Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

merkezi uydu sistemi planlaması nasıl yapılır ?

nextreyiz61

0
Özel Üye
8 Şub 2015
498
64
28
Trabzon
merhabalar;
merkezi sistem planlaması yapılırken özellikle yeni binalara geçişlerde ( dönüşümden sonra ) merkezi sistem yapılırken kat maliklerinden ayrı ayrı hangi uyduyu izleyeceklerine dair talep alınıyor mu?
yoksa kaba taslak kat maliklerinin taleplerini gözardı ederek rastgele 1 turksat 1 hotbird şeklinde basit bir sistem mi kuruluyor.
çünkü Türksatın hiçbir albenisi kalmadı ulusal kanallar var izlenecek gerisi zaten malum . Hotbird de kanal kalmadı ve emu da yemiyor artık :D
örneğin; türksat hotbird in yanında astra ve azerspace izlemek isteyenler ne yapmalıdır ?

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Merhabalar bu sistemleri kuran bir UYDUCU olarak bende kendi fikrimi belirtmek isterim.! Öncelikle burada belirleyici olan sistemi kuracak kişidir çünkü kullanıcı hiç bir zaman uyarılmadan ne istediğini bilemez.Adam kalkar bana 2 uydulu bir sistem yap yeter der ama siz peki DT için ne olacak diye sorduğunuzda gelen cevap yüzde nasıl yani diye soran bir yüz ifadesi olacaktır.Her şey olmadan önce en mantıklı olan bir ORTAK TOPLANTI yapılarak durumu belirlemektir.Siz herşeyi anlatırsınız sonrasında kat malikleri fikirlerini söylerler ve böylece olması gereken şablon ortaya çıkar ilerdede doğması muhtemel sıkıntıların önünede böylece geçilmiş olur. Sizin sorunuza gelince ben normalde 3 uydulu bir sistem kurmaktayım.1.TÜRKSAT 2.HOTBİRD 3.W3-(DT) Ama bu aşamadan sonra özellikle SPOR karşılaşmaları izleyenler için favrorim AZERSAT ta olacaktır.Yada ASTRA-19*... Yani 4 uydulu bir sistemdir.

nextreyiz61

0
Özel Üye
8 Şub 2015
498
64
28
Trabzon
cevabınız için teşekkür ederim
bu soruyu sormamdaki neden bazı yeni binalarda sadece turksat takanları görünce ilerde tedirginlik yaratıyor tabi :) . çünkü 5 uydulu bir sistemim var ve merkezi planlama olursa azerspace gibi hayati önemdeki uydudan mahrum kalmak istemem maçları da hd vermeye başladılar süper bir uydu oldu. sporla yatıp sporla kalkan bir insanım

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
cevabınız için teşekkür ederim
bu soruyu sormamdaki neden bazı yeni binalarda sadece turksat takanları görünce ilerde tedirginlik yaratıyor tabi :) . çünkü 5 uydulu bir sistemim var ve merkezi planlama olursa azerspace gibi hayati önemdeki uydudan mahrum kalmak istemem maçları da hd vermeye başladılar süper bir uydu oldu. sporla yatıp sporla kalkan bir insanım

Rica ederim teşekkürler benden sizi çok iyi anlıyorum umarım bu zevkiniz hiç bozulmaz...SEVGİLER.

guvenay1966

0
Üye
10 Şub 2015
256
26
28
ist
haydar bey iyi akşamlar yeri bura deyilde 1 sorum olacak bende Eutelsat7 W3A uydusu var bu uyduya aparat
takarak EUTELSAT 10A izleye bilirmiyim Bugün TV ve Kanaltürk artık bu uyduda ne önerirsiniz şimdiden teşekkür ederim cevabınıza saygılatımla not ayrıca türksata aparat taktım ezersatı izliyorum aynı aparattan taksam

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Sizede iyi akşamlar Sn.Arkadaşım sorunuza hemen yanıt vermeye çalışayım,elbetteki 7*deki çanağınıza APARAT takarak 10*deki Kanaltürk ve Bugün tv yayınlarını izleyebilirsiniz.Hatta sağlam bir şekilde oturtturabilirseniz bile yayınları izleyebilirsiniz.Yalnız size tavsiyem piyasada PARMAK-LNB diye tabir edilen türü kullanmanızdır.Malum iki uydu arasındaki derece farkı 3* dolayısı ile böyle olması elzem olacaktır,AŞAĞIYA kendim yaptığım bir çalışmayı örnek olarak koyuyorum aparat falan yok resme karşıdan bakıldığında SAĞ taraftaki HELLAS sat ( Parmak -lnb dir. ) SOL daki ise AZERSAT tır...( Tabiiki merkez TÜRKSAT tır.)

guvenay1966

0
Üye
10 Şub 2015
256
26
28
ist
Cevap icin cok teşekkür ederim zaten azersat uydusunu ince elembiyi aparat takarak izliyorum demeki hellosat uydusunuda tek canakla izlene bilinirmiş sayenizde bilgilenmiş olduk simdi 2 tane ince kafa elembi lazım haydar bey teşekkür ederim bilgi icin

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Cevap icin cok teşekkür ederim zaten azersat uydusunu ince elembiyi aparat takarak izliyorum demeki hellosat uydusunuda tek canakla izlene bilinirmiş sayenizde bilgilenmiş olduk simdi 2 tane ince kafa elembi lazım haydar bey teşekkür ederim bilgi icin

Rica ederim teşekkürler nacizane benden. SAYGILAR.

guvenay1966

0
Üye
10 Şub 2015
256
26
28
ist
haydar bey kusura bakma Eutelsat7 W3A aparat yakacam fakat ince alembiyi canagı arkasından baz alarak sag tarafamı sol tarafamı takmam lazım EUTELSAT 10 uydusu icin şimdiden teşekkür ederim

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
haydar bey kusura bakma Eutelsat7 W3A aparat yakacam fakat ince alembiyi canagı arkasından baz alarak sag tarafamı sol tarafamı takmam lazım EUTELSAT 10 uydusu icin şimdiden teşekkür ederim

Merhabalar Sn.Arkadaşım size hemen yardımcı olmaya çalışayım... 7* Doğu W3 Çanağın arkasını baz alarak ince LNB nin takılması gereken yer SAĞ taraf olmalıdır...

guvenay1966

0
Üye
10 Şub 2015
256
26
28
ist
Haydar bey özür dilerim cok yazıyor dersini sorun cıktı bende satfinder 3Hd modeli uydu bulucu var ama 32 uydu kaydı var fakat EUTELSAT 10A
Bu uydu yok satfinder3Hd uydu bulucu cihazıma nasıl yükleyecem yardımcı olursanız memnun olurum

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Sn.Güvenay arkadaşım bende kendi SATFİNDERİMİ kontrol ettim evet bu uydu bendede görünmüyor HAFIZADA... Ama hiç dert değil o listenin içinde kullanılmayacak bir yörüngedeki her hangi bir uydu üzerine gelin ve benim yazacaklarımı uygulayın.( Şahsen ben INSAT 4A 83E KU seçtim...31 nolu uydu )

1.Şimdi o menüde uydu ismi üzerine gelin ve EDİT tuşuna kısa bir süre basınız.!
2.Şimdi uydu isminin altında tire işareti görünüp kaybolmaya başlayacaktır.!
3.Şimdi UP yada DOWN yazan tuşlara kısa aralıklarla basarsak harflerin değişmeye başlayacağını göreceksiniz.
4.Uydu ismini yazdıktan sonra bu seferde ENTER yazıp o satırdan çıkıyoruz.
5.Şimdi Bir alt satıra gelip bu seferde bu uydu için gerekli olan TP bilgilerini yine aynı usulle EDİT yapıp frekans bilgilerini UP-DOWN tuşları vasıtası ile ayarlayıp ENTER yapıyoruz.
6.Şimdi bu işlemi diğer TP ler içinde yapıyoruz işte hepsi bu kadar sevgili Güvenay kardeşim. (AŞAĞIYA size bir fikir vermesi açısından bir kaç resim koyuyorum.)

NOT: Ben kendim TÜRKİYE için sıkıntı yaratmayacak bir kaç tane TP seçip kaydettim EUROPE WİDE-BEAM dan...Resimde görülen KANALTÜRK+BUGÜN tv nin FREKANS BİLGİSİ görüntüsüdür.

Son düzenleme:

guvenay1966

0
Üye
10 Şub 2015
256
26
28
ist
cok teşekkür ederim gercekten işeme yarayacak bilgiydi saygılarımla bu resimdeki tp girsem olurmu eutelsat 10 icin 11543 HL 04900

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
cok teşekkür ederim gercekten işeme yarayacak bilgiydi saygılarımla bu resimdeki tp girsem olurmu eutelsat 10 icin 11543 HL 04900

Evet elbette olabilir fakat ben yinede size bir kaç TP daha yazayım önce kuvvetli olandan başlayın ince ayarı o frekansa göre yaparsınız.Böylece zamandan kazanırsınız..SAYGILAR.

1.11222 V 30000
2.11419 H 11815

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
http://www.next.web.tr/showthread.php/5368-UYDU-ARAMA-TP-LiSTESi.html?p=49210#post49210
guvenay bey ,ağalık arkadaşımızın çalışması işinize yarayabilir.

YJ6kaa.jpg

guvenay1966

0
Üye
10 Şub 2015
256
26
28
ist
haydar be son bir sorum daha olacak sayenizde bayagı bilgi sahibi oldum satfinder 3HD uydu bulucuda siz 1.11222 V 30000 11222 VL 30000 11222 VH 30000 YAPAYIM birde bunları cözersen tamam
2.11419 H 11815 buları eklerken 11419 HH 11815 11319 VH 11815 Mİ YAPAYIM
Vertical Low :
Vertical High :
Horizotal Low :
Horizotal High
inanan bunuda acıklarsanız memnun olurum sizden başka arkadaşda resim eklemiş ayrıca onada teşekkür ederim saygılarımı sunarım 25 şinde canagı ayarlayacam ben ayrıca ayakkabı tamiri ve uydu ayar pc format ve tamir işide yapmaktayım 5 sendir uydu ayar işi yapmaktayım satfinder 2 plus uydu bulucumda var tabi bununla santral ayarlanmıyor size neden bukadar ince soru sordugumu belki merak atmişinizdir ögrenmek amacım tekrardan satfinder 3HD alalı 5 veya a6 ay oldu ögreniyorum santral işini teşekkür ederim haydar bey

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
haydar be son bir sorum daha olacak sayenizde bayagı bilgi sahibi oldum satfinder 3HD uydu bulucuda siz 1.11222 V 30000 11222 VL 30000 11222 VH 30000 YAPAYIM birde bunları cözersen tamam
2.11419 H 11815 buları eklerken 11419 HH 11815 11319 VH 11815 Mİ YAPAYIM
Vertical Low :
Vertical High :
Horizotal Low :
Horizotal High
inanan bunuda acıklarsanız memnun olurum sizden başka arkadaşda resim eklemiş ayrıca onada teşekkür ederim saygılarımı sunarım 25 şinde canagı ayarlayacam ben ayrıca ayakkabı tamiri ve uydu ayar pc format ve tamir işide yapmaktayım 5 sendir uydu ayar işi yapmaktayım satfinder 2 plus uydu bulucumda var tabi bununla santral ayarlanmıyor size neden bukadar ince soru sordugumu belki merak atmişinizdir ögrenmek amacım tekrardan satfinder 3HD alalı 5 veya a6 ay oldu ögreniyorum santral işini teşekkür ederim haydar bey

Sn.Arkadaşım sizin bahsettiğiniz o şekilde bir giriş yapmanıza gerek yoktur,siz gerekli değerleri girin ve ENTER yapın cihaz o polarizasyon durumlarını OTOMATİK olarak kendisi seçip menüye atıyor...Birde hatırlatmak isterimki bu 10*deki EUTELSAT uydusu çok fazla kullanılan bir uydu değildir o yüzden diğer uydular gibi o derece çok fazla yazacak TP değerleride zaten yoktur.Flysata girip baktığınızda o uyduyu incelerseniz ne demek istediğimi anlarsınız.Yani bu uydu esas itibarı ile DATA ve C band yayın ağırlıklı yayın yapan bir uydudur.Geriye kalan Tp lerdeki kanallar inanın ipe sapa gelmeyen kanallardır.İşte birde MGM film kanalının TÜRKÇE dil destekli BİSS ile izlenebilen versiyonuda vardır.

guvenay1966

0
Üye
10 Şub 2015
256
26
28
ist
Cok teşekkür ederim haydar bey son yazdığımda acıklayıcı cevap yazdınız tp otomatik yaptıgını bilmiyordum sayenizde ögrendim dediginiz gibi uyduda izlencek kanal yok ben kanalturk icin ayarlayacam arkadaşın verdigi resimdenden tp ekledim saygılarıma umarım sizi üzmemişimdir