Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Kanal donması

nevzatkeles

0
Üye
24 Şub 2012
382
72
28
Artık bu next 2000 hd mini cihazı sıktı artık ya inanın aldığıma pişman oldum tam 6 tane next uydu cihazım var evde hiç biri bunun yaptığını yapmıyor.kanallar donuyor özellikle tv8 ve 8,5 show tv izlerken yayın gidiyor beş on saniye sonra geri geliyor .ustalara sesleniyorum bi zahmet bu işe bir el atın .tşk ediyorum saygılar

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Artık bu next 2000 hd mini cihazı sıktı artık ya inanın aldığıma pişman oldum tam 6 tane next uydu cihazım var evde hiç biri bunun yaptığını yapmıyor.kanallar donuyor özellikle tv8 ve 8,5 show tv izlerken yayın gidiyor beş on saniye sonra geri geliyor .ustalara sesleniyorum bi zahmet bu işe bir el atın .tşk ediyorum saygılar

Sevgili kardeşim merhabalar sizden ricam bu konu hakkında AŞAĞIDAKİ adrese yazıp herşeyi ayrıntıları ile bildiriniz...

[email protected]

bigex11

0
Üye
19 Ocak 2016
132
0
16
Bendeki nex 2000 minix cihaz yeni aldım son 20.02.2017 yazılımından sonra kanal geçişlerinde kitlenmekte ve bu kitlenme cihazı aç kapa yaptığımızda gitmekte fakat 5-10 kanal değişiminde tekrar kilitlenmekte
Acaba yazılım mı sorunlu

coolman33

0
Üye
6 Şub 2012
26
1
3
aynı sorun bende de var.Daha önce yazdım ve maiile bildirdim.Maile gelen cevapta çanak antenin ayarları bozuk denildi.Merkezi sistem kullanıyorum ayar falan yaptıramam maalesef.Aslında hata bende next minix pembe var onda da sürekli sinyal yok uyarısı alıyordum.Bir daha mini makina almam dedim ama gene gittik aldık.50 tl lik dandik makinalarda bu sorunu yaşamıyorum.

Bysavas

0
Üye
17 Mar 2017
28
1
3
kanal donma sorunu bende de oluşmaya başladı özellikle trt1 tv8 star bir kaç kanal daha var
birde bu cihazı yeni aldım daha haftası dolmadı. Hortbird yayınlarının tümüne sinyal yok diyor

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
kanal donma sorunu bende de oluşmaya başladı özellikle trt1 tv8 star bir kaç kanal daha var
birde bu cihazı yeni aldım daha haftası dolmadı. Hortbird yayınlarının tümüne sinyal yok diyor

Sevgili kardeşim size eğerki yardımcı olunmasını istiyorsanız sadece bir yere yazın.! Her yere yazmakla sorunuza bir cevap yada açıklama alamazsınız,bu ne yazikki olayı dahada çıkmaza sokar.Konu takibi yapılamaz hale geliyoruz size tavsiyem diğer konudan devam edin...
Ayrıca iki sorun var siz iki konuyu bir yerde toplamak yerine ayrı ayrı yazmışınız yazık günah cevap verecek arkadaşlarımızı yıldırıp bunaltmayın.!

Son düzenleme:

TurKhan

0
Üye
3 Nis 2017
151
11
18
Isparta
TV8 HD, TV8,5 HD ve Show TV HD kanallarında bende de çok kısa süreli donma yaşanıyordu. Yanılmıyorsam bu sorun Çanak antenin sinyal kalitesiyle alakalı bir durum. Zira sinyal kalitesi artınca, bu kanallardaki donma ortadan kalktı.