Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 HD Minix Internet Machina Kullanıcıları Buraya

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

blue_blue

0
Üye
30 Nis 2012
167
72
28
alemkes, minix 2000 hayırlı olsun, kullanma fırsatın oldumu, resim ve görüşlerini bizlere aktarırmısın

muratt

0
Üye
21 Ağu 2012
58
3
8
Machina Minix bu gün geldi.
internet bağlantısını yapamadım bir türlü. Statik ayarlıyorum ve DNS numarasını giriyorum bağlanıyor, ama kaydedemiyorum, sayfadan çıkınca sıfırlanıyor sanki, kaydetmemiş.
Bu nedenle internet bağlantısını yapamadım. Yardımınızı bekliyorum.

webmaster

Administrator
Yönetici
Administrator
17 Eyl 2011
1,830
373
113
İstanbul
www.next.web.tr
Machina Minix bu gün geldi.
internet bağlantısını yapamadım bir türlü. Statik ayarlıyorum ve DNS numarasını giriyorum bağlanıyor, ama kaydedemiyorum, sayfadan çıkınca sıfırlanıyor sanki, kaydetmemiş.
Bu nedenle internet bağlantısını yapamadım. Yardımınızı bekliyorum.

Kablolu mu kablosuz mu bağlantı yapıyorsunuz ?

tv17

0
Özel Üye
6 Şub 2015
637
181
43
Arkadaşlar ilk izlenimleri paylaşayım İnternet Machina akşam üstü kargodan geldi tüm bağlantıları yaparak cihaz çalışmaya başladı menüler aynı machinada gibi önce bir kaç uydu ekledim sonra cccam bilgilerini ve x panel bilgilerini girdim hiç sorun olmadı cccamda kanallar fta gibi açılıyor inanamadım sonra iptv menüsüne girdim iptv adeta uçuyor, bağlantı bilgileri bile info barda görünüyor kanal geçişleri süper hızlı menüler ve kullanım kolaylığı muhteşem gerçekten adına yakışır bir cihaz çıkartmış next yazılım desteği işle bu cihaz adından çok söz ettirecek gibi yardımları için önce @ dijimemo ve karbon üstadlara çok teşekkür ederim şimdlik yazacaklarım bunlar cihazı denemeye devam aklıma geldikçe yazarım.

Not: kablolu bağlantı yaptım

tv17

0
Özel Üye
6 Şub 2015
637
181
43
Machina 3d ile internet machina tunerleri bir birini tutmuyor...Machina 3d TRT paketinde (11054 V 30000) 100/100 olan sinyal İntenet machinada 100/81 gösteriyor.

tv17

0
Özel Üye
6 Şub 2015
637
181
43
Arıyorum arıyorum bir türlü sistemi yedek alma menüsünü bulamadım.Machina 3d çift tünerlide USB den yapıyorduk...İnternet machınanın usb bölümünde yedek alma mavi tuş şimdilik yok ben göremedim.

tv17

0
Özel Üye
6 Şub 2015
637
181
43
Birazda ekran resimleri koyalım bu gece bu kadar yetsin bayağı geç oldu yarın iş var

hasan55

0
Üye
5 Şub 2015
491
95
28
Cihazı bugün kargodan teslim aldım.şu an saat gecenin 3.30 u hala cihazın başındayım.tabiki çözemediğim konular var sayın ustalar yukarıdaki resimli şekilde izah ederlerse benim gibi cihazı yeni almış arkadaşlara yardımcı olmuş olurlar.GüncelİPtv linklerini ve satın aldığımız İP TV linklerini girmek için yapacağımız işlemleri anlatırmısınız. Birde cccam server nereden girilir cccam serverle fabrikanın serveri aynı anda çalışırmı bu konuda yapacağımız işlemler nelerdir. Cihazda birde şunu gözlemledim türksat uydusunda şifresiz kanalı seyrederken menüye şifreli kanal yazısı geliyor ve kanal bir müddet göstermiyor sonra ya kendi açılıyor yada ben diğer kanala geçiş yapıp geri geldiğimde düzeliyor. bunun sebebi ne olabilir.

biltekpro

0
Üye
8 Eki 2016
3
0
1
@Karbon, cihazı bugün vatan'dan satın aldım.

Uydu kanallarını bilgisayardan sıralayıp, cihaza yükleme imkanı var mı? program vs.

biltekpro

0
Üye
8 Eki 2016
3
0
1
Hani ben vatan da göremedim sitede

Sanırım cihazın bayilere dağıtımı yeni yapılmış. Bugün gittiğim iki mağazada cihazın bugün geldiğini söyledi. Balıkesir Vatan Bilgisayardan satın aldım. İki gün internetten uydu alıcısı aradım. İnternet sitelerinde ben de göremedim. Bulunduğunuz şehir Vatan Bilgisayar varsa isterseniz yarın uğrayın.

yilmaz43

0
Üye
9 Şub 2012
56
42
18
69
Tavşanlı -Kütahya
Next Machina 2000 cuma günü geldi. Yanında ücretli severde aldım. Kullanmaya yabancı değilim. Ayarlarını yaptım. Serveri de girdim. Bağlandı. Bugün pazar ücretli server bağlanmıyor. (Ücretsiz başka server yazdım Bağlandı.) IKS updateye bastığımda (Free)Expire Date:Tanımsız yazıyor. Vod bölümü şifre girince liste boş görünüyor. Sorun nedir çözemedim. Yardımcı olursanız memnun olurum. İyi çalışmalar...

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,420
113
Next Machina 2000 cuma günü geldi. Yanında ücretli severde aldım. Kullanmaya yabancı değilim. Ayarlarını yaptım. Serveri de girdim. Bağlandı. Bugün pazar ücretli server bağlanmıyor. (Ücretsiz başka server yazdım Bağlandı.) IKS updateye bastığımda (Free)Expire Date:Tanımsız yazıyor. Vod bölümü şifre girince liste boş görünüyor. Sorun nedir çözemedim. Yardımcı olursanız memnun olurum. İyi çalışmalar...

IKS freeshare kayıtları yeni yapıldı, ilk başta tanımsız diye uyarı almanız normal inernet bağlantısını sağlayıp freeshareyi aktif edip bir kaç deneme yaptıktan sonra expire kısmında tarih çıktığını göreceksiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...