Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 HD Minix Internet Machina 13.06.2018 Tarihli TEST Yazılımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cafi

0
Özel Üye
5 Kas 2013
5,562
57,601
113
izmir çamdibi
Arkadaşlar kolay gelsin 1 hafta oldu bu cihazdan alalı.Herşeyi sorunsuz.Birşeyi merak ettim iptv izlerken kayıt etmek mümkün değil sanırım.Bunun bir yolu var mıdır.Teşekkürler

haydar üstadın belirtiği gibi cihazda izlerken kayıt yapamasınız fakat dilerseniz vlc player ile izlerken sağ tıklıyarak kaydet seçeneği ile kayıt yapabilirsiniz

Akman10

0
Üye
21 Şub 2015
40
2
8
Ana yazilimi bekleyelim mi fark ediyor mu sadece cihaz uzerinden oldugu icin mi ana yazilim deniliyor? Bunu usb yardimiyla yuklesekte yeterlimi

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,944
15,657
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Şu anda verilen yazılımda testerlar tarafından test edilmiş yazılımdır forumumuzdada kullanıcılara sunulmuştur.Gelecek ana yazılımda sadece 2018_06_13_2000HD_XPANEL_TEST.zip olan indirme linki 2018_06_13_2000HD_XPANEL_.zip olacaktır. Usb ile yüklemeniz size avantajdır.

rolans

0
Üye
6 Kas 2016
103
4
18
kars
bende bu next 2000 ınternet machina aldım sağ olsun dijiimemo kardeşımız gönderdı cok fena bır cıhaz herşeyı stabıl calışıyor bakalım müşterıye vercem memnun kalcakmı ben cok beyendım

mucro

0
Üye
17 Tem 2018
139
111
43
Arkadaşlar yazılım notlarında: Yazılım Notları :

- IPTV Xpanel Bölümünde Kategori Modu Eklendi,
- Yazılım TEST Yazılımıdır,
- Ana Yazılım İleriki Günlerde Verilecektir.

- Cihaz üzerinden İnternet Güncelleme ile verilmiş olan yazılımdır.
- TKGS Yeniden güncellendi.
- Jpeg görüntüleme hızı iyileştirildi.

şeklinde yazıyor. Madem cihaz üzerinde inter güncelleme ile verilmiş olan yazılım deniyor ama cihaz üzerinde nisan yazılımını veriyor yani güncelleme yok diyor. Şimdi biz bunu usb ile atmak zorundayız herkes böyle mi yaptı ? yoksa cihaz üzerinden yapması mı lazım

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,408
2,392
113
evet usb ile yükleyeceksin belirtilmiş zaten test yazılımı diye eğer değişiklik yapılırsa yazılımda gene test olarak verilir yada güncellemeye eklenir nettende yükleyebilirsiniz o zaman şimdilik bu yazılım usb ile yüklenecek

egesis

0
Üye
23 Eki 2012
1
0
1
Yükledim, İPTV listesindeki yüklü filmlerin hiç birinden ses gelmemeye başladı!

mucro

0
Üye
17 Tem 2018
139
111
43
Bu test yazılımı için bir kaç kelam etmek istiyorum kullanımlarımla belirtilen bilgiler sabittir.
Cihazı yeni aldım 1-2 hafta olmuştur cihazı aldığımda Nisan 2018 yazılımı mevcuttu cihaz gayet seri ve güzel çalışıyordu hatta bir kaç saniyede xpanele giriyordu ve cihazı elektriği kestiğimde yeniden açtığımda ekranda boot olayı çok sürmeden açılıyordu cihaz.

Bende malum çoğu kişi gibi test yazılım olan son sürüm hazıran 2018 sürümünü usb den attım güncelledim ve forumda belirtildiği gibi yazılımı yükledikten sonra cihazı fabrika ayarlarına çevirip sıfırdan yeniden başlattım. Ardından hem eskiyi hem yeni sürümü kullandığım için gözüme bazı olumsuzluklar yansıdı bunları söylemek istedim cünkü ana yazılımda bu düzeltilebilir.

Öncelikli test yazılımını yükledikten sonra cihaz açılırken eski sürüme göre 3-5 saniye kadar geç açılmaya başladı ikincisi ise xpanele girişler yine 3-5 saniye gecikme yaşandı yani bunlar gözle görülebilir değişiklikler meydana geldi. Bir diğer olumsuz yön olarakta wifiye ilk girişte wifi adaptoru ile ilk yazılıma göre baya uğraştım wifi olmasına rağmen hiçbir wifi adresi bulamadı bir süre aslında 100% çeken modem yanındaydı. daha sonra tak çıkar zar zor uyguladım wifi işlemini.Bazende wifi şifresi doğru olmasına karşın bağlan butonuna tıkladığımda başarılı demesi gerekirken wifi bulundu yazısı çıkıyorudu ardından ancak wifi işlemni halletikten sonra tabi böyle sorunlar olmuyor.Tabi bunlar dikkat gerektiren unsular farklı kullanıcıda farklı şekilde seyir edebilir ama bende bu şekilde oldu benim test ile ilgili yorumlarım bunlar. Olumlu olarak ise iptv kendi standart katagori modunun gelmesi çok iyi olmuş. Cihazın ileri ki sürümleri için umarım benimde yazdıklarım göz önüne alınır.

Son düzenleme:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Yükledim, İPTV listesindeki yüklü filmlerin hiç birinden ses gelmemeye başladı!

Sevgili kardeşim konuyu baştan aşağı bir okuyun bakın bakalım sizden başka bu şekilde yazan varmı.? Size tek tavsiyem olacak bundan önceki yazılıma dönün çünkü eğer soruyu bu şekilde sormak yerine şu şekilde sorsaydınız size hemen yardımcı olurdum.! ''Arkadaşlar ben bu yazılımı yükledim ama bu şekilde bir sorunla karşılaştım bu şekilde sorun yaşayanınız oldumu acaba aranızda.?''

Bu test yazılımı için bir kaç kelam etmek istiyorum kullanımlarımla belirtilen bilgiler sabittir.
Cihazı yeni aldım 1-2 hafta olmuştur cihazı aldığımda Nisan 2018 yazılımı mevcuttu cihaz gayet seri ve güzel çalışıyordu hatta bir kaç saniyede xpanele giriyordu ve cihazı elektriği kestiğimde yeniden açtığımda ekranda boot olayı çok sürmeden açılıyordu cihaz.

Bende malum çoğu kişi gibi test yazılım olan son sürüm hazıran 2018 sürümünü usb den attım güncelledim ve forumda belirtildiği gibi yazılımı yükledikten sonra cihazı fabrika ayarlarına çevirip sıfırdan yeniden başlattım. Ardından hem eskiyi hem yeni sürümü kullandığım için gözüme bazı olumsuzluklar yansıdı bunları söylemek istedim cünkü ana yazılımda bu düzeltilebilir.

Öncelikli test yazılımını yükledikten sonra cihaz açılırken eski sürüme göre 3-5 saniye kadar geç açılmaya başladı ikincisi ise xpanele girişler yine 3-5 saniye gecikme yaşandı yani bunlar gözle görülebilir değişiklikler meydana geldi. Bir diğer olumsuz yön olarakta wifiye ilk girişte wifi adaptoru ile ilk yazılıma göre baya uğraştım wifi olmasına rağmen hiçbir wifi adresi bulamadı bir süre aslında 100% çeken modem yanındaydı. daha sonra tak çıkar zar zor uyguladım wifi işlemini.Bazende wifi şifresi doğru olmasına karşın bağlan butonuna tıkladığımda başarılı demesi gerekirken wifi bulundu yazısı çıkıyorudu ardından ancak wifi işlemni halletikten sonra tabi böyle sorunlar olmuyor.Tabi bunlar dikkat gerektiren unsular farklı kullanıcıda farklı şekilde seyir edebilir ama bende bu şekilde oldu benim test ile ilgili yorumlarım bunlar. Olumlu olarak ise iptv kendi standart katagori modunun gelmesi çok iyi olmuş. Cihazın ileri ki sürümleri için umarım benimde yazdıklarım göz önüne alınır.

Cihazın boot etmesinde ŞAHSEN ben pek bir ayırım göremedim haa ben cihazı fişten çekiyorum sonra takıp açıyorum derseniz gayet normaldir.! Standyby modundan açılış süresi ise gayet makul bir süre olan 7 saniyedir daha ne olsun sevgili kardeşim.Gelelim ıp tv nin sizin deyiminizle o şekilde açılmasına oda gayet doğaldır eğer daha hızlı açılmasını istiyorsanız X PANEL ayardan en alttaki modu MACHİNA olarak seçip EXIT ile hafizaya alırsanız kanallar çok daha hızlı açılacaktır..

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,408
2,392
113
xpanel mini2000hd modda tek liste halinde indirdiğinden çok hızlı yükleme yapar hemen hemen tüm paneller kategori olmaz sebebi budur... Diğeri ise bu yazılıma eklenen son özellik standart mod yani kategori modu diğer moda göre tam tersi hemen hemen tüm panelleri kategori başlıklarına göre listeleme yaptığından listelerin yüklemesi zaman alır bekletir ama sonuç beklemeye değer ( panel geçişlerinde panelin kanal sayısıda bu zamanı etkiler )ben beklemem hızlı yükleme yapsın kanalı bulurum derseniz xpanel ayarlarından oynatımı durdurup alt sıradan mini2000hd moda alıp kaydedin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...