Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 HD İnternet Machina Uydu Alıcısı'nda; ses codec: dolby sorunu

MUBELA

0
Üye
23 Tem 2018
13
6
3
Merhaba;
Next 2000 HD İnternet Machina Uydu Alıcısı sahibiyim. Biliyorum bukonu daha önce dile getirilmiş. Ama çözüm bulamadım.
İPTV seyrederken bazı kanallarda ses codec:Dolby yazıyor ve kanallarda gorüntü var ses yok
Sizlerden yardım bekliyorum. Televizyonuma HDMI olarak bağlanıyorum. Televizyonumda dolby yok. şimdiden ilginize teşekkürler.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Merhaba;
Next 2000 HD İnternet Machina Uydu Alıcısı sahibiyim. Biliyorum bukonu daha önce dile getirilmiş. Ama çözüm bulamadım.
İPTV seyrederken bazı kanallarda ses codec:Dolby yazıyor ve kanallarda gorüntü var ses yok
Sizlerden yardım bekliyorum. Televizyonuma HDMI olarak bağlanıyorum. Televizyonumda dolby yok. şimdiden ilginize teşekkürler.

Sevgili kardeşim mevcut bilginizi VLC playerde deneyin bakalım durum ne gösterecek.!

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
uydu cihazına VLC Player'ı nasıl yükleyeceğim...

Hayır uydu cihazına VLC player yüklemeyeceksiniz PC nize yükleyeceksiniz yani pc de test yapacaksınız.! Pc niz 32 bit ise ona uygun olanı 64 bit ise ona uygun olan son sürümü yükleyip kuracaksınız.Sonra elinizdeki bilgiyi M3U dosyasına atıp vlc de dosya aç diyeceksiniz tüm kanallar karşınıza gelecektir sorunlu olan kanalı orada bakıp ordada aynısını yapıyormu diye bakacaksınız.Mesela bendede bazı kanallar cihazda ne ise vlc dede aynısını yapıyordu bunlar cihaz kaynaklı olmayıp ıp server kaynaklıdır...

Halil kuvat

0
Üye
6 Şub 2017
48
1
8
selamın aleyküm cihazı 2 yıldır kullanıyorum ilk defa bir sorunla karşılaştım. sorun şu: cihazdan ses gelmiyor herşeyi denedim farklı hdmı girişine taktım, farklı bir tv de denedim, çözünürlüğü değiştirdim fakat ne iptv de ne de uydu kanallarında hiç bir şekilde ses gelmiyor. görüntüde bir sıkıntı yok. nedendir acaba? yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

collo1

0
Moderator
11 Ocak 2012
5,008
12,241
113
ALMANYA
Merhaba;
Ben de resim de görülen 5+1 ses sistemine bagli Machine 3D Iptv dahil uydu kanallarin da Dolby ses destekli tüm kanallar da cook güzel ses aliyorum 3 senedir hic sorun olmadi ve hatta ciahazin destekledigi ses codek lerin de bunlar Dolby Atmos, Dolby Surround Upmixer unterstützt DTS Formate, DTS:X®, DTS Neural:X® Upmixer unterstützt Dolby Formate, Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus, DTS-HD Master Audio, DTS-HD High Resolution Audio, DTS 96/24, DTS-ES, DTS Express Dolby ses almak istiyorsan kullanmis oldugun cihaz dolby ses destekli olmali tv yada uydu cihazin da olmasi gerek.1544168688530.png

Bu cihaz da var elim de dolby destekli uydu alici bu uydu alici ya yukardaki cihazi baglamadan Dolby ses aliyorum gayet güzel
1544169811436.png

Ekli dosyalar

• 1544169733959.png
    1544169733959.png
    224 KB · Görüntüleme: 5
  • Like
Tepkiler: f12

cahit3456

New member
Üye
11 Ara 2018
1
0
1
Merhaba arkadaşlar bende next 2000 hd fta uydu alıcı var görüntü süper ancak belli bir süre geçtikten sonra ses karışmaya başlıyor dark reader gibi bişi oluyor :) gece tv izlerken tırsmaya başladım o_O