Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Mobil interneti 2000 Hd ye nasıl bağlarım?

akrepsa

0
Üye
13 Haz 2017
2
2
3
Merhaba

Cihazı yeni aldım forum içinde araştırdım ama (varsa da) bulamadım. Trkcell mobil internet var sabit internet yok evimizde. interneti bağlama konusunda, wi-fi erişim noktası ve usb kablolu yöntem ile denedim, başarılı olamadım. yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Merhaba

Cihazı yeni aldım forum içinde araştırdım ama (varsa da) bulamadım. Trkcell mobil internet var sabit internet yok evimizde. interneti bağlama konusunda, wi-fi erişim noktası ve usb kablolu yöntem ile denedim, başarılı olamadım. yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba sevgili kardeşim acaba cihazınıza uygun wifi ilemi denediniz bu bağlanma işini.?
Cihaz çünkü her wifiyi ne yazıkki tanımıyor.! Cihaz için en uygun olup denenen ve çalışan WİFİ ler AŞAĞIDAKİ linkte sıralanmıştır...

http://www.next.web.tr/showthread.p...rnet-Machina-ile-uyumlu-wi-fi-adaptörler.html

Son düzenleme:

ihtiyar16

0
Üye
9 Ocak 2017
43
8
8
Bursa
Next 2000 minix hd mobil internete bağlanma

Merhaba

Cihazı yeni aldım forum içinde araştırdım ama (varsa da) bulamadım. Trkcell mobil internet var sabit internet yok evimizde. interneti bağlama konusunda, wi-fi erişim noktası ve usb kablolu yöntem ile denedim, başarılı olamadım. yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.[/Q

Merhaba
1- Öncelikle uydu alıcınıza next firmasını USB wifi cıhazını alacaksınız
2- Mobil telefonunuzda wifi etkin olacak
3- Uydu alıcınızdan menü- internet bağlantısı kısmından kablosuz bağlantı WİFİ seçeceksiniz. Burada sarı tuşla wifi listesini güncelleyip mobil internetinizi seçip parolasını girerek kırmızı tuşla kaydedip bağlan dediğinizde başarılı yazısı ekrana geldiğinde internete bağlanmış olacaksınız.
iyi seyirler

TASKALP47

0
Üye
17 Şub 2013
180
4
18
48
Mardin
Merhaba

Ben wifi erisim ile vodafone ile sikintisiz baglaniyorum telefonun erisim noktasini acin ve tum cihazlara izin wer acik olsun uyumlu wifi cihaza takin ve arayin bulur

akrepsa

0
Üye
13 Haz 2017
2
2
3
Cevaplar için teşekkür ederim.Sanırım eksik yazdım mobil internet derken cep telefonundaki interneti kastediyorum.ayrica modemle satılan mobil internet abonesi değilim.

Anladığım kadarıyla kablosuz için usb wifi gerekiyor.

Peki telefondaki internet USB kablo ile uyduya bağlanmıyor mu? Mümkün mü bu şekilde

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
Cevaplar için teşekkür ederim.Sanırım eksik yazdım mobil internet derken cep telefonundaki interneti kastediyorum.ayrica modemle satılan mobil internet abonesi değilim.

Anladığım kadarıyla kablosuz için usb wifi gerekiyor.

Peki telefondaki internet USB kablo ile uyduya bağlanmıyor mu? Mümkün mü bu şekilde

telefondan cihaza ethernet kablosu bağlanıyormuki olmaz ancak wifi temin edip mt7601 başka desteklemez bağlanmalısın

meysa512

0
Özel Üye
11 Haz 2012
289
9
18
Hatay/Samandağ
Telefondan "Mobil Erişim Nokatası" nı açarsanız ve uygun bir WiFi aparatını uydu alıcısına bağlarsanız piyasadaki wifi destekli her uydu alıcısını bu şekilde internete bağlayanilirsiniz. Yani ekstra modeme ihtiyacınız yok zaten telefonunuz modem işlevi görüyor. Telefonu (eğer iPhone'dan bahsediyorsanız) doğrudan kabloyla bağlamak isterseniz maalesef driver'dan dolayı cihaz tanımayacağından bağalanamazsınız.