Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Machina 3D (V4.522) 19.07.2013 Tarihli ARA Yazılımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,421
113
Next Machina 3D (V4.522) 19.07.2013 Tarihli Yazılımı

Yazılım Notları :
Ara yazılımdır İnternet Destek menüsünden indirilemez sadece test etmek isteyen kullanıcılar yüklesin. Deneyimsiz kullanıcılar İnternet Destek menüsünden verilecek yeni yazılımı beklesinler.

- LIP (Listede PİP) fonksiyonu eklendi. Kanal listesindeyken i tuşu ile aktif edilir. Açıklamalar aşağıda...
- Youtube altyapısında iyileştirmeler yapıldı.
- Sabit kalan CW'leri direkt giriş için OPT+/INF+ tuşuna kısayol girişi eklendi. (Sabit DCW'ler İnternet Destek menüsünden otomatik güncellenmektedir, kullanıcı manuel girmek isterse bu bölümden girebilir)
- Timeshiftte düzenlemeler yapıldı.
- PVR kayıtta otomatik dosya silmede iyileştirmeler yapıldı.
- İnternet tarayıcı açılış sayfası google ile değiştirildi.
- Zamanlanmış PVR kayıtta şifreli kanallarda düzenleme yapıldı.

LIP (Listede PİP)Fonksiyonu Açıklamaları
LIP (Listede PİP) fonksiyonu Machina 3D kullanıcıları için Next Arge ekibi tarafından uydu dünyasına sunulan dünyada ilk özelliklerden biridir. Patentli bir tasarımdır. Machina 3D kullanıcılarına @doktor 'un hediyesidir.
LIP (Listede PİP) fonksyionunun amacı PIP ile aynı değildir, Aynı TP'deki kanalları ana kanalı değiştirmeden canlı olarak diğer kanallardaki yayınları görmeye yarar.
LIP (Listede PİP) fonksyionu kanal listesindeyken info tuşuna basarak aktif edilir. LIP yapılabilen kanalların üzerine geldiğinizde otomatik olarak kanal küçük pencerede açılır, info tuşuna basarak LIP ekran boyutunu (3 farklı boy) değiştirebilirsiniz. Hız açısından en küçük LIP penceresi önerilir. LIP kullanımında Kanal listesinde "i" sarı ise LIP yapılabilir, gri ise yapılamaz. EXIT tuşu ile LIP fonksiyonundan kolayca çıkılabilir. Seçilebilecek kanallar aynı TP ile sınırlıdır, kullanıcı isteğine göre Tuner2 'ye bağlayabileceği kablo, özel LNB, özel switchler, vb. seçenekler çoğaltılabilir.

qhfw0.jpg

qhftz.jpg

qhfx0.jpg

Yazılım yüklendikten sonra Fabrika Ayarlarına dönülmesi ve eski yedeğin kullanılmaması önerilir.

İNDİR

yilmazgeyik

0
Üye
7 Tem 2013
4
0
1
Next MACHINA 3D yi yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum tecrübemi paylaşmak istiyorum öncelikle artıları
+ CCCam muhteşem çok cihaz kullandım ama bu kadar hazlısını ilk defa kullanıyorum,
+ Cihazın görüntü kalitesi harika,
+ Çift tunerli, ip tvli, web tarayıcılıi 3d li böyle bir cihaz bu fiyata bence muhteşem,
+ ve daha hatırlayamadığım bir sürü özelliği.
Eksilere gelince aslında eksiklik sayılma kullanıcı olarak sadece yazılımdan kaynaklanan ve alışkanlıklarımla alakalı eksiklikler denebilir, Forumda daha öncede belirtmiştim
- Cihazı ilk aldığımda kurcalarken görmüş olduğum ve gerekli olan bazı özellikler yeni yazılımda yok. tuner bilgilerini diğer tunere kopyalama,
- favori kanal grup isimlerini değiştirme,
- Kanal listesini yedekleme, usb ye aktarma veya ağ üzerinden ulaşılıp pc de kanal editörü benzeri programlalarla düzenleyip yükleme,
- Favori kanal işlevini daha hızlı hale getirilmesi örneğin( bir favori grubundaki herhangi bir kanalı izlerken başka bir favori grubunda bir kanala geçmek istediğinizde iki ayrı sorunla karşılaşıyorum
1. izlemek istediğiniz favori grubuna geliyorsunuz boş görünüyor sebebi tüm uyduların seçili olmayışı bu sebeple çıkış yapıp sat düğmesinden bütün uyduları seçip tekrar izlemek istediğiniz favori grubu ve kanalı seçip izliyorsunuz (daha önce kullandığım cihazlar bunlara next 18500hd plus dahil böyle bir durum söz konusu değildi)
2. Herhangi bir favori grubunda bir kanalı izlerken başka bir favori grubundaki bir kanalı izlemeye geçmek için en az üç hamlede kanala ulaşılabiliniyor. ( Fovori tuşuna basıldığında ve favori grubuna geçildiğinde ilk kanaldan başlaması ve direkt kanalın açılması daha iyi olur, Ayrıca aşağı yukarı kanallarda gezerken kanalın direkt açılması daha işlevsel olur bence)
- Kayıtlı bir video veya sinema izlerken (harddiskten) ileri ve geri alma işlevi yetersiz,
-İP tv kanal değiştirme işlevi kanal değiştirme tuşu ile değiştirilebilmeli,
Özetle makine gerçekten çok güzel saymış olduğum aksaklıklarda (bana göre) gderilirse çok daha güzel olacak.

akifhasan

0
Üye
17 Ara 2012
92
4
8
Konya
Şahane bİr cİhazzzzzcikkkkkkkkk

ivittt şahane bir cihazzz görüntü süpper valla bu yazılılmlar da emeği gecenlere ayrı ayrı tşk ederizzz onca özellikler yapıyorlar ya bizi daha cok gururlandırıyorlarr next macıne süpper bir cihaz valla doktora bir ricam olcak bir de favori actığımızda kanalın üstüne gelince kanal acsa şahane olcak basmadan 2000 dapcısta vardı bundada olabilirmi acaba cok sevinirizz ayrı ayrı tşk ederizz allahım emeğinizi bol etsin inşalalhhhh???????

yıldırım58

0
Üye
25 Kas 2012
24
0
1
sivas
ARKADAŞLAR lıp nasıl olmuş yazan yok...bu zaten YAZILIM DEĞİL sadece LIP canlı kanal listesi özelliği ile ilgili bir yazılımdır..haftada 3 test yazılımı alıyorum örn 0.8 batıdaki yayınların emuya eklenmesi,astradaki fransız kanallarının yeni altyapısı için ve lıp li 3 yazılımım var..bunlar birleşmemiş,aynı anda 20-25 bölümde oynanılıyor bunlar riskli işler lıp ilk defa denenen bir olay..başka bir uydu alıcıısnda olsa kullanıcıları ortalığı bulardı..GENEL bir görsel EK OLDUĞUNDA kanal listelerini güncellemeniz öneriliyor..YAPMANIZ GEREKMİYOR ma test yazılımlarını dstek serverine çıkmadan SADECE KENDİ ARKADAŞLARIMIZ bilhassa tek uydulular vb yüklesinççmotorlu kullanan arkadaşlarımda gelişmeleri takip etsin,çokta ilgli olmayan yazılımları atlasınlar..bunu böyle yapmazsak her yazılım için 1 ay ara verilmesi gerek,anlayışınıza şimdiden teşekkür ederim..TEST yazılımı ilk defa bir özelik eklenmiş,altyapıda ufak tefek değişiklikler gerekecek yazılımlardır..yazılımı versek bir sorun vermesek bir sorun olmasın..ben bekletir gerekli testleri kendi yapar veririm ama her yazılım 1 ay sürer....yenilikleri anında paylaşıyorum..hatalar tabiki olacak..ama çözümler sadece hata düzeltmek için değil YENİLİKLER için olsun dileklerimle..

yazılımı akşam yükledim görüntü süper üstat aynı tp LIP canlı kanal listesi özelliği tek kelimeyle harika CW menüsü eklenmiş doktor ellerine sağlık

yazılımı atan arkadaşlar sorun yaşamamak için mutlaka fabrika ayarlarına dönüp cihazı bir kaç saniye fişten çekip tekrar taksınlar hazır kanal listelini atmasınlar uyduları yeniden tarayın arkadaşlar

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,421
113
Cihaz menüsünden ulaşabileceğiniz "İnternetten Destek" bölümündeki "Uydu / TP Bilgileri" altyapısında değişiklikler yapıldı.
Gerek tarama hızını arttırmak gerekse farklı tipte LNB kullananlar için böyle bir düzenleme yapıldı.
Artık Uydu / TP Bilgileri 4 farklı tipteki LNB'lere göre sıralanacak.

1. Normal Ku-Band uydular. (Ülkemizde kullanılan, en popüler tip.)
2. Circular Ku-Band uydular. (Uyduların yanlarında (Cir) yazar, Genellikle RUS kanalları için kullanılır.)
3. C-Band uydular. (Uyduların yanlarında (C) yazar)
4. Circular C-Band uydular. (Uyduların yanlarında (CCir) yazar)

*Bu bölümdeki listeler günlük olarak lyngsat'tan OTOMATİK GÜNCELLENMEKTEDİR.

-------------------------------

Sat / TP database changed on Online Update.

All satellites seperate for 4 LNB type.

1. Ku-Band satellite/tp. (Popular, Show only satellite name)
2. Circular Ku-Band satellite/tp. (Identified with (Cir), popular for Russian channels.)
3. C-Band satellite/tp. (Identified with (C).)
4. Circular C-Band satellite/tp. (Identified with (CCir).)

*All satellites updated daily from lyngsat.

akifhasan

0
Üye
17 Ara 2012
92
4
8
Konya
Karasal yayin varmi makİnada????????????

sayın doktor: acaba next macınada karasal yayınları izlemek mümkünmü acaba öyle bişey kulağıma carptı ama bilgi verirseniz seviniriz ilgineze va alakanıza ayrı ayrı tşk ederim emeğineze saygı duyuyorum:cool:

sinanali

0
Üye
30 Ara 2012
29
1
3
Elinize sağlık. Güncellemeyi yaptım. Fabrika ayarlarına almadım fakat LIP fonksiyonu gayet güzel çalışıyor güzel düşünülmüş. LIP çalışmasında hatırlatma olarak aynı TP'lerde olmalı. Birde sanırım DSmart aynı TP'de de olsa çalışmıyor. Diğerlerinde problem yok. doktor üstadın ellerine sağlık.

yıldırım58

0
Üye
25 Kas 2012
24
0
1
sivas
arkadaşlar full 1080 uzantılı ts videoları şöyle convert ediyoruz Format Factory 3.1.1 programını kurup video seçiyoruz özel ayar diyoruz convert olarak AVI seçiyoruz tamam diyoruz sonra videoya sağ tıklayıp resimdeki ayarları uyguluyoruz tamam dedikten sonra convert diyoruz

akifhasan

0
Üye
17 Ara 2012
92
4
8
Konya
karbon ::::::: hocam
bişey sorcam hdmı kaplosunu takıyom skart kaplosunuda takcakmıyız bir bilgi verirmisiniz birdee 4 gündur falan bazı tv kanallarında cızırtı oluyo acaba ne gibi bir sorun varr denedim yeniden yükledim ama halen oluyo yoksa kanllarda bir sorun varr ilginizi bekliycem ::::::::: saygılarımla

alialiço

0
Üye
24 Şub 2013
8
0
1
sayın karbon hocam selamlar Next Machina 3D (V4.522) 19.07.2013 Tarihli ARA Yazılımı. indiriyorum yüklemeye çalıştıgımda ise hatalı dosya formatı yüklenemedi diyor acaba nerede hata yapıyorum yardım edermisiniz ilginize şimdiden çok taşekkür ederim saygılar

mendos

0
Üye
30 Ağu 2012
3
0
1
karbon ::::::: hocam
bişey sorcam hdmı kaplosunu takıyom skart kaplosunuda takcakmıyız bir bilgi verirmisiniz birdee 4 gündur falan bazı tv kanallarında cızırtı oluyo acaba ne gibi bir sorun varr denedim yeniden yükledim ama halen oluyo yoksa kanllarda bir sorun varr ilginizi bekliycem ::::::::: saygılarımla

hdmı kablosunu takmışsanız skart kablosunu takmanıza gerek yok. Skart çıkışı ile hd yayın izleyemezsiniz zaten. hdmı kabloyu takın tv nin hdmi girişini seçin ve keyfinize bakın.

Supneli

0
Üye
16 Ağu 2013
5
0
1
Kayıt sırasında pause sorunu bu yazılımda da düzeltilmemiş sanırım.

Kayıtta pause yaptığımızda görüntü de kayıtta pause oluyor. Kaydın pause olup ekrandaki görüntünün akmaya devam etmesi gerekir , yoksa yeniden kayda devam edeceğim yeri nasıl göreceğim ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...