Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 HD'de Disegc motor ayarları

kerimaydin

0
Üye
26 Ocak 2016
10
0
1
Hayır benim merak ettiğim tek tunerli cihazda nasıl olacak o iş.? Kurulu sabit çanaklarım var ve boşta duruyor diye yazmış arkadaşımız, yaparsınız bir 8 li sistem olur biter neden boş dursun.!

Haydar hocam slm
Bende 8 li daisec aldim ayarı nasıl yapabilirim 7 uydu baglamayi düşünüyorum tskler

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,944
15,648
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Haydar hocam slm
Bende 8 li daisec aldim ayarı nasıl yapabilirim 7 uydu baglamayi düşünüyorum tskler
Kerim kardeşim ;
Uydu ayarlarına geldiginizde dıezeq 1.0 kısmını Kapalı yapınız bir altta dıezeq1.1 kısmında seçim yapacaksınız sisteminize göre. örnek Türksat 1-hotbırt 2-astra 3-Thor 4 ..... gibi

gqDoVL.jpg

oja782.jpg

Aas

0
Üye
25 Eyl 2016
217
21
18
Manisa
Arkadaşlar bende atlanta 10lu diseqc switch var bağlantısını yaptım fakat Türksat çalışıyor diğer bir kaç uydu çalışıyor diğerleri çalışmıyor. Next 2000 hd minix internet machina lar kendisi mi secer diseqc switch girişleri ni.
Not: diseqc 1.1 ayarları düzgün hatalı bağlantı yok

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Arkadaşlar bende atlanta 10lu diseqc switch var bağlantısını yaptım fakat Türksat çalışıyor diğer bir kaç uydu çalışıyor diğerleri çalışmıyor. Next 2000 hd minix internet machina lar kendisi mi secer diseqc switch girişleri ni.
Not: diseqc 1.1 ayarları düzgün hatalı bağlantı yok

Sevgili kardeşim ben 8-li dayzek swiç ile tüm uyduları SORUNSUZ olarak izleyebiliyorum.! Şimdi ben tüm bağlantıları doğru yaptım ama bazıları çalışmıyor diye yazmışsınız mümkünse nasıl bir yapılandırma yaptınız bir yazın bakalım bizde duruma.! Bu cihaz kendisine hükmedilmeyi sever kendi kendine hiç bir şey yapmaz...

karayel_23

0
Üye
15 Nis 2013
12
1
3
Hocam bende daha önce minix pembe cihaz vardı sabit çanak ve motor lu çanağımı aynı anda kullanıyordum bunda olmuyor turksat sabit diğer uyduları motor ile izliyorum bunda olmuyor illaki motoru devre dışı bırakmam lazım diseq ten seçiyorum ama olmuyor neden acaba

kamdav

0
Üye
1 Tem 2013
422
352
63
NİĞDE
Değerli Next Form üstadlar,bugün teknosadan Next 2000 HD İnternet machina uydu cihazı aldım,17o cm motorlu çanak antenim var,diseq 1.2 moturlu bir türlü kurulumunu uyduya uyarlıyamadım velhasıl kuramadım yardımlarınızı bekliyorum konu ile ilgili yazmış olduklarınızın tamamını uyguladım maalesf saygılarımla

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,944
15,648
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Abim önce hayırlı olsun ... çok yere yazınca çok cevap alamazsın üç yerede aynı soruyu yazmışsın ama cevap yine burada Next-2000-HD-de-Disegc-motor-ayarları.#12. mesaj

@denizci56 Abimiz demişki

1:Menü tuşuna basıp KURULUM bölümüne geliyorsunuz.
2:Burada uydu seçimleri üzerine gelip okeyliyorsunuz.
3:Çıkan menüde uydu yu seçip okeyliyorsunuz.
4:Burada istediğiniz uyduları seçip kaydet tuşuyla hafızaya alıyorsunuz.
5:Hafızaya aldığınız uydulara gelip motor ayarları bölümünü okeyliyorsunuz.
6:Motor tipini USALS Motor seçiyorsunuz.
7:Motor Ayarları bölümünde bulunduğunuz yerin:Boylam ve Enlemini giriyorsunuz

Örneğin:Benim bulunduğum yer Boylam:0.28.0 EAST Boylam:38.0 NORTH
8:Bulunduğunuz yerin koordinatlarını girip hafızaya alın.
9:İstediğiniz uyduya gelip kanalları arattırın.
Hepsi bu kolay gelsin.​

ali6511

0
Üye
24 Şub 2018
9
0
1
Usals motor

DOST hocam aynı sıralamadi şekilde yapıyorum Tütksat %100 kalite geliyor bulunduğum yerin kordinatlarını girince ve kaydediyorum, fakat gel gelelim diğer eklediğim uydulara çevirince çekmiyor kalite hep %10,da duruyor yukarıda verilmiş sıralamaya katiyen uyuyorum nerde hata yapıyorumki?

denizci56

0
Özel Üye
15 Şub 2013
1,533
451
83
Ege
Değerli Next Form üstadlar,bugün teknosadan Next 2000 HD İnternet machina uydu cihazı aldım,17o cm motorlu çanak antenim var,diseq 1.2 moturlu bir türlü kurulumunu uyduya uyarlıyamadım velhasıl kuramadım yardımlarınızı bekliyorum konu ile ilgili yazmış olduklarınızın tamamını uyguladım maalesf saygılarımla

Uydu alıcınızı iyi günlerde kullanın.170 cm.Çanak anteninizi disegc motorla çaviremezsiniz.Çevirsenizde randıman alamazsınız.Anteninizdeki motor sisteminiz kollu motor olması lazım.

kadifeli

0
Özel Üye
20 May 2015
704
685
93
DOST hocam aynı sıralamadi şekilde yapıyorum Tütksat %100 kalite geliyor bulunduğum yerin kordinatlarını girince ve kaydediyorum, fakat gel gelelim diğer eklediğim uydulara çevirince çekmiyor kalite hep %10,da duruyor yukarıda verilmiş sıralamaya katiyen uyuyorum nerde hata yapıyorumki?

peki usals modda değilde diseq 1.2 modda denedinizmi sonuç nasıl

kamdav

0
Üye
1 Tem 2013
422
352
63
NİĞDE
Uydu alıcınızı iyi günlerde kullanın.170 cm.Çanak anteninizi disegc motorla çaviremezsiniz.Çevirsenizde randıman alamazsınız.Anteninizdeki motor sisteminiz kollu motor olması lazım.

Evet degerlihocam motor kollu sistem ve o gündür bu gündür motoru kullanamıyorum, Yazdıklarınızı harfiyen uygulamama rağmen olmadı bende TÜRKSAT a ayarlayıp tek uydu da kaldım machina 3 d uydumun üzerine kurdum uydu lazım oldumu machina 3 d ye bağlıyorum,minik uyduyu da aldığıma pişman oldum demek benim kollu motorla uyumlu değil ilğinize teşekkürler

denizci56

0
Özel Üye
15 Şub 2013
1,533
451
83
Ege
Evet degerlihocam motor kollu sistem ve o gündür bu gündür motoru kullanamıyorum, Yazdıklarınızı harfiyen uygulamama rağmen olmadı bende TÜRKSAT a ayarlayıp tek uydu da kaldım machina 3 d uydumun üzerine kurdum uydu lazım oldumu machina 3 d ye bağlıyorum,minik uyduyu da aldığıma pişman oldum demek benim kollu motorla uyumlu değil ilğinize teşekkürler

next-ye-6000-vbox_min.jpg

revision=1460039626[/IMG]
next-18-kollu-motor_min.jpg
170 cm. çanak anteninizi bu aparatlarla çevirebilirsiniz.
Bu işlemleri minix hd cihazınızlada bağlantı yaparak kullanabilirsiniz.Kolay gelsin.

nehir

New member
Üye
16 Eki 2018
2
4
3
denizci56 ustamın dikkatine bende motorlu çanağı usal modta ayarlamaya gittik yazılanların hepsini harfiyan yaptık kırmızı tuşla okeyliyorum çanak başka uyduya gidiyor ne yaptıksa olmadıbizde dayzek olarak ayarladık nerede hata yaptğımız hakkında bilgi verilmesini rica ederim not.gereken neyse yaılan neyse hepsi uygulandı