Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 hd internet makina tv 8 sorunu

vitamin

0
Üye
26 Şub 2017
169
31
28
44
İZMİR / YEŞİLDERE
www.bynovita.com

fayat

0
Üye
5 Şub 2015
584
59
28
46
Georgia"Marneuli"
Ornek, cihaz tvnin arkasında solda bir sag tarafında deneyin , ben bir kere başka bir cihazda karşılaşdım benzer sinyal soruna

--------------------

Bence bir çakışma oluyor tv - cihaz arasında

xtoygarx

0
Üye
18 Ara 2012
30
0
6
KIRIKKALE
Cihazı uzaklaştırdım denedim faydası oldu.Hdmi kablosu 50 cm.ne kadar uzaklaştıracağız ki..?internetten kanal listesi indirdiğim de sinyal seviyesi %98 kalite %73 idi ..
tp leri sildim tekrar tarattım sinyal seviyesi %53,kalite %52 oldu ????????????

muratusta

0
Machina3D VIPClup
28 Eki 2011
429
6
18
Cihazda kanal geçiş ayarları var orayı donarak geçiş veya karara geçiş yap anahtardan ac kapat sonra donarak geçişe al düzelir kolay gelsin

yildirim1954

0
Üye
24 Eki 2013
35
1
8
akhisar -MANİSA
bende 90cmlik 8adet çanak var. 8li dayzek kullanıyorum. çanaklarda 4lü lnb kullanıyorum.next 2000 mini hd -next2000 fta hd ve next cx mini uydu cihazları çanaklara bağlı .bu güne kadar hiç bir uyduda problem yaşamadım.tv8 ve fox tv deki donma olayını ben yaşamadım. tv ile uydu cihazları arasında 1,5metrelik hdmal kablo kullanıyorum.

muratusta

0
Machina3D VIPClup
28 Eki 2011
429
6
18
Cihazda sorun yok genelde bu sorunlar wi-fi aparatı kaynaklı olur bu cihaza en dandık lnb bile alsanız sonuç sorunsuzdur ufak tefek kusur çıkarır sonuçta kul yapısı yapmanız gereken cihazı arada fişten çekin dinlensin flaş yorulabiliyor rem şişebiliyor yazılımlık bir sorun yok
Kolay gelsin

kurtulus_07

0
Üye
14 Eki 2017
1,877
16,607
113
ANTALYA
tv8 -tv8-5 bendede sinyal 95 kalite 75 sürekli donma yapıyo .Başka uydu cihazınla deniyorum donma yok.Bu soruna acil çözüm bulunması lazım .En çok izledigim kanal tv8 oda sürekli donuyo.

kurtulus_07

0
Üye
14 Eki 2017
1,877
16,607
113
ANTALYA
denemedigim şey kalmadı tiple oynadım hassar ayardan kaliteyi yükseltim hala donmalar ediyor . tv8 tv85 fox tv sürekli donmalar var .bu soruna umarım bir çözüm bulurlar .

xtoygarx

0
Üye
18 Ara 2012
30
0
6
KIRIKKALE
Yeni bir hdmi kablosu aldım 1.5 m.,cihazı led tv nin arkasından uzaklaştırdım,tüm anten sistemini elden geçirdim,(çanak 120 lık ofset),tv 8 tp leri sildim tekrar tarattım, yani anlayacağınız bildiğim herşeyi yaptım eskiden 4 dakikada donan tv 8 donma süresi baya uzadı !(1 saatte bir )ama yine de donuyor anlık ekran kararıyor kısa sürede geri geliyor...

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,944
15,656
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
tv8 -tv8-5 bendede sinyal 95 kalite 75 sürekli donma yapıyo .Başka uydu cihazınla deniyorum donma yok.Bu soruna acil çözüm bulunması lazım .En çok izledigim kanal tv8 oda sürekli donuyo.

Abicigim sizin cihaza gelen sinyal ve kalitesinden dolayı sanırım İlgili kanallarda kaliteyi 85 buldurursanız sorun kalmayacagını düşünmekteyim Başka cihazda deniyorum yok diyorsunuz denediğiniz cihazlar Tunerli cihaz mı? Malum entegre tip lnb girişlerde verim (Yani kalite) % 75 lerde kırılma donma başlar buna mevsim şartlarıda eklenirse kalitede kayıplar fazla olur eski ustalar çanak ayarlarken ufak şişe su ile çıkardı çanakta ıslak alan meydana getirip özellikle kırılmaya karşı sinyali ayarlar aynı zamanda lnb önünüde ıslatarak hassas ayar yapardı şimdi eline cihaz alan usta oldu öglen güneşinde !! ayarladığı çanak gece oldugunda göstermez oluyor ertesi sabah kanallar gelmiş olarak uyanıyor bu yazdıklarımı eski ustalar anlar ne demek istediğimide .Sözü uzatmayayım abim sisteminizi bi elden geçittirin en düşük v/h lerde kaliteniz en az %75 olsun sonra geçin tv karşısına keyfinize bakın.

kurtulus_07

0
Üye
14 Eki 2017
1,877
16,607
113
ANTALYA
Abicigim sizin cihaza gelen sinyal ve kalitesinden dolayı sanırım İlgili kanallarda kaliteyi 85 buldurursanız sorun kalmayacagını düşünmekteyim Başka cihazda deniyorum yok diyorsunuz denediğiniz cihazlar Tunerli cihaz mı? Malum entegre tip lnb girişlerde verim (Yani kalite) % 75 lerde kırılma donma başlar buna mevsim şartlarıda eklenirse kalitede kayıplar fazla olur eski ustalar çanak ayarlarken ufak şişe su ile çıkardı çanakta ıslak alan meydana getirip özellikle kırılmaya karşı sinyali ayarlar aynı zamanda lnb önünüde ıslatarak hassas ayar yapardı şimdi eline cihaz alan usta oldu öglen güneşinde !! ayarladığı çanak gece oldugunda göstermez oluyor ertesi sabah kanallar gelmiş olarak uyanıyor bu yazdıklarımı eski ustalar anlar ne demek istediğimide .Sözü uzatmayayım abim sisteminizi bi elden geçittirin en düşük v/h lerde kaliteniz en az %75 olsun sonra geçin tv karşısına keyfinize bakın.

çanak ayarı yaptırdım kablo lnb dayzek hepsini degiştirdim .çoklu lnb den dediler tekli lnb ye çevirdim yinede düzelmedi. sölediginiz gibi sinyal kalitesinden kaynaklı olsa tv lg 4k kendinden uydulu kendi uydusuna takıyorum kalite yine aynı ama hiç donma olmuyor .test ediyorum kendi uydusunda sorun olmuyo.ama next 2000 hd miniyi bagladımda donmalar başlıyo .tv8 tv8.5 fox tv genelde bu kanallarda donuyo .

ixir44

0
Üye
8 Kas 2016
127
37
28
çoklu lnb ile falan alakası yok TLC , TV8, SHOW,BEYAZ TV kanallarında sürekli anlık ekran kararıyor kısa sürede geri geliyor sinyal seviyesi 96 / 81 Anten sab 97 ofset anten LNB İnverto Black Ultra Single Tek Çıkışlı LNB kabloyu yeniledim. Disec kullanmıyorum sadece türksat ayarlı Hava zaten yazdan kalma gibi. yazılımsal bir sıkıntı inşallah çözülür.

TurKhan

0
Üye
3 Nis 2017
151
11
18
Isparta
Next 2000 HD Internet Machina'da TV8 problemi gibi bir problem olmadığını kaç kere ifade ettim. Geçen hafta Antalya'da merkezi sistemli bir dairede (11 katlı binanın 1'inci katı - kablo uzunluğunu düşünün) bu daire de bile TV8 sorunu yaşanmadı Next 2000 HD Internet Machina ile. Bende de Nisan 2017'den beri bu cihaz var ve böyle bir problemim yok şuan. İlk başta çanağım biraz ayarsız olduğu için böyle bir şeyle karşılaşmıştım. Ama çanağı sağlamca sabitleyip ayarlayınca TV8'de ne bir donma nede kaybolma yaşamadım. Hemde HD TV8. O yüzden benden size tavsiye, çanak rüzgardan çok sallanıyor mu? ve sinyal kalitesine (kablo yeni mi eski mi, çanak ayarlı mı değil mi) bir bakın derim.

kurtulus_07

0
Üye
14 Eki 2017
1,877
16,607
113
ANTALYA
Next 2000 HD Internet Machina'da TV8 problemi gibi bir problem olmadığını kaç kere ifade ettim. Geçen hafta Antalya'da merkezi sistemli bir dairede (11 katlı binanın 1'inci katı - kablo uzunluğunu düşünün) bu daire de bile TV8 sorunu yaşanmadı Next 2000 HD Internet Machina ile. Bende de Nisan 2017'den beri bu cihaz var ve böyle bir problemim yok şuan. İlk başta çanağım biraz ayarsız olduğu için böyle bir şeyle karşılaşmıştım. Ama çanağı sağlamca sabitleyip ayarlayınca TV8'de ne bir donma nede kaybolma yaşamadım. Hemde HD TV8. O yüzden benden size tavsiye, çanak rüzgardan çok sallanıyor mu? ve sinyal kalitesine (kablo yeni mi eski mi, çanak ayarlı mı değil mi) bir bakın derim.

bende antalyada oturuyorum 120 lik çanak var .çanak ayarı yapıldı kablo dayzek lnb hepsini degiştirdim .sorun hala devam ediyo .sorun yokta madem başka recevıra baglayınca neden düzeliyo

zadaca

0
Üye
4 Ocak 2018
34
7
8
istanbul
vallahı bende böyle bır problem yok resımde atarım ınanmazsanız ilginç gerçekten sınyal gücü 100 - 75 gostermekte

Son düzenleme:

TEKONMAN

0
Üye
12 Ağu 2012
127
5
18
Böyle bir sorun yok deme çünkü öyle bir sorun var bizde aynı cihazı kullanıyoruz. hatta aynı cihazdan ikincisi