Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000HD Türksat Uydusu Üzerinden Türksat-Hotbird Hazır Kanal Listesi Güncelleme.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Hotbird sarı kanallar neden açılmıyor hiç biri bi sıkıntımı var acaba

İlgili kanallar açık durumdadır kardeşim.! İnternet bağlantınızı ve Girişler menüsündeki Şifreli yayın ayarları bölümündeki İnternet paylaşım yolu kısmının FREE olup olmadığını kontrol ediniz...

Son düzenleme:

veron

0
Üye
21 Ara 2015
9
0
1
Arkadaşlar bende bugün bu cihazdan edindim.Güncel Türksat+Astra+Hotbird kanal listesi olan varsa paylaşabilirmi.
Üstatlara sorularım var zahmet olmazsa yardımcı olurlarsa memnun olurum.
1-Cihaz açtığımda yeni yazılım var uıyarısı çıktı ve v 1.1574(p1.1.2) 27 -10-2017 yazılımını yükledi.sonra kanal arama ile türksatı taradım .kanalları yükledi başka bir işlem yapmam gerekiyormuydu.
2-Kanal düzenleme yapmak istedim bazı kanalları silmek istedim sileceğim kanalların yandaki küçük ekranda ön izlemesi çıkmıyor.Ancak info tuşuna basarsak kanalı görebiliyoruz.Cihazın yazılımından mı bir hata oluştu yoksa her seferinde info tuşu çok zor iş bunu yazılımla arkadaşların düzenlemesi mümkünmüdür.
3-Cihaza hazır bir kanal listesi buldum yükledim girdiğim cam bilgilerinin silindiğini gördüm bu normal değil sanırım bu konudaki görüşlerinizi paylaşırsanız memnun kalacağım.Yazılım veya kanal listesi attıktan sonra fabrika ayarlarına döndür mü diyeceğiz .

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Arkadaşlar bende bugün bu cihazdan edindim.Güncel Türksat+Astra+Hotbird kanal listesi olan varsa paylaşabilirmi.
Üstatlara sorularım var zahmet olmazsa yardımcı olurlarsa memnun olurum.
1-Cihaz açtığımda yeni yazılım var uıyarısı çıktı ve v 1.1574(p1.1.2) 27 -10-2017 yazılımını yükledi.sonra kanal arama ile türksatı taradım .kanalları yükledi başka bir işlem yapmam gerekiyormuydu.
2-Kanal düzenleme yapmak istedim bazı kanalları silmek istedim sileceğim kanalların yandaki küçük ekranda ön izlemesi çıkmıyor.Ancak info tuşuna basarsak kanalı görebiliyoruz.Cihazın yazılımından mı bir hata oluştu yoksa her seferinde info tuşu çok zor iş bunu yazılımla arkadaşların düzenlemesi mümkünmüdür.
3-Cihaza hazır bir kanal listesi buldum yükledim girdiğim cam bilgilerinin silindiğini gördüm bu normal değil sanırım bu konudaki görüşlerinizi paylaşırsanız memnun kalacağım.Yazılım veya kanal listesi attıktan sonra fabrika ayarlarına döndür mü diyeceğiz .

Sevgili kardeşim öncelikle cihazınızı güle güle kullanmanızı dilerim,madem maddeler halinde soru sormuşsunuz bende o şekilde cevap vermek isterim.
1.Normalde kendi kullanıcı ayarlarınızı yapabilirsiniz,cihaza yazılım atılınca FİLM modunda görüntü ayarları gelir.Kumandanın COLOR tuşuna basarak karşımıza gelen menüden RENK AYARLARI bölümünü OK leyerek istediğimiz seçimi yapabilirsiniz.Yine ayrıca AYARLAR menüsünden MENÜ GÖRÜNÜM AYARLARI kısmını OK leyerek diğer seçimleride yapabilirsiniz.
2.Hayır merak etmeyin cihazda o bölüm o şekilde çalışır maalesef bu durum şimdilik böyle gidecek gibi duruyor.
3.İşte bu yüzden bu cihaza kolay kolay kanal listesi yapmak kimse yapmak istemiyor.Çünkü cihazdan BACKUP alınınca tüm bilgi ile yedek alınır.Sizde başkasına ait bir liste yüklediğiniz için bu şekilde girdiğiniz bilgiler silinmiş durumda.Size tavsiyem her daim kendi çanak sisteminize uygun çanak ayarlarınızı yapılandırıp cihazı taratınız.Taşıma vs tüm işlemleri bitirdikten sonra ise muhakkak surette bir USB belleğe yedek alınız.Size ayrıca cihazınızla ilgili tüm bilgilerin yer aldığı bir link veriyorum. SABİT BAŞLIKLAR altında ne ararsanız bulabilirsiniz...

http://www.next.web.tr/forumdisplay.php/641-2000-HD-(-mini-).html

veron

0
Üye
21 Ara 2015
9
0
1
Sevgili haydar1966 kardeşim bilgilendirme için teşekkür ederim.Böyle güzel bir cihazın bazı özelliklerinin olmaması gerçekten üzüldüm piyasadaki çok ucuz fiyata satılan cihazlarda dahi bu özellik olması bu cihazı yaratan mühendislerimizin ve yazılımcıların bir an önce bu konuyu çözmeleri gerekliliğini ortaya koymuştur diye düşünüyorum.
Bu cihazı arkadaşlarım emek ve zaman harcadıkları belli bir kaç menü düzenlemeleriyle aranılan efsane bir cihaz haline gelebilir.Örneğin fikir olaması bakımından söylüyorum bu konuda beyin fırtınası yapılabilir ve bütün bu cihazı kullanan arkadaşlardan fikirlerini yazmaları istenebilir teknik olarak mümkün olan fikirler cihaza uygulanabilir.örneğin şöyle bir menü olsaydı cihazda uyduları işaretleme yoluyla seçip kanalları göstermesi.Yani şunu diyorum bende türksat+hotbird+astra uyduları kurulu olsun ben cihazdan türksat ve astra uydularını seçtim otomatik olarak kanal listesi bu iki uydudan oluşabilirdi üç seçim yapınca hepsini gösterseydi şeklinde.Tekrar yardımlarınız için teşekkür ediyorum yetkili arkadaşlarımızdan beklentilerimiz bunlar.Onlarda çalışmalarında üstün başarılar diliyorum.

veron

0
Üye
21 Ara 2015
9
0
1
Pazar günü saat 12.00 de bir canlı yapacağı için TVDEN kanalını açmaya çalıştım baktım türksat listesinde yoktu.Manuel olarak 12265 27500 V değerlerini girmeye çalıştığımda cihazda var olduğunu gördüm.Zaten mevcut yazıyordu. Cihazı taratmaya karar verdim normal taramada network açık olarak tarattım bulamadı.Bende manuel olarak tp numarasını buldum ve onu taratayım dedim yine network açık olarak tarattım.Yine kanalı bulamadı.Hotbird kanalındada aynı durumda bulamadığım kanallar var.Yardımcı olursanız memnun olacağım.Teşekkür ederim.
Yazılım
V1.599(P1.1.2) 21.11.2017
Uydu Seçim Ayarları
Türksat 4A DiSEpC 1.0 A DiSEpC 1.1 OFF
Hotbird 13 DiSEpC 1.0 B DiSEpC 1.1 OFF
Astra 19.2 E DiSEpC 1.0 D DiSEpC 1.1 OFF
Türksat bazı kanalların sinyal ve kalite değerleri;
FOX Tv sinyal 95 kalite 81,
ATv sinyal 92, kalite 88
trt1 sinyal 92, kalite 88

Musa24

0
Özel Üye
4 Eki 2016
296
269
63
Adana
Pazar günü saat 12.00 de bir canlı yapacağı için TVDEN kanalını açmaya çalıştım baktım türksat listesinde yoktu.Manuel olarak 12265 27500 V değerlerini girmeye çalıştığımda cihazda var olduğunu gördüm.Zaten mevcut yazıyordu. Cihazı taratmaya karar verdim normal taramada network açık olarak tarattım bulamadı.Bende manuel olarak tp numarasını buldum ve onu taratayım dedim yine network açık olarak tarattım.Yine kanalı bulamadı.Hotbird kanalındada aynı durumda bulamadığım kanallar var.Yardımcı olursanız memnun olacağım.Teşekkür ederim.
Yazılım
V1.599(P1.1.2) 21.11.2017
Uydu Seçim Ayarları
Türksat bazı kanalların sinyal ve kalite değerleri;
FOX Tv sinyal 95 kalite 81,
ATv sinyal 92, kalite 88
trt1 sinyal 92, kalite 88

Hocam daha önce aynı frekanstan başka bir isimle kanalı taramış olabilir, Birde şöyle dene Menü/Uydu kanal tarama/Tarama kapsamı/Ad koruma yı Evet yap. yani daha önce kanal başka isimle dahi bulunmuş olsa ismini bu şekilde düzeltecektir. saygılar.

Selim12

0
Üye
28 Kas 2017
1
0
1
Hocam daha önce aynı frekanstan başka bir isimle kanalı taramış olabilir, Birde şöyle dene Menü/Uydu kanal tarama/Tarama kapsamı/Ad koruma yı Evet yap. yani daha önce kanal başka isimle dahi bulunmuş olsa ismini bu şekilde düzeltecektir. saygılar.

Bu benimde işime yarar

veron

0
Üye
21 Ara 2015
9
0
1

Musa24 kardeşim çok teşekkür ediyorum sayenizde sorunumu çözmüş bulunmaktayım.Saygılar.

veron

0
Üye
21 Ara 2015
9
0
1
Hotbird uydusunda bazı kanalları bulamadım.Örneğin 11727/27500 V Bu frekansı tarattığımda 36 TV kanalı bulabiliyorum oysa burada bulamadığım bir sürü özel kanallar var.Buraya yazmadan önce şunları yaptım.
1-Otomatik kanal tarama yaptım daha önce başıma geldiği için ad koruma ve diğer seçenekleri de açık yaparak tarattırdım.
2-Manuel kanal tarama yaptım daha önce başıma geldiği için ad koruma ve diğer seçenekleri de açık yaparak tarattırdım.
3-Bunları yapmama rağmen bulamadım ve fabrika ayarlarından hotbird uydusunu tamamen sildim tekrar taramaları manuel ve otomatik olarak yaptım maalesef yine sonuç değişmedi.
Çözüm önerisi arkadaşların önerilerini bekliyorum saygılar.

Yazılım
08.12.2017
Uydu Seçim Ayarları
Hotbird bazı kanalların sinyal ve kalite değerleri;
Alice kanalı 11727/27500 V sinyal 94 kalite 82

klemens

0
Üye
25 Mar 2012
25
10
3
Manuel tarama ve otomatik tarama yaptınız fakat sonuç değişmedi.Ne kaldı ki kör taramadan başka,kör tarama yapın bulamadıklarınız kanalları bulsun.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Hotbird uydusunda bazı kanalları bulamadım.Örneğin 11727/27500 V Bu frekansı tarattığımda 36 TV kanalı bulabiliyorum oysa burada bulamadığım bir sürü özel kanallar var.Buraya yazmadan önce şunları yaptım.
1-Otomatik kanal tarama yaptım daha önce başıma geldiği için ad koruma ve diğer seçenekleri de açık yaparak tarattırdım.
2-Manuel kanal tarama yaptım daha önce başıma geldiği için ad koruma ve diğer seçenekleri de açık yaparak tarattırdım.
3-Bunları yapmama rağmen bulamadım ve fabrika ayarlarından hotbird uydusunu tamamen sildim tekrar taramaları manuel ve otomatik olarak yaptım maalesef yine sonuç değişmedi.
Çözüm önerisi arkadaşların önerilerini bekliyorum saygılar.

Yazılım
08.12.2017
Uydu Seçim Ayarları
Hotbird bazı kanalların sinyal ve kalite değerleri;
Alice kanalı 11727/27500 V sinyal 94 kalite 82

Arkadaşım zaten şifreli+şifresiz olarak o kadar kanal var bu TP de sizde eksik olan hangi kanallar bir zahmet yazarmısınız.!

Buyrun ilgili linle tıklayın bahsettiğiniz 11727 ye gelin ve bakın bakalım çıkmayan kanallar hangisi şimdi gerçekten merak ettim doğrusu.!!

http://www.flysat.com/hotbird.php

Son düzenleme:

veron

0
Üye
21 Ara 2015
9
0
1
3 maddeye eklemeyi unutmuşum kör taramada yapmıştım.

bulunmayan kanallarden sct,evilangel,centocento,sestosenso passion vs.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
3 maddeye eklemeyi unutmuşum kör taramada yapmıştım.

bulunmayan kanallarden sct,evilangel,centocento,sestosenso passion vs.

Arkadaşım bakınız ne diyorum ŞİFRELİ+ŞİFRESİZ zaten topu topu 36 kanal var,siz burada tam kanal sayısını verirken nasıl olurda yazdığınız kanallar bende çıkmıyor diyorsunuz. Haa bana deseniz ŞİFRELİLER çıkmıyor diye size mantıklı bir cevap vermeye çalışayım.!

veron

0
Üye
21 Ara 2015
9
0
1
Evet bende bu frekansı tarattığımda 36 kanal var buluyor.ok tuşuna basıyorum saru tuş ile bu kanalların adını yazdığım halde bu kanalların kanal listesinde olmadığını görüyorum haydar jkardeşim.Acaba başka bir adlamı kaydediyor .Örnek olarak sct yazdığımda 14 kanal buluyor sct promo b den başlıyor sct promo o ya kadar devam ediyor bunların her biri reklam kanalı.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Evet bende bu frekansı tarattığımda 36 kanal var buluyor.ok tuşuna basıyorum saru tuş ile bu kanalların adını yazdığım halde bu kanalların kanal listesinde olmadığını görüyorum haydar jkardeşim.Acaba başka bir adlamı kaydediyor .Örnek olarak sct yazdığımda 14 kanal buluyor sct promo b den başlıyor sct promo o ya kadar devam ediyor bunların her biri reklam kanalı.

Siz o kadar fazla uğraşmayın gelin ilgili tp deki herhangi bir kanal üzerine,şimdi kumandanın kırmızı yani vod tuşunun altındaki tuşu OK leyin.Ne kadar kanal varsa çıkar merak etmeyin.!

acme03

0
Üye
24 Şub 2017
9
1
3
merhaba üstadlar;
apartman ortak çift çanak kullanmaktayım. bu güne kadar sorunsuz kullanmakta idim. bu gün durduk yerde kanal listesini güncellemek geldi aklıma yapmaz olaydım. (daha önce sorunsuz yapmıştım) kanal listesini tekrar yükleyince hotbird hiç bir kanal göstermiyor. (sembol %100);( Quality %10) gösteriyor. yardımınızı acele bekliyorum. teşekkürler.