Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next MACHINA 3D USB Bellek ile Yazılım Yükleme (Resimli Anlatım)

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,420
113
Next Machina 3D
Dosya Yöneticisi ile USB'den Yazılım Yükleme Kılavuzu

Gerekenler:
- USB Bellek

Nasıl yapılır:

- Cihaza ait son yazılımı indirerek USB belleğinizin ana klasörüne kopyalayın.

- USB belleğinizi cihazın ön panelinde USB girişine takın.
11.jpg

- Kumandadan Dosya yöneticisine girin.
12.jpg

- Sağ sol tuşları ile yazılım bölümüne gelin.
attachment.php

- Güncel yazılımın üzerine gelerek OK tuşlayın.
13.jpg

- Onaylayın.
14.jpg

- Yazılım yüklenmeye başlayacaktır, yazılım yükleme işlemi bitmeden USB belleği çıkarmayın.
15.jpg

@Digium'a Teşekkürler.

altan348

0
Üye
9 Eyl 2013
1
0
1
next machina 3d şu anki yazılım 4.476 . 08/07/2013 yeni yazılım 4.590 17/09/2013 bumu yüklencek bana yardımcı olursanız memnun olurum kısacası ben acemiyim acaba ustasınamı yaptırsam.sayğılarımla iyi günler

NoKTa

0
Üye
21 Eyl 2012
241
25
28
K.Maraş
next machina 3d şu anki yazılım 4.476 . 08/07/2013 yeni yazılım 4.590 17/09/2013 bumu yüklencek bana yardımcı olursanız memnun olurum kısacası ben acemiyim acaba ustasınamı yaptırsam.sayğılarımla iyi günler

Evet altan. Yüklemek istiyorsan yükleyebilirsin. Yeni yazılımda imedia başlıgında yeni bir seçenek birde free server destegi eklenmiş. Yüklemek istiyorsan yazılımı indirip rarlı dosyanın içinde çıkar ve USB ye aktar usb yi cihaza tak kumandadan USB tuşuna baş ve seçeneklerden yazılımı seç ok tuşuna bas. Cihaz yazılım güncellensin mi diye uyarı verir evet de ve sabırla bekle :)

kadifeli

0
Özel Üye
20 May 2015
704
685
93
Yeni yazılım indirdim usb ye zip diyor doğru mu acaba götürüp cihaza taksam güncelleme olur mu
Yazılımı indirdiyseniz rardan çıkarıp içindeki zip dosyayı usb belleğe yükleyin
Sonrasındada cihazınıza takıp yükleyin.
Cihazınız internete bağlı ise uğraşmayın
İnternetten yükleyin yazılımı

congofather

New member
Üye
7 Mar 2020
2
0
1
Merhaba,
Cihazı ikinci el sadece uydu yayınlarını izlemek için evdeki ikinci tv'e bağlamak için aldım. HDMI girişinden bağlayıp açtığımda bir türlü farklı kablolar yöntemler denesem de aynı yayını aynı kablolar ile alan ve gösteren DUO2 varken bu cihazda olmadı.

Bunun üzerine usbden son yazılımı tekrar yüklemek istedim.FAT32 ile her seferinde formatlanmış 64 gb usb belleğe güncel yazılım dosyasını zipten çıkarıp usb belleğe kopyalayıp(usb bellekteki kök dizinde sonu M3D_gmain.mdl ile biten dosya var), anlatıldığı şekilde yukarı ok tuşuna basılı tutarken cihazı arkasından tekrar başlattığımda yüklemeye çalıştığını görüyorum. Fakat bir süre sonra ER02 hatası veriyor.

DUO2 kullanan biri olarak ikinci cihaz basitçe uydu yayınlarını göstersin diye ikinci el aldım ama bu kadar sorunlu olabileceğini düşünemedim bu cihazın.. Next malesef her seferinde benim için hayal kırıklığı oluyor.

NOT: Elimdeki cihaz Next Machina 3d(gri model)