Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next minix HD Serileri Kayıt & HDD Konuları Hk. (Başka Konu Açmayınız)

kaya

0
Üye
29 Ocak 2012
11
0
1
istanbul
Bende 8 gb flash bellek,samsung 329 gb harici hard disk ,ayrıca iomega 1 tb harici hard disk li hd media player var hiç birinde bir sorun yaşamadım. Panasonic tm 700 full hd kamera çekimlerimi bilem sorunsuz izliyorum.Çok memnunum hata iomega hd mediaplayer den daha iyi.
Acaba ileriki yazılımlarda picasa ,google earth gibi özellikler eklenemezmi süper olurdu..

extension

0
Üye
10 Ocak 2012
2
0
1
Minix hd kayıt problemi..

Selamun Aleyküm arkadaşlar.

Benim sorunum kayıt yaparken diğer bütün kanalların kaybolması.
KAYIT BİTİNCE KANALLAR GERİ GELİYOR.

vAR MI BİR ÇÖZÜMÜ OLAN..

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,420
113
Kanalların kaybolmasından kastınız, kayıt sırasında bu kanalları izlemek için seçim yapamamaksa,kayıt sırasında sadece aynı frekansta bulunan kanalları seyredebilirsiz.tüm tek tunerli cihazlarda bu şekildedir.

tahsin43

0
Üye
12 Mar 2012
102
3
18
evet dostum aynı sorunu bende yaşıyorum .bekliyoruz ustalar bu konuda heralde yakında yazılımla düzeltirler.sabırsızlıkla beklemeye devam diyorum.yani bu duruma kahroluyorum.düzelmezse başka bir cihaz alacam. güzelim hecdi kayıtları arşivleyemiyorum .ona yanıyorum."000.ts" isimli bir görüntü dosyası var ve bunu açamıyorum
Next Minix HD cihazım şifreli kanaldan yaptıgımız kayıtlar bilgisayar ortamında neden çalışmıyor. acaba bu konuda destek alabilirmiyim siz degerli dostlarımdan. denedim terete hecdi kanalını kaydettim pc de sorunsuz çalıştı . ama 7 derecededeki şifreli kanald yi kaydettim pc de çalışmadı. ama cihaz kendi üzerinden gösteriyor aynı şifreli kanaldan yaptıgı kaydı sadece pc üzerinden çalışmıyor bu neden olur

idris2727

0
Üye
18 Şub 2012
1
0
1
canlı yayın kayıt yapmak isterken pause tuşuna basıyorum
ekran donuyo ama yayın arka planda devam ediyo
kayıt yapmıyo
usb 4 gb takılı

asmen987

0
Üye
21 Nis 2012
6
0
1
3D sorunu

Yardım...
Flash beleği Tv ye (LG LW4500) ye takınca MP4 olan 3D filmi gösteriyor.
Minix e takınca MP4 veya MKV filmi 3D olarak (filmler orjinal 3D) oynatmıyor...:confused:

hedef2010

0
Üye
17 May 2012
217
10
18
Next Minx HD de kayıtta arkadaşın dediği gibi "000.ts" uzantılı yüklüyor ve bu uzantılı dosyayı bilgisayar ortamında seyredemiyorum... başka bir formatta (uzantıda) nasıl yükleme yapabilirim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

tahsin43

0
Üye
12 Mar 2012
102
3
18
Next Minx HD de kayıtta arkadaşın dediği gibi "000.ts" uzantılı yüklüyor ve bu uzantılı dosyayı bilgisayar ortamında seyredemiyorum... başka bir formatta (uzantıda) nasıl yükleme yapabilirim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

hiç boşuna ugraşma bu sorunla ilgili elinden hiç bişey gelmez .artık bende umudumu yitirmek üzereyim tam üç aydır bu konu üzerinde yogunlaştım ama malesef şu anakadar hiçbir cevap alamadım sayılır .belki bu cihazı üretenler bu forumu takip ediyorlarsa yeni bir yazılım geliştirip sorunu çözerler diye hatta forumda bir bu konuyla alakalı birde topik actım istersen sende vu cihazla ilgili istek ve dileklerini buraya http://www.next.web.tr/showthread.php?t=1094 yazabilirsin belki insafa gelip bu sorunumuzu çözerler.zaten çözülmezse sırf bundan dolayı yeni bir hecdi cihaz alacam .ama bu next markalı olmayacak .üçayda bu sorun çözülmezmi yahu .yada deseler kesinlikle bu sorun yazılımla filan çözülmez bizde umutla bekleyip durmayız demi ya onuda demiyorlar .yani senin anlıyacan durum bu.

hedef2010

0
Üye
17 May 2012
217
10
18
değerli arkadaşım bilgin için teşekkürler, fakat 1999 yılından bu yana next kullanıyorum hiçbir problemim olmadı, yazılım konusunda olsun bilgi konusunda olsun... inşallah bu bu kayıt formatı konusunda da bir adım ileriye giderler. Gördüğüm kadarıyla bayağı ilerleme var, HD cihazda küçük olmasına rağmen süper özellikler mevcut... Emeği geçenlere teşekkür eder. kayıtlanma formatı konusunda da ilgilenilirse çok memnun kalacağım. Saygılar.

hdengin

0
Üye
12 Eki 2011
111
7
18
İstanbul
Kayıt yapamıyorum? Limit: CAN not record!

Kayıt yapamıyorum? REC tuşuna basınca "Limit: CAN not record!" yazısı çıkıyor.
Halbuki HDD bağlı ve içindeki medyaları oynatabiliyorum, ayrıca HDD içinde 36 GB boşluk var. Neden kayıt yapmıyor?
Bu sorun 1,5 TB lık seagate HDD için geçerli. Ayrıca içindeki alidrv dosyalarını temizledim, REC tuşuna basınca NO PARTION diyor, halbuki HDD içindeki medyaları görüyor ve çalışıyor.

8GB lık USB flash bellekte kayıt yapıyor, sorun yok.

1TB lık Iomega HDD takıyorum, 205 GB boşluk olmasına rağmen tam dolu gözüküyor ve kayıt yapmıyor. (space too low for action)
Bu harddisk için "güvenli çıkarın" yapıyorum güvenli çıkarır çıkarmaz harddiski tekrar görüyor. :p

Kafam karıştı.

Son düzenleme:

hdengin

0
Üye
12 Eki 2011
111
7
18
İstanbul
Flash bellek FAT32 diğer büyük olan harddiskler NTFS.

Daha önce bütün harddisklerime kayıt yapabiliyordum. Ne oldu şimdi? :(

coolman33

0
Üye
6 Şub 2012
26
1
3
bence kayıtları fat32 formatında yapıyor,yada hard diskleri büyük olduğu için kontrol edemediğinden kayıt yapamıyor.

hdengin

0
Üye
12 Eki 2011
111
7
18
İstanbul
Hayır, daha önce NTFS formatlı 1 TB ve 1,5 TB lık harddisklerime kayıt yapabiliyordum.
Sanki harddisklere bir format atsam düzelicek gibi. ama harddiskler dolu nereye boşaltacam ben?
Bi tane de 2 TB lık var onunla deneyeyim bakalım neler olacak.

hdengin

0
Üye
12 Eki 2011
111
7
18
İstanbul
1TB (2,5") ve 1,5TB (3,5") ve 2TB (3,5")'lik hardsiklerimi eskiden görüyor ve kayıt yapabiliyordum, şimdi ise hiç birinde kayıt yapamıyorum. HDD ler görünüyor, medyalar oynatılabiliyor ama kayıt yapamıyorum. Neden? :(