Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 HD Minix İnternet Machina FREE SHARE (ÜCRETSİZ SERVER) Aktif etme

social

0
Üye
16 May 2012
52
1
8
Ya benim freeshare calismiyor 23.11 aktif edilmis olarak gorunuyor ama sanirim cihazin ID si serverlara kayit edilmediginden bir turlu freshare kanallari acmiyor.Bunun icin cihazi servisemi goturmem gerekiyor

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Ya benim freeshare calismiyor 23.11 aktif edilmis olarak gorunuyor ama sanirim cihazin ID si serverlara kayit edilmediginden bir turlu freshare kanallari acmiyor.Bunun icin cihazi servisemi goturmem gerekiyor

Sevgili kardeşim bu konuda @KARBON kardeşim size gerekli açıklamayı diğer bölümde yapmış zaten yarın size en yakın servise gidin.Durumu anlatın daha olmadı cihaz değişimi yapılıp sizin mağduriyetiniz giderilir merak etmeyiniz...

ixir44

0
Üye
8 Kas 2016
128
37
28
selam ustalar free share nedir nasıl çalışır hangi uydularda hangi kanalları açar mesela ben bu gün boştaki bir çanağı astra 4a 4.9 dereceye ayarladım dicovery ve animal planet kanallarını buldum 6-7 tane türkçe yayın yapan kanal bu kanallar EMU ile mi açık yoksa free sharemi ile açık ben modemin fişini çektim ama bu kanallar yinede yayındaydı şifreye girmedi free share hangi uyduda nasıl işe yarar bilgi verirmisiniz teşekkürler

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Abim cevabı siz vermişsiniz aynen siz günlük softcam key dosyalarınızı güncelleyin keyfinize bakın.
Emu softcam key şifreli yayınlardan bazılarını açar internete gerek duymaz aynen yaptığınız gibi internet olmadan şifreleri çözer taki key güncellemesi gelirse.

Fs ise farklı uydularda farklı yayınların kart bilgileri servera yüklenir bizde o servera bağlanır söz konusu kanalları o server sayesinde izleriz internet bağımız gereklidir.Ufak bir ayrıntı Fs kotadan yemez iptv serverları farklıdır kotadan yer o yüzden kanal seçerken önce sd yayın sonra hd uhd ve 4 k .Kota sıkıntısı olan mecbur değilse 4 k seyretmesin uhd seyretmesin bence.

ixir44

0
Üye
8 Kas 2016
128
37
28
Abim cevabı siz vermişsiniz aynen siz günlük softcam key dosyalarınızı güncelleyin keyfinize bakın.
Emu softcam key şifreli yayınlardan bazılarını açar internete gerek duymaz aynen yaptığınız gibi internet olmadan şifreleri çözer taki key güncellemesi gelirse.

Fs ise farklı uydularda farklı yayınların kart bilgileri servera yüklenir bizde o servera bağlanır söz konusu kanalları o server sayesinde izleriz internet bağımız gereklidir.Ufak bir ayrıntı Fs kotadan yemez iptv serverları farklıdır kotadan yer o yüzden kanal seçerken önce sd yayın sonra hd uhd ve 4 k .Kota sıkıntısı olan mecbur değilse 4 k seyretmesin uhd seyretmesin bence.
selam usta EMU ile olan kısmı anladım FS ile ilgili olan kısmı anlamadım ben şimdi FS ye nasıl bağlanacağım yukarıda resimlerde bahsettiğiniz işlemleri yaptım FS açık 30.10.2016 tarihine kadar süresi var ama FS den nasıl görüntü veya kanal izlerim cihazı veya çanağı hangi uyduya ayarlamalıyım yada cihaza hangi bilgileri girmeliyim ben bu konularda çok acemiyim söz konusu kanalları server sayesinde nasıl izleriz biraz daha açıklama yapabilirmisiniz teşekkürler

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
selam usta EMU ile olan kısmı anladım FS ile ilgili olan kısmı anlamadım ben şimdi FS ye nasıl bağlanacağım yukarıda resimlerde bahsettiğiniz işlemleri yaptım FS açık 30.10.2016 tarihine kadar süresi var ama FS den nasıl görüntü veya kanal izlerim cihazı veya çanağı hangi uyduya ayarlamalıyım yada cihaza hangi bilgileri girmeliyim ben bu konularda çok acemiyim söz konusu kanalları server sayesinde nasıl izleriz biraz daha açıklama yapabilirmisiniz teşekkürler

Bu sorunuza bir uyducu olarak ben cevap vermek isterim öncelikle size yardımcı olabilmek için çanak sisteminiz hakkında bilgi veriniz.!!!

ixir44

0
Üye
8 Kas 2016
128
37
28
Bu sorunuza bir uyducu olarak ben cevap vermek isterim öncelikle size yardımcı olabilmek için çanak sisteminiz hakkında bilgi veriniz.!!!
selam usta cihazım next 2000 hd internet machine çanak Arçelik 65 cm offset TÜRKSAT a ayarlı sab 97 cm offset olan ı astra 4a 4.8 dereceye ayarlı disec 2 li olanından hiremco marka evde boşta 4 lü aparat ve 2 LNB boşta duruyor

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
selam usta cihazım next 2000 hd internet machine çanak Arçelik 65 cm offset TÜRKSAT a ayarlı sab 97 cm offset olan ı astra 4a 4.8 dereceye ayarlı disec 2 li olanından hiremco marka evde boşta 4 lü aparat ve 2 LNB boşta duruyor

Tekrar merhabalar kardeşim şimdi daha iyi oldu en azından şimdi daha iyi fikir yürütebiliriz. Türksat çanağı için size diyebileceğim maalesef çanak çapnın biraz düşük kalması.Size nacizane tavsiyem onu en azından 80 likle değiştirmeniz bunun için karar size ait tabii,ben o konuda fikrimi yazdım ben kimseye delikli anten tavsiye etmem.! Onun yerine alın GES üretimi bir anten bakın keyfinize,diğer antene gelince ben olsam merkezi HOTBİRD yaparım aparatlada Sirıus vede THOR buyrun size ideal bir 4 lü kombinasyon.Haa bana sadece SİRIUS yeter derseniz o zaman THOR yerine ASTRA 19* yapabilirsiniz.Yalnız bu tavsiyem Türkiye'nin BATI bölgeleri içindir.İç Anadolu bölgesinin Doğusu maalesef sıkıntıya düşmektedir.! Tabii dayzek swiçide değiştirmeniz gerekiyor 4/1 olanından almanız gerekiyor...

erheker

0
Üye
17 Kas 2016
1
0
1
Merhaba,

Next 2000 HD Minix İnternet Machina FREE SHARE (ÜCRETSİZ SERVER) nasıl aktif edeceğim?
Cihazı yeni aldım. Kurulumu yaptım. Expire date gözüküyor.
Yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi günler.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Merhaba,

Next 2000 HD Minix İnternet Machina FREE SHARE (ÜCRETSİZ SERVER) nasıl aktif edeceğim?
Cihazı yeni aldım. Kurulumu yaptım. Expire date gözüküyor.
Yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi günler.

Sevgili kardeşim öncelikle cihazınızı güle güle kullanmanızı dilerim AŞAĞIDAKİ linkte uygulamalı olarak FREE-SHARE nasıl aktif edilir anlatılmaktadır...

http://www.next.web.tr/showthread.p...-Aktif-etme.html?p=77604&viewfull=1#post77604

noname34

0
Üye
14 Kas 2013
63
0
6
Arkadaşlar şuan cihaxda internet bağlantısı olduğu halde cihaz free server a vağlanmıyor sizde durum nedir acaba

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Arkadaşlar şuan cihaxda internet bağlantısı olduğu halde cihaz free server a vağlanmıyor sizde durum nedir acaba

Sevgili kardeşim GİRİŞLER menüsündeki ŞİFRELİ KANAL AYARLARI bölümündeki en alttaki satır FREE mi.? Ayrıca en ÜST teki satır SANAL-EMU nun konumu AÇIK olarakmı gözüküyor.?

noname34

0
Üye
14 Kas 2013
63
0
6
Sevgili kardeşim GİRİŞLER menüsündeki ŞİFRELİ KANAL AYARLARI bölümündeki en alttaki satır FREE mi.? Ayrıca en ÜST teki satır SANAL-EMU nun konumu AÇIK olarakmı gözüküyor.?

Aynen Hocsm sanal emu açık internet paylaşım yolu free Türksatta ki tanberg kanalları açık ama server kapalı

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Aynen Hocsm sanal emu açık internet paylaşım yolu free Türksatta ki tanberg kanalları açık ama server kapalı

Madem öyle şöyle yapacağız: 1.Önce yedeğimizi alacağız.2.Sonra FABRİKA AYARLARI menüsündeki 1 nolu seçenek ile reset yapacağız.3.Sonra duruma tekrar bakacağız...

--------------------

Haydar hocam şifreli yayınlar kısmındaki F. S bitiş tarihini tanımsız gösteriyor

Anlıyorum işte o internet ile bağlantınız olmadığı anlamına gelmektedir.! Bu arada aklıma gelmişken sorayım siz daha önce şifreli yayınları hiç izlemişmiydiniz.?