Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 Hd minix internet machina ürünü hakkında sorular

Aykuty

0
Üye
3 Haz 2017
5
0
1
Herkese Merhabalar,

Bu ürünü yeni aldım henüz çok incelemeye fırsatım olmadı.
Sormak istediğim sorular;
1) iptv kısmında bir kaç kanala baktım, kanallarda bazen donmalar oluyor,bazende bağlanamıyor uyarısı veriyor. Kullandığım fiber internet 10Mb 50Gb akk. Bu internet hızı kanalları izlemek için yeterli midir?

2) Cihaz 1 yıllık cam Server ile ve Türksat,hotbird kurulu olarak geldi.Cam Server hodbird ile beraber başka hangi uydular daki kanalları kapsar?
Not;sadece Türksat kanallarını izleyebiliyorum
Hotbird için çanak anten henüz yok.

3)Bosna kanallarını izlemek istiyorum.Iptv'de kanal göremedim.Önerebileceğiniz bir iptv paketi var mıdır?

Ya da

4) Bir çanak anten ile bir kaç uydu izlemek istiyorum
13 hotbird den sonra 16,19 derece doğu.
3 uyduyu sorunsuz izleyebilir miyim?

Ve son olarakda tv'de hangi hmi girişine uydu cihazını başlayayım?
HDMI 1 IN (STB) boş
HDMI 2 IN (ARC) boş
HDMI 3 IN boş
HDMI 4 IN (DVI) digiturk

Vereceğiniz cevaplar için teşekkür ederim.
İyi günler.

Son düzenleme:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Herkese Merhabalar,

Bu ürünü yeni aldım henüz çok incelemeye fırsatım olmadı.
Sormak istediğim sorular;
1) iptv kısmında bir kaç kanala baktım, kanallarda bazen donmalar oluyor,bazende bağlanamıyor uyarısı veriyor. Kullandığım fiber internet 10Mb 50Gb akk. Bu internet hızı kanalları izlemek için yeterli midir?

2) Cihaz 1 yıllık cam Server ile ve Türksat,hotbird kurulu olarak geldi.Cam Server hodbird ile beraber başka hangi uydular daki kanalları kapsar?
Not;sadece Türksat kanallarını izleyebiliyorum
Hotbird için çanak anten henüz yok.

3)Bosna kanallarını izlemek istiyorum.Iptv'de kanal göremedim.Önerebileceğiniz bir iptv paketi var mıdır?

Ya da

4) Bir çanak anten ile bir kaç uydu izlemek istiyorum
13 hotbird den sonra 16,19 derece doğu.
3 uyduyu sorunsuz izleyebilir miyim?

Ve son olarakda tv'de hangi hmi girişine uydu cihazını başlayayım?
HDMI 1 IN (STB) boş
HDMI 2 IN (ARC) boş
HDMI 3 IN boş
HDMI 4 IN (DVI) digiturk

Vereceğiniz cevaplar için teşekkür ederim.
İyi günler.

Merhabalar öncelikle cihazınız hayırlı olsun güle güle kullanmanızı dilerim,şimdi gelelim sormuş olduğunuz soruların cevabına...

1.Adındanda anlaşılacağı üzere FREE-IP olsun gerek FREE-SERVER olsun imkanlar ölçüsünde yayın izlemeye yardımcı olurlar.Malumunuz herkese açık bir kullanıcı alanında yaşanan yoğunluk nedeni ile zaman zaman yayınların donması gayet doğaldır.Ayrıca bazı linklerin çalışmamasıda normaldir çünkü ıp tv linklerinin ne kadar gideceği hele FREE olanların ne kadar gideceği hiç belli olmaz.Bazı linklerde o uyarıyı almanızın nedenide işte budur internet hızınız eğer gerçektende o hızı alıyorsanız yeterlidir.Ip tv izlemek için 4 MB internet bağlantısı yeterlidir ama bu değerden aşağı düşülmeye başladıkça gelen yayın sağlam olsa bile yayınlarda kırılma takılma başlar.Yani IP-TV yayınlarını ben olabildiğince iyi seyretmek istiyorum ne olmalı derseniz yukarda yazdıklarımı topladığınızda karşımıza çıkan tablo şu olmaktadır.
1.Sağlam bir SUNUCU alt yapısı gereklidir yani sistem internete çıkış hızı olabildiğince yüksek olmalıdır.
2.Sizin interneti kullandığınız yerde hız en az 4 MB olmalıdır.
3.Ve en nihayetinde ıp tv yi sorunsuzca oynatabilen bir cihaza sahip olmalısınız.

2.Sisteminizde sadece tek bir çanak olduğunu yazmışsınız hal böyle olunca HOTBİRD yada diğer uydulardaki şifreli kanalları ne yazikki izleyemezsiniz.
(Türksat uydusundan ise cihazın yazılım desteği ile zaman zaman 12460 paketi izlenebilmektedir.)

3.Bosna kanallarını IP tv de izlemek için sağlam bir sunucu bulmanız ve paket içeriği konusunda yeterli bilgi edinmeniz gerekmektedir.

4.Tek çanak ile birden fazla uyduyu izleyebilirmiyim diye soruyorsunuz konumunuz bu konuda şanslı ise elbetteki izleyebilirsiniz.Örn:Türkiye'nin BATI sında iseniz işinin eğli bir usta tek çanakta Hotbird merkez olmak üzere 19*Astra 23.5 Astra*16*Eutelsat 4*Sirıus 1*Batı Thor uydularını izleyebilirsiniz.(Yalnız yukardada yazmış olduğum gibi cihazın free-server kapasitesi doğrultusunda izleyebilirsiniz.)

5.Tv deki HDMI-3 girişini kullanmanızı önerebilirim.

Aykuty

0
Üye
3 Haz 2017
5
0
1
Merhaba Haydar 1966 Bey,
Vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederim.
İyi günler iyi çalışmalar dilerim.
Saygılarımla.