Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Machina 3D Süper

qwe22

0
Üye
13 Haz 2015
144
1
18
Arkadaşlar Next Machina 3D Süper uydu alıcısı aldım,keşke erken satın almış olsaydım diye inanın pişmanlık duydum..Tek kelimeyle süper bir cihaz..Formda aklıma takılan kısımlarla ilgili bir çok sorumun cevabını buldum fakat cevabını bulamadığım sorularıda Siz saygıdeğer üstadlara sorma gereği duydum,şimdiden teşekkür eder saygılar sunarım.
Sorularımı maddeler halinde yazacağım.

1) Next Machina 3D Süper cihazın son yazılımını boot modunda yükledim.(V2.237 P2.1.2 08.23.2016) Fabrika ayarları kısmından sadece kullanıcı ayarlarını sil dedim.MEDYA bölümünde hava durumu kısmını göremedim bu kısım kaldırılmışmıdır,eklenecekse nasıl eklemeliyim.

2) MEDYA kısmındaki Ağdan oynatıcı kısmını nasıl kapatabiliriz.

3) GİRİŞLER/Giriş Tercihleri/Kart Girişi ve Kart güncelleme Datası alımı kısmı yasal kart obonesi değilim kapalı kalmasında problem olur mu?

4) KURULUM/Fast Scanning kısmı ne içindir? Operatör kısmında Skylink/CanalDigital.. hangisi seçili kalmalıdır?

5) MEDYA/MEdya portalı kısmındaki tagesschau KartinaTV kısımları ne işe yarar?

Bunlar şimdilik aklıma takılan kısımlardı.Eğer maruz görürseniz cihazı kullandıkça öğrenmek istediğim kısımlarıda Siz değerli üstadlara sorma gereği duyacağım.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Arkadaşlar Next Machina 3D Süper uydu alıcısı aldım,keşke erken satın almış olsaydım diye inanın pişmanlık duydum..Tek kelimeyle süper bir cihaz..Formda aklıma takılan kısımlarla ilgili bir çok sorumun cevabını buldum fakat cevabını bulamadığım sorularıda Siz saygıdeğer üstadlara sorma gereği duydum,şimdiden teşekkür eder saygılar sunarım.
Sorularımı maddeler halinde yazacağım.

1) Next Machina 3D Süper cihazın son yazılımını boot modunda yükledim.(V2.237 P2.1.2 08.23.2016) Fabrika ayarları kısmından sadece kullanıcı ayarlarını sil dedim.MEDYA bölümünde hava durumu kısmını göremedim bu kısım kaldırılmışmıdır,eklenecekse nasıl eklemeliyim.

2) MEDYA kısmındaki Ağdan oynatıcı kısmını nasıl kapatabiliriz.

3) GİRİŞLER/Giriş Tercihleri/Kart Girişi ve Kart güncelleme Datası alımı kısmı yasal kart obonesi değilim kapalı kalmasında problem olur mu?

4) KURULUM/Fast Scanning kısmı ne içindir? Operatör kısmında Skylink/CanalDigital.. hangisi seçili kalmalıdır?

5) MEDYA/MEdya portalı kısmındaki tagesschau KartinaTV kısımları ne işe yarar?

Bunlar şimdilik aklıma takılan kısımlardı.Eğer maruz görürseniz cihazı kullandıkça öğrenmek istediğim kısımlarıda Siz değerli üstadlara sorma gereği duyacağım.

Sevgili kardeşim öncelikle cihazınız hayırlı uğurlu olsun sağlık ve afiyette kullanmanızı diliyorum, sorularınıza yine madde madde cevap vermek isterim:

1:Evet doğrudur o bölüm cihazda meydana getirdiği sıkıntıdan dolayı bir kaç yazılım önce kaldırılmıştı.Fakat M+ tuşuna basıldığında PORTAL bölümünde hava durumu bölümü bulunmaktadır.Fakat genelde büyük şehirlere ait gösterim yapılmaktadır sizin bulunduğunuz il varmı orasını yazmadığınız için bilemiyorum.!

2:Bahsetmiş olduğunuz O bölümü ne yazıkki kapatamazsınız çünkü yazılımla entegre edilmiştir.!

3:O bölüm için şu durumda vermiş olduğunuz bilgiye istinaden o kısımlarda herhangi bir ayar yapmanız gerekli değildir.!

4:O bölüm yurtdışı kullanıcıları için tasarlanmış bir bölüm olup Türkiye içi kullanıcıları ile bir ilgisi bulunmamaktadır.!

5:O bölümlerdeki KARTİNA tv kısmı RUS ıp kanalları için kullanılan ÜCRETLİ bir bölümdür.! TAGEESCHAU ise ÜCRETSİZ olarak kullanılan bir nevi HABER portalı gibi çalışan bir hizmettir.!

6:Sorularınız olursa başımızın üzerinde yeriniz vardır yeterki öğrenmek isteyin ne gerekiyorsa yaparız.!

qwe22

0
Üye
13 Haz 2015
144
1
18
Sayın haydar1966 cevaplarınız için Size çok teşekkür ediyorum,Next Machina 3D'de almıştım onu hediye ettim.Kendim içinde Next Machina 3D Süper aldım.Sizlerin sayesinde bizlerde sorunlarımıza çareler buluyoruz.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Sayın haydar1966 cevaplarınız için Size çok teşekkür ediyorum,Next Machina 3D'de almıştım onu hediye ettim.Kendim içinde Next Machina 3D Süper aldım.Sizlerin sayesinde bizlerde sorunlarımıza çareler buluyoruz.

Teşekkürler nacizane benden dediğim gibi ne zaman başınız sıkışırsa BİZLER buradayız...

qwe22

0
Üye
13 Haz 2015
144
1
18
Taleplerimiz;

1)Kanal Silme menüsünde kanalları silerken kumandadan her seferinde ok tuşuna basıyoruz,sonraki yazılımda kumandadan ok tuşuna sürekli basarak kanal silme işlemi aktif edilebilirmi?
2)Kanal Sıralaması menüsünde örneğin 18500 HD PLUS’da olduğu gibi kanalları şifresiz/şifreli sıralama komutu eklenmesini rica edebilirmiyiz.Yani kanalları önce şifresiz sonrada şifreli sıralanmasını istiyoruz.
3)MEDYA/Medya Portalı kısmındaki çalışmayan kısımlar sonraki yazılımda kaldırılabilir mi?

Sorularımız;
1)Next Machina 3D Süper ve diğer modellerde TGKS özelliği varmıdır varsa bunu nasıl aktif edebiliriz?

2)Doğu ildeyiz malum Sadece Türksat ve Hotbird uydusunu kullanıyoruz,cihaz daha seri çalışsın diye diğer yüklü bütün uyduları silsem cihazda problem yaratır mı?

3)Örneğin cihazdan MEDYA/Ağdan Oynatıcı menüsüne girdiğimde leptobumdaki yüklü işletim sisteminde (WİN 7) kullanıcı adını (örneğin,abcd) ekranda görüyorum bu durum Cihazda dahili WİFİ olduğu anlamına mı geliyor eğer yoksa cihazda takılı WİFİ olmamasına rağmen leptobu nasıl görüyor.(Kablolu modemi RJ45 çoklayıcı ile kullanıyorum,bir ucu leptopda diğeri uydu alıcısına bağlı.)

4)DÜZEN/Fabrika Ayarlarına Dönüş/ 4Bölümün tümünü sil seçeneği cihaza komple reset atmak içinmi kullanılıyor?

5)AYARLAR/Kilit Ayarları/Şifre sorma zamanındaki süre vermenin anlamı nedir? Örneğin 1dk seçilse 1dk sonra şifre sormayacak anlamına mı geliyor?

6)AYARLAR/Menü görünüm Ayarları/İzlenenler Açık/Kapalı ne demektir?

7)AYARLAR/Tercihler/Telefon kumandası/Açık-Kapalı ne iş içindir?

8)AYARLAR/Kayıt Ayarları/ ERT Başlangıcı-ERT Bitişi ne için kullanacaz? Alarm Açık/Kapalı görevi nedir?

9)KURULUM/Uydu kanal tarama/Tarama şekli/Elle bilgi girerek başlığı altındaki Modülasyan kısmında QPSK,8PSK,16APSK ne demektir arama yaparken bunların hangisini seçmemiz uygun olur?
Tarama tipi kısmında CH ad güncelleme ne demektir?

10)Türksat Express Tarama (Türksat hızlı kurulumudur?

11)KURULUM/İnternet Ayarları/ sarı renkli tuşla gösterilmiş Ağdan Oynatıcı ne işe yarar? Yine aynı başlık altındaki EPG A.P Leri sil görevi nedir?

Biraz meraklı bir kullanıcıyım umarım anlayışla karşılarsınız..Gösterdiğiniz tahammül için tekrardan teşekkür eder saygılar sunarım.

kadifeli

0
Özel Üye
20 May 2015
704
685
93
Taleplerimiz;
hayırlı olsun cihazınız
bende böyle cevap vereyim sorularınıza
1)Kanal Silme menüsünde kanalları silerken kumandadan her seferinde ok tuşuna basıyoruz,sonraki yazılımda kumandadan ok tuşuna sürekli basarak kanal silme işlemi aktif edilebilirmi?

sayın gwe22 bu biraz düsündürücü geldi bana okey tusuna devemlı basmak sanırım bu iş çözüleceğini sanmıyorum
2)Kanal Sıralaması menüsünde örneğin 18500 HD PLUS’da olduğu gibi kanalları şifresiz/şifreli sıralama komutu eklenmesini rica edebilirmiyiz.Yani kanalları önce şifresiz sonrada şifreli sıralanmasını istiyoruz.

bu sıralama zaten var cihazda kanallar menusu ekrandayken altta renk tusları var dikkat edin bunlar sizi yönlendirir
3)MEDYA/Medya Portalı kısmındaki çalışmayan kısımlar sonraki yazılımda kaldırılabilir mi?

bu konu beni beni aşıyor belki ustalarım bunu cevaplar

Sorularımız;
1)Next Machina 3D Süper ve diğer modellerde TGKS özelliği varmıdır varsa bunu nasıl aktif edebiliriz?

maalesef bu özellik bulunmuyor cihazda

2)Doğu ildeyiz malum Sadece Türksat ve Hotbird uydusunu kullanıyoruz,cihaz daha seri çalışsın diye diğer yüklü bütün uyduları silsem cihazda problem yaratır mı?
isterseniz hepsini silin uyduların sadece hangi uyduyu seyrediyorsanız onu tekrardan kaydedip kör tarama ile tartın cihazınızı
ben böyle yaoıyorum

3)Örneğin cihazdan MEDYA/Ağdan Oynatıcı menüsüne girdiğimde leptobumdaki yüklü işletim sisteminde (WİN 7) kullanıcı adını (örneğin,abcd) ekranda görüyorum bu durum Cihazda dahili WİFİ olduğu anlamına mı geliyor eğer yoksa cihazda takılı WİFİ olmamasına rağmen leptobu nasıl görüyor.(Kablolu modemi RJ45 çoklayıcı ile kullanıyorum,bir ucu leptopda diğeri uydu alıcısına bağlı.)

cihazda dahili wifi yok isterseniz satın alabilirsiniz
modeme her 2 cihazda kablolu bağlandığı için cihazlar birbirini görüyor
size tavsiyem bu konuların içinde olan önemli kısımlarını incelemenizdir

4)DÜZEN/Fabrika Ayarlarına Dönüş/ 4Bölümün tümünü sil seçeneği cihaza komple reset atmak içinmi kullanılıyor?
evet öyle sayılır bir tür sizin ayarlarınızı siliyor

5)AYARLAR/Kilit Ayarları/Şifre sorma zamanındaki süre vermenin anlamı nedir? Örneğin 1dk seçilse 1dk sonra şifre sormayacak anlamına mı geliyor?
bu gözümden kaçmış sanırım

açık yaparsanız sırasıyla seyrettiğiniz kanalları tek tuşla geriye dönük olarak sıralar

kullanmadığım bir uygulama
akıllı telefonunuz varsa cihazınızdan uydu ya kumanda edebilirsiniz

8)AYARLAR/Kayıt Ayarları/ ERT Başlangıcı-ERT Bitişi ne için kullanacaz? Alarm Açık/Kapalı görevi nedir?
bu kayıtla ilgili kayıt esnasında size başlangıç ve bitiş ve de ikaz edip edmiyeceğini soruyor

9)KURULUM/Uydu kanal tarama/Tarama şekli/Elle bilgi girerek başlığı altındaki Modülasyan kısmında QPSK,8PSK,16APSK ne demektir arama yaparken bunların hangisini seçmemiz uygun olur?
bunu otamatik yapın kendisi ayrlıyor

evet öyle
ama şu an çalışmıyor sanırsam

11)KURULUM/İnternet Ayarları/ sarı renkli tuşla gösterilmiş Ağdan Oynatıcı ne işe yarar? Yine aynı başlık altındaki EPG A.P Leri sil görevi nedir?
ağınıza bağlı bilgisayardan medyalarınızı oynatır film-resim- şarkı gibi
epg-a.p ler sil derseniz kayıtlı olan modem lerinizi siler tekrar aratmak zorunda kalırsınız

Biraz meraklı bir kullanıcıyım umarım anlayışla karşılarsınız..Gösterdiğiniz tahammül için tekrardan teşekkür eder saygılar sunarım.
bilemiyorum yardımcı olabildimmi

benden size tavsiye bu konu başlığını sabırla okumanızdır

Son düzenleme:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Taleplerimiz;

Sorularımız;

TALEPLERİNİZE CEVAPLAR:

1.Bu istek banada mantıklı geldi eğer DOKTOR üstatda uygun görürse bundan sonraki yazılımlardan birine eklenebilir.
2.Cihazda zaten bu özellik vardır yapmanız gereken KURULUM menüsündeki UYDU KANAL TARAMA bölümünü OK leyiniz,karşımıza gelen pencerede TARAMA-TİPİ bölümüne gelerek yani OK le yererek ŞİFRESİZ/ŞİFRELİ bölümünü istediğiniz gibi seçip tarama yapabilirsiniz.( Hatta bu bölümde diğer bazı seçeneklerde vardır artık kafanıza göre yapılandırırsınız bu ayarları.)
3.Şu anda orada tamamen çalışmayan hiç bir bölüm yoktur maalesef kaldırılamaz çünkü burada yani TÜRKİYE de çalışmayan uygulamalar YURTDIŞINDA çalışmaktadır.Örn:Tavşanlar...

SORULARINIZA CEVAPLAR:

1.Tüm MACHİNA serilerinin hiç birinde TKGS uygulaması YOKTUR ama ona benzeyen TÜRKSAT EXPRESS TARAMA özelliği vardır.
2.Hayır hiçbir sorun yaratmaz ama uydularıda silmenize gerek yoktur çünkü bu cihazda hafıza problemi yoktur.
3.Tüm MACHİNA serilerinin hiç birinde DAHİLİ wifi YOKTUR piyasada satılan uygun wifilerle çalışmaktadır.Aynı sorudaki diğer madde için herhangi bir fikrim ne yazikki yok.
4.Evet o bölümdeki 4 bölümün hepsini sil seçeneği cihaza komple reset atmak için kullanılır.
5.Evet muhtemelen öyle olabilir yani bu ayarın SÜREKLİ konumda olmasında fayda vardır her ihtimale karşı.
6.O bölümdeki ayar menüsü cihazda son izlenen 20 kanal ile ki bu konumda AÇIK olarak çalışır,KAPALI konumda ise sadece en son izlenen iki kanal arasında hızlı geçiş sağlar.
7.O bölümdeki ayar ise cihaza telefondandan kumanda etmek için kullanılan bir sekmedir.( Yalnız bu durumda bazı uygulamaların telefonunuzda yüklü olması gerekmektedir.
8.O bölümdeki ayarları pek kullanmadım ama ALARM olayıda belli bir saate kurulan kayıt programının başlama saatinin geldiğini uyarısı için kullanılır.
9.Gelelim o bölümdeki ayarlara siz o modülasyon ayarlarına takılmayın siz sadece frekans sembol ve ve polarite girin cihaz zaten bu tür seçimleri kendi yapar size izlemesi kalır.CH güncelleme AÇIK olayı ise kısaca şudur herhangi bir uydu üzerinde arama yapılmadan önce eğer o bölüm AÇIK seçip taratılırsa kanalların ismide değişmiş ise yeni hali ile gelmesini sağlar.Kapalı konumda zaten hiç bir işe yaramaz kanallar eski isimleri ile kalmaktadır.
10.Evet o bölüm hızlı kurulum yapma imkanı sağlar ama daha öncede yazdığım gibi TKGS değildir kendi kendine kanal eklemez sisteme.Siz o bölümü şeçip okeyleyince çalışır.
11.Uyducu olduğum ve yine o bölümleri şimdiye kadar hiç kullanmadığım için vede ayrıca wifi kullanmadığım için bu sorunuza ne yazikki yanıtsız bırakıyorum.(Ama bu konuda bilgisi olan diğer arkadaşlarımız size yardımcı olacaklardır) Saygılar bizlerden...

Son düzenleme:

qwe22

0
Üye
13 Haz 2015
144
1
18
Sayın haydar1966 ve kadifeli Sizlere teşekkürü bir borç biliyoruz,sabır ve tahammül göstererek cevaplamışsınız Allah sizden razı olsun,sağolun varolun.
Saygılarımla..

kadifeli

0
Özel Üye
20 May 2015
704
685
93
Sayın haydar1966 ve kadifeli Sizlere teşekkürü bir borç biliyoruz,sabır ve tahammül göstererek cevaplamışsınız Allah sizden razı olsun,sağolun varolun.
Saygılarımla..
ALLAH hepimizden razı olsun
bilgi paylaştıkça güzeldir
saygılarımla

sadıkyarim

0
Üye
19 Ağu 2015
50
100
33
fil box modül çalışır mı? yayınlarda sorun olur mu? diğer biss vb. özellikler hazır mı? özellikle azerspace uydusu ile uğraşmak zor oluyor.

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,944
15,648
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Sorularımız;

Size teşekkür ederek başlayım çünkü Soru sormak bir sanattır ...sorduğunuz sorularda gördüğümüz bildiğimiz bazen es geçtiğimiz bir çok özelliği öğretici türden.abim 3 ve 11 sorularınızı birleştirdim sorunuzun cevabı iki şıkkıda ilgilendiriyor. Machinanız-Bilgisayarınız ve modem ağdan birbirine bağlı .pcden makinayı gördüğünüzde 11 sorudaki sarı tuşla aktif etmeniz durumunda da machinadanda pc göreceksiniz .Malum kayıt yapabilmek için veya kayıttan seyretmek için harici harddiski usb baglıyacağız dimi aynı mantık masaüstü veya dizüstünüde bağlamamız için düşünülen bir araç kısayolu.bilgisayardaki film dosyasını seyretmek için veya machinayı pc ve kameraya bağlayarak bayram tatilinde akıllı telefondan cihaz ıpsi üzerinden bağlanarak gözetleme yapabiliriz.
(Baglı aygıtları kapadığınızda görükmez)
hocam kullanıcı kitapçığını çok okumak istedim fakat malum OKUMAYI SEVMEYEN olduğum için altı aydır başım sıkıştığında Haydar Ustamı arıyorum ne yalan söyleyeyim Üşenmeden bıkmadan sagolsun anlatıyor Hakkını Ödeyemem. Her gün bir şey öğreniyoruz Machina3 d Dünya gibi keşfetmekle bitmiyor yani Haydar Ustammmm başını çokkk ağrıtacağım.

İyi günlerde kullanmanızı dilerim Hayırlı olsun kardeşim.

Son düzenleme:

qwe22

0
Üye
13 Haz 2015
144
1
18
Sayın DOST_6080 bende Size teşekkür ediyorum,formda göstermiş olduğunuz dayanışma tam bir kardeşlik örneğidir,şu fani dünyada Sizler gibi değerli insanların yüzümüzde bıraktığı tebessüm herşeye bedeldir..
Saygılarımla

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Size teşekkür ederek başlayım çünkü Soru sormak bir sanattır ...sorduğunuz sorularda gördüğümüz bildiğimiz bazen es geçtiğimiz bir çok özelliği öğretici türden.abim 3 ve 11 sorularınızı birleştirdim sorunuzun cevabı iki şıkkıda ilgilendiriyor. Machinanız-Bilgisayarınız ve modem ağdan birbirine bağlı .pcden makinayı gördüğünüzde 11 sorudaki sarı tuşla aktif etmeniz durumunda da machinadanda pc göreceksiniz .Malum kayıt yapabilmek için veya kayıttan seyretmek için harici harddiski usb baglıyacağız dimi aynı mantık masaüstü veya dizüstünüde bağlamamız için düşünülen bir araç kısayolu.bilgisayardaki film dosyasını seyretmek için veya machinayı pc ve kameraya bağlayarak bayram tatilinde akıllı telefondan cihaz ıpsi üzerinden bağlanarak gözetleme yapabiliriz.
(Baglı aygıtları kapadığınızda görükmez)
hocam kullanıcı kitapçığını çok okumak istedim fakat malum OKUMAYI SEVMEYEN olduğum için altı aydır başım sıkıştığında Haydar Ustamı arıyorum ne yalan söyleyeyim Üşenmeden bıkmadan sagolsun anlatıyor Hakkını Ödeyemem. Her gün bir şey öğreniyoruz Machina3 d Dünya gibi keşfetmekle bitmiyor yani Haydar Ustammmm başını çokkk ağrıtacağım.

İyi günlerde kullanmanızı dilerim Hayırlı olsun kardeşim.

Vallahi başımın üzerinde HEPİNİZİN yeri var bu kalp hepinize yeter evelallah...

qwe22

0
Üye
13 Haz 2015
144
1
18
Saygıdeğer üstad yine başınızı ağırtacağım inanın işin içinden çıkamadım,malumunuz türksat 42,12461H 20800'deki kanallar güncel softcam ile izlenebiliyor bu kanallar aktif olunca cihaz kendiliğinden frekansı değiştiriyor bu seferde ntvhd,starhd,ntv spor hd kanalların frekansı kendiliğinden değişiyor şifreli yazısı çıkıyor.Türksat frekans sayfasından ntvhd,ntvsporhd,starhd kanallarının frekansına bakıyorum ki frekansları farklı onları yazıp taratıyorum bu seferde trt1hd,trthaberhd,trtbelgeselhd kanalları şifreli diyor.Cihazı 1.seçenek ile resetledim son yazılımı boot modunda yükledim tekrar 1.seçenekle resetledim softcamıda yükledim türksattaki kanalların hepsini sildim yeniden tarattım yine aynı sorunla karşılaştım bu sorunu nasıl çözebilirim.Ayrıca IPTV kısmında amerika başlığı içindeki düzgün çalışan tv kanalları izleyince cihaz kilitlenip kalıyor türk filmi kısmındada aynı sorunla karşılaştım arka anahtardan yeniden açmak zorunda kalıyorum acaba bişileri yanlışmı yapıyorum..

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Saygıdeğer üstad yine başınızı ağırtacağım inanın işin içinden çıkamadım,malumunuz türksat 42,12461H 20800'deki kanallar güncel softcam ile izlenebiliyor bu kanallar aktif olunca cihaz kendiliğinden frekansı değiştiriyor bu seferde ntvhd,starhd,ntv spor hd kanalların frekansı kendiliğinden değişiyor şifreli yazısı çıkıyor.Türksat frekans sayfasından ntvhd,ntvsporhd,starhd kanallarının frekansına bakıyorum ki frekansları farklı onları yazıp taratıyorum bu seferde trt1hd,trthaberhd,trtbelgeselhd kanalları şifreli diyor.Cihazı 1.seçenek ile resetledim son yazılımı boot modunda yükledim tekrar 1.seçenekle resetledim softcamıda yükledim türksattaki kanalların hepsini sildim yeniden tarattım yine aynı sorunla karşılaştım bu sorunu nasıl çözebilirim.Ayrıca IPTV kısmında amerika başlığı içindeki düzgün çalışan tv kanalları izleyince cihaz kilitlenip kalıyor türk filmi kısmındada aynı sorunla karşılaştım arka anahtardan yeniden açmak zorunda kalıyorum acaba bişileri yanlışmı yapıyorum..

İlk defa bu seriden bu şekilde bir şikayet geldi ve sizde her şeyi yaptığınıza göre o zaman geriye yapılabilecek bir şey kalmamış demektir.! Cihazı aldığınız yere iade edip yeni bir cihaz göndermelerini isteyin,muhtemelen cihazın RAM ınde yada donanımında bir arıza olabilir...

NOT: Benim size yapın diyeceklerimi zaten yapmışsınız dolayısı ile yapılabilecek bir şey kalmamış...