Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Minix HD Serileri SES Sorunları Hk.(Başka Konu Açmayınız).

mceryilmaz

0
Üye
25 Tem 2012
72
3
8
İstanbul
Sayın Durmuş

Sizin TV Marka modeliniz nedir? Ses sorunu ile ilgili farklı TV modelleri için güncelleme yapıldı deniyor. Benimki Philips 37pfl5405. Farklı cihaz taktığımda sorun olmuyor.

Bu arada sorun çözülemezse ben minix'i verip o farklı modelden (Su****) almayı düşünüyorum.

Ayrıca, diğer ses sorunu yaşayanlar da TV modellerini belirtebilirler mi? Böylece daha kolay çözülebilir diye düşünüyorum.

Minix iyi gelişiyor ama mevcut sorunlar giderilemiyor gibi

Tekrar selam,

Ben TV nin yazılımını güncelledim sorun halloldu. Pürüzsüz bir sese kavuştum sonunda.
Siz de isterseniz bir kontrol edin ses ile ilgili bir yazılım güncellemeniz olabilir TV üreticinizde.

Kolay gelsin

yertin

0
Üye
3 Ağu 2012
1
0
1
Aydın
arkadaşlar bende minix i yeni aldım eve geldi taktım panasonic VIERA TX-PF42G10 ye görüntü sorunsuz ama ses hiç yok radyoya geçince ses geliyor tv döndünmü çıt yok ayarlarlada uğraştım sonuç yok ben ********** cıydım halama hd 4400aldım iyi güzeldi yalnız kanal geçişleri çok ağırdı birde next deneyelim dedik sorunla karşılaştık yardımcı olursanız sevinirim

biraz önce denedim tekrar ve başardım size önerim ses sorunu olan arkadaşlar önce radioyu açsın ses geliyorsa tv nini desteklediği en yüksek çözünürlükte minix i ayarlayın yani bende minix hd 1080i ayarlıydı tv 1080i değil en fazla 1080p destekliyormuş minix i tv çözünürlüğüne düşürdüğümde sorun çözüldü istediğim formatta ses alabiliyorum şimdi

Son düzenleme:

mceryilmaz

0
Üye
25 Tem 2012
72
3
8
İstanbul
televizyonun samsung 40d6000 hd yayınlarda cıt cıt diye ses yapıyor rahatsız edici bir şekilde sd yayınlarda sorun yok cihazı alalı 1 ay oldu ilkbaşta böyle bir sorun yoktu acaba servise mi götüreyim ayarı varmı arkadaşlar:confused:

Cızırtı, Tık,tık yada boğuk kalın ses sorunu TV lerden kaynaklanıyor. Next te ses ve çözünürlük ayarlarıyla oynasanız bile kapatıp açınca sorun tekrar ortaya çıkar yada kanal değiştirince yine tekrarlar.

Aslında nextin TV sişstemlerini daha iyi inceleyip ona göre yazılımsal bir düzenleme yapması gerekir. Detaylarına girmak burada uzun olur.

Ancak;
TV nizin yeni firmware i olup olmadığını kontrol edin. Samsung, philips gibi markalarda bunlar titizlikle takip ediliyor ve firmwarela zaten çözmüş oluyorlar. Eğer yoksa ve sorun devam ediyorsa Nextin yazılımla buna çözüm bulmasını yada Tv üreticisinin bunu çözmesini beklemekten başka çare yok.

Sonuçta birçok ses formatı ve çözünürlük var. Durum artık eski analog CRT TV dönemindeki gibi değil. Bütün bu formatların bir anda birbirine uymasını beklemek de yanlış. Tabi burada iş Uydu alıcısı ve TV üreticilrine düşüyor. Onlar ne kadar iyi çalışırlarsa tüketici olarak bizlerin tercihleri de o yönde şekillenecektir.

Benim sorunumu next çözemedi, Philips çözdü. Firmware çıkardılar, yükledim düzeldi.
Ama bazı modellerde de next in çıkardığı ses sorunuyla ilgili yazılımın işe yaradığı öngörülüyor.

Geçiş dönemindeyiz de diyemiyoruz, çünkü teknoloji digitale geçtikten sonra bunlar hep oluyor ve olmaya da devam edecektir. Bize düşen iyi araştırıp, bu harmoniyi ve uyumu en iyi yakalayan markalardan kombinasyonlar oluşturmak

Kolay gelsin

gitarcisavas

0
Üye
18 Eyl 2012
1
0
1
Next Minix HD 1080p de goruntu ve ses sorunu.

Bir ay once Next Minix HD mavi aldim. Yasadigim sorunlar sira ve ozetle su sekilde.

1) Televizyonum (LG 42LE5500) 1080p, cihazi 1080p 50hz, veya 1080p 60hz e getirdigimde bir sure sonra goruntude bozulmalar basladi. (Belli renklerde renk derinligi yetmiyormus gibi yogun noktalar seklinde bozulmalar ve parlamalar) 1080i ye aldigim da duzeldi. Hdmi kablolarimi ve farkli hdmi girislerini test ettim degisiklik yok.
2) 1 haftalik kullanimimda bir kez ses sorunu oldu, kapayip actim, bir daha tekrar etmedi.
3) 1 hafta sonra kanallar tamamen gitti goruntu yok, urunu geri goturdum.
4) 2 hafta bekledikten sonra urun servisten geldi lnb devresi onarildi diye not dusulmus. Kanallar geri geldi, 1080p goruntu sorunu duzelmedi.
5) Yeni urun talep ettim, ellerinde yoktu, 2 hafta sonra yeni bir urun ile degistirdim. Bu sefer pembesini aldim (fark olmadigini biliyorum, yinede alternatifleri denemis olmak istdedim)
6) Bu urun takar takmaz 1080p de ses sorunu yapiyor. Digerinde nerdeyse hic ses sorunu yoktu. Cok daha kisa surede 1080p de, goruntude bozulmalar basliyor. Digerinde bir kac saat sonra basliyordu.
7) Bugun youtube da bozuldu.. Forumdan bunun bana ozel bir sorun olmadigini okudum. Youtube sorunu ile birlikte internetten guncelleme de calismamaya basladi.
8) Her iki cihazi da hem uydudan hem internetten, hem burda verilen yazilimlar ile usb den guncelledim. Fabrika ayarlarina aldim. Ses ve goruntu sorunlarinda bir degisiklik yok.

Televizyonumun surumunu kontrol ettim guncel.
1080i de hic sorunum yok. Fakat bu urunu 1080p oldugu icin almistim. 1080p yayin yok diyebilirsiniz fakat, youtube dan 1080p video seyredebiliyoruz (youtube calistigi zamanlar)
Yardim bekliyorum.
Tesekkurler.

whisky

0
Üye
29 Eyl 2012
3
0
1
Minix Hd Ses Gitmesi Sorunu

:Merhaba , Next minix hd cihazımla özellikle server kullanarak şifreli yayın izlerken kısa bir süre sonra 15-20 dk ses tamamen gidiyor görüntü var ama ses yok daha sonrasında diğer uydulardaki kanallarda da kontrol ettiğimde ses olmadığını görüyorum cihazı kapatıp açmak dışında hiç bir şekilde sorunu düzeltemedim. Nedir? Nedendir? Nasıl çözülür? Yardım lütfen :)

chapi

0
Üye
1 Kas 2012
2
0
1
aynı sorunlar bende de var. ne yaptıysam düzelmedi. parayı sokağa attığımı düşünüyorum. 40 tl verip dandik bir alıcı alsaydım daha iyiydi.

mceryilmaz

0
Üye
25 Tem 2012
72
3
8
İstanbul
aynı sorunlar bende de var. ne yaptıysam düzelmedi. parayı sokağa attığımı düşünüyorum. 40 tl verip dandik bir alıcı alsaydım daha iyiydi.

Kesinlikle 39 TL lik cihazlar mükemmel görüntü veriyor. Zaten hd kanal 2-3 taneyi geçemedi henüz.

Bu cihazı internet özellikleri var diye bu fiyata sattılar ama hiç biri çalışmıyor.
Kafamı kızdırdılar sonunda attım 5. kattan aşağı. Allahtan kimsenin kafasına gelmedi. Üstünden bir iki de araba geçti. Ve rahat etim sonunda. Şu an kullandığım cihazı 39 TL ye aldım. Ses ve görüntü mükemmel. Zaten görüntü kalitelerini oldukça düzelttiler. HD gibi. Ne dalgalanma var ne de kırılma.

Bu cİhazi almayi dÜŞÜnenler kesİnlİkle almasinlar. Cİhazda taahhÜt edİlen hİÇ bİr ek Özellİk ÇaliŞmiyor. ÇaliŞir gİbİ gÖrÜnen bİr İkİ Şey de adam gİbİ ÇaliŞmiyor. BoŞu boŞuna kablo Çekİp erİŞİm noktasi almayin. çÜnkÜ ÜstÜne bİr de nextİn dandİk wifi cİhazlarini satmaya ÇaliŞiyorlar.

SonuÇ olarak next minix hd lerİn sorunlu olduĞunu next bİle sÖyledİ ama ÇÖzemİyorlar ve ÇÖzebİleceklerİnİ de dÜŞÜnmÜyorum. Kendİlerİ de bunu İtİraf edİyor zaten. En basit netbook da bile İzlenen youtube videolar bİle İzlenemİyor.

Bu cİddİ bİr uyaridir. Bu cİhazi almayin arkadaŞlar.
Ben attim ÇÖpe, sİz de atmak zorunda kalmayin.

meklat

0
Üye
5 Mar 2012
3
0
1
Yok yaaa.. Sen kullanmasini bİlememİŞsİn arkadaŞ ya da Şansin yokmuŞ. Cİhazi alin arkadaŞlar ama aldiĞiniz yerde deneyerek. Ben memnunum.. GÖrÜntÜ kalİtesİ 1 numara...

marcodemir

0
Üye
7 May 2012
48
3
8
Bir ay once Next Minix HD mavi aldim. Yasadigim sorunlar sira ve ozetle su sekilde.

1) Televizyonum (LG 42LE5500) 1080p, cihazi 1080p 50hz, veya 1080p 60hz e getirdigimde bir sure sonra goruntude bozulmalar basladi. (Belli renklerde renk derinligi yetmiyormus gibi yogun noktalar seklinde bozulmalar ve parlamalar) 1080i ye aldigim da duzeldi. Hdmi kablolarimi ve farkli hdmi girislerini test ettim degisiklik yok.
2) 1 haftalik kullanimimda bir kez ses sorunu oldu, kapayip actim, bir daha tekrar etmedi.
3) 1 hafta sonra kanallar tamamen gitti goruntu yok, urunu geri goturdum.
4) 2 hafta bekledikten sonra urun servisten geldi lnb devresi onarildi diye not dusulmus. Kanallar geri geldi, 1080p goruntu sorunu duzelmedi.
5) Yeni urun talep ettim, ellerinde yoktu, 2 hafta sonra yeni bir urun ile degistirdim. Bu sefer pembesini aldim (fark olmadigini biliyorum, yinede alternatifleri denemis olmak istdedim)
6) Bu urun takar takmaz 1080p de ses sorunu yapiyor. Digerinde nerdeyse hic ses sorunu yoktu. Cok daha kisa surede 1080p de, goruntude bozulmalar basliyor. Digerinde bir kac saat sonra basliyordu.
7) Bugun youtube da bozuldu.. Forumdan bunun bana ozel bir sorun olmadigini okudum. Youtube sorunu ile birlikte internetten guncelleme de calismamaya basladi.
8) Her iki cihazi da hem uydudan hem internetten, hem burda verilen yazilimlar ile usb den guncelledim. Fabrika ayarlarina aldim. Ses ve goruntu sorunlarinda bir degisiklik yok.

Televizyonumun surumunu kontrol ettim guncel.
1080i de hic sorunum yok. Fakat bu urunu 1080p oldugu icin almistim. 1080p yayin yok diyebilirsiniz fakat, youtube dan 1080p video seyredebiliyoruz (youtube calistigi zamanlar)
Yardim bekliyorum.
Tesekkurler.

sizde zaten söylemişsiniz 1080p yayın yapan kanal yok şu an türkiyede youtube de giriş kaynağı 1080p olduğu için cihaz kabul ediyor.

marcodemir

0
Üye
7 May 2012
48
3
8
Kesinlikle 39 TL lik cihazlar mükemmel görüntü veriyor. Zaten hd kanal 2-3 taneyi geçemedi henüz.

Bu cihazı internet özellikleri var diye bu fiyata sattılar ama hiç biri çalışmıyor.
Kafamı kızdırdılar sonunda attım 5. kattan aşağı. Allahtan kimsenin kafasına gelmedi. Üstünden bir iki de araba geçti. Ve rahat etim sonunda. Şu an kullandığım cihazı 39 TL ye aldım. Ses ve görüntü mükemmel. Zaten görüntü kalitelerini oldukça düzelttiler. HD gibi. Ne dalgalanma var ne de kırılma.

Bu cİhazi almayi dÜŞÜnenler kesİnlİkle almasinlar. Cİhazda taahhÜt edİlen hİÇ bİr ek Özellİk ÇaliŞmiyor. ÇaliŞir gİbİ gÖrÜnen bİr İkİ Şey de adam gİbİ ÇaliŞmiyor. BoŞu boŞuna kablo Çekİp erİŞİm noktasi almayin. çÜnkÜ ÜstÜne bİr de nextİn dandİk wifi cİhazlarini satmaya ÇaliŞiyorlar.

SonuÇ olarak next minix hd lerİn sorunlu olduĞunu next bİle sÖyledİ ama ÇÖzemİyorlar ve ÇÖzebİleceklerİnİ de dÜŞÜnmÜyorum. Kendİlerİ de bunu İtİraf edİyor zaten. En basit netbook da bile İzlenen youtube videolar bİle İzlenemİyor.

Bu cİddİ bİr uyaridir. Bu cİhazi almayin arkadaŞlar.
Ben attim ÇÖpe, sİz de atmak zorunda kalmayin.

ben cihazdan gayet memnunum you tube dahil her özelliğini kullanıyorum özellikle free-share olayı bana yetiyor zaten yaklaşık 80 tane hd kanal seyrediyorum bende kablo tv var fakat onu kapattım minixhd yi kullanıyorum .avrupa maçlarında özellikle sky sport hd mükemmel

compkeeper

0
Üye
4 Kas 2012
26
0
1
Ses Sorunu

Kanal ayarları yapmak ıstediğimde yani kanal taşıma silme vs bu tür işlemler sonrasında ses kesiliyor nedeni ne olabilir.

mceryilmaz

0
Üye
25 Tem 2012
72
3
8
İstanbul
Kanal ayarları yapmak ıstediğimde yani kanal taşıma silme vs bu tür işlemler sonrasında ses kesiliyor nedeni ne olabilir.

Baktım kimse cevap vermemiş, ben de aynı sorunu yaşadığım için aydınlatayım.
Sonra süzeliyor ama öyle değil mi? Düzelmezse tekrar taratın ve düzenleme yapın.
Ben öyle yapıyorum.
Bu next çünkü. Ne zaman ne yapacağı belli olmaz. :)

hytkcr

0
Üye
19 Kas 2012
1
0
1
Trt Hd Ses Problemi

Arkadaşlar Yaklaşık İki hafta önce next miniz hd cihazı satın aldım ama henüz kullanmak nasip olmadı en sonunda kırıp atıcam benim bu chazın yarı fiyatına aldığım daha öceki cihaz bile bundan hızlı kağnı hızı var bu makinede ayrıca asıl sorun trt hd nin türkçe sesi bi türlü çıkmıyor. cihazmı arızalı yoksa ses ayarlarından ingilizceye çevirirsen geliyor ama Türkçe yok. ne biçim bi alet yapmışlar. Biss keyler açılmıyor sözde satarken üzerinde yüklü dediler. Servise götürdüm yazılım yükledik dediler. Ne biçim alet bu bi daha next alanın ben... neyseçok günaha girdim. yani alet beş para etmez kardeşim. trt hd nin sesini veremeyen makine olurmu hiç.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,420
113
Öyle saçmalık mı olur !!! cihazı YETKİLİ bir servise gönderin baksınlar...öyle bir sıkıntı olsa tüm cihazlarda olur...Şu an için ne TRT HD kanalında SES sorunu nede Biss kéyler ile ilgili sıkıntı var...ses sorunu ile ilgili yazılım verilerek bu sorun düzeltilmişti zaten...

konuşmalarınıza dikkat edin,burası kahvehane değil,önce uygun bir üslup ile konuşmayı öğrenin ve sizin cihazınız bozuk diye tüm cihazlara karalama yapmayın!!!!

Memo®ist

0
Özel Üye
13 Ara 2011
22
6
3
next minix trt hd de ses sorununa denk geldim uydudan update yapınca düzeldi sorun yok cellallenmeye hiç gerek yok.

compkeeper

0
Üye
4 Kas 2012
26
0
1
Aynı sorun bende de oluyor ama sadece maç yayında biss key olduğu zaman normal yayında olmuyor .

marcodemir

0
Üye
7 May 2012
48
3
8
ya ben cihazı yaklaşık 1 senedir kullanıyorum ama ne trt hd de ne atv hd de kısacası hiçbir hd de sorun yaşamadım yaşadığım tek sorun son yazılımı yükledikten sonra kanal listem kayboldu tabi buda benim dikkatsizliğimden kaynaklandı allahtan kanal listesini yedeklemiştim geri aldım ama yinede bazı kanallar bekleyince açılmaya başladı geç açılan yayınların tp frekanslarından düzelttim onlarda normale döndü kim ne derse desin ben hd cihazımdan memnunum hatta çoğu arkadaşlara bu cihazdan aldırdım onlarda iyiki almışız diyorlar özellikle yabancı spor maçları çok güzel oluyor free share ile umarım sürekli devam eder ( cihazım minix hd pembe ilk çıkan cihazlardan )