Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Machina 3D Kullanım Kılavuzu

havuzcu41

0
Üye
29 Ara 2012
16
0
1
izmit kocaeli
slm arkadaşlar bendede machdina 3devar benim öğrenmek istediğim firekans eklemeyi bilmiyorum mesela 12756v27500eklicem diyelim bunu yapmasını bilmiyorum bana yardımcı olurmusunuz neler yapmam gerekiyor şimdiden teşekkür ederim

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113
slm arkadaşlar bendede machdina 3devar benim öğrenmek istediğim firekans eklemeyi bilmiyorum mesela 12756v27500eklicem diyelim bunu yapmasını bilmiyorum bana yardımcı olurmusunuz neler yapmam gerekiyor şimdiden teşekkür ederim

Menü - Kurulum - Uydu Kanal Arama bölümüne gelin tarama şeklini ''Elle Bilgi girerek'' seçin ardından kumandadan sarı tuşa basarak girmek istediğiniz frekansın frekans sembol ve polarizasyon değerlerini yazın ve kumandandan yeşil tuşa basarak yeni frekansı ekleyin.

uzuni

0
Üye
30 Eyl 2016
79
0
6
arkadaşlar bir sorum olucak usta arkadaşlara. TRT1 de teletex açıyorum örneğin 1 haber 3 sayfadan oluşuyor sayfalar arası otomatik geçişi beklemek zorundamıyız yoksa diğer sayfaya geçmek için bir tuş varmı ben bulamadın yardım edecek arkadaşa şimdiden teşekkürler.saygılar

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
arkadaşlar bir sorum olucak usta arkadaşlara. TRT1 de teletex açıyorum örneğin 1 haber 3 sayfadan oluşuyor sayfalar arası otomatik geçişi beklemek zorundamıyız yoksa diğer sayfaya geçmek için bir tuş varmı ben bulamadın yardım edecek arkadaşa şimdiden teşekkürler.saygılar

Selamlar kardeşim teletex sayfasında bu işi yapabilmeniz için sayfa no otomatik atmayacağı için sayfa no tuşlanması gerekmektedir.Bunuda kumanda üzerindeki sayısal tuşlarla yapacaksınız...

uzuni

0
Üye
30 Eyl 2016
79
0
6
anlatamadım galiba haydar bey şöyleki mesala 103 nolu sayfayı açtık diyelim sağ köşede 4/4 çıkıyor yani 103 nolu sayfa kendi içinde 4 sayfadan oluşuyor ben ana sayfanın içindeki o 4 sayfalar arası geçiş tuşu varmı diye sordum bekledinmi ek sayfalar otomatik 1,2,3,4 diye geçiş yapıyor ama 1 sayfayı okumadan 2 sayfaya geçiyor yada ana sayfayı açtığında direk 4. ek sayfa da açıyor yani haberin sonundan okumaya başlıyoruz eski cihazımda sağ ve sol tuşları bu işi yapıyordu.ilginiz için teşekkürler.saygılar

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
anlatamadım galiba haydar bey şöyleki mesala 103 nolu sayfayı açtık diyelim sağ köşede 4/4 çıkıyor yani 103 nolu sayfa kendi içinde 4 sayfadan oluşuyor ben ana sayfanın içindeki o 4 sayfalar arası geçiş tuşu varmı diye sordum bekledinmi ek sayfalar otomatik 1,2,3,4 diye geçiş yapıyor ama 1 sayfayı okumadan 2 sayfaya geçiyor yada ana sayfayı açtığında direk 4. ek sayfa da açıyor yani haberin sonundan okumaya başlıyoruz eski cihazımda sağ ve sol tuşları bu işi yapıyordu.ilginiz için teşekkürler.saygılar

Sevgili kardeşim isterseniz bunun denemesini siz yapın ben şimdi bilememki yukarda yazmış olduğunuzu.! İsterseniz bana bir örnek verin bakıp kurcalayayım bir şey bulabilecekmiyim bu konuda...

uzuni

0
Üye
30 Eyl 2016
79
0
6
haydar bey trt1 teleteksi açın 103 sayfada kendi içinde 4 sayfa var deneyin bakılım o sayfa içinde gezebiliyormusunuz teşekkürler

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
haydar bey trt1 teleteksi açın 103 sayfada kendi içinde 4 sayfa var deneyin bakılım o sayfa içinde gezebiliyormusunuz teşekkürler

Evet şimdi ne demek istediğinizi çok daha iyi anladım ve olayı çözdüm.! Şimdi eğer öyle bir durum var ise önce diyelim 1/4 sayfanın üzerine gelip okuyoruz ve hiç bir işlem yapmadan bekliyoruz.! Sayfa kısa bir süre sonra kendiliğinden önce 2/4 sonra 3/4 ve en nihayetinde ise 4/4 olarak kendini OTOMATİKMEN yeniliyor.Yani herhangi bir sıkıntı yok deneyin sonucu paylaşın...

uzuni

0
Üye
30 Eyl 2016
79
0
6
haydar bey benim sorunumda o zaten otomatik değilde bir tuşla geçiş imkanı varmı çünki sayfa okuma bitmeden diğerine geçiyor evde yaşlı bir akraba var gazete hastası bende hergün gazete almamak için teleteksi açıyorum ordan okuyor ama bundan şikayetçi.ilgi ve alakanız için teşekkürler.saygılar

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
haydar bey benim sorunumda o zaten otomatik değilde bir tuşla geçiş imkanı varmı çünki sayfa okuma bitmeden diğerine geçiyor evde yaşlı bir akraba var gazete hastası bende hergün gazete almamak için teleteksi açıyorum ordan okuyor ama bundan şikayetçi.ilgi ve alakanız için teşekkürler.saygılar

Maalesef böyle bir durum yok en azından bu cihazda çalışma durumu aynen yazmış olduğum gibi.! Diğer tuşlara baktım ama maalesef bir sonraki sayfaya geçiş yapıyor cihaz otomatikmen...

uzuni

0
Üye
30 Eyl 2016
79
0
6
haydar bey televizyonunuzun teleteks tuşunu denedinizmi teleteks sayfasını açıyormu trt 1 izlerken