Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

hangi uydu kurulmalı

ararat35

0
Üye
29 Ağu 2015
255
88
28
beyler evimde hotbird ve turksat kurulu ücretli cccma var bunlara multifed yada canağı da çeviririm gerekirse hangi uydu kurulmalı tavsiye ettiğiniz uydu var mı

ararat35

0
Üye
29 Ağu 2015
255
88
28

kadifeli

0
Özel Üye
20 May 2015
704
685
93
imkanın varsa dost ustanın modelini kur rahat edersin
hatta 8 li diseqe 19///23.5 da ilave edebilirsen var ya tadından yenmez

ararat35

0
Üye
29 Ağu 2015
255
88
28
açıkcası dost ustanın modelini anlamadım elim de imkan var uydu bulucum da var ama bana açıkcası türkçe içerik o olmazsa belgesel arıyorum

tomyblack

0
Özel Üye
12 Ağu 2016
808
1,734
93
France
üçlü aparat ile küçük kafalı LNB ve 1/8 DiseqC Switch kullanarak mevcut iki çanak ile üçerden altı uydu alabilirsin. Türksat-Azersat- (Hellasat) - Hotbırt-Astra4A-Thor bence ideal uydulardır.

Ekli dosyayı görüntüle 11009Ekli dosyayı görüntüle 11010Ekli dosyayı görüntüle 11011
Thor-Astra4A ............ .... Hotbırt-
DOST sayin abim bu sekilde gorulen 3 adet LNB takilan cihazin adi nedir? I Turkiyede bundan bir tane alayim, digeri sanirim Dayzek bundanda temin edeyim, benim anten 42 ° Turksata ayarli 100 luk canak sanirim is gorur.

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
açıkcası dost ustanın modelini anlamadım elim de imkan var uydu bulucum da var ama bana açıkcası türkçe içerik o olmazsa belgesel arıyorum
Ne Nasıl Yaparız ? 2016da bu forumdan bilgi alarak yapmıştım

Türksat çanagım var diyorsun :
Hotbırt çanagım var diyorsun:
Resimde görüken tüm ürünleri Antenci | Türkiye'nin En Çeşitli Elektronik Marketi Antenc,.net den aldım siz digerlerinide araştırın (Üçlü aparata uygun lnb küçük kafa sharp lnb aldım çünkü thor uydusu astra 4a yan yana oldugundan 3cm gibi büyük kafalı lnb olmuyor.
-Hotbırt uyrusuna dönük çanak ayarını bozma.
-üçlü aparatın Sag baştakini takılı lnbye geçiriyorsun sıralama Aparatlı hotbırt en başta en altta aparatın diger ucu sabit tarafa nazaran 2-3 cm yukarı kalkık ve diger boş traftaki üçüncü göze taktıgın lnb dış tutma vidasını takma tek vida ile en sona ittir bu uydu thor olacak ve sık orta göze taktıgın lnb yani astra4a olacak hemen thorun yanında arada mesafe yok denecek kadar ve onuda iki vidasını sık astra ile hotbırt arasında 6-7 cm boşluk olacak( Mantıken uydu dizilişleri oval yay gibidir o yüzden 13 derece aParatta farklı yerdedir astra ve thor o yayın alt kısmına dek gelir ki motorlu çanakta hotbırtte farklı pozizyonda thorda çanak yatar bu yatmayı aparatı merkezden sabit diger uç yüksek olarak monte ederiz .
RESİMİ SADECE HOTBIRT OLARAK GÖR ALTTAKİ İKİ RESİMDE AYNI HOTBIRT-ASTRA THOR OLARAK.Türksat dizilişi orta türksat azersat sag örnek hellasat sag sol ve sag arası egim 1 santim gibi

lqq65p.png

Son düzenleme:

kadifeli

0
Özel Üye
20 May 2015
704
685
93
dost hocam nasılsa merkez 13 vede 8 li diseq olucak 13 diğer tarafınada 19---23.5 kurduralım boş kalmasın. lnb nin diğer tarafı
thorı alırsa arkadaş. diğer uydularıda rahatlıkla alır derim hemde ömürlük olur
saygılar kolay gelsin

tomyblack

0
Özel Üye
12 Ağu 2016
808
1,734
93
France
Ekli dosyayı görüntüle 11012
birbirine yakın 5 uyduyu izleyebilirsiniz gelişmiş çanak modeli t90 var ama fiyatı çok pahalı
Cafi abi bu baya bi guzel, teferruata gerek yok, bu coklu LNB apartmanlara ideal olmali, aslinda ihtiyacim yok ama acikcasi imrendim.
Fransaya ilk geldigim zamanlar aklima geldi 4 tane Turk kanali vardi, onlari izleye bikmek icin bir dunya para verip cihazlar alirdik her sey pahaliydi, simdi her sey kolay ve binlerce kanal var, lakin izleyen cok az, gerek kalmiyor, iptv leri bile izlemeye omur yetmez. Ilgisini cekenlere ihtiyaci olanlara guzel paylasim, Burada sevdigim bir komsum var kalabalik aile ona lazim, hediye yaparim.

ararat35

0
Üye
29 Ağu 2015
255
88
28
elim de 2 yane 1/4 swich var bunları birbirine nasıl birleştirip 8 çıkış elde ederiz

cevo35

0
Üye
14 Eki 2017
94
33
18
izmir

ortadakı sıyah baff canak anten de antenın onunden bakarsak soldan saga 7derece,13 derece(merkez),19 derece ve 23.5 derece mevcuttur.seg beyaz antende ise merkez turksat sagdakı 39 derece soldakıde 46 derecedır.öas canak ise thor uydusuna ayarlıdır.