Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 hd

Bukır 61

0
Üye
31 Ocak 2017
208
214
43
karadenız
Pause tuşu var ama sadece USB yada HDD bellek takılı olduğu zamanlarda işe yarar.Yeri ise VOD yazan KIRMIZI tuşun hemen altındaki dikey II çizgili olandır...

Ilgin için tsk.ler haydar1966 ustam o tamam biliyorum ben normal yayinlar için sordum.yok diyorsun bence eksiklik hersey 4 4 luk uydu için, ama normal yayinda pause yok..

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Ilgin için tsk.ler haydar1966 ustam o tamam biliyorum ben normal yayinlar için sordum.yok diyorsun bence eksiklik hersey 4 4 luk uydu için, ama normal yayinda pause yok..

Sevgili kardeşim bu cihazın iki özelliği vardır.!

1.Uydu bölümü.( Bildiğimiz cihazlar mantığında ama çok daha seri olarak ve gücü ölçüsünde.)

2.İnternet ağırlıklı uygulamalar.( İşte bu özellik için cihaza İNTERNET-MACHİNA denilmiştir.)

Şimdi siz öyle bir özellik için eksiklik diye yazmışsınızki bilmiyorum ne yazsam,en iyisi hiç yazmayayım malum bazen susmak en iyi cevaptır.!!!

Bukır 61

0
Üye
31 Ocak 2017
208
214
43
karadenız
Haydar Ustam! Bana yardim lutfen, benim cihazim bir haftadir karsti.yaptigim islemleri hafizaya almiyor yeni kanal ekledigimde sildigimde tamam oluyor ama fisi cektigimde eski kanal liste geri geliyor fabrika ayarlarina kackere dondum gene ayni.. (cihaz yazilimi
13 06 2018) cihazim 2000hd minix..

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Haydar Ustam! Bana yardim lutfen, benim cihazim bir haftadir karsti.yaptigim islemleri hafizaya almiyor yeni kanal ekledigimde sildigimde tamam oluyor ama fisi cektigimde eski kanal liste geri geliyor fabrika ayarlarina kackere dondum gene ayni.. (cihaz yazilimi
13 06 2018) cihazim 2000hd minix..

Sevgili kardeşim acaba hangi işlemi yapıyorsunuzda cihaz hafızaya almıyor biraz daha detaylı yazarmısınız.Bu arada fişi çekmeden önce cihazı kumandadan STANDBY konumuna almayı sakın unutmayın.!!! Önce bu yapılacak sonrada eğer fişi çekiyorsanız onu yapacaksınız direkt olarak fiş çekildiğinde bu tür sorunlar oluşması NORMAL dir...

Bukır 61

0
Üye
31 Ocak 2017
208
214
43
karadenız
Sevgili haydar ustam!! arama yapiyorum yeni cikan kanallari buluyor hafizaya aliyo sonra bi kanal uzerinde cihazi standby yapiyorum 42 uydusunda kayit yapiliyor diyor fisi cekince cihaz acilinca (asra 5) uydusu Dproma kanalininda aciliyor seside tam sonda oluyor o yeni bulunan kanallar hepsi gidiyor var olan kanallar kaliyor,yani yeni kanallari siliyor su anki kayitli kanallarida silsen dahi geri yukluyor..boyle bir sikinti mevcut,gecen gun Thor uydusunu ayarladim canagi iki sefer lnb kablo kisa devre yapti ondan olabilirmi? Ondansa ne yapmaliyim..

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Sevgili haydar ustam!! arama yapiyorum yeni cikan kanallari buluyor hafizaya aliyo sonra bi kanal uzerinde cihazi standby yapiyorum 42 uydusunda kayit yapiliyor diyor fisi cekince cihaz acilinca (asra 5) uydusu Dproma kanalininda aciliyor seside tam sonda oluyor o yeni bulunan kanallar hepsi gidiyor var olan kanallar kaliyor,yani yeni kanallari siliyor su anki kayitli kanallarida silsen dahi geri yukluyor..boyle bir sikinti mevcut,gecen gun Thor uydusunu ayarladim canagi iki sefer lnb kablo kisa devre yapti ondan olabilirmi? Ondansa ne yapmaliyim..

Anladım o kısa devre olaylarına çok dikkat etmelisiniz gerçi cihazda koruma var merak etmeyin ama dikkat dikkattir.!O zaman şöyle yapıyoruz..
1.Öncelikle her hangi bir TÜRK kanalının üzerine geliyoruz ve kumandanın SAT tuşuna basıyoruz.
2.Karşımıza gelen pencereden TÜM UYDULARI seçip ok LİYORUZ.
3.Bu halde iken şimdi cihazı STANDBY alıyoruz 10 saniye sonra tekrar açıyoruz.
4.Açtıktan sonra tekrar STANDBY yapıp fişi çekiyoruz.
5.Şimdi artık olayın hallolması gerekmektedir eğer yine olmuyorsa cihazın remin de bir sıkıntı olabilir diye düşünüyorum...

Bukır 61

0
Üye
31 Ocak 2017
208
214
43
karadenız
Anladım o kısa devre olaylarına çok dikkat etmelisiniz gerçi cihazda koruma var merak etmeyin ama dikkat dikkattir.!O zaman şöyle yapıyoruz..
1.Öncelikle her hangi bir TÜRK kanalının üzerine geliyoruz ve kumandanın SAT tuşuna basıyoruz.
2.Karşımıza gelen pencereden TÜM UYDULARI seçip ok LİYORUZ.
3.Bu halde iken şimdi cihazı STANDBY alıyoruz 10 saniye sonra tekrar açıyoruz.
4.Açtıktan sonra tekrar STANDBY yapıp fişi çekiyoruz.
5.Şimdi artık olayın hallolması gerekmektedir eğer yine olmuyorsa cihazın remin de bir sıkıntı olabilir diye düşünüyorum...

Yazdiklarini harfiyyen uyguladim haydar ustam sonuc malesef ayni..?
Bu durumda ne yapmaliyim sikinti kesin remdemi?bu durumda yazilimla duzelirmi acaba?yada
Teknik servisemi bakitmam lazim...

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Yazdiklarini harfiyyen uyguladim haydar ustam sonuc malesef ayni..?
Bu durumda ne yapmaliyim sikinti kesin remdemi?bu durumda yazilimla duzelirmi acaba?yada
Teknik servisemi bakitmam lazim...

Son bir tavsiyem olacak cihaza boot modunda bir önceki yazılımı atın,sonra 4 seçenek ile fabrika ayarı yapınız sonra tekrar boot modunda son yazılımı atınız sonra tekrar 4 seçenek ile komple reset.Sonra sıfırdan tarama yaptırın cihaza oldu oldu olmadı olmaz ise o zaman cihaz servislik demektir...

NOT:Eğer bu yazdıklarımı uygularsanız öncesinde eğer varsa özel ccam ve ıp server hesaplarınızı muhakkak suretle bir yere kaydediniz.!!!

Bukır 61

0
Üye
31 Ocak 2017
208
214
43
karadenız
Son bir tavsiyem olacak cihaza boot modunda bir önceki yazılımı atın,sonra 4 seçenek ile fabrika ayarı yapınız sonra tekrar boot modunda son yazılımı atınız sonra tekrar 4 seçenek ile komple reset.Sonra sıfırdan tarama yaptırın cihaza oldu oldu olmadı olmaz ise o zaman cihaz servislik demektir...

NOT:Eğer bu yazdıklarımı uygularsanız öncesinde eğer varsa özel ccam ve ıp server hesaplarınızı muhakkak suretle bir yere kaydediniz.!!!

Bilginiz ve ilginize sonsuz tesekkurler,haydar 1966 kardesim deneyip sizi haberdar ederim kolay gelsin..

Bukır 61

0
Üye
31 Ocak 2017
208
214
43
karadenız

Sevgili haydar ustam yazdiklarini aynen uyguladim hersey normale dondu hersey icin tesekkurler o kilevyeye dokunan parmaklarina saglik kolay gelsin..