Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 hd internet makina tv 8 sorunu

xtoygarx

0
Üye
18 Ara 2012
30
0
6
KIRIKKALE
Doktor next bu cihazı n11 den aldım.
Cihazınıza diyecek yok çok güzel cihaz özellikleri de çok iyi.
Uydu cihazları ve çanak üzerine baya bilgi ve becerim var.Arkadaşlarıma da cihazlarınız dan aldırdım.(n11 den 1800 hd)
Şimdi cihazı aldığımdan beri bir sorunum var,en sık tv8 ve fox tv ara ara da show tv de yapıyor ama en çok tv 8 de yapıyor sinyal gidip gelmesi ekranda karıncalama donma ardından ekran siyahlaşıyor. sonra gidip görüntü tekrar geliyor 4 dakikada bir oluyor..
Bu sorunu HAYDAR 66 adlı forumdaki arkadaşa özelden yazdım o da bana sorunun çift girişli veya çok girişli lnb lerden olduğunu söyledi.
çanağım 120 lik ofset ,çanak ayarım mükemmel.next in çift girişli lnb si var.kablom kaliteli ve ek yok.
Çanağa tek girişli lnb taktım sorun yine aynen devam ediyor.Ben de lg led tv var içinde gömülü uydu cihazı var bu led tv nin içindeki uydu cihazı aynı çanakta aynı tesisatta kesinlikle hiç bir kanal da sinyal kesilmesi yapmıyor.Goldmaster takıyorum olmuyor ,başka cihazlarda takıyorum asla sinyal kesilmesi yapmıyor.
İNANIN KAFAYI YİYECEĞİM.ÖZELLİKLE SON YAZILIMDAN SONRA (08.12.2017 yazılımı) Bu sinyal gidip gelmeleri daha da arttı.
Her yazılımdan sonra 4.ncü seçenekten fabrika ayarlarını da tam yapıyorum sonuç maalesef aynı.
Lütfen bu cihaz da yeni yazılım la bu sorunu çözün .Bu cihazı sırf bu sebep den dolayı geri iade ile göndereceğim.

Aas

0
Üye
25 Eyl 2016
217
21
18
Manisa
Xtoygarx kardeşim şu an dsmart platform kullanan arkadaş da da aynı sıkıntı var yani yayında genel bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum ve hava şartı nedir bilmiyorum memleket

excalibur1905

0
Üye
18 Şub 2015
59
19
8
Cihazın genel sorunu bu malesef.banada çoklu lnb dediler ama anlattıklarına göre durum yazılımsal gibi

Son düzenleme:

fayat

0
Üye
5 Şub 2015
584
59
28
46
Georgia"Marneuli"
Bu cihazdan benimde ve arkadaşlarmın da bu kanallarda SD ve HD hic sinyal sorunu yok, tek bir musterimde sorun çıktı oda led tv smart 4kHisense cıhazın menuda donmalar oluyordu,aynı cihazi başka tv de denedim sorunsuz çalışdı

--------------------

Next tango bir cihazda sinyal sorunla karşılaşdım bir kere oda sinyal full cihazda stabil fakat cihazı tv ye yakınlaşdıran zaman sinyal kayb oluyordu

kurtulus_07

0
Üye
14 Eki 2017
1,876
16,608
113
ANTALYA
Aynı sorun bendede var tv8 ile tv8.5 da donmalar oluyor .denemedigim kalmadı çanak ayarı yaptırdım lnb kablo dayzek hepsini degiştirdim düzelmedi .next 2000 hd minix cihaz tv lg 4k kendinden uydulu kendi uydusundan deniyorum hiç donma yok sorun next 2000 hd mini baglayınca donmalar oluyor .

supermario

0
Üye
26 Haz 2017
179
4
18
bendede ayni sorun planet cocuk kanalinda yapiyor tv 8 ve fox tv yi seyretmedigim icin cihaza yuklemedim onlar ne halde bilmem ama planet cocukta yapiyor ekran kararmasini

--------------------

daha once redline 4000 i kullanirkende ayni ekran kararma olayi oluyordu o zaman cozumu hdmn kablosunu degistirerek cozmustum sanirim ekran kararma ve donma olayi cihazin icindeki dandik hdmn kablodan kaynakli bide hdmn kablonuzu degistirin lakin kaliteli bisey alin piyasada bu ara cok var kirmizu siyak desenli kablo ondan uzak durun o daha beter ediyor

alki58

0
Üye
28 May 2015
25
2
3
Uydu cihazları ve çanak üzerine baya bilgi ve becerim var.Arkadaşlarıma da cihazlarınız dan aldırdım.(n11 den 1800 hd)
Şimdi cihazı aldığımdan beri bir sorunum var,en sık tv8 ve fox tv ara ara da show tv de yapıyor ama en çok tv 8 de yapıyor sinyal gidip gelmesi ekranda karıncalama donma ardından ekran siyahlaşıyor. sonra gidip görüntü tekrar geliyor 4 dakikada bir oluyor..
Bu sorunu HAYDAR 66 adlı forumdaki arkadaşa özelden yazdım o da bana sorunun çift girişli veya çok girişli lnb lerden olduğunu söyledi.
çanağım 120 lik ofset ,çanak ayarım mükemmel.next in çift girişli lnb si var.kablom kaliteli ve ek yok.
Çanağa tek girişli lnb taktım sorun yine aynen devam ediyor.Ben de lg led tv var içinde gömülü uydu cihazı var bu led tv nin içindeki uydu cihazı aynı çanakta aynı tesisatta kesinlikle hiç bir kanal da sinyal kesilmesi yapmıyor.Goldmaster takıyorum olmuyor ,başka cihazlarda takıyorum asla sinyal kesilmesi yapmıyor.
İNANIN KAFAYI YİYECEĞİM.ÖZELLİKLE SON YAZILIMDAN SONRA (08.12.2017 yazılımı) Bu sinyal gidip gelmeleri daha da arttı.
Her yazılımdan sonra 4.ncü seçenekten fabrika ayarlarını da tam yapıyorum sonuç maalesef aynı.
Lütfen bu cihaz da yeni yazılım la bu sorunu çözün .Bu cihazı sırf bu sebep den dolayı geri iade ile göndereceğim.

Aynı sorun bendede var yazılımı usb ile de online de denedim ama değişmedi diğer tvde next amigo takılı onda sorun yok ama 2000hd tespit ettiğim TLC , TV8, SHOW,BEYAZ TV kanallarında sürekli sinyal seviyesi gidip geliyor. Anten stabil lnb kablo disecq normal. Hava zaten yazdan kalma gibi. Donanımsal yada yazılımsal bir sıkıntı gibi inşallah çözülür.

xtoygarx

0
Üye
18 Ara 2012
30
0
6
KIRIKKALE
tv 8 seyredeceğim zaman çanaktan gelen kabloyu lg led tv nin girişine takıyorum öyle seyrediyorum bu sorun beni bıktırdı.. (o ses türkiye yi hiç kaçırmıyorum...)

xtoygarx

0
Üye
18 Ara 2012
30
0
6
KIRIKKALE
tv 8 seyredeceğim zaman çanaktan gelen kabloyu lg led tv nin girişine takıyorum öyle seyrediyorum bu sorun beni bıktırdı.. (o ses türkiye yi hiç kaçırmıyorum...)

fayat kullanıcı arkadaşın dediğini yaptım.cihazı led tv den biraz uzaklaştırdım.BARİZ BİR DÜZELME oldu...gözlemlemeye devam ediyorum.
CİHAZ ÇOK GÜZEL BUNU ÖZELLİKLE BELİRTEYİM...

--------------------

KALİTELİ BİR HDMİ KABLOSU DA ALDIM O YÖNTEMİ DE DENEYECEĞİM

denizci56

0
Özel Üye
15 Şub 2013
1,533
451
83
Ege
Uydu alıcınızda tv8 in tp sini silin 12346 yerine 12347 yada 12348 yazın arattırın.

kurtulus_07

0
Üye
14 Eki 2017
1,876
16,608
113
ANTALYA
Bu sorun bence yazılımsal bir sorun o kadar yeni yazılım geldi ama sorun devam ediyor.lnb ile alakası yok başka uyduda deniyorum donma yok.inş yeni çıkacak olan yazılımda bunu göz önüne alırlar.

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ

Arkadaşlar bu sorunlara ait resim ve video destekli anlatımla sorunlarınızı direkt birinci elden eposta ile talep edebilirsiniz ,

[email protected]

Malum burdaki çoğu arkadaşımız cihaz kullanıcısı Birebir yazılım yapmıyorlar bir nevii gönüllü testırlık tabiri yerindeyse bilgi paylaşımla tecrübelerini sizlere bizlere aktarıyor .

the-rock

0
Üye
5 Şub 2015
102
29
28
Arkadaşlarla bence sizin bahsettiğiniz sorun çoklu lnbyle falan alakası yok bende çoklu lnb kullanıyorum öyle bı sorun yaşamıyorum sizin aldığınız cihazlar da herhalde donanımsal bir problem var

ünalertürk

0
Üye
6 Kas 2016
101
29
28
arkadaşlar bu yazılan sinyal ve donma olayını hiç yaşamadım next 2000 HD. ve makinede yok merkezi sistemde ve bireysel kendi çanaklarımda yok acaba bazı cihazlardamı var bilmiyorum bu sorunlar...

aska_asik

0
Üye
8 Ara 2017
11
0
1
Lütfen bu cihaz da yeni yazılım la bu sorunu çözün .Bu cihazı sırf bu sebep den dolayı geri iade ile göndereceğim.[/QU

--------------------

Lütfen bu cihaz da yeni yazılım la bu sorunu çözün .Bu cihazı sırf bu sebep den dolayı geri iade ile göndereceğim.[/QU

Fox tv(12336h5520)veTv8(12346h9600) sd yayın transponderleri listeden siler misin, bakalım sorun çözülecek mi.

xtoygarx

0
Üye
18 Ara 2012
30
0
6
KIRIKKALE
arkadaşlar ilginize teşekkürler.fabrika ayarlarına geldim.fabrika ayarlarını yaptıktan sonra internetten kanal listesini indirdim .tüm tv 8 frekanslarını ve kanallarını sildim .tv 8 sd ve tv 8 hd frekanslarını manuel tarattım donma azaldı ama sinyal seviyesi birdenbire %53 kalite %52 ye düştü

nextreyiz61

0
Özel Üye
8 Şub 2015
498
64
28
Trabzon
sinyal kuvvet değer nedir ?
Eğer kuvvet değeri düşükse yayınlar ne kadar iyi ayarlanırsa ayarlansın en ufak çevre koşullarından bariz etkilenecek demektir.