Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 HD Minix Internet Machina Numaratör Kumanda gözü usb kablo baglantı şeması

tibas

0
Üye
5 Şub 2015
60
34
18
sonunda macinanın ir gözu yanıp sönmeye başladı temasızlık var kesin dedim oysa iki aylık cıhaz vede kablo aynen aldıgım gibi sargıda duruyordu elektronikci oldugum icin zedelemeden söktüm yapması sorun degil yaptım adamlar düzensiz lehimlemiş yani öylesine zamanla yerinden oynuyor kırmızı uc degilde başka bir uc cıksaydı kumanda yanacak ama uzaktan kontol etmiycekti bazı arkadaşlar öyle yazmış aslında arıza usb soketi temaszızlıgı sizin resim etmiş oldugunuz kablolar oldukca yererli kalınlıkta gösteriyor oysa benim kumandanın kabloları 2 3 tel incecik sizin şemanız oldukca acıklayıcı olmuş sökünce anladım birebir aynı ve kaliteli cizim herkeze yararlı olması dilegimle saglıcakla kalın

tibas

0
Üye
5 Şub 2015
60
34
18
Merhabalar bende nex 2000 FTA var ama kumanda gözü numaratörsüz. Herhangi bir uydu numaratörü alıp uçlarını kesip bu şemaya göre yaparsam çalışırmı.
calışmaz bırebir ayny frekasta olması lazım chazın icinda kumanda alglayicı var gözünde icinde var birbirine aynı olacak saygılar sevgiler

cenkturk

New member
Üye
12 Eki 2021
3
0
1
selamlar mini 2000 kumanda gözün usb ucu kırıldı ise kendiniz yapmak isterseniz bağlantı nasıl yapılır resimleriyle buraya koyuyorum

usb ucun açılmış hali

8Yn041.jpg

numaratörün iç kısmı

m2ljY4.jpg

yeni usb ucu temin edip (elinizde bir ucu usb diğer ucu mini usb olan kablolardan varsa kullanabilirsiniz) ilk resimdeki gibi açmanız gerekli sebebi ucların bağlantısını görmek ve bu kablolar genelde 5 pin dir ama iç kısmında 4 pin yada daha aşağı bağlantı mevcuttur bize 5 pinin hepsi gerekli olduğundan açmak şart bazı uclarda pinler (iç kısımda ) yanyana dizilidir bazılarında (iç kısmında )iki kat şeklindedir altta 3 adet üstte 2 adettir en baştan sıralamak gerekirse alttan 1 üsten 2 alttan 3 üsten 4 alttan 5 gibi zigzag şeklinde sıralama şeklindedir
alttaki şablondaki gibi birebir şekilde kabloları doğru pinlere lehimlemek suretiyle tekrar çalışır duruma getirebilirsiniz

v
Pl3PB6.jpg

YUKARDAKİ ŞEMADA MİNİ USB GENİŞ TARAFI ALTTA DAR KISMI ÜSTTE OLACAK ŞEKİLDE RESMEDİLMİŞTİR DİKKAT EDİNİZ VE KABLO RENKLERİ FARKLILIK GÖSTEREBİLİR ÖNEMLİ OLAN NUMARATÖR KISMINDAKİ İLE MİNİ USB KISMINDAKİ SIRALAMA TUTMASIDIR

buda geri kazandığım elden geçmiş şu anda çalışır durumda olan gözdür

EPlnag.jpg

jyJPkW.jpg

2J7mXE.jpg

umarım faydalı olur :D
Bunları renk yerine numaratör de renklerin olduğu kısımda CLK-IR-DATA-GND-VCC şeklinde yazsanız daha faydalı olur zannımca her göz alıcısında renkler farklı oluyor. kolay gelsin

Hakancmc

New member
Üye
1 Nis 2023
1
0
1
selamlar mini 2000 kumanda gözün usb ucu kırıldı ise kendiniz yapmak isterseniz bağlantı nasıl yapılır resimleriyle buraya koyuyorum

usb ucun açılmış hali

8Yn041.jpg

numaratörün iç kısmı

m2ljY4.jpg

yeni usb ucu temin edip (elinizde bir ucu usb diğer ucu mini usb olan kablolardan varsa kullanabilirsiniz) ilk resimdeki gibi açmanız gerekli sebebi ucların bağlantısını görmek ve bu kablolar genelde 5 pin dir ama iç kısmında 4 pin yada daha aşağı bağlantı mevcuttur bize 5 pinin hepsi gerekli olduğundan açmak şart bazı uclarda pinler (iç kısımda ) yanyana dizilidir bazılarında (iç kısmında )iki kat şeklindedir altta 3 adet üstte 2 adettir en baştan sıralamak gerekirse alttan 1 üsten 2 alttan 3 üsten 4 alttan 5 gibi zigzag şeklinde sıralama şeklindedir
alttaki şablondaki gibi birebir şekilde kabloları doğru pinlere lehimlemek suretiyle tekrar çalışır duruma getirebilirsiniz

v
Pl3PB6.jpg

YUKARDAKİ ŞEMADA MİNİ USB GENİŞ TARAFI ALTTA DAR KISMI ÜSTTE OLACAK ŞEKİLDE RESMEDİLMİŞTİR DİKKAT EDİNİZ VE KABLO RENKLERİ FARKLILIK GÖSTEREBİLİR ÖNEMLİ OLAN NUMARATÖR KISMINDAKİ İLE MİNİ USB KISMINDAKİ SIRALAMA TUTMASIDIR

buda geri kazandığım elden geçmiş şu anda çalışır durumda olan gözdür

EPlnag.jpg

jyJPkW.jpg

2J7mXE.jpg

umarım faydalı olur :D
Merhaba harika izah etmişsiniz.
Next 2000 HD cihazımda aynı sorun var. 5 kablo da koptu. Hangi sıra ile lehim yapacağımı bilmiyorum.
Bu model ile ilgili fikriniz var mı?
Yardımcı olabilir misiniz?