Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 10000uhd 4k karsilasilan sorunlar

şimşek59

0
Üye
20 Eki 2012
324
166
43
bu cihaz USB den TS formatı dosyalarını oynatabiliyor mu ? next 2000 HDTV cihazda kaydettiğim videoları bu cihazda oynatabilirmiyim acaba ?

haxso

0
Üye
19 Ara 2016
150
7
18
Iran - Tabriz
Son yazilimi (V05.01.2049) yukladiktan sonra sadejae uydularn adini deyisme sorunu cozuldu ve diger sorunlar hala yerinde

farsca diline cevirdiktan sonra IKS Micam programinda tarih gorunmiyor ve kanallar acilmiyor
gdus_iks.jpg

IKS Micam programinda calisir uldugu zaman Biss kodlu kanallar ki izlamasi icin elle kod vermek gerekyor acilmiyorlar
7sbz_biss_key.jpg

kanal yonatme kisminda hizli geri ve ya one gitmak icin hic bir sey yoktur ve de kanallari gormak icin menunin renkini azaltmak zorundayik ki o zamanda yazilari okumak cok zor oluyor
vtxv_kanal_editor.jpg

kurulma bolumunda uydulari taramak icin network serch secimi icin hic bir ayarlama yok ve yeni galan frekanslari elle vermek zorundayik
01ja_network_search.jpg
xrgg_fast_scan.jpg

kanallarin hangi uyduda v frekanslarini bilmak icin hic bir bilgi yoktur ve info kisminada az bilgilar var
kku9_detail.jpg

cok tesekurlar :tr (2):

farshidkh

0
Üye
13 Ocak 2017
9
0
1
arkadaslar bu uydu aligisinin goruntusu neden bulanik ? yani neden diyerleri gibi sarp ve guzel goruntusu yok ? 4k uydu aligisi adi bunda var ama goruntu kalitesi bulaniklik ? bir cozum yolu varmidir acaba ?

ve bu cihaza 2 trabayt dahili hdd takma imkanimiz varmi? benim arkadasim 1 tra hdd takmis ama cihaz hdd yi taimiyor neden acaba? sata2 ve sata3 bu cihaz hankisini destekliyor ? ikisinide destekliyor diyorsanaz peki neden hdd sorunu var ? tesekkurler

cesur29

0
Üye
21 Ocak 2017
11
0
1
Next 10000 UHD 4K cihazı TÜPLÜ TV de scart girişine bağladım TV ilk açılıştan 5-10 dakika sonra ekran siyah beyaz oluyor TV yi kapatıp 5 dakika sonra açıyorum renk'ler normal 5-10 dakika sonra yine ekran siyah beyaz oluyor

Ayarlarda YUV denedim RGB denedim aynı sorun devam

Sanki tv PAL dan NTSC ye geçiyor

Verilen son Next 10000 UHD V.05.01.2099 Yazılımını yükledim sorun devam ediyor

Aynı TV de Machina 3D kullanıyorum hiç bir sorun yok

Son düzenleme:

CAYNA

0
Üye
2 Ara 2016
22
0
3
Türksat uydusunda 12648 v 8000 frekansını next4k uydu alıcısı görmüyor,algılamyor.atlanta hd box la %78 sinyal var next4k ile sinyal sıfır.Bu frekanstan sinyal alabilen varmı merak ediyorum.gerçekten muhteşem bir cihaz yapmış next..

vannelle

0
Üye
1 May 2016
3
0
1
Bende bu cihaz almaya dusunuyorum yorumlari okudukca acaba almasammi diye dusundum. Sorunlar duzeltildimi bir bilgi vere bilirmisiniz arkadaslar.

efe38

0
Üye
28 Eki 2015
35
0
6
benim cihazda gözüme çarpan sorun kumandadan direk kanal degiştirirken önce mevcut baktıgım kanalın info bilgisi geliyor belli bir süre bekledikten sonra diger kanal bilgisi geliyor ve kanal degişiyor takip ettigim sure zarfında trt turk kanalında takılıyor ve kanal ileri gitmiyor sonra direk ana menüye gidiyor birde hdmı cec anahtarı ayarlıyorum elektrik kesilirse ve tekrar başlatılırsa kapalı konuma geliyor genel anlamda cihazdan memnunum bilgi amaclı bu yazım

zafer3801

0
Üye
28 Ağu 2013
122
46
28
ülkemizde 4K yayınlar tam anlamıyla yaygınlaşmadan bu tür bir cihazı almadan önce düşünmek lazım serzenişimle ne cihazı kötülemek istiyorum nede size saygısızlık etmeyi düşünmüyorum.

bulentvural

0
Üye
12 Şub 2017
5
0
1
bazen kanallarda yayın kırılması oluyor ip tv den çıkmak için TV butonuna bastım ekran sapıtttı yeniden başlatınca düzeldi cihazı bir aydır kullanıyorum bunu bir defa yaptı info barı çok sade ve kanal listesi görünümü daha güzel olabilir verilecek yazılımlarla cihaz daha iyi olacaktır
Genel anlamda cihazdan memnunum

Son düzenleme:

haxso

0
Üye
19 Ara 2016
150
7
18
Iran - Tabriz
bazen kanallarda yayın kırılması oluyor ip tv den çıkmak için TV butonuna bastım ekran sapıtttı yeniden başlatınca düzeldi cihazı bir aydır kullanıyorum bunu bir defa yaptı info barı çok sade ve kanal listesi görünümü daha güzel olabilir verilecek yazılımlarla cihaz daha iyi olacaktır
Genel anlamda cihazdan memnunum
Jihazin Tum Sorunlari Yazilim Kisminda ve Gelejek Yazilimlarla Duzelme Ihtimali Cok Ama Destegi Biraz Yavas Gibi :pofff: yazilim Vermeleri Cok Suruyor :agla: :salya:

vedatdg

0
Üye
4 Ara 2016
12
0
1
Benim klavyeli kumanda arızalandı, kendi kendine sağ yukarıya kayıyor, yukarı yapıyorum aşağı kayıyor, aşağı yapıyorum yukarı çıkıyor, pilleri full duracell taktım aynı fayda etmedi

timsah2008

0
Üye
22 Mar 2017
1
0
1
merhaba
Next 10000uhd 4k nın tüm kanallarından yapılan
PVR kaydı sırasında "desteklenmeyen ses" uyarısı olmakta ve kaydın gösterimi de sessiz olmaktadır.
Sorun yazılımda mı yoksa başka bir yerde mi?
Yardımcı olursanız sevinirim.

akduman4154

0
Üye
2 May 2017
2
0
1
öncelikle selamlar, bundan 2 gün önce next 10000 4k UHD android cihazını aldım ama sürekli ekran ya pembe oluyor yada siyah donup bekliyor adaptörü söküp geri takınca düzeliyor sonra yine tekrar oluyor nasıl düzeltebilirim yardımcı olabilirmisiniz