Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

HDMİ to VGA dönüştürücü ile görüntü alamadım

cesur29

0
Üye
21 Ocak 2017
11
0
1
Merhaba arkadaşlar
Machina3D çift tuner gırı ve Machina3D Combo Süper
Var elimde çok memnunum
elimde birtane 720 çözünürlü PC monitörü var
Sadece vga girişi var 2 adet hdmi to vga dönüştürücü aldım biri kaliteli fakat
Machina3D ile görüntü alamadım
İki cihazıda tüm çözünüklerini denedim
Acaba başka bir ayarmı var bilemedim

Dönüştürücülerle ve pc monitörü ile elimdeki
hdmi çıkışlı cihazların hepsi çalışıyor Machina3D hariç

Yardımınızı bekliyorum saygılar

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Merhaba arkadaşlar
Var elimde çok memnunum

Sevgili kardeşim bakınız TV UYUM AYARLARI menüsünde RESİM ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ bölümünde 720 seçilip EXIT tuşuna basarak gelen soruya evet deyip HAFIZAYA alacaksınız.! Siz bu işlemi yaptınızmı acaba sadece resim çözünürlüğünü değiştirip deneme olmaz çünkü hafızaya alınmadan menüden çıkılır çıkılmaz çözünürlük eski ayarına geri döner.Şimdi bu şekilde diğer cihazlardan görüntü alıyorum ama bundan alamıyorum demek bana bir yerde hata yaptığınız kanızını uyandırdı...

cesur29

0
Üye
21 Ocak 2017
11
0
1
Kardeş cevap için teşekkür ederim
Çözünürlüğü kaçdefa denedim hafızayada aldım
Fakat hiç bir tepki yok

kadifeli

0
Özel Üye
20 May 2015
703
681
93
Merhaba arkadaşlar
Var elimde çok memnunum

Sevgili kardeşim bakınız TV UYUM AYARLARI menüsünde RESİM ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ bölümünde 720 seçilip EXIT tuşuna basarak gelen soruya evet deyip HAFIZAYA alacaksınız.! Siz bu işlemi yaptınızmı acaba sadece resim çözünürlüğünü değiştirip deneme olmaz çünkü hafızaya alınmadan menüden çıkılır çıkılmaz çözünürlük eski ayarına geri döner.Şimdi bu şekilde diğer cihazlardan görüntü alıyorum ama bundan alamıyorum demek bana bir yerde hata yaptığınız kanızını uyandırdı...

sayın haydar hocam yukarıda arkadasın olayını bende birebir yasıyorum
bende de machına 3 d çift tuner uydu cihazını 3 tane monitöre (vga) phılıpps .lg. vede exper marka monitörlere vga dönüştürücü ile bir türlü görüntü alamadım
başka cihazlarla 2000 mınıx --next 2000 usb olsun ve de başka kullandığım hıremco marka hd cihazlarla çok rahat görüntü alıyorum ama çift tuner de olmadı
bir yerde bir şeyler var ama çözemedim ,ilk aldığım da terasa çanakların yanına çıkarıp monıtörle ince ayar yaparım diye düşünmüştüm ama olmayınca diğer cihazları çıkarıyorum
açıkçası pek de önemsemedim çünkü machına 3d yi büyük televizyonda seyrettiğim için
saygılar

cesur29

0
Üye
21 Ocak 2017
11
0
1
Arkadaşlar Machina3D yi hiç monitöre bağlayan olmadımı yada bilgisi olan yokmu bilen birisi lütfen yardımcı olsun hangi marka dönüştürücü almalıyım
Tüplü tv den kurtulayım şimdiden cevap için teşekkür
ederim saygılar

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113
Machina 3D'nin çözünürlük ayarlarından 576p yaparak kaydederek denermisin.? tabi birde ses alabilmen için her monitörün dahili ses desteği yok ise, harici olarak ses çıkışı sağlaman lazım.

cesur29

0
Üye
21 Ocak 2017
11
0
1
Karbon hocam ilgin için çok teşekkür ederim
576p dahil bütün çözünürlükleri kayıt ederek denedim olmadı
İlk mesajdada bilittiğim gibi elimde 2 adet hdmi to vga dönüştürücü var yine elimde Next minix combo var onda bir sıkıntı yok görüntü ve ses alıyorum
Fakat elimde hem çift tuner machina3d hemde machina3d combo süper var ikisindende iki dönüştürücüdende bütün çözünürlükleri dendim fakat görüntü alamadım hocam ayrıca 3 farklı monitör ile denedim olmadı tekrar teşekkür saygılar

ozgurizmir

0
Üye
7 Eki 2016
134
97
28
İzmir
2015 yılında Machina yı ASUS mönitöre bağlayıp izlemiştim. Kablo HDMI to DVI dı. Mönitör 720P destekliyor. Yani 1080p veya 1080i modunda görüntü alamazsınız. Eğer Denediğiniz monitörde 720 de görüntü alamazsanız o zaman mönitörünüz 720 de desteklemiyordur. Machina 3D yi farklı çözünürlüklü monitörlerde denedim. Hiç sorunsuz çalışır. 10 numara cihazdır. Lütfen Machina 3D ye çamur atmayalım! Sizin için resim arşivimde yazlıkta 2015 yılında çektiğim resimleri paylaşıyorum.
KQglGe.jpg

OO6xEv.jpg

ahVltF.jpg

0004132_3-meter-984-ft-hdmi-to-dvi-d-cable.jpeg

Son düzenleme:

ozgurizmir

0
Üye
7 Eki 2016
134
97
28
İzmir
koray pc arkadaşımızın dediği gibi vga çevirici ile de PC monitörlerinde izlemek mümkün. HDMI veya DVI çıkışı olmayan yanlızca DSUB - VGA çıkışı bulunanan tüm PC monitörlerinde uydu cihazı bağlantısı için Vga çeviriciler tercih ediliyor. Benim dikkat çekmek istediğim konu Machina 3D cihaz hakkında arkadaşların yanlış bilgilendirme yapması. Machina 3D cihazı ben farklı çözünürlüklerde PC monitörlerinde test ettim. Uzun süre bu şekilde kullandım. Elimde 2016 yılında Machina 3D ile deneme yaptığım Casper monitör test resimlerini buldum onuda paylaşıyorum. Bu mönitörün DVI ve Vga girişleri mevcuttu 1080p yi destekliyor.
N2Imji.jpg

9cNGVa.jpg

Sk3ejP.jpg

XjjXz1.jpg

inca-ihtv-7-hdmi-vga-cevirici-kablo-20-cm-zoom-1.jpg

Son düzenleme: