Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 HD CX Xpanel Sorunsuz Yazılımı

msnca

0
Üye
30 Ağu 2017
5
0
1
Modem ile arası 1 metre sinyal gücü %100 - diseq için birşey yapamam apartmanın damında, çıkmak sorun oluyor :(
next mini internet machina / Karekodlar gözüküyor
ve
Menü tuşuna basınca sol alt köşeye doğru inen görüntü efekti neden düz geçişe dönüşüyor ?

Son düzenleme:

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,944
15,657
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Hocam anlattıklarınız normal degil sorun çözümü için tek yol gürünüyor servis veya satıcıya iade etmek anlatımla çözüle bilecek durum yok ne yazıkki anlatımınıza bakılırsada deneyimli bir kullanıcısınız.

msnca

0
Üye
30 Ağu 2017
5
0
1
En iyisi bunu sineye çekip bundan sonra NEXT Markasından uzak durmak, bunuda birine hediye edip kurtulurum. ilgine teşekkürler.
( Daha evvelki sorunlarımı Doktor ve Haydar beni BANlayıp çözmüştü )

Galiba Çözdüm !
Diseq Türksat A/OFF - Astra B/OFF idi, Şimdi Türksat A/1 Astra B/2 yaptım sanki düzeldi gibi. Tekrar sorun çıkmaz umarım.

Son düzenleme:

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,944
15,657
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
En iyisi bunu sineye çekip bundan sonra NEXT Markasından uzak durmak, bunuda birine hediye edip kurtulurum. ilgine teşekkürler.
( Daha evvelki sorunlarımı Doktor ve Haydar beni BANlayıp çözmüştü )

- isabetli karar vermişsiniz efendim umarım en iyi cijazı alırsınız.
-Banlama konusu Tek taraflı olmaz efendim .Taktirlerini kullanmışlardır.

-Sizin bu geceki diger konudaki mesajınızı bir defa okuyunuz o yazı okuyana bir şeyler yaptırmak istiyor Yanılıyormuyum?

next ye 2000 hd minix machina + wifi / ( 2017_12_08_v1618_r1230_2000HD yazılım ) 4 Bölümün tümü silindikten sonra TÜRKSAT taranıp kanallar dizildikten sonra herşey normal gözüküyor hatta menü efektli açılıyor. AMAAAAAAA !!! 19.2 Astra uydusu taranıp üzerine eklenince 1 - menüye geçince efektli görünüm yerine düz geçiş oluyor. 2 - Herhangi bir astra uydusunun kanalını izlerken türsat kanallarından birine geçince ( ister zapla ister numarasını yazarak olsun fark etmiyor ) Türksat kanalı açılmıyor SİNYAL YOK! yazısı çıkıyor. Kapatıp açınca düzeliyor. Ayrıca youtube'da arama yapmak için klavye donarak çok ağır ilerliyor onunda çaresi boot ile oluyor. ( Şimdilik bukadar ! Dahasıda var ama sonra yazarım ! )

Güzel Türkçemizdeki vurgulamaları ve karekterleri yanlış zamanda yanlış yerde kullanırsak sonuç malesef farklı oluyor.

Sevgiyle saygıyla kalın efendim.
-------------------------------------------------------------------------------------

Galiba Çözdüm !
Diseq Türksat A/OFF - Astra B/OFF idi, Şimdi Türksat A/1 Astra B/2 yaptım sanki düzeldi gibi. Tekrar sorun çıkmaz umarım.[/QUOTE]

Sorunun bir kısmı çözüldüğüne sevindim youtubede çözülmek üzeredir efendim merak etmeyiniz.

Yazmışsınız degişiklik yapıp en sonda ilk baştan ben emindim size 3 ayrı yerde Anten ayarlarınızı yapın derken siz inatla ayarlarım dogru diyordunuz...

(Ben 54 yaşındayım Türksat 1 B atılmadan uydum ve antenim vardı bu güne kadar uydu konusunda hep Amatörüm çoookkk hata yaptım kendime zararım dokundu 30 un üstünde cihazım oldu 10 üzerinde cihaz flaşını yaktım yazılım atarken su ny Sıfır cihaz verdi ilk flaşını yakan oldugum için (JTAG atarken oldu halbuki ) amma hiç usta olamadım hep sordum ben biliyorum demedim ve cihaz ayarlarken yazılım sonrası hep acemi oldum.)

Son düzenleme:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Madem daha önce 3 kere BANLANMIŞTINIZ o halde burada ne işiniz var.? İnsanda biraz utanma olur yüzü kızarır istenmediği yerde durmaz size güle güle....

@canseron
@HayriAtadeniz
@mmXca
@msnca

Son düzenleme:

fayat

0
Üye
5 Şub 2015
584
59
28
46
Georgia"Marneuli"
Nextin baska modellerini bilmen kim yazlimi yapiyor, cihazlarim Next Machina 3D super ve minix Next2000HD ve cok memnunum çünki bu cihazlarin Efendim Doktor Orhan gibi yazlimcisi var! Allah Doktordan razi olsun!

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
- isabetli karar vermişsiniz efendim umarım en iyi cijazı alırsınız.
-Banlama konusu Tek taraflı olmaz efendim .Taktirlerini kullanmışlardır.

-Sizin bu geceki diger konudaki mesajınızı bir defa okuyunuz o yazı okuyana bir şeyler yaptırmak istiyor Yanılıyormuyum?

Güzel Türkçemizdeki vurgulamaları ve karekterleri yanlış zamanda yanlış yerde kullanırsak sonuç malesef farklı oluyor.

Sevgiyle saygıyla kalın efendim.
-------------------------------------------------------------------------------------

Galiba Çözdüm !
Diseq Türksat A/OFF - Astra B/OFF idi, Şimdi Türksat A/1 Astra B/2 yaptım sanki düzeldi gibi. Tekrar sorun çıkmaz umarım.

Sorunun bir kısmı çözüldüğüne sevindim youtubede çözülmek üzeredir efendim merak etmeyiniz.

Yazmışsınız degişiklik yapıp en sonda ilk baştan ben emindim size 3 ayrı yerde Anten ayarlarınızı yapın derken siz inatla ayarlarım dogru diyordunuz...

(Ben 54 yaşındayım Türksat 1 B atılmadan uydum ve antenim vardı bu güne kadar uydu konusunda hep Amatörüm çoookkk hata yaptım kendime zararım dokundu 30 un üstünde cihazım oldu 10 üzerinde cihaz flaşını yaktım yazılım atarken su ny Sıfır cihaz verdi ilk flaşını yakan oldugum için (JTAG atarken oldu halbuki ) amma hiç usta olamadım hep sordum ben biliyorum demedim ve cihaz ayarlarken yazılım sonrası hep acemi oldum.)[/QUOTE]

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Abim bırak takma kafanı bu tip insanlara ayırdığımız zaman için kendimizi üzüyoruz gündüzlerimiz yetmiyordu,gecenin geç saatlerinde aile hayatımızı bile bırakıp insanlara yardımcı olmaya çalıştık.Peki ne oldu elimize ne geçti gerek MACHİNA 3D gereksede 2000 tüm serileri için verilen destek bu FORUM harici nerede var.? TF da bile yazılan soruya cevap veren çıkmazken ( Çünkü yeterli bilgisi olan yok burası gibi paylaşım olan bir yer yok.!) BİZLER en ince ayrıntısına kadar yazdık çizdik resimler çekip koyduk. Pekii sonuç ne oldu koskoca bir SIFIR sözüm meclisten dışarı bilginin ve paylaşımın kıymetini bilen bir elin 10 parmağını geçmeyen üyeler dışında bizlere kimse sahip çıkmadı.Adamın elinde belkide bu cihazlardan yokken gelip forumu ve cihazları provake etmek için ellerinden ne geliyorlarsa yaptılar.Cihazlarda olmayan yazılımsal sıkıntıları bile varmış gibi gösterdiler pes etmeden inatla yazdık bir yerde hata yapıyorsundur gözden kaçan bir şey vardır dedik.Ama nerdeee derdimizi kime anlatacağız inadım inat ben bu işi biliyorum zaten herşeyi yaptım dediler. Sonuç Hotbird ayarı yapıyorum ama o frekanslarda yayınlar çıkmıyor dediler aaa oda ne o uydu 19*ASTRA çıktı.Resimler koyduk DAYZEK ayarlarını yapın dedik aa oda ne öyle bir şey yapmamış birde güzel TÜRKÇE mizi katleder şekilde yazdılar.! Amaç provake etmekti ve bunuda kendi adıma konuşuyorum BAŞARDILAR ben artık yıldım usandım bıktım.Bizler bir şekilde kendi kendimize yeten insanlarız amacımız bilmeyenlere yardım etmekti.! Hiç bir şey beklemeden hemde karşılıksız dediğim gibi her güzel şeyin elbette bir sonu olacak.! Madem bilgi+tecrübe bu kadar basit şekilde harcanabiliyor ve forumdaki kullanıcılar ( Yazdığım gibi bir elin parmağını geçmeyen ARKADAŞLARIM sizleri tenzih ederim ) diğer kullanıcılar bakacak yok öyleee.Yahu burada BİLGİ+TECRÜBE var herkesin sahip çıkması gerekirken bakmak gerçekten çok DÜŞÜNDÜRÜCÜ.! Ve en nihayetinde kendimce bir karar alarak artık MACHİNA-3D tüm seri+2000 MİNİ tüm serilere bilgi paylaşımını BİTİRMİŞ bulunuyorum ( Buna ÖZEL pm de dahildir.) Kendi adıma yazıyorum böylesi şahsen benim adıma daha iyi olacak ama olan yeni kullanıcılara olacak.Elbette her şeyin bir bedeli olacak vede olmalı aksi durumda yaşanan güzelliklerin hiç bir anlamı kalmayacak.! SEVGİ ve SAYGILARIMLA...

Son düzenleme:

metabesk

0
Üye
23 Eyl 2017
69
13
8
Onceden sistem tarihi ve saatinin genellikle guncellenmedigini yazmistim. Bugun fark ettim ki alet arkadaki switchden ilk açıldığında cihaz tatih ve saati guncellemiyor, ilk standby konumuna alinip cihaz ondeki tustan veya kumandadaki acma kapama tusuna basildiginda hep guncelliyor.Yazilimda yeri degistirilerek duzeltilebilir.
Paylasmak istedim. Saygılar

atmaca1949

0
Üye
1 Şub 2012
4
0
1
S.A arkadaşlar XPANEL e giriyorum URL yazacagım yere bu (-) Tire işaret koymam lazım yanlız altta degil ortada olacak ben yapamadım yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,408
2,392
113
S.A arkadaşlar XPANEL e giriyorum URL yazacagım yere bu (-) Tire işaret koymam lazım yanlız altta degil ortada olacak ben yapamadım yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

ilk satırda klavyede sağdan 3. mini2000 de cx tede aynıdır dene

6JqQkW.jpg

Son düzenleme:

cafi

0
Özel Üye
5 Kas 2013
5,562
57,601
113
izmir çamdibi
doktor üstattan ricamız mini olanlara 23-03-2018 de test yazılımı çıktı aynı yazılımı umutla bekliyoruz

cafi

0
Özel Üye
5 Kas 2013
5,562
57,601
113
izmir çamdibi
doktor üstad sesimizi duyaramıyoruz eleştiri için yazmıyorum minilere 23-3-2018 de teset yazılımı bir müddet sonra interneten yazılım verildi biz cx kulanıcıları her gün yazılım çıktımı diye umutla bekliyoruz

Mavi Korsan

0
Üye
29 Ağu 2017
127
23
18
çanakkale
doktor üstad sesimizi duyaramıyoruz eleştiri için yazmıyorum minilere 23-3-2018 de teset yazılımı bir müddet sonra interneten yazılım verildi biz cx kulanıcıları her gün yazılım çıktımı diye umutla bekliyoruz

aynen bende her sabah bakıyorum konuya.
bende de bazen kilitlenme sorunu oluyor açıp kapatmam gerekiyor son test yazılımı yüklü bilginiz olsun.