Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 hd internet makina tv 8 sorunu

ünalertürk

0
Üye
6 Kas 2016
101
29
28
arkadaşlar daha öncede yazdım bir kez daha yazayım. bu cihazlar farklımı birbirinden anlamadım. donuyor diyen arkadaşlara hak veriyorum niye donuyor deşinler ama bazı benim gibi arkadaşlarda bizde böyle donmalar yok diye yazıyorlar haklıdırlar. çünkü şuan burada hava yağışlı ve sinyal 92 kalite 68 ama hiçbir anlık donma yok tv8 tv8.5 ve fox ta next hd. ve makina kullanmaktayım bilgi amaçlı yazıyorum cihazları ne övüyorum nede kötülüyorum izlenimlerimi paylaşıyorum..

excalibur1905

0
Üye
18 Şub 2015
59
19
8
Valla bende de donma var hem 2000 HD de hemde amigoda....eyer mümkünse bu arkadaşlar çoklu lnb yi çıkarıp tekli veya ikili lnb ile yayın lari izleyip sonucu yaza bilirler mi benim böyle bir sansim olmadığı için mümkün olan arkadaşlardan rica ediyorum.boylece bu sorunu yaşayan arkadaşlara da yol gösterip mis olunur...

cem32

0
Üye
23 Şub 2015
50
18
8
Arkadaslar size yardimci olmasi icin okudugum yorumlarda problem yasayan arkadaslarin cogunda LG tv var ben sizin Next 2000 cihazlarinizin LG hdmi uyusmazligi yani anlik kesilme oldugunu düsünüyorum yani kanal gitmiyor cihazla TV baglantisi kesiliyor olamazmi bakin Babamlara Next Punto cihaz almistim kurulumu benim TV Toschiba ile yaptim yaklasik 2 gün kullandim ve Arcelik TV ye bagladim ayni hdmi kablo ve Anten ile ve sizin yasadiginiz sorunlar var idi ve en cok show HD de yapiyordu bende degistirdim yenisi ayni problemi yapti bende tekrar evde denedim ve hic bir sorunla karsilasmadim ve sonunda Arcelik tv de formatlari otomatikten manuell olarak ayarladim sorun kalmadi umarim dogru bir yönlendirme olmustur.

kurtulus_07

0
Üye
14 Eki 2017
1,876
16,608
113
ANTALYA
Ben tekli lnb ile bir gün boyunca deneme yaptım yine donmalar oldu.Next 2000 hd minide ama tv nin kendi uydusu ile deniyorum hiç donma yapmıyor .Evde başka marka bir uydu daha var onunlada denedim yine donma yok .Diger odada başka bir tv var kendinden uydulu ondada donma yok Taki Next 2000 hd miniyi baglayana kadar .baglayınca donmalar başlıyo .amacım burda cihazı kötülemek veya karalamak degil .cihazdan özellik olarak gayet mennunum zaten.amacım bu soruna nasıl çözüm bulabiliriz .benim denemegim şey kalmadı .Bence bu durum yazılımsal bir sorun doktornext usta umarım sesimizi duyar.

vedatileri

0
Üye
10 Şub 2015
139
96
28
kayseri
Bende lg televizyon var hdmi kablosu ile bağlı ve cihaz televizyonun altında sizlerin anlattığınız problemle karsilasmadim.

fayat

0
Üye
5 Şub 2015
584
59
28
46
Georgia"Marneuli"
Arkadaşlar yurt dışınnan yazıyorum,benim çanakdaki LNB 5db ve sinyal sorunu hiç bir kanalda yaşamıyorum ,sorun belki LNB 1db ve ya LNB2db onu bilmem, hiç denemedim,ama bu cihazı aldırdığım kişiler bile şikayet etmiyorlar

mucro

0
Üye
17 Tem 2018
139
111
43
Bende de genel olarak Tv8- Fox- Beyaz Tv- Bein Sports Haber de yapıyor bu dediklerinizi.

ft.

0
Üye
6 May 2017
53
33
18
Kayseri
www.next.web.tr
benim türksatta hotbirdde çok çıkışlı ve dandik markalardan lnbler takılı. ama çanak ayarımı kendim yapmıştım ve anten kablolarım rg6 u6 standardında. hiçbir kanalda takılma ve donma yok. bence çanak ayarınızı bir kontrol edin.

erbilozacar

0
Üye
13 Şub 2013
14
3
3
İstanbul
Ben bu durumun çanaktan yada lnb den oldugunu sanmıyorum lakin çanagı ve lnb yi daha yeni sıfır aldım uydu ayarlarını yaptırdım fakat sorun düzelmedi eğer sorun çanaktan yada lnb den olsa diğer uydu cihazlarında aynı sorun yaşanırdı bence sorun tamamen yazılımsal

kurtulus_07

0
Üye
14 Eki 2017
1,876
16,608
113
ANTALYA
Bencede çanak lnb kabloyla alakası yok hepsini sıfırladım ben yine yapıyo. öbür odaya aynı çanaktan aynı lnb den geliyo kendinden uydulu lg var onda donma yok sadece next 2000 hd minide yapıyo