Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next MACHINA 3D BOOT Modunda USB Bellek ile Yazılım Yükleme (Resimli Anlatım)

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113
Next Machina 3D
Boot Modunda USB ile Yazılım Yükleme Kılavuzu

Gerekenler:
- USB Bellek

Nasıl yapılır:
- Cihaza ait son yazılımı indirerek USB belleğinizin ana klasörüne kopyalayın.
(Uyarı: USB bellekte cihaza ait birden fazla yazılım olmamalıdır.)

- USB belleğinizi cihazın ön panelinde USB girişine takın.

- Resimde görüldüğü gibi Yukarı tuşuna basılı şekilde cihazın arkasındaki elektrik şalterini açın.
1.jpg

- Cihazın ön panelinde READY... yazacaktır, bu esnada USB belleği kontrol eder ve eğer yazılım varsa cihaza yükleme moduna geçer.
2.jpg

- USB'de yazılım bulunduktan sonra cihazın ön panelinde DOWNLOAD.. yazar ve Yukarı tuşundan elimizi çekebiliriz.
3.jpg

- Yazılım yükleme işlemi başlar ve hafızaya yazılır...
4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

- Yazılım yüklendikten sonra ön panelde SUCCESS yazar...
9.jpg

- Cihaz yeni yazılım ile yeniden başlatılır.
10.jpg

@Digium'a Teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

ill

0
Üye
16 Ocak 2013
11
0
1
Arkadaşlar bana yardimci olurmusunuz benim makina donuyor kumanda işlev görmüyor. Son yazilimi usb ye attim download yaziyor. Ondan sonra direk wr step 03 başliyor
01 den başlamiyor ve makine yeniden başlatiyor ama sorun aynen kaliyor

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Arkadaşlar bana yardimci olurmusunuz benim makina donuyor kumanda işlev görmüyor. Son yazilimi usb ye attim download yaziyor. Ondan sonra direk wr step 03 başliyor
01 den başlamiyor ve makine yeniden başlatiyor ama sorun aynen kaliyor

Sn.Arkadaşım o görmüş olduğunuz karakterler cihazım yazılımı hafizasına alış karakterleridir.Bendede aynı şekilde yazılımı alıyor cihaz.Sanırım bu işleri fabrika ayarları yapmadan çalışıyorsunuz ve bu sıkıntıları ondan yaşıyorsunuz.
1.Yazılım yükleme aşamasından önce TÜM YEDEKLERİNİZİ bir USB ye alınız.
2.Sonra cihaza FABRİKA AYARI yaptırınız.
3.Akabinde yazılımı BOOT modunda tekrar cihaza atınız.
4.Yazılım yükleme işi bitip cihaz açılınca cihaza tekrar fabrika ayarı yaptırınız.
5.Şimdi artık yedeklerinizi tekrar USB den cihaza yükleyiniz.
6.Yedekler yüklenip cihaz açılınca duruma tekrar bakınız.

ÖNEMLİ NOT: Eğerki hazır kanal listesi kullanıyorsanız bundan vazgeçmenizi öneririm.En iyisi kendinizin sisteminize göre SIFIRDAN cihaz kurulumu yapıp o şekilde cihazı kullanmaktır.

ill

0
Üye
16 Ocak 2013
11
0
1
YOK USTA HİÇ BİR AYARA GİREMİYORUM. KUMANDA HİÇ İŞLEV GÖRMÜYOR MAKİNENİN ÖN PANELİNDE DE SADECE ( ID 0000) VE RADIO YAZIYOR USB DEN BOOT MODUNDA BİR KAÇ KEZ DENEDİN OLMUYOR. BİR TANE RESİM ÇEKTİM

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113
Cihaz açılıyor mu ? Kumandadan radyo modundan Tv moduna geçebiliyor musunuz ?

zafer3801

0
Üye
28 Ağu 2013
122
46
28
sn haydar 1966 açıklayıcı bilgilerinize saygılıyım ancak yıllardır next kullanıcısıyım örnek olarak next8000xcam plus lardada benzer sorunlar var idi çoğu ustaların tavsiyesiyle her türlü bu cihaza ait yazılımı yüklememize rağmen kanal geçişlerindeki ara sıra kilitlenme olayı çözülemeden tarih oldu gelelim machina 3d ye yazılımı herdefasında fabrika ayarlarına dönerek atıp sonra tekrar fabrika ayarlarına dönerek hazır kanal listesini yükleyerek veya türksattaki tüm yayınları yeniden taratarak kullanmamıza rağmen ne yazıkki bu görüntü gidip sadece ses kalma olayı her iki konumdada vardır yanlış düşünüyor olabilirim ön paneli kanal ismi gösteren bu tip cihazlarda bu sorunları ben buna bağlıyorum oysaki bu güne kadar kullandığım sadece kanal no sunu gösteren ön panellerde bu olaya rastlamadım
bu cihaza toplu tp silme olayı eklenmedikçe yeniden taratma olayı zahmetli oluyor.inşallah yanılıyorumdur.en derin saygılarımla.
bütün bunların dışında machina 3d iyi bir uydu alıcısıdır

Son düzenleme:

ill

0
Üye
16 Ocak 2013
11
0
1
evet cihaz açılıyor radyo resmi geliyor ama kumanda görev görmüyor bide cihazın ön paneli bu şekil kalıyor yani bulunduğu kanalın da ismi yazmıyor SADECE CİHAZIN ID YAZIYOR

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
YOK USTA HİÇ BİR AYARA GİREMİYORUM. KUMANDA HİÇ İŞLEV GÖRMÜYOR MAKİNENİN ÖN PANELİNDE DE SADECE ( ID 0000) VE RADIO YAZIYOR USB DEN BOOT MODUNDA BİR KAÇ KEZ DENEDİN OLMUYOR. BİR TANE RESİM ÇEKTİM

Selamlar arkadaşım evet şimdi durum daha net anlaşılır bir hale gelmiş anlaşılan...Bakınız sizin çektiğiniz bu resimden sonra normalde cihazın ister radyo kanalı olsun istersede Tv kanalı olsun hangisi üzerinde cihaz kapandı ise o konum ve kanal üzerinde açılması gerekmektedir.Fakat cihaza BOOT modunda bile yazılım atılmasına rağmen o hali ile kapanıp açılmaması bana cihazda bir donanım arızası olabileceğini düşündürüyor.( Flash yada Rem )

sn haydar 1966 açıklayıcı bilgilerinize saygılıyım ancak yıllardır next kullanıcısıyım örnek olarak next8000xcam plus lardada benzer sorunlar var idi çoğu ustaların tavsiyesiyle her türlü bu cihaza ait yazılımı yüklememize rağmen kanal geçişlerindeki ara sıra kilitlenme olayı çözülemeden tarih oldu gelelim machina 3d ye yazılımı herdefasında fabrika ayarlarına dönerek atıp sonra tekrar fabrika ayarlarına dönerek hazır kanal listesini yükleyerek veya türksattaki tüm yayınları yeniden taratarak kullanmamıza rağmen ne yazıkki bu görüntü gidip sadece ses kalma olayı her iki konumdada vardır yanlış düşünüyor olabilirim ön paneli kanal ismi gösteren bu tip cihazlarda bu sorunları ben buna bağlıyorum oysaki bu güne kadar kullandığım sadece kanal no sunu gösteren ön panellerde bu olaya rastlamadım
bu cihaza toplu tp silme olayı eklenmedikçe yeniden taratma olayı zahmetli oluyor.inşallah yanılıyorumdur.en derin saygılarımla.
bütün bunların dışında machina 3d iyi bir uydu alıcısıdır

Merhabalar Sn:zafer3801 öncelikle belirtmek isterimki benimde sizin fikirlerinize saygım var zaten öylede olmak zorunda.Çünkü bizler burada birbirimize yardım için buradayız,herkez bir şekilde birbirine yardımcı olmaya çalışıyor.Şimdi şöyle bir durum söz konusu olmaktadır bir çoğumuz cihazlarını hesabına göre en hesaplı olan yerden alarak kullanmaya çalışmaktadır.İnanın o bayilerin bir çoğunun BİZLER kadar bile özelliklerinden haberi yoktur dolayısı ile her hangi bir sıkıntı anında yazılacak ilk yer genelde UYDU FORUMLARIDIR.Buralardan bilgi edinilmeye çalışılıp sorunlar giderilmek istenmektedir,hal böyle olunca bizlerde zamanında başımızdan geçen tecrübeleri paylaşmaya çalışıyoruz.Üst mesajı yazan arkadaşımızda sorununa bir çare için yazmış bu tip soruna neden olan GENELDE hazır kullanıcı DATA sı ile cihaz kullanmaktır.Bu gayet doğaldır çünkü satıcılarda bu işlere doğru dürüst zaman ayırmazlar,bir KANAL LİSTESİ yapılır ve bu baya bir zaman kullanılmaya çalışılır.Haa bu arada bizim cihazlara habire yeni yazılım geldikçe işte o zaman bu eski DATA ve kullanıcı bilgileri çakışmaya başlar.Ve akabinde cihazda bazen böyle GARİP diyebileceğimiz sıkıntılara yol açmaya başlar,işte ben arkadaşımıza o yüzden BOOT modu ve hazır kanal listesi için yaşamış olduğum tecrübeler ışığında böyle bir tavsiyede bulundum.Fakat görülüyorki bu APAYRI bir sıkıntı ve tahminimce SERVİS lik bir durum gibi görünüyor.Çünkü cihaz BOOT yazılımla düzeldi düzeldi yoksa zaten yapacak bir şey kalmıyor geriye, tahminimide yazdım zaten.Gelelim sizin yazdıklarınıza şimdi sizin yazdıklarınız çok farklı bir sıkıntıyı dile getirmektedir ki çok DOĞRUDUR...Cihazda zaman zaman böyle bir sıkıntı yaşanmaktadır ve cihazı arka anahtardan kapatıp açmadan düzelmemektedir.Bu sıkıntının ilk nedeni HAZIR KANAL listesi kullanmaktır fakat siz zaten durumun farkında olduğunuz için bu konu ile size diyebileceğim buna neden olan bir diğer faktördür.Bende cihazı ilk aldığımda sık sayılmasada bu tür bir sıkıntı ile zaman zaman karşılaşıyordum,kanal resmi sabit kalıp ekrana ŞİFRELİ KANAL ibaresi geliyordu.Ve cihazı arka anahtardan kapatıp açmadan düzelmiyordu fakat UDYUCU olmamızın getirdiği bir avantaj ve aynı zamanda birazda ELEKTRONİK bilgimiz olması nedeni ile kendimce cihazdaki bu soruna 100/100 olmasa bile 100/98 çözüm buldum.(Bu durumu bir şekilde paylaşmam doğru olmaz.) Fakat ben DOKTOR civanıma özel MAİL yolu ile bu durumu yazıp bilgilendirmiştim...Öncelikle bu sıkıntıyı aşmamda bir diğer faktörde haftanın 2 günü cihazı arka anahtardan kapatıp açmamdır.(Malum cihazımız yarım LİNUX tabanlı ve arasıra RESET istemektedir.) Ben yine belirtmek isterimki cihazlarda sadece kanal nosunu gösteren cihazlarda kullandım ve onlardada bu duruma rastladım.Üstelik her türden işlemcide vardı.Ama sorunun kaynağı hep AYNI çıkıyor maalesef yani DONANIMDAKİ gözden kaçan ufacık bir ayrıntı ve cihazın çok daha stabil çalışması için haftanın iki günü yapılacak bir reset hareketi işte durum bunlardan ibarettir.Umarım bir nebze olsun size ve bu mesajı okuyan diğer arkadaşlarımıza yardımcı olabilmişimdir.

Son düzenleme:

habasat

0
Üye
12 May 2012
9
0
1
sayın doktor benim Cihazım boot olmuş çok uğraştım ama olmadı Ne yapmam gerek

murat25750

0
Üye
20 Şub 2015
158
4
18
Boot modunda yazilim yuklemeye calistim fakat devamli hata verdi. Tabiki yazilimi zip dosyasindan cikarmistim.
Bende farkli birsey denedim yazilim yuklendi.
Yazilimi zip dosyasindan cikardiktan sonra usb bellege tasidim.
Usb bellegi cihazin on tarafta olan usb girisine taktim.
Kumandadan usb bellege geldim ordan yazilimi flashladim ve yuklenmeye basladi. Sorunsuz birsekilde de yuklendi artik o sekilde bir kac defa denedim hic sorunsuz yuklendi.
Bence bu sekil daha basit ve sorunsuz yukleniyor.
Bilginiz olsun arkadaslar.

sitkidogru

0
Üye
26 Eki 2015
85
147
33
Sayın ustam usb boot durumunda yüklemeye çalıştım fakat (ErO6)yazıyor.ne yapmalıyım.Sizleride rahatsız ediyorum özürdilerim.

sitkidogru

0
Üye
26 Eki 2015
85
147
33
Sayın ustam usb boot durumunda yüklemeye çalıştım fakat (ErO6)yazıyor.ne yapmalıyım.Sizleride rahatsız ediyorum özürdilerim.

rolans

0
Üye
6 Kas 2016
103
4
18
kars
kardeş usb flaşını pc de konple boşalt sadece atacağın yazılım kalsın ozamn yükleme yaparsın

sitkidogru

0
Üye
26 Eki 2015
85
147
33
Sayın Murat kardeşime teşekkür ederim. Yalnız benim sorunum ekranda menü yazıları yok görünmüyor.

--------------------

Zavot kardeş onuda yaptım olmadı.ilginize teşekkürler

rolans

0
Üye
6 Kas 2016
103
4
18
kars
cihazın arkasına yada önüne taktığın wifi cıkart cıhaz kasıntıya uğradığı için menü gösteremıyor bendede oluyor bu color tuşuna bas bır kac defa menüyü görebılırsın arıza kodu 25 17 olarakmı gözüküyor

--------------------

arkadaşlar ben nex machina 3d kulanıyorum cıhazın her hatasını artık öğrendim wifi sorunu menü ekran sorunu free share kasıntı olması her türlüü olayıı yakaladım