Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 HD Minix Uzak Mesafe Sorunsuz Wifi Adaptör Tavsiye Eder misiniz?..

kamilsonmez1

0
Üye
4 Ara 2016
6
0
1
Next 2000 HD Minix Cihazımda IPTV Kulanımı İçin Uzak Mesafe (15-17 metre, 3 Oda Mesafede) Sorunsuz Wifi Adaptör Tavsiye Eder misiniz?..

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Next 2000 HD Minix Cihazımda IPTV Kulanımı İçin Uzak Mesafe (15-17 metre, 3 Oda Mesafede) Sorunsuz Wifi Adaptör Tavsiye Eder misiniz?..

Maalesef sevgili kardeşim bırakın yazmış olduğunuz mesafeyi bitisik yan odadan bile wifi ile ip TV yayınları doğru dürüst izlenemez.Ama ccam icin tek bir tirnak bile wifi için yeter Şunu hiç bir zaman unutmayınız sağlıklı bir ip TV için kablolu bağlantı en iyi bağlantıdır...

Not:Nereden biliyorsanız derseniz uyducuyum işimiz bu tecrübe ile sabittir...

Son düzenleme:

kamilsonmez1

0
Üye
4 Ara 2016
6
0
1
sevgili admin bir de cccam aboneliğinde türkiye beinsport kanalları olabiliyormu acaba? yanıtlarsanız sevinirim...

kurtulus_07

0
Üye
14 Eki 2017
1,876
16,608
113
ANTALYA

Next 2000 hd minix antenli olan modeli 7601 n11.comdan aldım üstündeki anten küçüktü 2dbi ben biraz daha büyük taktım 5 dbi oldu.iki metrede usb uzatma kablosu ile anteni daha yukarıya aldım bu sayede çekim gücü arttı komşuyla ortak kullanıyoruz 25-30 metre uzaklık mesafede yaklaşık 6-7 mb hız alıyorum bana gayet yeterli geliyo .geceleri dahada artıyo mb hızı hava trafigi durgun oldugu için.şu an idarediyor.

2iK7if.jpg
[/IMG]
jyHJyT.jpg
[/IMG]
NQy6Kx.jpg
[/IMG]

--------------------

Next 2000 hd minix antenli olan modeli 7601 n11.comdan aldım üstündeki anten küçüktü 2dbi ben biraz daha büyük taktım 5 dbi oldu.iki metrede usb uzatma kablosu ile anteni daha yukarıya aldım bu sayede çekim gücü arttı komşuyla ortak kullanıyoruz 25-30 metre uzaklık mesafede yaklaşık 6-7 mb hız alıyorum bana gayet yeterli geliyo .geceleri dahada artıyo mb hızı hava trafigi durgun oldugu için.şu an idarediyor.

2iK7if.jpg
[/IMG]
jyHJyT.jpg
[/IMG]
NQy6Kx.jpg
[/IMG]

şimdiki planım ise bunun içine 7601 next ile uyumlu olan çipsetli adaptörün antenini buna lehimleyip daha uzak mesafelere baglanmak

TOcqCH.jpg
[/IMG]

Krizantem1903

0
Üye
3 Kas 2016
122
16
18
20120514124213.jpg

modemdeki interneti elektrik ağına dağıt.diğer cihazlada pirizden internet al

Son düzenleme:

mucro

0
Üye
17 Tem 2018
139
111
43

2iK7if.jpg
[/IMG]
jyHJyT.jpg
[/IMG]
NQy6Kx.jpg
[/IMG]

--------------------

şimdiki planım ise bunun içine 7601 next ile uyumlu olan çipsetli adaptörün antenini buna lehimleyip daha uzak mesafelere baglanmak

TOcqCH.jpg
[/IMG]

tekniğin güzelmiş lakin bu şekilde ping artmıyor mu gecikme süresi falan kablo ile falan uzatmışsınız.İptv performansı nasıl ?
Bir de bende böyle bir şey yapmak istiyorum ama kullandığınız kablo türü nedir ?

kurtulus_07

0
Üye
14 Eki 2017
1,876
16,608
113
ANTALYA
tekniğin güzelmiş lakin bu şekilde ping artmıyor mu gecikme süresi falan kablo ile falan uzatmışsınız.İptv performansı nasıl ?
Bir de bende böyle bir şey yapmak istiyorum ama kullandığınız kablo türü nedir ?

Bir tarafı dişi usb bir tarafı erkek usb 2 metre boyunda çogu yerde satılan normal usb kablo .herhangi ping sorunu fian yok .iptv performansıda iyi benim ama .Tabi sizin baglanacagnız internet hızına göre degişir.

mucro

0
Üye
17 Tem 2018
139
111
43
Bir tarafı dişi usb bir tarafı erkek usb 2 metre boyunda çogu yerde satılan normal usb kablo .herhangi ping sorunu fian yok .iptv performansıda iyi benim ama .Tabi sizin baglanacagnız internet hızına göre degişir.

nextin yeni çıkan antenli wifi adaptoru aldım modem alt katta olmasına rağmen %100 alıyorum sorun yok gibi