Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 HD için en hızlı DNS

ozkanyilmaz

0
Üye
17 Mar 2018
1
0
1
Arkadaşlar merhaba. Next 2000 HD cihazı satın aldım. İp TV kullanıyorum.
Fakat ping süresinden midir nedir bazen donmalar oluyor.
Tavsiye edebileceğiniz güncel en düşük ping vs dns adresi var mıdır?

Mavi Korsan

0
Üye
29 Ağu 2017
127
23
18
çanakkale
şöyle bir yazı buldum 2017 yılına ait ama paylaşmak istedim.
alıntıdır...

""İnternette dolaşırken bir sitede DNS ayarları ile oynayınca hem videoların hem de iptvlerin hızlandığını söylüyordu ve denedim. Şu anda internet harika durumda, evimde iki tane Vu+ Solo 2 var ve ikisinde de aynı anda 1080p video -fiber internet yok- oynatabiliyor. DNS ayarlarınızı MODEMDEN 77.88.8.8 ,77.88.8.1 ,8.8.8.8 şeklinde değiştirirseniz hızlanıyor.

Bende AirTies modem var, size aşamaları göstereceğim:
-İlk önce internetten ya da varsa modem uygulamanızdan giriş yapın. (Benimki AirTies Network Assistant)
-Sonra en ortadaki modem simgesine sol/sağ tıklayın ve ''Gelişmiş Ayarlar'' simgesine basın.

-Açılan sayfada İnternet>DNS Ayarları yolunu izleyin.

-Girdikten sonra ISP tarafından atanan sunucuları kapatın ve DNSleri sırayla girin.

-Kaydet tuşuna bastıktan sonra işlem tamamdır.
Aynı DNSleri (ve ayrıca 8.8.4.4) Vu+ cihazınıza girerseniz daha iyi bir kalite alabilirsiniz. ""

mucro

0
Üye
17 Tem 2018
139
111
43
Arkadaşlar merhaba. Next 2000 HD cihazı satın aldım. İp TV kullanıyorum.
Fakat ping süresinden midir nedir bazen donmalar oluyor.
Tavsiye edebileceğiniz güncel en düşük ping vs dns adresi var mıdır?
şöyle bir yazı buldum 2017 yılına ait ama paylaşmak istedim.
alıntıdır...

""İnternette dolaşırken bir sitede DNS ayarları ile oynayınca hem videoların hem de iptvlerin hızlandığını söylüyordu ve denedim. Şu anda internet harika durumda, evimde iki tane Vu+ Solo 2 var ve ikisinde de aynı anda 1080p video -fiber internet yok- oynatabiliyor. DNS ayarlarınızı MODEMDEN 77.88.8.8 ,77.88.8.1 ,8.8.8.8 şeklinde değiştirirseniz hızlanıyor.

Bende AirTies modem var, size aşamaları göstereceğim:
-İlk önce internetten ya da varsa modem uygulamanızdan giriş yapın. (Benimki AirTies Network Assistant)
-Sonra en ortadaki modem simgesine sol/sağ tıklayın ve ''Gelişmiş Ayarlar'' simgesine basın.

-Açılan sayfada İnternet>DNS Ayarları yolunu izleyin.

-Girdikten sonra ISP tarafından atanan sunucuları kapatın ve DNSleri sırayla girin.

-Kaydet tuşuna bastıktan sonra işlem tamamdır.
Aynı DNSleri (ve ayrıca 8.8.4.4) Vu+ cihazınıza girerseniz daha iyi bir kalite alabilirsiniz. ""
bu konuda cevap verilmemiş eğer cevap gelirse bende faydalanmak isterim.
Arkadaşlar DNS ping düşürmez...
DNS sadece domain adlarının cozumlenmesinde kullanılır. Yani ornegin siz bir web sitesinin adini yazıp entera bastiginizda DNS bu adresi çözümler ve o web sitesinin ip adresini bulur. O andan itibaren artik ip adresi üstünden erişim kurarsiniz.

Siz ping attığınızda da doğrudan ip'ye atiyorsunuz yani DNS ile işiniz olmuyor zaten. Daha doğrusu ping google.com yazdığımızda ping suresi hesaplanmadan önce google'in ipsini cozumler, ondan sonra direk ip'ye ping atarsınız ve bu süre hesaplanir. sunuculara direk ip'den baglanilir.
NEXT MİNİX 2000 HD için DHCP açık olarak bırakıldığında otomatik servis sağlayıcının İP DNS sini kullanır bu da en uygunu zaten cihaz için.Değiştirmeniz bazı sıkıntılara yol açar.
Belirttiğiniz sorun direk cihaz ve Dns den bağımsız olarak servis sağlayıcınızla yani internet bağlantınızla alakalı bir durum. İyi forumlar...

Mavi Korsan

0
Üye
29 Ağu 2017
127
23
18
çanakkale
cevap için teşekkürler.
IPTV bazı kanallarda takılıyor bazılarında sorunsuz çalışıyor. hızdan kaynaklı bir sorun yok hızım 15-20 mbit arası xpanel infosunda 300-600kbit arası gidip geliyor. hızın tamamını neden kullanamıyor cihaz?

mucro

0
Üye
17 Tem 2018
139
111
43
cevap için teşekkürler.
IPTV bazı kanallarda takılıyor bazılarında sorunsuz çalışıyor. hızdan kaynaklı bir sorun yok hızım 15-20 mbit arası xpanel infosunda 300-600kbit arası gidip geliyor. hızın tamamını neden kullanamıyor cihaz?

1-Soru: Kendinizde dediğiniz gibi bazı kanallar çalışıyorsa diğerleri donuyor veya takılıyorsa bu tamamen aldığınız server kaynaklıdır. Çünkü mantık olarak cihaz veya internetle bir sıkıntı olsa çoğu kanalda sorun yaşardınız. Sorun muhtemelen aldığınız ip server de

2-Soru: Benim hızım da aşağı yukarı sizinki gibi, cihazda ki parametler öyle her zaman full kapasite çekmez yani benim 30 mbs hızım var parametrede 30 mbs olmaz. Cihaz ilk olarak serverin iyiyse kanala tıkladğında ilk olarak parametre yeşile ulaşıyorsa sıkıntı yoktur. Ben en basiti kanalda takılma ve donma olmuyorsa oralara pek takılmıyorum çünkü cihaz onu dengeliyor. Bende aynı hızlarda 1920 UHD yayın alıyorum parametrelere kanala tıkladığımda direk yeşil oluyor sonra onu dengeliyor 300-500 oluyor kanal donmadıktan sonra bunlar önemsiz takılmayın bunlara...

Mavi Korsan

0
Üye
29 Ağu 2017
127
23
18
çanakkale
bir de keşke pause özelliği olsa VLC Player gibi. özellikle film izlerken belli bir yeri önbelleğe alır böylece hiç takılma olmadan izleyebilirdik.

blue_blue

0
Üye
30 Nis 2012
167
72
28
Canli yayinlara pause yapamazsin. Vod yayinlar icin pause var zaten. Kaldiki cihazin autosync on bellege depolama ozelligi var yayini izlemeden once kendi bellegine aliyor

Levo67

0
Üye
1 May 2018
86
68
18
IPTV de Maalesef timeShift olmuyor ancak çanak antenden PVR Eğer USB flash disk 3.0 kullanırsanız güzel çalışıyor.