Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

hangi uyduyu tavsiye edersiniz

Kaplan34

0
Üye
24 Eyl 2015
343
1
18
sanal alem
Arkadaslar bildiginiz gibib7 derecedeki uydu artik mort oldu hic biri acilmiyor canak antenimin biri bosa cikti cccam dan yana sorunum yok hotbirt ve astra 19 izliyorum thor uydusunu ayarlamak istiyorum lakin cccam lar kac kanal aciyor bilmiyorum icinizde thor 0.8 uydusunu kullanan varmi daha once 9 derece vardi eskiden hint kanallari varken iyi idi simdi tat vermiyor 4.8 de vardi ondada hep ayni kanallarin ulke versiyonu cok simdi thor hakkinda bilgisi olan varsa mumkunse yazsin hafta sonu catiya cikacagim bosa bari cikmis olmayalim

nextreyiz61

0
Özel Üye
8 Şub 2015
496
64
28
Trabzon
1 de thor uydusunda hotbird ve astrada olan kanalların aynıları var sadece dilleri farklı diğerleri de normal iskandinav balkan platform kanalları var animal planet dıscovery gibi kanallar Türkçe yayın da yapıyor fakat cihazın powervu destekli olması gerekir.
23 e de istersen orda natıonal kanallarının turkce yayınları var.
30 w de hispasat var orda ispanyol ve portekiz platform kanalları var
eğer spor olsun gerisi bağlamaz dersen 46 derecede azeri uydusu var orda idman tv ve cbc sport neredeyse tüm organizasyonları veriyorlar.

Kaplan34

0
Üye
24 Eyl 2015
343
1
18
sanal alem
Cihazim pawuryu destekli ayrica cccam nevcam larimda mevcut yok yok yani kart lardan yana sikintim yok sanirim en mantiklisi 46 gibi gozukuyor bizimkilerin avrupa maclari icin

kadifeli

0
Özel Üye
20 May 2015
703
681
93
sayın kaplan34
23 veya 0.1 thor derim madem paylasımınız varmıs macların -belgesellerin ve diğerlerinin alası orda ve de hd bakarsınız

c1no

0
Üye
5 Şub 2015
167
0
16
marmara
1 de thor uydusunda hotbird ve astrada olan kanalların aynıları var sadece dilleri farklı diğerleri de normal iskandinav balkan platform kanalları var animal planet dıscovery gibi kanallar Türkçe yayın da yapıyor fakat cihazın powervu destekli olması gerekir.
23 e de istersen orda natıonal kanallarının turkce yayınları var.
30 w de hispasat var orda ispanyol ve portekiz platform kanalları var
eğer spor olsun gerisi bağlamaz dersen 46 derecede azeri uydusu var orda idman tv ve cbc sport neredeyse tüm organizasyonları veriyorlar.
23 e de nat geo Türkçe dil seçenek yok

Kaplan34

0
Üye
24 Eyl 2015
343
1
18
sanal alem
Arkadaslar ilgi ve alakaniza tessekur ederim benim aklimdan gecen 7 nilsat uydusu ist da yasiyorum canak antenim90 lik ne kadar ceker emin degilim ondan kararsizim sebeb neden nilsat derseniz 2016/2017 den itibaren lig tv beinspor ortak verecekler maclari bu kesinlik kazandi ligin 16. Haftasinda oynan besiktas galatasaray derbisini canli verde bende canak ayarli olmadigindan malesef izleyemedim kararsizligim antenden kaynaklaniyor acaba sinyal alirmi almazmi bu yonden catiya cikmisken bosa ugrasmak istemedigimden

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Arkadaslar ilgi ve alakaniza tessekur ederim benim aklimdan gecen 7 nilsat uydusu ist da yasiyorum canak antenim90 lik ne kadar ceker emin degilim ondan kararsizim sebeb neden nilsat derseniz 2016/2017 den itibaren lig tv beinspor ortak verecekler maclari bu kesinlik kazandi ligin 16. Haftasinda oynan besiktas galatasaray derbisini canli verde bende canak ayarli olmadigindan malesef izleyemedim kararsizligim antenden kaynaklaniyor acaba sinyal alirmi almazmi bu yonden catiya cikmisken bosa ugrasmak istemedigimden

Sn.Arkadaşım Maalesef size üzülerek bir haber vermek istiyorum şöyleki NİLSAT uydusu ne yazikki İstanbul'dan neredeyse 2 M çanakla bile zar zor izlenir bir konumdadır.! Fakat eğer GÜNEYDOĞU ya yakın bir yerde ikamet ediyor olsa idiniz o takdirde 90 lık anten bile yeterli olacaktı.Yani hiç boşuna uğraşmayın zaman kaybetmeyin eğer bu mümkün olsa idi size bu konuda seve seve yardımcı olurdum...

kadifeli

0
Özel Üye
20 May 2015
703
681
93
Arkadaslar bildiginiz gibib7 derecedeki uydu artik mort oldu hic biri acilmiyor canak antenimin biri bosa cikti cccam dan yana sorunum yok hotbirt ve astra 19 izliyorum thor uydusunu ayarlamak istiyorum lakin cccam lar kac kanal aciyor bilmiyorum icinizde thor 0.8 uydusunu kullanan varmi daha once 9 derece vardi eskiden hint kanallari varken iyi idi simdi tat vermiyor 4.8 de vardi ondada hep ayni kanallarin ulke versiyonu cok simdi thor hakkinda bilgisi olan varsa mumkunse yazsin hafta sonu catiya cikacagim bosa bari cikmis olmayalim

sayın kaplan 34
buradakı sözlerinize istinaden diyorumki 19 astra var diyorsunuz yanına aparatla 23 yarlayın bosa cıkan çanağınızada 1 thor ayarlayın derim
yukarıda haydar arkadasın dediği gibi 7 nilsatı büyük çanağınız olmazsa unutun

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Slm mersinde izleniyormu 7nilsat

Merhabalar evet izlenir izlenmesine ama bu meret uydu zincirinin 3 adet farklı kapsama alanı görünüyor. ME-NA olan biraz sıkıntılı ama sanırım MERSİN ' den en az 120 lik kaliteli bir çanakla bir deneme yapılmaya değer diye düşünüyorum...Birde hatırlatmakta fayda var en kaliteli yayınlar bu ME-NA ( Fena ) kapsama alanının içinde yer alıyor.

http://www.flysat.com/e7wa-beam.php

ikinci kapsama alanı ise diğerine nazaran daha iyi durumda görünüyor o alan için sanırım 90 lık yeter diye düşünüyorum.Tabii bu yazdıklarım kendi denediğim şeyler değildir.Yazılan çizilenler için konuşuyorum prensip olarak kendimin denemediği ve bilgi sahibi olmadığım bilgilerin doğruluğunu teyit etmem mümkün değildir.

http://www.flysat.com/nilesat-beam.php

Üçüncü kapsama alanı zaten AFRİKA kıtasına yayın yaptığı için sizlere ömür...

Son düzenleme:

fx3

0
Üye
26 Eyl 2017
39
0
6
Biraz bu konuyu “hortlasmis” gibi olacagim lakin en son @haydar1966 ustanin yorumunun uzerinden neredeyse 2 yil gecmis. Simdilerde populer olan (izlemeye deger buldugunuz) uydular hangileri? Astra 19.2 - 23.5 // Eutelsat 16 // Thor 0.8 ve de Turksat izliyorum. Kullanabilecegim bir anten daha var, yaklasik 1.20 Onerileriniz nelerdir? Oncelik spor ve belgesel :)

Son düzenleme:

nextreyiz61

0
Özel Üye
8 Şub 2015
496
64
28
Trabzon
Benim sana önereceğim şu şekilde madem 3 çanak var diyorsun buyur :D

1. çanakta Türksat 42 Azerspace 46 olsun ( bizim Avrupa maçları ve Tüm avrupa ligleri burda )
2. çanakta Hotbird 13 Astra 19 Eutelsat 16 olsun ( Bütün ligleri izlersin HD keyfiyle ) (120 lik çanağı burda kullan )
3. çanakta Astra 5 Thor 0 yap ( Tüm discovery kanalları History ve sundance kanallarını Türkçe izleme imkanı )
kolay gelsin

Son düzenleme:

adige30

0
Üye
24 Ocak 2012
23
0
1
üstad tek çanak var 7 derecede boşta onu ne yaparsam belgesel türkçe dil destekli mümkünse hd ve spor hd mantıklı: astra19.2-thor 0- astra5 veya başka ?uyducuya ayarlatıcam bu arada server var ama cihaz 18500 hd plus power vu var mıydı son yazılım ile bilmiyorum?

fx3

0
Üye
26 Eyl 2017
39
0
6
üstad tek çanak var 7 derecede boşta onu ne yaparsam belgesel türkçe dil destekli mümkünse hd ve spor hd mantıklı: astra19.2-thor 0- astra5 veya başka ?uyducuya ayarlatıcam bu arada server var ama cihaz 18500 hd plus power vu var mıydı son yazılım ile bilmiyorum?

Hocam ayni cihaz eskiden babamda vardi ama kenara atmak zorunda kaldik. En son yazilim guncellemesi 2016 Kasim ayinda gelmisti. Powervu destegi yoktu. Su anda da benim bildigim bu cihaz icin boyle bir destek yok. Powervu olmadan Turkce dil destegi olarak Thor'da BBC Earth ve History kanallarini server ile izleyebilirsiniz.

ahmtorn

0
Üye
28 Eki 2017
118
90
28
Slm arkadaşlar daha önce hot birt uydusunda 11200 frekansında yayın yapan erotic tv kanalı yayındandı kalktı başka uydudandı yayın yapıyor bilgisi olan paýlaşirmısiniz teşekkkürler