Neler yeni

Galaxy Note 9 işte böyle görünecek!

collo1

Moderator
Yönetici
Moderator
Katılım
11 Ocak 2012
Mesajlar
3,325
Beğeniler
919
Konum
ALMANYA
#1
Yeni bir patent başvurusu, Galaxy Note 9'un üst ve alt çerçeveleri de ekrana dahil ederek çok ince bir çerçeveyle gelebileceğini gösteriyor!


Artık neredeyse tüm akıllı telefon üreticileri, çerçevesiz telefonlar üretmeye çalışıyor. iPhone X ve Essential Phone'un çerçeveleri ne kadar ince de olsa, ön kamera ve hoparlör gibi bazı parçalar için ekranın üst kısmında birer çıkıntıya sahipler. Samsung'un yeni patenti gerçekliğe kavuşursa, Galaxy Note 9 tüm ekran/çerçeve oranı rekorlarını kırabilir.


World Intellectual Property Organization (WIPO) ile başvurusu yapılan patent, ön yüzünde parmak izi okuyucusu, selfie kamerası ve algılayıcılara sahip olan bir akıllı telefonu gösteriyor. Patent, ekranda bulunan delikler sayesinde bu parçaların ekranın altından çalışabilidiğini anlatıyor. Çizimlerden anlaşıldığı kadarıyla, kullanılan uygulama ve duruma göre cihazın ön yüzü tamamen ekran olabiliyor, ancak ekranın üst ve alt kısmı kararırsa telefon çerçeveli bir telefon görünümü alabiliyor.
Ekranın üzerinde delikler olması tuhaf bir fikir gibi gelebilir, ve bu patent gerçekten hiç bir zaman prototip aşamasından çıkamayabilir. Bu patent gerçekleşse bile tahminler böyle bir tasarımı en erken Galaxy Note 9 ile birlikte göreceğimizi söylüyor
 

collo1

Moderator
Yönetici
Moderator
Katılım
11 Ocak 2012
Mesajlar
3,325
Beğeniler
919
Konum
ALMANYA
#2
Galaxy Note 9 Kararı Belli Oluyor!

Samsung, çok yakında Galaxy Note 9 konusunda cevabı en çok merak edilen sorunun cevabını verecek!


Samsung'un gelecek amiral gemisi akıllı telefonlarında ekran içine yerleştirilmiş bir parmak izi sensörü kullanacağı sık sık gündeme geliyor. Ancak şirketin henüz bunu yapmaya hazır olmadığı söylentileri de uzun süredir devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde bu özelliğin Galaxy Note 9'a getirilebileceği ihtimaliyle ilgili çelişkili haberler gördük. Güney Kore'den yeni bir habere göre ise Samsung, Galaxy Note 9 telefonunda ekran içi parmak izi sensörü kullanıp kullanmayacağına henüz karar vermedi. Ama bu durum çok uzun sürmeyecek.

Haberde, Samsung'un bu sene Galaxy Note 9 ile ekran içi parmak izi sensörünü tanıtıp tanıtmayacağının çok yakında belli olacağı iddia ediliyor. Samsung cihazları için ekran panelleri sağlayan bölüm olan Samsung Display'ın, bir parmak izi sensörünü ekrana entegre etmek için üç veya dört çözüm hazırladığı söyleniyor.

Bunların yanında, Samsung'un yeni akıllı telefon teknolojilerini piyasaya süren ilk şirket olma konusunda artık takıntılı olmadığını söylediğini hatırlamakta fayda var. Bu da firmanın, sadece ekran içi parmak izi sensörü konusunda ilk olmak için acele şekilde ürün çıkarmayacağı, teknolojinin iyi çalıştığından emin olacağı anlamına geliyor.

Bu, Galaxy Note 9'un en çok beklenen özelliklerinden biri olduğu için önümüzdeki aylarda hakkında daha fazla duyacağımız kesin. Samsung, bu yılın ikinci yarısına kadar Galaxy Note 9'u piyasaya sürmeyecek ama cihazın firmware'ini çok daha önce geliştirmeye başlamıştı.