Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

merkezi sistemde tv8 sorunu

guvenay1966

0
Üye
10 Şub 2015
256
26
28
ist
arkadaşlar bugün merkezi sistemli müşteriye gittim santral lnb cıkışları saglam anten ayarı süper santral cıkışları iyi ama tv8 trt1 hd ve a haberde görüntü gelip gidiyor akşam ayarladım görüntü tamam dediler sabah gene gitti diye cagıdılar yamur var diye gitmedim adaptörde sorun ola bilirmi yarın hava iyi olursa adptöre bakaca cünkü anten süpersurumda bir deyer sorun santraelde olabilirmi diyer kanallarda sorun yok bu 3 veya 5 kanalda sorun var siteye bir yazayım dedim bilgi amaclı
NOT sorun butün dairelerde var bu kanallar

Son düzenleme:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
arkadaşlar bugün merkezi sistemli müşteriye gittim santral lnb cıkışları saglam anten ayarı süper santral cıkışları iyi ama tv8 trt1 hd ve a haberde görüntü gelip gidiyor akşam ayarladım görüntü tamam dediler sabah gene gitti diye cagıdılar yamur var diye gitmedim adaptörde sorun ola bilirmi yarın hava iyi olursa adptöre bakaca cünkü anten süpersurumda bir deyer sorun santraelde olabilirmi diyer kanallarda sorun yok bu 3 veya 5 kanalda sorun var siteye bir yazayım dedim bilgi amaclı
NOT sorun butün dairelerde var bu kanallar

Bu arıza oldukça komplike bir arızaya benziyor ne yazikki,söz konusu kanallardaki sıkıntının tüm dairelerde olmasının üç nedeni olabilir.1.Merkezi sistem lnb si arızalıdır.( Sağlam görünmesi sizi aldatabilir zaman zaman arızaya düşebilir aynı sorunlar normal lnb lerde çok başıma geldi.) 2.Eğer lnb sağlam ise o halde sıkıntı santralde demektir.(Zaman zaman arızaya düşüyordur tıpki lnb gibi,adaptörde bir arıza olabileceğine çok şans vermiyorum çok ama çok zayıf bir ihtimal.) 3.Lnb den santrale gelen kabloların taşıma değerlerini yitirip bu sıkıntıya neden olabilmeleri.

guvenay1966

0
Üye
10 Şub 2015
256
26
28
ist
arkadaşlar dün hava güzeldi ama uyduya gittigim kişi cagımadı bende gitmedim ama düzelme ihtimali vardı cünkü ben o akşam ayarlerken lnb duruş şekli 6 25 gösteriyordu ben 6 35 yakın cevirerek ayarladım zaten ayardan sonra aşşagıdan tv8 oldu dediler bende işlem tamam diye aşşagıya indim lnb duruş hatası vardı dedim cagıran kişiye ama sabah tekrar gelmişti bana sen gittikten sonra tv8 gtti sonra tekrar geldi dedi yani anlayacagınız sinyal gidip geliyor olması lazım cagımadıklarına göre sinyal de sorun yok tekrar gitseydim haydar beyin önrdigi işlemleri uygulayacaktım tekrar yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim hayırlı geceler

zyab1903

0
Üye
13 Ara 2016
123
66
28
Bizim binada 2-3 kişide Kabe Tv çekmiyor. Diğerlerinde sorun yok. Sıkıntılı olan dairelerin cihazları
1. Skytech mini hd.
2. Samsung kendinden uydulu tv.
Bende 30 tl'lik bir uydu alıcısı var onu götürdüm skytekin yerine taktım kanal açıldı. Daha sonra Skyteki benim evde denedim. Kanal açıldı. Hayret ettim.
Bu sorunu nasıl çözebilirim yardımcı olursanız sevinirim.

Avea inTouch 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

nextreyiz61

0
Özel Üye
8 Şub 2015
498
64
28
Trabzon
sorununuz çok ilginç fakat sinyal seviyelerini her cihazda kontrol etmelisiniz. örnek veriyorum 30 tl lık cihazınızda nasıl gösteriyor şunun için dedim sınırda sinyal gelir tuner farklılığından dolayı biri gösterirken diğeri göstermeyebilir. demişsiniz ki skytech cihazı evimde denedim sinyal aldı fakat asıl yerde sinyal gelmiyor. önerim önce o kanalın sinyal seviyelerini her 2 yerde bakın ( aynı cihazla ) eğer büyük bir farklılıklar varsa çekmeyen tarafın kablo uclarını kontrol et oksitlenmiş olabilir. Oksitlenmişse ucunu kesin yeniden bağlantı yapın eğer sonuç yine değişmezse muhtemelen kabloda bir problem olabilir . Eğerki sinyal seviyeleri birbirine çok yakın ise muhtemelen çanak ayarınızda problem olabilir. bir cihazınızın çekip diğerinin aynı yerde çekmemesi tuner farklılıklarından dolayıdır. tabi bunu alış sinyalleri zayıf olduğunda diyorum
kolay gelsin

guvenay1966

0
Üye
10 Şub 2015
256
26
28
ist
merhaba arkadaşlar bugün gene tv8 sinyal yok diye cagırdı catıda santral lnb tekrar baktım HH kısmında vidalanan yer oksitlenmiş paslanmış yani sinyal kesilme sebebi bu yeniledim sorun düzeldi diyer uclarda sorun yoktu ilk cagırdıklarında akşamdı hava karanlıktı o yüzden sadece sinyal ayarına bakmiştım tabi söküp takınca sinyal gelmişti sabah tekrar cagırdıklarını yazmıştım yagmurdan gidememiştim yardımcı olan arkadaşlarıma teşekkür ederim saglıkla kalın

not uzun yazdımki sitede yardımı olur diye ayrıntılı anlatmak istedim

Son düzenleme: