Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Kayıt formatını değiştirmek.

olu

0
Üye
24 Kas 2016
31
3
8
Merhaba arkadaşlar..
Cihaz TV kayıtlarını taşınabilir hard diske .Ts formatında kaydediyor. Cihazın kayıt formatını ayarlarla mp4. avi vs formatına çevirme imkanı varmı? .Ts uzantılı başka kayıtları media player Vlc player gibi oynatıcılarda oynattığım halde kaydettiğim .ts uzantılı yayınları PC'de oynatamıyorum.

olu

0
Üye
24 Kas 2016
31
3
8
Vlc player kullandım oynatmıyor ne yazık ki

--------------------

Asıl sorun Cihazın kayıt formatını ayarlarla mp4. avi vs formatına çevirme imkanı varmı?

olu

0
Üye
24 Kas 2016
31
3
8
Teşekkürler Haydar ustam, ama buna bir çözüm bulunsa çok iyi olur diye düşünüyorum..
Sıkıntılar dile getirilirse bundan sonra ki adımlarda ortaya çok güzel bir şey çıkar inşallah...

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Teşekkürler Haydar ustam, ama buna bir çözüm bulunsa çok iyi olur diye düşünüyorum..
Sıkıntılar dile getirilirse bundan sonra ki adımlarda ortaya çok güzel bir şey çıkar inşallah...

Maalesef bu konuda yapılabilecek herhangi bir şey yoktur DOKTOR üstat bu konu için cihazın kayıt formatı bellidir bunun dışında herhangi bir şey yapılamaz diye belirtmişti.! Çünkü cihazın işlemcisi ve özellikleri her şeyi ile baştan belirlenir ve öyle gider MACHİNA 3 D seriside piyasaya çıktı çıkalı aynı formatta kaldı herhangi bir şey yapılmadı.! BİLGİNİZE...

olu

0
Üye
24 Kas 2016
31
3
8
Forumları biraz araştırdım. Next 2000 HD cihazı olanlar aynı dertten muzdaripler. Şifreli ve şifresiz TV kayıtlarını hardiske kaydediyorum, şifresiz kayıtları PC'de oynatmak mümkünken, şifreli kayıtları oynatmak mümkün değil. Sadece cihaz üzerinden oynatabiliyorum. Bilgisayar şifreli kanalların kayıtlarını tanınmıyor ne oynatıyor nede konvert ediliyor.Yani mesele tamamen uydu alıcısının yazılımıyla alakalı. Bunun bir çözümü yokmu acaba üstatlar buna bir el atsalar bir zahmet.

tibas

0
Üye
5 Şub 2015
60
34
18
şifreli kanalar koruma altına alınıp kayıtlar yayılmasın diye böyle birşey yapılmış olabilir amigoda böyle bir sorun yok macina oynatmıyor pc de belkide gözden kacmış olabilir yazılım üsdadımız doktor bilir bunu düzeltilirse seviniriz saygılar hürmetler

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
şifreli kanalar koruma altına alınıp kayıtlar yayılmasın diye böyle birşey yapılmış olabilir amigoda böyle bir sorun yok macina oynatmıyor pc de belkide gözden kacmış olabilir yazılım üsdadımız doktor bilir bunu düzeltilirse seviniriz saygılar hürmetler

Evet tespitiniz doğrudur ana işlemci üreten firma ile yapılan anlaşma gereği ŞİFRELİ kanallarda yapılan kayıtlar sadece 2000 cihazında izlenebiliyor...

Krizantem1903

0
Üye
3 Kas 2016
122
16
18
TS den başka kayıt imkanı olmaz.
kendiniz encode yapacaksınız.
birçok converter programı mevcut internet de.
amatör veyahut profesyonel converter programlarıyla videoyu izlnecek kıvama getirebilirsiniz.

haa yok ben bu şekilde izlemek istiyorum diyorsanız
kazaa lite mega codec pack kurarak ts videolarıda izleyebilirsiniz.
codec pack paketini BURADAN indirebilirsiniz.

ahmtorn

0
Üye
28 Eki 2017
118
90
28
Next 2000 macina ile yapılan ts kayitlar hiç bir programla convert edilmiyor sadece cihazı kendi oynatıyor ki demekki bu yazılımsal bir durum üstadlar bunu çözerler bekliyoduz

Krizantem1903

0
Üye
3 Kas 2016
122
16
18
Next 2000 macina ile yapılan ts kayitlar hiç bir programla convert edilmiyor sadece cihazı kendi oynatıyor ki demekki bu yazılımsal bir durum üstadlar bunu çözerler bekliyoduz
birkaçsene önceden bahsederek konuşayım..5-6 kere maç kaydettim ve mp4 yaptım.1yıldır cihazda uydu takılı değil.merak ettim nasıl convert edilmiyor.handbrake,avidemux ve megui ile denedinizmi

tibas

0
Üye
5 Şub 2015
60
34
18
telefonun kamerasıyla cekilr kamerayla cekilir görüntü her şekilde kayıt edilir :D svgilr saygılar