Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

ilginç sinyal sorunu

stubburn

0
Üye
13 Eki 2012
19
13
3
arkadaşlar merhaba. yeni aldığım 2000 hd mini uydu alıcımda hazır kanal listesi var malumunuz. ancak şöyle bir sorunum var. örneğin hotbird uydusunda 11662 frekansındaki malum adult kanallarda sinyal yok sorunu alıyorum. anten ayarlarında "oto" olan switch kısmını 22khz yaptığımda sinyal geliyor ama bu sefer de çok ilginç polsat kanalları sinyal yok diyor. tekrar switch "oto" yaptığımda polsat kanalları geliyor adult kanalları gidiyor. gerek şebeke açık arama gerekse de kör tarama yaptığımda durum değişmiyor. bu konuda yardımınızı rica ederim.

OCTAVİA1

0
Özel Üye
22 Ağu 2018
3,199
68,586
113
T.C ANADOLU
arkadaşlar merhaba. yeni aldığım 2000 hd mini uydu alıcımda hazır kanal listesi var malumunuz. ancak şöyle bir sorunum var. örneğin hotbird uydusunda 11662 frekansındaki malum adult kanallarda sinyal yok sorunu alıyorum. anten ayarlarında "oto" olan switch kısmını 22khz yaptığımda sinyal geliyor ama bu sefer de çok ilginç polsat kanalları sinyal yok diyor. tekrar switch "oto" yaptığımda polsat kanalları geliyor adult kanalları gidiyor. gerek şebeke açık arama gerekse de kör tarama yaptığımda durum değişmiyor. bu konuda yardımınızı rica ederim.
DİSEqC Switch kısmını B/OFF yap 22KHz Switch kısmını OTO. yap uyduyuda kırmızıtuşla kayıt et sinyal gelir.

stubburn

0
Üye
13 Eki 2012
19
13
3
DİSEqC Switch kısmını B/OFF yap 22KHz Switch kısmını OTO. yap uyduyuda kırmızıtuşla kayıt et sinyal gelir.
işte sorun burda zaten. "oto" olduğunda adult kanallar çıkmıyor diğerleri çıkıyor, 22khz yapınca diğerleri gidiyor adult kanallar geliyor. DİSEqC Switch kısmı her zaman B/OFF zaten. kısacası "oto" olduğunda 11662 frekansındaki adult kanallar sinyal yok diyor.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Çok büyük ihtimalle cihaza yakın yerde yada ayni odada telsiz telefon vardır.Telefonun Adaptorunun fişini çekin duzeldigini göreceksiniz...

stubburn

0
Üye
13 Eki 2012
19
13
3
Çok büyük ihtimalle cihaza yakın yerde yada ayni odada telsiz telefon vardır.Telefonun Adaptorunun fişini çekin duzeldigini göreceksiniz...
Bu çözümü geçen okumuştum. ancak telefon kullanmıyorum evimde. bebek telsizi var yanında. fişini çekip uzaklaştırdım ama değişmedi durum.

Teknik45

0
Üye
6 Ağu 2016
49
77
18
TÜRKİYE CUMHURİYETİ
sayın stubburn arkadaşım LNB yi değiştir sorunun kesin düzelir . bu frekansta bende aynı sorunu yaşamıştım.LNB yi degiştirerek halloldu birde böyle dene kolaygelsin

stubburn

0
Üye
13 Eki 2012
19
13
3
sayın stubburn arkadaşım LNB yi değiştir sorunun kesin düzelir . bu frekansta bende aynı sorunu yaşamıştım.LNB yi degiştirerek halloldu birde böyle dene kolaygelsin
aklıma geldi aslında. yakın zamanda ek çanak taktırmak için uyducu çağıracaktım zaten. o anda onu da hallederiz. umarım çözülür. tekrar bilgilendirme yapacağım buradan. teşekkür ederim.

kartal07

0
Üye
22 Mar 2015
108
113
43
Üstadlar next amigo hd (sarı) cihaz kullanıyorum. Aynı uydu üzerinden dönüşümlü d-smart ve next amigo sarıyı kullanıyorum. D-smartta sorun yok ama next kullanırken turksat ve azersat kanallarina gelince sinyok yok diyor ve ortalama 15 saniye sonra yayın geliyor. Her kanal geçişinde sinyalin gelmesini beklemek zorunda oluyorum. Sorunumu nasıl çözebilirim. Turksat azersat hotbird ve astra 19 mevcut.