Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Merkezi sistem kurulumu

ILKER 41

0
Üye
12 Ağu 2012
10
0
1
çalıştığım şirketin yurtdışındaki 21 katlı ve 250 dairelik bir ana merkezine merkezi sistem kurulumu yapılmak istenmektedir.. Bu konuda sorularıma cevap verirseniz çok memnun olurum...
1-türksat --azerspace 1 ve eutelsat 36b multifeedli çanak sistemi
2-hatta ilaveten multiswich bağlantısına express at1 ve express am6 rus uydularıda ilave olabilir mi...
3-kaç adet multiswich gereklidir...
4-kaç adet amplifer olmalı..

Kısaca nasıl bir ekipmanla bu dairelere 3 uydu (turksat-azerspace ve eutelsat 36b) uydu yayınları verilebilir...şimdiden paylaşımlarınız için teşekkür ederim.....

denizci56

0
Özel Üye
15 Şub 2013
1,533
451
83
Ege
286484529_0.jpg

Böylebir sistem kurulacak
Lazım olan ekipmanlar her daireye 3 kablo giderse
24 Adet Next 17-32 Kaskatlı Uydu Santral Multiswitch
3 Adet Next 120 cm offset çanak anten
4 Adet next ye-777 Gold Quadro-0.1 Lnb
Ana ekipmanlar bunlar,kablo,konnektör vb.hariç

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
çalıştığım şirketin yurtdışındaki 21 katlı ve 250 dairelik bir ana merkezine merkezi sistem kurulumu yapılmak istenmektedir.. Bu konuda sorularıma cevap verirseniz çok memnun olurum...
1-türksat --azerspace 1 ve eutelsat 36b multifeedli çanak sistemi
2-hatta ilaveten multiswich bağlantısına express at1 ve express am6 rus uydularıda ilave olabilir mi...
3-kaç adet multiswich gereklidir...
4-kaç adet amplifer olmalı..

Kısaca nasıl bir ekipmanla bu dairelere 3 uydu (turksat-azerspace ve eutelsat 36b) uydu yayınları verilebilir...şimdiden paylaşımlarınız için teşekkür ederim.....

Bu verdiğiniz bilgilerle ne yazikki size yardımcı olmak çok zordur.! Neden zordur çünkü en ÖNEMLİ olan yeri yani sistem oluşturulacak olan yer hakkında açıklayıcı bir bilgi ortada yoktur.Siz hele soracağım sorulara bir cevap veriniz şunu hiç bir zaman unutmayınızki KEŞİF çok önemlidir...

1.Sistemin kurulacağı bina tek bir bina halindemi yoksa birden fazla bloklar halindemi.?
2.Eğer birden fazla blok ise kaçar daire var.?
3.Her daire için düşünülen bağımsız hat sayısı nedir.?
4.Ne yazikki yine gözden kaçırığınız bir detay yurtdışı ama hangi ülkeden bahsediyorsunuz.? ( Bakalım yazdığınız uydular ne derece kapsama alanına giriyor.)
5.Merkezi uydu sistemlerinde en fazla 4 uydu dağıtımı yapılabilir ve maalesef 36* uydusu yayınları diğer uydulardan farklıdır.Bu uyduda üniversal lnb ile izlenebilen yayın sayısı çok azdır.! Yayınlar CİRCULAR ve C BANT lnb lerle izlenebilmektedir dolayısı ile bu uydu için için uygun lnb yoktur.( Birde yurtdışında bakın isterseniz.)
6.Dairelere gelen kablolar için priz yada kombayner kullanılacakmı.? Yoksa dairelere gelen hatlar direkt olarak cihazlara takılıp o şekildemi izlenecek.?

SİZ HELE BUNLARA AYRINTILARI İLE BİR CEVAP VERİN SONRASINA BAKARIZ.!!!

ILKER 41

0
Üye
12 Ağu 2012
10
0
1
haydar1966 ustam yer gürcistan-batum...binanın her dairesinde maalesef uydu anten kablo giriş yeri yok...onun için dışarıdan hat çekilmesi gerek.....
6J7JP0.jpg
y08009.jpg

--------------------

Son düzenleme:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
haydar1966 ustam yer gürcistan-batum...binanın her dairesinde maalesef uydu anten kablo giriş yeri yok...onun için dışarıdan hat çekilmesi gerek.....
6J7JP0.jpg
y08009.jpg

--------------------

Sevgili kardeşim size daha hızlı yardımcı olmak için lütfen yazdıklarımı iyice okuyunuz.! Sorularımın biri her daireye kaç hat çekilecekti.? Birde eğer yanlış anlamadı isem tek bina var.! Haydi biraz gayret siz bana yardımcı olun bende size...

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Sizden haber gelene kadar UYDULAR hakkında bir araştırma yaptım maalesef sizin yazdığınız için pek iyimser görünmüyor.

1.TÜRKSAT ve AZERSAT için herhangi bir sıkıntı yok 120 cm lik bir OFFSET ile sıkıntı olmaz.!

2.36* den ne yazikki yapılan yayınların çoğu C band ve Circular yayınlar diğer bir deyişle bunların yayınları bildiğimiz Santral lnb lerle İZLENEMEZ.! Evet belli bir miktarda SANTRAL lnb ile izlenebilecek yayınlar vardır, ama ana paketler maalesef yoktur.!

3.56*deki express at1 maalesef aynen durumdadır.!

4.53*deki Express-AM6 da C bant zaten yukarda yazdığım gibi o lnb ile izlenemez.Üniversal yayınlar var ama onlarında SEMBOL oranları oldukça düşük olduğu için 120 lik çanakta bile sıkıntı yaratabilir.!

Şimdilik durumlar bundan ibarettir bu yazdığım LNB çeşidi ( Circular merkezi sistemler için uygun olanı ) ben şahsen burada Türkiye'de bilmiyorum.Fakat tekli ikili ve dörtlü çeşitleri burada var.! Ama yazdığım santral için uygun olan burada hiç bir yerde göremedim.Belki Gürcistan'da yada Rusya'da o yayınlara uygun lnb çeşitleri olabilir.Yani sözün özü önce bu lnb işinin öncelikle çözülmesi gerekmektedir eğer oradada yoksa o zaman siz maalesef merkezi sistemde bu 36+53+56 yı unutacaksınız.Bu durumda size tavsiye edebileceğim geriye 13*Hotbird uydusu olabilir...