Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

İntelsat 45 E sinyal gelmiyor

nextreyiz61

0
Özel Üye
8 Şub 2015
498
64
28
Trabzon
merhabalar;
46 dereceyi aparatla çok güçlü alıyorum. çevre uydulardan da 48 derece afgansat da alıyorum fakat 45 dereceden hiç sinyal gelmiyor lnb nin açısını ne yönde ayarlamam gerekiyor. afgansattaki kanallar mpeg4 lü yayın yaptığı için sinyal var fakat görüntü alamıyorum cihazım eski tip sd malesef o yüzden 45 dereceden yayın almak istiyorum
bulunduğum yer trabzon

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
merhabalar;
46 dereceyi aparatla çok güçlü alıyorum. çevre uydulardan da 48 derece afgansat da alıyorum fakat 45 dereceden hiç sinyal gelmiyor lnb nin açısını ne yönde ayarlamam gerekiyor. afgansattaki kanallar mpeg4 lü yayın yaptığı için sinyal var fakat görüntü alamıyorum cihazım eski tip sd malesef o yüzden 45 dereceden yayın almak istiyorum
bulunduğum yer trabzon

Sevgili kardeşim sormuş olduğunuz sorunun cevabını açıklamaya çalışalım..
Bu uydu ayak izi çok değişik bir yapıya sahip görünüyor ARABİSTAN + HİNDİSTAN + AFRİKA vs..Şimdi zaten AVRUPA beam yayınları yani Türkiye'den alınabilenler ise maalesef DVBS-2 yani SD cihazlarla izlenemeyen yayınlardır.Zaten sizin cihazınız bu yayınları alsaydı bile yine izleyemezdiniz çünkü bu uydudan izlenebilen Türkiye'dende izlenebilenler KART+CİHAZ eşleşmeli olduğu için paylaşımda ne yazikki izlenemiyor...

nextreyiz61

0
Özel Üye
8 Şub 2015
498
64
28
Trabzon
ilgilendiğiniz için teşekkürler aslında şu gerçek ortaya çıkıyor başka uydularda artık mpeg 2 dvb s yayınları terk edilmeye başlandı.
yalnız işin ilginç tarafı dvb s2 frekans tiplerinde bazı yayıncı kuruluşlar hd yayın yapmak yerine sd yayın yapıyor. kendi kendilerini izlenirlik açısından kısıtlıyorlar. hd yayın yapsalar başka
memlekette olduğum için elimde şu anlık malesef eski tip sd cihaz var amigo istanbulda kaldı

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
ilgilendiğiniz için teşekkürler aslında şu gerçek ortaya çıkıyor başka uydularda artık mpeg 2 dvb s yayınları terk edilmeye başlandı.
yalnız işin ilginç tarafı dvb s2 frekans tiplerinde bazı yayıncı kuruluşlar hd yayın yapmak yerine sd yayın yapıyor. kendi kendilerini izlenirlik açısından kısıtlıyorlar. hd yayın yapsalar başka
memlekette olduğum için elimde şu anlık malesef eski tip sd cihaz var amigo istanbulda kaldı

Evet yerinde bir tespitte bulunmuşsunuz yine bir örnek vereyim HOTBİRD uydusunda DVBS-S ler nerdeyse 300 kanalın altına düştü.Ve devamlı olarakta düşmeye devam ediyor.Çünkü sonuçta S-2 yayın sıkıştırma tekniği ile çok daha fazla kanal yayın yapma şansına kavuşuyor...