Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Machina 3D Frekans - Kanal - Sinyal - Tuner Sorunları Hk.(Başka Konu Açmayınız!)

halil.3737

0
Üye
7 May 2013
405
384
63
mersin
slm ben pandora aldım ip tv macına kı gibi degil onda daha ço içeri varacaba degiştirebilirmiyim macıha 3d yle bilgi verbilimisiniz lütfen acıl

Hawkeye

0
Üye
31 Ağu 2013
2
0
1
Kanalar kayboluyor

Iyi aksamlar,

yaklasik bir ay önce bir Machina 3D aldim ve cok memnunum ama bir tane cok tuhaf problemim var.
Benim Machina bir kablolan bir Türksat'a bir de Astra'ya bagli ve cogu zaman hersey güzel gösteriyor ama bazi zamanlar Astra'dan bir kac tp'deki kanalar kayboluyor. Yani Astra'nin tümü gitmiyor. :eek:
Evde baska bir uydu alici'da bu problem yok.

Yardim edebilirmisiniz bilmem.

Herkese iyi aksamlar

sehriyar

0
Üye
1 Ağu 2012
37
1
8
imkanın varsa diseq değiştir.Benzer sorun bendede oldu.BAFF marka diseq kullanıyordum Türksattaki bazı tp lerde sinyal almıyordu.5 TL lik ucuz diseq ile sorun kalmadı.Bu cihaz diseq seçiyor.Bir dene istersen.

efe.hanzade

0
Machina3D VIPClup
11 Kas 2013
5
0
1
2. Tuner sinyal sorunu

arkadaşlar yeni aldığım machina 3d uydu alıcımı uydudan gelen tek kabloyu 1. tunere bağladım. uydu tarama yaptım ve tüm yayınlardan sinyal aldım. birde ikinci tuneri deneyim dedim. ama 2. tunere bağladığım zaman hiç bir yayından sinyal alamadım.. acaba tuner mi bozuk yoksa başka bir ayarımı var yardımcı olursanız sevinirim....

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
arkadaşlar yeni aldığım machina 3d uydu alıcımı uydudan gelen tek kabloyu 1. tunere bağladım. uydu tarama yaptım ve tüm yayınlardan sinyal aldım. birde ikinci tuneri deneyim dedim. ama 2. tunere bağladığım zaman hiç bir yayından sinyal alamadım.. acaba tuner mi bozuk yoksa başka bir ayarımı var yardımcı olursanız sevinirim....

Selamlar ;
Sisteminiz nasıl ? merkezi sistem mi ? yoksa çanaklı sistem mi ? tek çanak mı? çoklu çanak mı var ? cihazdan diseqc ayarlarını kontrol ettiniz mi ? mümkün ise menü - uydu seçimleri kısmının resmini eklerseniz buradan da yorum yapabiliriz..

Bu arada forumda yazı yazarken mümkün olduğunda büyük puntolar yazmamaya dikkat gösterirseniz sevinirim.

alex1000

0
Üye
21 Eki 2013
21
0
1
Sinyal sorunu yasıyorum. Diğer kanallarda sinyalleri sorunlar yokta show tv hd show turk kanal D kanallarında ve bu gibi kanallarda sinyal sorunu yaşıyorum. Problemi nedir arkadaşlar bilgi verebilirmisiniz.

alex1000

0
Üye
21 Eki 2013
21
0
1
Normal de 13/18 voltaj da calısma lazım ken cihaz 14/19 voltaj da çalışıyor ne olabilir arkadaşlar

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Normal de 13/18 voltaj da calısma lazım ken cihaz 14/19 voltaj da çalışıyor ne olabilir arkadaşlar

Normalde fark etmez 14-19 volt seçeneği kablonun uzun olduğu yerlerde kullanılan bir durumdur.Sanırım sizin çanak ayarınızda bir problem var bende bu bölüm hem 13-18 hemde 14-19 olarak sorunsuz çalışıyor.