlar ile saatler birbirini tutmuyor mesela bir program 18:30-20:30 arası yazı kaymış 18:15 20:15 arası gözüküyor 8 tane timer rezervasyonu vermiş. Her türlü denedim (sağlıklı) kayıt yaptıramadım. Yaptığı kayıt ts formatında ps olmuyor kayıt 4gbyi geçtimi kendiside açamıyor yaptığı kayıtları diğer cihazlarla denedim aynı kayıtları (18500hd ve 19500hd) fazla belleğe alıyor öbürlerinin 2gb a sığdırdığını bu 3 gb sığdırıyor. Zaten piyasadaki plus cihazların en büyük özelliği bu değilmi?, (Dijitürk plusta dahil) ''ileriye dönük kayıt'' Bende zaten arkadaşın cihazı bu gün alıp bu gün tavsiye etmesi üzerine yazdım ve düzelmesi için zaman gerekli dedim. sence bu cihaz tamamen düzeldi ise sorun yok 18500hd modelinden farkı; sadece vifi oda başarılı sayılır. (kablodan kurtarmış) usb girişinin fazla olmasının bi önemi yok, kayıt başarılı değilse Full hd olmasıda pek önemli değil televizyon yayınlarında 1080i 50 hz yi geçen bir yayın ben görmedim, yerli ve yabancı platformda. Zaten 18500hd 1080i 60hz bunu fazlasıyla karşılıyor. Fakat hd+plus 1080p 60 hz yi gerçekten karşılıyor gibi duruyor yiğidi öldür hakkını yeme. Her ne kadarda böyle bir yayın olmasada, Bir tek star tv hd doğan tv deyken bazı dizileri 1080p 25 hz veriyordu şimdi vermiyor zaten onuda 1080i 50 hz karşılıyor bu cihazda optik çıkış iptal edilmiş bana göre bu kayıt olayı düzeltilirse; cihaz güzel olur ve tavsiye edilir oda diğer özellikleri bozulmamak şartıyla 19500 hd cıs modelini hiç konuşmayalım bile KISACA : 1. pc kayıt seçeneği son yazılımda yok epg tam oturmamış, Bazen ileriye dönük kayıt yapmıyor, Bazı kanallarda epg biraz kayık belki bu yüzden, 2. kanalları yedekle seçeneği güzel fakat yedeklenip yüklenen kanalların bazıları sorunlu oluyor. 3. önemli değil ama cihaz bazen donuyor kapatıp açmak gerekiyor. (sık olan bir şey değil bu) Dediğim gibi bu kayıtla ilgili sorunlar düzeltilirse (diğer özellikleri bozmadan) cihaz güzel olur. bunların dışında her şeyi güzel cihaz biraz fazla ısınıyor özellikle vifi adaptörünün bağlantı pedleri

Son düzenleme:

coyote41

0
Üye
7 Haz 2012
1
0
1
arkadaşlar çok araştırdım ve en sonunda 18500 plus aldım ve harika bişi. 750 gb usb3.0 kullannan hardiskimdeki tüm filmleri izliyebiliyorum,dvd ve bilgisayarı devre dışı bıraktım bu sayede...
ve tabiki kaçıracagım dizi ve filmleride hardiske kaydederek sonraki boş zamandada izliyorum...

süper bişiiii:)

bagcı

0
Üye
9 Mar 2012
73
4
8
istanbul
arkadaşlar çok araştırdım ve en sonunda 18500 plus aldım ve harika bişi. 750 gb usb3.0 kullannan hardiskimdeki tüm filmleri izliyebiliyorum,dvd ve bilgisayarı devre dışı bıraktım bu sayede...
ve tabiki kaçıracagım dizi ve filmleride hardiske kaydederek sonraki boş zamandada izliyorum...

süper bişiiii:)

Hangi? yazılımı kullanıyorsun paylaşırmısın. İleriye dönük kayıt yapabiliyormusun? Denediysen bilgi ver! Denemediysen boşuna bizi yorma. Yapılan kayıt Ts mi? Ps mi? (Kısaca bu dediklerini yaptınmı yoksa bir film kaydedipte, sorun görmeyince: sonra nasıl olsa kaydeder'mi diyorsun) Eğer sorun yoksa memnun isen yazılımı değiştirme güzel bi yazılım çıkana kadar.

tolgabesiktas

0
Üye
24 Tem 2012
1
0
1
STAR TV, NTV, NTV SPOR kanalları hakkında

Merhaba,
Bir süreden beri next 18500 hd plus cihazını kullanıyorum. Gayet memnunum.
Ancak bugün uydudan güncelleme sonrasında STAR, NTV, NTV SPOR kanallarını izleyememe durumu ile karşılaştım. Forumdan 22.07.2012 tarihli yazılım usb den güncelemesini yapmama rağmen düzelmedi. Sorun neden kaynaklanıyor olabilir, çözümü nedir?
NOT1: Kanalların TP sini silip elle tekrar girdiğimde sinyal yok, kanal bulunamıyor hatası veriyor.
NOT2: STAR AVRUPA, NTV AVRUPA yayınlarında sorun yok.

İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

webmaster

Administrator
Yönetici
Administrator
17 Eyl 2011
1,830
373
113
İstanbul
www.next.web.tr
Merhaba,
Bir süreden beri next 18500 hd plus cihazını kullanıyorum. Gayet memnunum.
Ancak bugün uydudan güncelleme sonrasında STAR, NTV, NTV SPOR kanallarını izleyememe durumu ile karşılaştım. Forumdan 22.07.2012 tarihli yazılım usb den güncelemesini yapmama rağmen düzelmedi. Sorun neden kaynaklanıyor olabilir, çözümü nedir?
NOT1: Kanalların TP sini silip elle tekrar girdiğimde sinyal yok, kanal bulunamıyor hatası veriyor.
NOT2: STAR AVRUPA, NTV AVRUPA yayınlarında sorun yok.

İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

Kısacası sorun uydu sisteminizde gözüküyor; çanak ayarsızlığından, kablodaki sinyal kaybından, lnb den veya farklı sebeplerden kaynaklı olabilir.

Bu durumda genel olarak karşılaştığımız problem ise, çanak yönünün ince ayarlarıyla (lnb açısı, çanak açısı gibi) alakalı olmaktadır.

Teknik destek almaniz tavsiyemdir.

oğuzhan

0
Üye
5 Nis 2013
4
0
1
Bu cihazdan onbeş gün önce aldım,sinyal sorunu yaşanıyor.Uydudan uyduya geçişte sinyal kayboluyor.Sonunda next 2010 tigerle değiştirdim.

altanhizal

0
Üye
14 Eki 2013
7
0
1
HD kablosu ile görüntü alamama sorunu

merhabalar
ben next 18500 plus yeni aldim ve HDMI televisionla bir turlu calistirimadim, resiverin HDMI cikisi heralde calismiyor. Bana yardimci olursaniz sevinirim. Tesekurler.

Sevgili Zaga76, aynı sorunu ilk başta bende yaşadım, ama şimdi sorunu hallettim, sanııyorum sendede aynı sorun olabilir, Bunun için önce cihazı tv'ye scartla bağla ve cihazın görüntüsünü ekranda bi gör, ben bu bağlantıyı yaptığımda bana güncelleme yapılsınmı diye sordu ve güncelleme yapılınca sorun ortadan otomatikman kalktı. Sende aynını dene, eğer sorun kalkmaz yada güncelleme istemezse Menü-Sistem ayarları-TV sistemi seçeneğinden Video çözünürlüğünü 1080i_50 olarak değiştir daha sonra scartı çıkarıp HD kablosu ile tekrar dene, sanıyorum sorunun düzelecektir.

altanhizal

0
Üye
14 Eki 2013
7
0
1
plus ingilizce + demek 18500hd+plus cihazın adı sadece iki özelliğini burda açayım cihazda epg başarılı gözüküyor. Fakat programlar ile saatler birbirini tutmuyor mesela bir program 18:30-20:30 arası yazı kaymış 18:15 20:15 arası gözüküyor 8 tane timer rezervasyonu vermiş. Her türlü denedim (sağlıklı) kayıt yaptıramadım. Yaptığı kayıt ts formatında ps olmuyor kayıt 4gbyi geçtimi kendiside açamıyor yaptığı kayıtları diğer cihazlarla denedim aynı kayıtları (18500hd ve 19500hd) fazla belleğe alıyor öbürlerinin 2gb a sığdırdığını bu 3 gb sığdırıyor. Zaten piyasadaki plus cihazların en büyük özelliği bu değilmi?, (Dijitürk plusta dahil) ''ileriye dönük kayıt'' Bende zaten arkadaşın cihazı bu gün alıp bu gün tavsiye etmesi üzerine yazdım ve düzelmesi için zaman gerekli dedim. sence bu cihaz tamamen düzeldi ise sorun yok 18500hd modelinden farkı; sadece vifi oda başarılı sayılır. (kablodan kurtarmış) usb girişinin fazla olmasının bi önemi yok, kayıt başarılı değilse Full hd olmasıda pek önemli değil televizyon yayınlarında 1080i 50 hz yi geçen bir yayın ben görmedim, yerli ve yabancı platformda. Zaten 18500hd 1080i 60hz bunu fazlasıyla karşılıyor. Fakat hd+plus 1080p 60 hz yi gerçekten karşılıyor gibi duruyor yiğidi öldür hakkını yeme. Her ne kadarda böyle bir yayın olmasada, Bir tek star tv hd doğan tv deyken bazı dizileri 1080p 25 hz veriyordu şimdi vermiyor zaten onuda 1080i 50 hz karşılıyor bu cihazda optik çıkış iptal edilmiş bana göre bu kayıt olayı düzeltilirse; cihaz güzel olur ve tavsiye edilir oda diğer özellikleri bozulmamak şartıyla 19500 hd cıs modelini hiç konuşmayalım bile KISACA : 1. pc kayıt seçeneği son yazılımda yok epg tam oturmamış, Bazen ileriye dönük kayıt yapmıyor, Bazı kanallarda epg biraz kayık belki bu yüzden, 2. kanalları yedekle seçeneği güzel fakat yedeklenip yüklenen kanalların bazıları sorunlu oluyor. 3. önemli değil ama cihaz bazen donuyor kapatıp açmak gerekiyor. (sık olan bir şey değil bu) Dediğim gibi bu kayıtla ilgili sorunlar düzeltilirse (diğer özellikleri bozmadan) cihaz güzel olur. bunların dışında her şeyi güzel cihaz biraz fazla ısınıyor özellikle vifi adaptörünün bağlantı pedleri

Kardeş o senin EPG dediğin olay Digitürkte bile saati saatine tutmuyor, yaklaşık 5 sene digitirk kullandım, bunun 3 senesi plus cihaz ile daha bir kere saati saatine tuttugunu görmedim.