Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 HD Minix Internet Machina 19.10.2018 Tarihli TEST Yazılımı (V.1739)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

collo1

0
Moderator
11 Ocak 2012
4,998
12,213
113
ALMANYA

ixir44

0
Üye
8 Kas 2016
127
37
28
selam arkadaşlar son yazılımı yükledim ama bu defada internetten yazılım güncelleme çalışmıyor internetten yazılım güncellemeye geliyorum ana yazılım güncelle diyorum ama yazılım gelmiyor önceleri % de olarak yüklendiğini görürdüm barın içinde ama şimdi boş boş bekliyor yükleme olmuyor sadece ana yazıl güncellemede değil key grubu 1 ve key grubu 2 dede aynısı oluyor hatta ve hatta kanal listesi bile güncellenmiyor internet var ücretli serverimi ve cihazın verdiği ücretsiz iptv leri izliyorum ama yazılım ve key güncellemelerini yapamıyorum neden acaba yardımlarınız için teşekkürler

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
selam arkadaşlar son yazılımı yükledim ama bu defada internetten yazılım güncelleme çalışmıyor internetten yazılım güncellemeye geliyorum ana yazılım güncelle diyorum ama yazılım gelmiyor önceleri % de olarak yüklendiğini görürdüm barın içinde ama şimdi boş boş bekliyor yükleme olmuyor sadece ana yazıl güncellemede değil key grubu 1 ve key grubu 2 dede aynısı oluyor hatta ve hatta kanal listesi bile güncellenmiyor internet var ücretli serverimi ve cihazın verdiği ücretsiz iptv leri izliyorum ama yazılım ve key güncellemelerini yapamıyorum neden acaba yardımlarınız için teşekkürler

Şimdi ben bu son yazılımı yükledim diyorsunuz sonra internetten guncellemeye gelip ok-liyoyorum ama yazılımı guncellemiyor diyorsunuz.! Bu başlık altında verilen SON test yazılımıdır,ve ana sunucuya verilmemiştir.Yani karşılaştığınız gayet doğal bir durumdur ana sunucudaki V-1737 dir.Bu başlık altındaki ise V-1739 dur sistemde olay geriye doğru işlemez.Sanirim YAZİLİM durumuna bu açıklama sizin için yeterlidir.! Ama key softcam o ayrı bir olay bende cx var diğer arkadaşlar size bu konu için cevap verecektir...

Snooker /fan

0
Özel Üye
5 Ocak 2018
207
73
28
Emeginize saglik. Cihaz emsallerine nazaran hakikaten daha iyi
Benim nacizane bir beklentim var; bilmiyorum ayni konuya deginenler olacakmi?
Olurda bir gun yeni bir guncelleme olur ise, TP duzenleme konusunda yeni bir sistem olusturulmasi cok iyi olacak.
Şöyleki; Turksat avrupa yayini yapan kanallar yaklasik 40-50 arasinda TP den olusuyor, olurda otomatik NETWORK arama yapar iseniz bu frekans sayisi 160 civarina kadar cikiyor. Gereksiz bir dunya eski kullanilmayan TP ler yada birbirine cok yakin frekanslar sonucu ayni kanal 2 frekansdan yayin yapar gorunuyor. TP silme, duzenleme, ekleme ozellikleri var fakat benim 18 sene once kullandigim next YE 8000 plus bundan daha sistemli TP duzenliyor, TP listesinde istenmiyenlerin isaretlenip tek dugmeyle silinme ozelligi konulmasi guzel bir uygulama olacaktir. Tipki kanal silme gibi
Cunku sari renkli tus ile 50. siradaki frekansi siliyorsunuz, her defasinda tp otomatikman 1 tp uzerine geliyor yani don basa, 51 ara onu sil hadi don basa; surekli ayni oluyor buna bir care sart.Uydu duzenleme konusuna zaten bir sey diyemiyecegim cunku konu daha oncede acilmis ve kapanmisti. Kolay gelsin
Uydu seçimlerinden 72 sıradaki eutelsat 31a üzerine gelip uydu ismini Türksat 4a olarak değiştirdim. Uydu kanal tarama menüsüne girip mevcut tek tp'yi değiştirdim(12380V27500) Uydu kanal taramdan bu frekansı şebeke acik bir sekilde taradim. 75tp 494 kanal hafızaya aldı. Kör tarama yaptırınca 611 kanal, 80 tp hafizaya aldı. Sende aynı adımları takip edip tp listesinin gereksiz yere şişmesinin önüne geçebilirsin. 1 tek tp'si oldugu icin
Evet turksat yanlız aynı cihazdan alt katta var yakınımda o seyrediyor
Internet bağlantısını doğru şekilde yaparsan paylaşımda açık.

tomyblack

0
Özel Üye
12 Ağu 2016
808
1,731
93
France
Uydu seçimlerinden 72 sıradaki eutelsat 31a üzerine gelip uydu ismini Türksat 4a olarak değiştirdim. Uydu kanal tarama menüsüne girip mevcut tek tp'yi değiştirdim(12380V27500) Uydu kanal taramdan bu frekansı şebeke acik bir sekilde taradim. 75tp 494 kanal hafızaya aldı. Kör tarama yaptırınca 611 kanal, 80 tp hafizaya aldı. Sende aynı adımları takip edip tp listesinin gereksiz yere şişmesinin önüne geçebilirsin. 1 tek tp'si oldugu icin
Internet bağlantısını doğru şekilde yaparsan paylaşımda açık.

Zahmet edip cevap yazmissiniz tamam anladikda bu benim uydu transporter ayarı frekans duzenlememe cevap degil; sizin yaptiginiz aratma ve duzenlemeyi zaten uydudan anlamayan birisi dahi kolayca yapar. Kaldiki Turksat uydusu siralamada neredeyse 90. sirada, uydu ismi degistirip 1. uyduya Turksat ismi verip frekans ekleyip aratmak degil benim gayem. Avrupada 20 yildir ayarlamadigim marka kalmadi bu konuda sorun yok. Neyse zaman sonra DOKTOR belki bu duruma el atar. Benim icin sorun yok, frekanslari siralayip listemi yapiyorum usb ye yedek aliyorum 20 saniyede tum sistem kanallar hepsi hazir oluyor.

Son düzenleme:

ararat35

0
Üye
29 Ağu 2015
255
88
28
yazılımı yüklemek için yedek almaya ve yazılımı attıkdan sonra fabrıka ayarına geri dönmeye gerek var mı

kurtulus_07

0
Üye
14 Eki 2017
1,877
16,607
113
ANTALYA
evet yazılımı yükledikten sonra fabrika ayarına dönersen cihaz daha stabil veya hızlı çalışıyor en azından fabrika ayarlarında 1 nolu seçenegi seçip fabrika ayarına dönmek gerek dördünü birden sil dersen dahada hzılı oluyo yedek alman gerek o zamanda

ararat35

0
Üye
29 Ağu 2015
255
88
28
evet yazılımı yükledikten sonra fabrika ayarına dönersen cihaz daha stabil veya hızlı çalışıyor en azından fabrika ayarlarında 1 nolu seçenegi seçip fabrika ayarına dönmek gerek dördünü birden sil dersen dahada hzılı oluyo yedek alman gerek o zamanda
teşekürler

Amedyo

0
Üye
26 Mar 2015
20
1
3

Aynı sorun benim cihazımda da vardı. Fabrika ayarlarına dönüp yazılımı tekrar yükleyince sorun çözülüyor fakat yedek dosyayı yükleyince sorun devam ediyordu. Tavsiyem üşenmeyip yedek almadan herşeyi sıfırlayıp tekrar cihazı kurmak. O zaman sorun düzeliyor.

ixir44

0
Üye
8 Kas 2016
127
37
28
Aynı sorun benim cihazımda da vardı. Fabrika ayarlarına dönüp yazılımı tekrar yükleyince sorun çözülüyor fakat yedek dosyayı yükleyince sorun devam ediyordu. Tavsiyem üşenmeyip yedek almadan herşeyi sıfırlayıp tekrar cihazı kurmak. O zaman sorun düzeliyor.
Bilgi için teşekkür ederim akşam eve gidince deneyeceğim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...