Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000-HD İnternet Machina 04/01/2019 V1.759 Yazılımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sinasi60

0
Üye
20 Ocak 2012
3
1
3
orta anadolu ankara
- VOD içerikleri arttırıldı.
- Bazı Xtream sunucularda oynatılamayan VOD içerikler düzeltildi.
- Xtream ve IPTV stabilitesi arttırıldı.
- PowerVU (AFN) altyapısı güncellendi.
- Yeni yetişkin kanalların gizlenmesi düzeltildi.

* Yazılım test amaçlıdır.

AÇIKLAMA: Bu yazılım sadece başlikta adı geçen cihaz modeli için geçerlidir.! Diğer serilere yüklemeye çalışmayınız.!!!

xstudio1972

0
Üye
17 Şub 2018
53
10
8
Yeni gelen güncelleme ile ayarlardaki yetişkin ayarları: gösterilsin / gösterilmesin tercihlerini yaptığınızda hem xtream dekiler yani iptvdekiler hem de cihazın kendi kanallarındakiler ayara göre kapanıp açılıyor yani ayarı ona göre yapın. Yani xtreamdekiler açık olsun diyorsanız ayarı gösterilsin açık olmasın diyorsanız gösterilmesin bu uydu içinde geçerli.
Zaten benim sorduğumda bu gösterilsin dediğimde uydudakiler gözüküyor fakat xstream dan gözükmüyor birkaç servedan farklı hesaplarım var hiçbirinde gözükmüyor

EML-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hasan55

0
Üye
5 Şub 2015
491
94
28
Bu cihazda verilen yazılımlarda Dost abimin dediği gibi farklı internet sunucularından bazılarını tanımıyor. verilen yazılımlarda buna daha önce verilen birkaç yazılımda dahil key güncelleme ve yazılım indirme yapamıyoruz. Yeni yazılım ve key indirmek için info tuşuna bastığımızda Lütfen bekleyin yazısı saatlerce olduğu yerde çakılı duruyor. Bunu ben bizzat fabrika yetkilerine iletmeme rağmen bana verilen yanıt senin internetide sorun var dendiği Oysa şimdi Dost abimin yazısından bu sorunun yazılım kaynaklı olduğunu öğrenmiş oldum .Zaten bu konuda Dost abimden yardım istemiştim.İnternetten yazılım ve key atamıyorum diye.İnşallah yetkili birimler bunu göz önüne alır ve gelecek yazılımda düzeltirler.Bu arada forumda tüm arkadaşlara ben dahil yardımcı olan Dost abime şahsım ve arkadaşlarım adına teşekkür ederim.

samiabi

0
Üye
22 Nis 2013
398
689
93
next 2000 hd mini machina 11.12.2018 yazılımı var cihazımda ip tv girince sat tuşundan mesala ingiliz kanallarını seçiyorum güncelleme hatası diyor bekliyorum bir şey çıkmıyor genelde hepsi aynı hatayı veriyor şimdi iş yerindeyim iş çıkışı bu yazılımı atacağım bakalım düzelecekmi o ip tv free sayfası

Digium

Özel Üye
Özel Üye
22 Kas 2018
36
236
33
Maalesef eski yazılımda devam eden ve yeni yazılımda da değişmeyen bir sorunu söylemek istiyorum VLC ile sıkıntısız açılan Ücretli İptv de ki bazı VOD lara tıkladığımda NEXT 2000 HD de Cihaz tamamen DONUYOR KİTLENİYOR cihazı yeniden başlatmam gerekiyor. Vod başka platformlarda sıkıntısız açılmakta ama bu cihazda deneyince cihaz kitleniyor ne yazık ki RESİM CODEC: H264 SES CODEC: DOLBY... @Digium
V9aOkq.jpg
Sorun yaşanan xtream hesap bilgilerini ulaştırabilirseniz, kontrol edebilirim.

Digium

Özel Üye
Özel Üye
22 Kas 2018
36
236
33
@Digium Üstad emeğinize ve çalışmalarınıza teşekkür ederim.

verilen bu yazılımda sunumda öncekinde de olan genel bi belirsizlik tekrarlamışsınız efendim şöyle sıralayayım müsadenizle (gerekçesiyle):
-yeni kullanıcılar için yazılıma ilk bakıldıgında konu olarak Acaba deniliyor ,
Yazılımları takip edenler hangi cihaza ait olduğunu biliyor (Bir önceki 2000 hd ''İnternet machina denmediği için'' bazı arkadaşlar 2000hd (FTA) olana yazılım yüklemeye kalkmış yazılımı yükleyemiyoruz diyerek yakınmış cihaz bilgilerinizin fotografını koyun dendiğinde ''aslında olmayan sorun'' çözülmüştü.
- yapılan iyileştirmeler başlıkları : Yazmak için yazmak zorunda degilsiniz efendim yukarıda 6 başlık var burada Yeni yetişkin kanalların gizlenmesi derken ne yapıldı nasıl bir uygulama ne yapacağız açıklama ilave etseydiniz daha iyi olurdu .(xtream panelde gizle dediğimizde kategor,yazım kodları farklı olanlarıda artık cihazımız görecek kanallar gizlenecek yoksa genel agırlık VODlarda olan !!! yeni yazılımda internet portaldaki vodlarda bulunan ve çoğu AİLENİN genel sorunu yetişkin içerik klasöründemi gizlendi).

Ve bu eleştirilerimi bitirirken ufak tefek genel anlamda hissedilen sorularada eğilmenizi diliyorum bunlarda ;

-Farklı internet sunucularından bazılarını tanımıyor Örneğim süper online kullanıcıları key güncelleme ve internetden yazılım indirme yapamıyor
-
-Tv8 problemide dediğimiz Çoklu LNB lerde aynı ev içinde birden fazla uydu cihazı kullananlarda bariz .kanal seyrederken anlık yayın gitmesi siyah ekran
-Cihaz server Günü bitenler next firmasından seri numarası vererek ücretli freshare gün uzatanlar varsa ücretli cccamı aynı anda KULLANAMIYOR (Cihaz ilk çıktığında aldım ilk zamanlarda çakışma yapmıyordu şimdi her ikiside açık seyredemiyoruz.(Açık olursa FTA yayınlarda dahi anlık ses kısılması oluyor )-Cevap olarak çalışmayan port veya kartlardan olur dediniz aynı 6 farklı adresi olan serverımı bir başka cihazda denedim 2 odada ses aynı seviyedeyken Bizim cihazda anlık ses kesintisi yapıyor efendim.

Not Eleştirilerimi bildirdim bu cihaz benim değil bizim en iyiye ulaşmak istiyorum çünkü Next200hd internet makinamı seviyorum en iyi yerde görmek istiyorum.
(Haydi yükledik araştıralım bakalım eksiği fazlasıyla tam geri dönüş o zaman)
Sevgi Sayğıyla

Cihazın modelinde İnternet Machina diye birşey geçmiyor ne menüsünde nede üstündeki baskılarda. Cihazın tam model ismi Next 2000-HD dir. Karışıklık olmaması için ilk mesaja görsel eklendi.

Yeni yetişkin kanalların gizlenmesinden kasıt, Hotbird uydusundaki yetişkin kanallar TP değiştirdi bununla alakalı bir güncelleme yapıldı. VOD'taki yetişkin içerikler bu hizmet ilk eklendiği günden beri gizlenebilir. Kanal listesindeyken REC tuşuna basıp 1234 girdikten sonra nokta işareti yeşil ise yetişkin içerikler gizlenmiş oluyor. VOD kategorilerinde de arama bölümünde de yetişkin içerikler görünmüyor. Aynı işlem tekrarlanarak nopkta işareti kırmızıya döndüğünde yetişkin içerikler gösteriliyor.

Çevremdeki superonline kullanıcılarında böyle bir sorun yok. Cihazda donanımsal bir sorun olabilir.

TV8 yada FOX kanallarında sorun yaşayanlar baz istasyonlarından etkileniyor, aynı cihazı başka bir yerde denerseniz çalıştığını göreceksiniz.

Cccam ve IKS çakışması sonucu ses kesilmeleri yaşanan hesap bilgileri (daha önce de yazdığım gibi) gönderilirse kontrol sağlanabilir.

Digium

Özel Üye
Özel Üye
22 Kas 2018
36
236
33
vod da filimler peşpeşe ve 2 şer kez olarak yüklenmiş.ve haliyle sayı artmış.yinede emeğe saygı duyduğum için teşekkürler.
VOD içerikler farklı kaynaklardan geliyor. Aynı film bir kaynaktan hızlı açılırken diğerinden yavaş açılabilir yada çözünürlükleri sizin internet bağlantınıza uymayabilir. Bu yüzden alternatif olması için bu şekilde yüklendi.

ünalertürk

0
Üye
6 Kas 2016
101
29
28
süperonline kullanıcıları internetten güncelleme yapılmıyor. birde son çıkan yazılımda bazı iptv leri açmıyor. birden fazla kullanıcılar için yazıyorum
tekrar bir önceki yazılımı yükledim onda böylebir sorun yok her 2. iptv yi de açıyor bilgi amaçlı yazıyorum bundan sonraki yazılımda bunun düzeltilmesi gerekiyor .

Digium

Özel Üye
Özel Üye
22 Kas 2018
36
236
33
süperonline kullanıcıları internetten güncelleme yapılmıyor. birde son çıkan yazılımda bazı iptv leri açmıyor. birden fazla kullanıcılar için yazıyorum
tekrar bir önceki yazılımı yükledim onda böylebir sorun yok her 2. iptv yi de açıyor bilgi amaçlı yazıyorum bundan sonraki yazılımda bunun düzeltilmesi gerekiyor .

Düzeltilmesi için daha detaylı bilgi vermeniz gerek. Hangi IPTV de yapıyor? girdiğiniz xtream hesabında mı yapıyor? hangi kanallar açılmıyor? açılmayan kanalları hangi yazılımda izleyebiliyorsunuz?

ünalertürk

0
Üye
6 Kas 2016
101
29
28
iki tane aypi tv kullanıyorum bir tanesinde sorun yok. diğerinde şöyle yazıyor çerceve formatı desteklemiyor yazıyor .

Son düzenleme:

korkusuz__

0
Özel Üye
10 Haz 2013
90
1,073
83
TÜRKİYE
www.next.web.tr
bu yazılımda buldugum hata xstream de 1280-720 ve 1980-1080 formattakı yayınların cogu acılmıyor ve dıger arkadaslarında dedıgı gıbı hava durumu calısmıyor

hata mesajı olarak cerceve desteklenmıyor yazıyor

Son düzenleme:

cem32

0
Üye
23 Şub 2015
50
18
8
Zaten benim sorduğumda bu gösterilsin dediğimde uydudakiler gözüküyor fakat xstream dan gözükmüyor birkaç servedan farklı hesaplarım var hiçbirinde gözükmüyor

EML-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kardes yardimci olacak zannedersem önce 2000 hd menü de yetiskin icerik görünür yap kaydet (kirmizi tus) sonra kanal listesi görünür sekilde REc tusu ve sifre 1234 ver simdi mavi tus akabinde menü tusu xtream menü acilacak buradada yetiskin icerik acik yap kaydet (kirmizi tus) simdi hepsi acik burdan sonra sadece kanal listesi REC tusu ile ac kapa yap göreceksin hepsi ayni anda acilip kapanacak.

xstudio1972

0
Üye
17 Şub 2018
53
10
8
Kardes yardimci olacak zannedersem önce 2000 hd menü de yetiskin icerik görünür yap kaydet (kirmizi tus) sonra kanal listesi görünür sekilde REc tusu ve sifre 1234 ver simdi mavi tus akabinde menü tusu xtream menü acilacak buradada yetiskin icerik acik yap kaydet (kirmizi tus) simdi hepsi acik burdan sonra sadece kanal listesi REC tusu ile ac kapa yap göreceksin hepsi ayni anda acilip kapanacak.

Tamam şimdi buldum oldu yardımın için teşekkürler.

samiabi

0
Üye
22 Nis 2013
398
689
93
arkadaşlar günaydın dün akşam yen iyazılımı attım fabrika ayarlarına döndüm vodlar youtube havadurumu free ip tv ler hiç biri açılmıyor zaten free ip tv güncelleme hatası diyordu şimdi tamamen hepsi nakavt oldu düzeltilebilirmi acaba cevap bekliyorum veya ne yapmam gerekir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...